Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odľahčená Mobilná Mikrovlnka na 12 Voltov
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mikromakro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 11:36    Předmět: Citovat

Naftové steaky to pravé orechové pre každého skalného kamionistu Smile

Cena tých mobilných mikrovlniek je značná, oproti tej mojej sieťovej, ktorú mám skoro zadara zo šrotoviska.
Odber prúdu tých mobilných je taktiež ku zamysleniu.
To radšej poskladám viacero menej kapacitných akúmulátorov dokopy.

Čítal som vyššie uvahu o použití frekvencie v 10-kach kilohertzov, to ma celkom zaujalo. Bude k tomu stačiť originálny trafák Question alebo radšej niečo somodomo upletené
Návrat nahoru
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 16:24    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Blbost, já ohřívám třeba porci guláše 2 minuty na nízký stupeň. Přitom to hřeje tak možná se střídou 1:1. Konec konců, stačí si odhadnout množství energie potřebné na ohřev.


To je zvláštní. Já mám na plný výkon porci guláše 6 knedlíků po 2 minutách ještě chladnou vespod. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 17:20    Předmět: Citovat

já taky Smile
a těch 60 kJ, bylo spočteno z tvého příspěvku Sendyx. 120s a 500W Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 18:24    Předmět: Citovat

Jo ták, takhle si poklepeme na rameno a máme vypočteno Very Happy

Ale stručně.... kdyby porce měla 400g, z toho 300g vody, v chlaďáku na 10stC, ohřát ji chceme na 60st.C, tak je to 50x0,3x4,2kJ/kg/K = 63kJ. x nějaká ta účinnost....

Bohužel se houskové knedlíky v mikrovlnce neohřívají nejlíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 18:47    Předmět: Citovat

Furt jsou knedlíky ohřáté rychleji, než omáčka kolem nich - dělám to tak, že je na talíř nepokládám, ale suché stavím do hvězdice (shora talíř vypadá jako loukotě v kole) - mikrovlny kmitají vnitřním prostorem převážně ve vodorovném směru, takže když plátek houskáče "stojí", protíná ho daleko víc energie, než když leží naplacato a ohřeje se tak mnohem rychleji. Omáčku ohřívám zvlášť a leju ji na talíř až po ohřátí knedlíků - je to sice komplikovanější, než předzmražená porce, ale mám ohřáté všecko tak, jak je potřeba - 6 plátků "nastojato" mám v 800W u-vlnce ohřátých na konzumační teplotu za 1 minutu.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 19:14    Předmět: Citovat

Mě spíš vadí, že kynuté věci a pečino v mikrovlnce ohřáté nejsou tak úplně ono, možná za to může i typ mikrovlnky. Viděl jsem i fintu, knedlíky ve varném sáčku a ohřívané vlastně v páře, to bylo lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 19:20    Předmět: Citovat

Jo - lžíce vody na talíři pod suchými knedlíky funguje stejně, i když ten pytlík je dobrá vychytávka. Prostě houbovité pečené nebo jinak tepelně upravené těsto s minimem vlhkosti se ještě víc vysouší - a ta voda pod ním nebo pára v pytlíku to nachytá nazpět.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 19:26    Předmět: Citovat

Ještě jste chlapci zanedbali teplotu předehřátého talíře a koeficient chladnutí vlivem okolního vzduchu.

Napadla mě nad vašimi úvahami o minutě na ohřev taková varianta Malého prince:

Kdybych si já ohříval správně knedlíky a ušetřil každý týden minutu času a tudíž na konci roku měl padesát tři minuty nazbyt, řekl si Malý princ, šel bych docela pomaloučku ke studánce, tam bych vytáhl z kapsy dobře vychlazenou placatku Tuzemáku a parádně se ožral Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: st duben 23 2008, 22:03    Předmět: Citovat

Jo to musím přiznat, že to ohřívám vyjmuté z lednice... Very Happy Když to má pokojovou teplotu, nebo je to dokonce vlažné, tak ta minuta na plný výkon asi stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mikromakro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 14:54    Předmět: Citovat

Takže s5 do sveta

Kedže budem krátkodobo pracovať s otvorenou mikrovlnkou ( nie s otvoreným magnetronom Exclamation ) a premeriavať čo sa len dá, predsa by som nerád riskoval stret s 2100 Voltami.
Mohol by som, alebo nie, použiť ako prívod ku magnetronu od trafa, VN vodiče s televízora Question ten čo mám ja má žilu priemeru tak 1 mm a aj s púzdrom priemer cca. 5mm.
Pod bezpečnou manipuláciou si predstavujem, že aj keby som držal tieto dva vodiče v oboch rukách, nič sa mi nestane - inak ich nepoužijem, aj keď lepšie ako holý drôt.

Plus
Mám štyri 10 AmperHodinové akumulátory, ktoré skoro na nič nepoužívam.
Takže ak by som sekundár navinul cca. 48-mi závitmi, pretekal by primárom prijatelnejší prúd, než pri jednom aku.
Skôr než sa pustím do stavby nejakého profi zdroja, najprv chcem odskúšať improvizáciu, ako to bude pracovať.
Trebárs len s tranzistormi al. IGBT modulmi a zdrojom pravouhlého signálu tých 50 - 100 Hertzov.
Návrat nahoru
mikromakro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 14:59    Předmět: Citovat

Takto by som mohol vynechať nasobiaci kondík s diodami a dostať rovno 4 kilovolty
Arrow http://www.danyk.wz.cz/igbt_1.html
Návrat nahoru
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 15:20    Předmět: Citovat

Na VN se s oblibou amatéry používá koax. Na PA ho používám a ještě nikdy neprorazil. Známý v něm honí 3kV a používá koaxy dva a stínění má uzemněné.
Ale k tomuto účelu bych to určitě nepoužíval, protože není důvod proč to nemít v jedné kastli, nikdy nevíš co si děti počnou s nůžkama. U PA je přívod nutnost, protoze je při ladění potřeba VN bezpečně odpojovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 24 2008, 22:05    Předmět: Citovat

mikromakro napsal(a):
Takže s5 do sveta

Kedže budem krátkodobo pracovať s otvorenou mikrovlnkou ( nie s otvoreným magnetronom Exclamation ) a premeriavať čo sa len dá, predsa by som nerád riskoval stret s 2100 Voltami.
Mohol by som, alebo nie, použiť ako prívod ku magnetronu od trafa, VN vodiče s televízora Question ten čo mám ja má žilu priemeru tak 1 mm a aj s púzdrom priemer cca. 5mm.
Pod bezpečnou manipuláciou si predstavujem, že aj keby som držal tieto dva vodiče v oboch rukách, nič sa mi nestane - inak ich nepoužijem, aj keď lepšie ako holý drôt.

Plus
Mám štyri 10 AmperHodinové akumulátory, ktoré skoro na nič nepoužívam.
Takže ak by som sekundár navinul cca. 48-mi závitmi, pretekal by primárom prijatelnejší prúd, než pri jednom aku.
Skôr než sa pustím do stavby nejakého profi zdroja, najprv chcem odskúšať improvizáciu, ako to bude pracovať.
Trebárs len s tranzistormi al. IGBT modulmi a zdrojom pravouhlého signálu tých 50 - 100 Hertzov.

nevim jestli ti dobře rozumím...
otevřít magnetron jde jen rozbruskou nebo něčím podobným, otevřená mikrovlnka znamená styk s intenzivním mikrovlným zářením a to je fakt o slepotu nebo o spermie, záleží, kterou částí budeš blíž výstupnímu oknu magnetronu, takže raději nezapínej otevřené. Na tyto pokusy se místo magnetronu připojuje vysokonapěťový, vysokovýkonový a hlavně bezindukční rezistor.
Návrat nahoru
mikromakro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 11:41    Předmět: Citovat

jardajar napsal(a):
Na VN se s oblibou amatéry používá koax. Na PA ho používám a ještě nikdy neprorazil. Známý v něm honí 3kV a používá koaxy dva a stínění má uzemněné.
Ale k tomuto účelu bych to určitě nepoužíval, protože není důvod proč to nemít v jedné kastli, nikdy nevíš co si děti počnou s nůžkama. U PA je přívod nutnost, protoze je při ladění potřeba VN bezpečně odpojovat...


Tiež ma napadol koax, predsa len 2,1 kV nie je až tak veľa, aj tak asi bude zaležať ktorý, či ten penový al. ten čo mám ja, síce hrubší ale ktorý ma profil kde medzi elementami je len vzduch.

Inak detičky ku tomu nepustím, beriem to len ako bezpečnostné opatrenie, keď budem premeriavaťr hodnoty elektrického obvodu.
______________________

CUST : ako vyplýva z predošlého, odstránim len kryt ktorý skrýva elektroniku, v žiadnom prípade nie s otvoreným priestorom pre ohrev mikrovlnami Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
mikromakro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 11:52    Předmět: Citovat

Toto by bola asi najednoduchšia analogia meniča :
Arrow http://www.danyk.wz.cz/menic230.html
u tohot vraj môžem získať 1200 W, ak spojim paralene dva fety IRF3205.

Zvažujem, že by bolo celkom elegantným riešenim ovládania výkonu mikrovlnky, zapojiť NE555-ku ako PWM regulátor, kedy by bolo možné menením šírky impulzu dobu prechodú prúdu magnetronom ( pri zachovaníé frekvencie 50 Hz. Confused
Arrow http://pokusy.chytrak.cz/schemata/wmp.htm
toto ale platí pre indukčné spotrebiče. Nakoľko by to bolo účinné aj pre magnetron, to zatiaľ netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund