Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Monitor AOC 9K+
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: út duben 22 2008, 17:58    Předmět: Monitor AOC 9K+ Citovat

Zdravím.
Po zapnutí monitoru je obraz trochu horizontálně zmenšený (asi 2 cm na každé straně). Když pohnu v menu s nastavením "zoom" obraz se normálně roztáhne. Všiml jsem si že v menu je "H-size" trvale na maximu a nejde s ní hýbat. Když se přepnu do podrobnějšího menu (chvíli držím stlačený "zoom") tak tam je to normální a jde to ovládat.

To by mi tolik nevadilo, horší je, že přestal fungovat stand-by režim. Po vypnutí počítače by se měl monitor po pár vteřinách vypnout, místo toho se celá obrazovka rozsvítí bíle. Takže ho musím vytahovat ze zásuvky.

Schéma toho monitoru je podobné se zapojením AOC 7Klr. 7KLR_P792X-3.pdf

Trochu jsem se do toho zapojení díval, ale nepřišel jsem celkem na nic. Akorát jsem zjistil, že zapnutí monitoru se řídí podle synchronizačních signálů z počítače (ty jsou přivedené přímo do integráče NT6861 - http://www.datasheetarchive.com/pdf/2606451.pdf )
Takže bych rád znal názor zkušenějších, než začnu bezhlavě měnit kondíky Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 22 2008, 22:53    Předmět: Citovat

H velkost - to budu nejake kondiky.
Biela obrazovka - asi vypnuty power management niekde v menu (mozno v servisnom?).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 8:24    Předmět: Citovat

Ten stand-by režim už funguje - skutečně bylo blbě nastavené servisní menu - položka "Burn In" (jsem to ale uživatel Laughing ).
Všiml jsem si, že v normálním a servisním menu se nastavené hodnoty téměř u všeho liší. To je v pořádku?

Ohledně těch kondíků: mám se zaměřit na ty kolem VN trafa a výstupu k vychylovačkám, nebo to spíš bude někde "vpředu"? Když jsem to měl rozdělané, zkoušel jsem namátkově několik elytů na ESR a zdály se v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 12:43    Předmět: Citovat

Zkus kondy v tomto pořadí C418,419,428,438.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 14:00    Předmět: Citovat

Díky za radu (takže jsou to kondy přímo u výstupu k vychylovačkám).
Do teď jsem používal rozlišení 1152x864 a po každém zapnutí to dělalo po stranách okraje. Teď jsem dal 1280x960 a nastavil jsem roztažení obrazu - po opětovném zapnutí je tak jak má být. Akorát že v běžném menu nejde měnit "H-size" ani "zoom".
V pátek snad pojedu do GM takže se na ty kondíky mrknu. Ještě se podívám, jak jsou na tom filtrační kondíky na zdroji.
Zatím díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 14:20    Předmět: Citovat

Počkej počkej - asi si nerozumíme. V běžném menu nelze pomocí H SIZE obraz regulovat vůbec - ani zrozšířit ani zúžit? Je tedy toto menu zcela nefunkční?
Pozor na ty kondy - v GM asi nepochodíš, kondy musí být vysloveně pro IMPULZNÍ provoz (jsou pod názvem impulzní kondenzátory nebo kondenzátory pro impulzní provoz). Běžné kondy nelze použít!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 15:27    Předmět: Citovat

SORY ze Vam skacem do debaty, ale do zdrojov v PC,DVD,VHS a tak mozem davat obycajne elity alebo musia byt IMPULZNE?
Aky je medzi nimi rozdiel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 17:37    Předmět: Citovat

Peterseal napsal(a):
SORY ze Vam skacem do debaty, ale do zdrojov v PC,DVD,VHS a tak mozem davat obycajne elity alebo musia byt IMPULZNE?
Aky je medzi nimi rozdiel?


zde není řeč o elytech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 21:05    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Počkej počkej - asi si nerozumíme. V běžném menu nelze pomocí H SIZE obraz regulovat vůbec - ani zrozšířit ani zúžit? Je tedy toto menu zcela nefunkční?
Pozor na ty kondy - v GM asi nepochodíš, kondy musí být vysloveně pro IMPULZNÍ provoz (jsou pod názvem impulzní kondenzátory nebo kondenzátory pro impulzní provoz). Běžné kondy nelze použít!


V jednoduchém menu nejde regulovat "H-size" ani "zoom" (trvale to visí na stovce). Ostatní se měnit dá. Může to být taky těma kondenzátorama?
Na ty kondíky se ještě podívám - nevím jestli hodnoty ve schématu odpovídají skutečnosti. Myslím, že by tam měly jít použít kondenzátory WIMA a ty mají u GESu i v GM. Podle téhle stránky by měly vyhovět typy FKP1 a MKP10. Samozřejmě s jmenovitým napětím.

Ještě uvidím, jestli s tím monitorem budu něco dělat, teď zase jde takže se mi do toho nechce.
Jinak díky za rady, zatím jsem se v monitorech moc nevrtal. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 21:37    Předmět: Citovat

Urcite to vyries, pokym ti este nezhorel riadkovy tranzistor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 6:34    Předmět: Citovat

Ano, ty kondy FKP a MKP lze použít. Ale ty nejsou příčinou, proč je menu H SIZE mrtvé - tam to vidím na vadnou EEPROM IC102 nebo vadný procesor IC101.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 16:53    Předmět: Citovat

Teď mám ten monitor rozkuchaný a hodnoty kondíků jsou:
C418 - 4,3nF/2000V
C419 - 4,7nF/1600V
C428 - 1,2nF/1600V
C438 - 120nF/250V
Musím říct, že to čínské značení je opravdu "výborné". Díval jsem se do katalogu GM a GESu a mají tam jedině: 1nF/1600V; 4,7nF/1600; 100nF/1250V. Vadila by ta odchylka?

Zkontroloval jsem ještě filtrační kondík C934 (390uF/80V), který filtruje napájecí napětí pro VN trafo a pro vychylovačky. ESR se zdá být v pořádku.

Ohledně toho menu: Je normální, že hodnoty nastavené v běžném a servisním menu se liší?

Mám ještě jednu otázku: K čemu jsou ty čtyři tranzistory FET, které připojují různé kondenzátory k vinutí trafa (T701). Ty tranzistory jsou ovládané z řídicího procesoru (IC101). Tím se nějak určuje kmitočet horizontálního vychylování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 17:59    Předmět: Citovat

Hodnoty v servisnom menu mozu byt ine - mozu znamenat nejaky stred, okolo ktoreho potom idu regulovat v uzivatelskom menu.
Ak je v uzivatelskom menu (nie v servisnom!) funkcia reset/recall, tak ju skus pouzit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salzvo



Založen: Jun 03, 2005
Příspěvky: 220
Bydliště: okres Opava

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 19:46    Předmět: Citovat

V základním menu je funkce "recall" ale na tu monitor nijak nereagoval. Ale to jsem měl nastavené nestandardní rozlišení 1152x864, které monitor nedokázal detekovat (v dolním řádku menu svítilo něco jako "user mode"). Při jiném rozlišení v dolním řádku svítilo např. 1024x768. Ale při tomhle rozlišení jsem nezkoušel recall. Uvidím zítra v GM a v GESu.
Je to holt východoasijský výrobek - záruka už je v háji, tak se začíná rozpadat. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33919
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 20:44    Předmět: Citovat

AOC patri (spolu s Relisysom a Belineou) medzi najhorsie monitory, tak sa necuduj Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund