Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rada pre všetkých TESLA DOMINANT 1039A
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 19:50    Předmět: Citovat

já měl za to, že v Ostravě se vyráběly svitky, ale když tam sekali brigádníci tvého ražení i elyty, to mnohé vysvětluje. Rolling Eyes
Radiály asi nemyslíš radiál typu diskového termistoru ale válcový paralelo-monoaxiál?
Někde v šasí televizí Tesla/Rubin jsem viděl elyty Tesla modrého i růžového odstínu zároveň, nebo to byly magntofony Tesla/DDR? zkrátka asi pětiletka vymetala každý kout, když soudruzi někde přeplánovali..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:01    Předmět: Citovat

V Ostravě se dělaly trimry na keramice TP110 a spol, pak poty řad TP160, 190, 052, 280 a drátové WN69 (ale asi jen někdy), kdesi tam byla výroba taháčů TP64x. Na dalším provozu se dělaly velké elyty TC509, WK (průmyslové), veškeré elyty ve válc. pouzdrech s pájecími oky (kromě nových řad, které zase dělal Lanškroun, pak řada TE67x a na malém provoze TE98x. Na dalším provozu (Zlatník) se dělaly veškeré krabičáky. Tohle bylo za mých časů, před tím se tam možná dělaly i jiné věci, ve skladě teba ležely bedny naprosto přesných (a neevidovaných Very Happy ) slídových krabičáků. Tohle byla finalizace, manufaktura na skládání čudlíků do sebe, kde se vlastně dělaly polotovary na tuhle výrobu, netuším. Elyty se navíjely přímo v Ostravě, pouzdra se odněkud vozila. Ve skladech a na chodbách občas ležely bedny s polotovary nebo rozpracovanou výrobou, třeba tam byly vn krabičáky. Kdesi v Hrabyni se vyráběly ty fóliáky TC27x a další, to jsem ale nikdy neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:05    Předmět: Citovat

Snad jediné radiální C Tesla, které pamatuju, byly tzv. pakotropy TC 120, 122 ...


C.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  C.jpeg
 Velikost:  92.72 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:07    Předmět: Citovat

Myslel jsem "radiály" stejné jako většina současné produkce, Al pouzdro, modrá bužírka. Koupil jsem jich pár tisíc někdy v r. 1992.

Mohlo se klidně stát, že TE98x se sešly v jednom přístroji modré i růžové, ale ty modré se sekaly dost vzácně. To spíš se sešly elyty z NDR (modré) s našimi. Viděl jsem nějaké šasi, kde byly růžové TE98x a v modulech zvuku byly modré 1000uF/16V TF označené ISKRA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:14    Předmět: Citovat

Radix: jo, konečně stylově čistý radiál! Very Happy
já vždycky když se mě prodávač v džíem zeptá radiál nebo axiál? si musím rychle překládat do geometrie čemu se tu říká radiál a pro jistotu mu to upřesňuju "jednostranně nebo dvoustranně axiál" Very Happy a tím zase zmatu já jeho Twisted Evil

Ty TC27x, jestli jsou to ty žluté válcově placaté, bývaly posvátným zbožím dokonce i v investiční a speciální výrobě v Teslách a mám ten pocit, že místní skladištní guruové z nich měli zrychlený tep nebo i něco jiného.. kdo si je dokázal nakrást spolu s MDA2020 na frajerskej zesilovač, byl to pan někdo, asi jako dneska tuzer.. tuner... s kapacitorem s modrým sedmisegmentem Very Happy
ta doba se ani moc nezměnila, jen trochu sortiment.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:28    Předmět: Citovat

To byly TC276 a spol, známé třeba z Musiců 130 (g1 koncových flašek), polyesterová fólie a boky zality zeleným epoxidem. Hrozný prevít. Někde se snad jako poloprovoz začaly dělat později ty žluté TC205 a spol a TC215 řada, pro ty byl brigádník ochoten i přes plot skočit Very Happy .

Zdá se, že ty moje TF014 jsou hodně vzácné, budu je muset asi vyfotit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:33    Předmět: Citovat

Barevné verze TF00X: bez bižurky, modrý, růžový a s bezbarvou izolací - to na fotce není, nějak je zrovna nemůžu vyštrachat...


Image1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Image1.jpg
 Velikost:  121.47 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:38    Předmět: Citovat

Růžová TF 00x byla dost vzácná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 20:42    Předmět: Citovat

ke kvalitě elytů a nejen elytů je moc hezké paralelní fórum na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1993&sid=9b6ec4faaf5f9ee4f1359e6fbbd48ae8

nádejný hifista Sinclair se tam vyjadřuje ke žlutým
("Dobrá polovina z Vás vůbec neví, o čem mele a zaslouží poslat do prdele."),
Dudek tam pláče jaké to je být žijícím klasikem, Macura nadává a do toho mladí chlapci nostalgicky opěvují Teslu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

kam se sere nějaká telenovela.

Sendyx: když dobře zaplatíš, klidně ti převlíknu modrý TF do růžové bužírky z TE984, co bych pro sběratele neudělal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 21:01    Předmět: Citovat

Bohužel je to pravda... zrovna dneska jsem potřeboval do jedné obrazek_cenzuraě vymyšlené audiomašinky elyty do zdroje, nějakých 10mF/16V...Číňan vedený německým designérem používá 1 Jamicon, kterýžto vybuchne po půl roce provozu. Nakonec jsem aplikoval 6ks TF 1m/16V paralelně, ty tam vlezou pod desku. I když jdu s kapacitou dolů, mám zvlnění poloviční, než když se osadí nový Hitano nebo Jamicon, a vydrží 2 roky i víc.

Pozor, růžová bužírka na TE98x byla jiná, než ta na TF... na TF byla smršťovací tenká, zatímco ty růžové byly nějaké "igelitky". Musím se optat, jak se to vlastně nasazovalo, jestli to strojek napřed roztáhl či co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 21:12    Předmět: Citovat

kdo by řekl, že po 19 letech cesty k prosperitě budeme dolovat ze starých televizorů Tesla elyty a drátové odpory, poté co z nich hnědky vytěžily demagnetizační cívky Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 21:49    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Růžová TF 00x byla dost vzácná...

A ještě jsem našel několik kousků se zelenou bužírkou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2008, 22:33    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
kdo by řekl, že po 19 letech cesty k prosperitě budeme dolovat ze starých televizorů Tesla elyty a drátové odpory, poté co z nich hnědky vytěžily demagnetizační cívky Twisted Evil

Minule som z mojho Color 428 nejake elyty Tesla vydoloval. Ale len preto, ze boli vyschnute. Su tam aj tie Frolyty a dost ma prekvapilo, ze som nenasiel ani jeden zly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so duben 26 2008, 18:21    Předmět: Citovat

začíná mi to připomínat jistou epizodu z Rychlých Šípů, "omylem jsem spálil obálku s Růžovým TF008, můj život pro mě ztratil cenu..." Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so duben 26 2008, 19:15    Předmět: Citovat

Crifodo mimo jiné napsal(a):
ke kvalitě elytů a nejen elytů je moc hezké paralelní fórum na
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1993&sid=9b6ec4faaf5f9ee4f1359e6fbbd48ae8


Pěkný čtení a mě tam zarazilo hlavně tohle: "Odporúčam z polovodičov hlavne CDIL". CDIL má jedinou přednost, a to že stále dělá různé kovovky které již nikdo moc nevyrábí. Nicméně kvalita jejich polovodičů je diskutabilní a stačí se podívat do katalogu a porovnat s jiným výrobcem. Měl jsem možnost používat třeba jejich 2N3055 - děkuji už nechci... Cry

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund