Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysoká škola
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sunmay



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 21:29    Předmět: Vysoká škola Citovat

Zdravím mám na vás dotaz ohledně výběru VŠ. Dal sem si přihlášky na čvut fel a na vut fekt. Rád bych slyšel vaše názory a připomínky k těmto fakultám. Díky moc třeba mi usnadníte výběr.
_________________
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 21:59    Předmět: Citovat

Sunmay napsal(a):
Zdravím mám na vás dotaz ohledně výběru VŠ. Dal sem si přihlášky na čvut fel a na vut fekt. Rád bych slyšel vaše názory a připomínky k těmto fakultám. Díky moc třeba mi usnadníte výběr.

Ta skutečně pravá kvalita výuky a jiné značné výhody jsou jedině na Univerzitě obrany v Brně, např. obor vojenská technika - elektrotechnická.
Velmi finančně výhodné je vojenské prezenční studium.
1. Student dostává základní plat ve výši 12 720 Kč měsíčně.
2. Prospěchové stipendium činí 400 až 1200 Kč měsíčně (průměr 1,8-1,0).
3. Příspěvek na stravu.
4. Ubytování zdarma atd.
Mám dojem, že je o to strašný zájem a kdoví jestli ještě berou přihlášky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 22:47    Předmět: Citovat

Sunmay << je pravda, že ČVUT má větší tradici a zvuk, ale myslím, že rozdíly nebudou propastné. Jak kvalitní absolvent nakonec ze školy vyjde záleží především na něm. Jestli se snaží více, než jen udělat nějak zkoušky a získat titul. Jestli se v průběhu studia věnuje nějaké práci v oboru nad rámec studia a tak dále. Takže bych se spíše díval, co je pro vás výhodnější z hlediska polohy a případného dojíždění, ubytování a podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 23:22    Předmět: Citovat

Jak pise mtajovsky...je vicemene jedno, kterou si vyberes, obe jsou dobre. Vybirej take podle firem, ktere se vyskytuji v Praze, nebo v Brne(kde budes chtit skoncit) a spolupracuji s inkriminovanou VS. V bakalari o tebe zajem mit nebudou, ale s magisterskym studiem se to zmeni. Podstatne to zavisi na tve iniciative, na tom je postavene studium VS, ne na tom nalit ti to do hlavy.

A pouzivej tlacitko HLEDAT!!! Resilo se to tady pred pul rokem. Kdo to ma psat porad dokola...viz tahle diskuze:
http://elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15771&start=0


Naposledy upravil stepa dne čt duben 10 2008, 23:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 23:24    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Sunmay << je pravda, že ČVUT má větší tradici a zvuk...

Pane kolego, tak to je zcela nekonkrétní a navíc ničím nedoložené tvrzení. Takže své tvrzení taky nebudu ničím dokládat a v každém případě stavím na první místo Univerzitu obrany, potom dlouho nic, potom na stejné úrovni VUT a ČVUT a za nimi ZČU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 7:19    Předmět: Citovat

tandel napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
Sunmay << je pravda, že ČVUT má větší tradici a zvuk...

Pane kolego, tak to je zcela nekonkrétní a navíc ničím nedoložené tvrzení. Takže své tvrzení taky nebudu ničím dokládat a v každém případě stavím na první místo Univerzitu obrany, potom dlouho nic, potom na stejné úrovni VUT a ČVUT a za nimi ZČU.

zvuk je pravda nekonkrétní, ale ta trdice tam je jasná...
stačí se mrknout na datum založení Smile

ostatně, neznáte nějakého schopného radaráře z UO?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 9:54    Předmět: Citovat

Brněnská vysoká škola dává dost velký možnosti vybrat si ty předměty, o který má student zájem. Můžeš si průběžně vybrat i předměty z jiných fakult a pokud to dobře namícháš, budeš v budoucnu stejně spokojenej jako já a ještě ti za ty manévry dají cenu děkana Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 11:09    Předmět: Citovat

Tak ja chodim na VUT FIT,nejake predmety som mal na FEKT,spolubydla chodi na FEKT,na CVUT mam byvalych spoluziakov z SPSE,dalsi spoluziaci su na Masarykovej.
Moje postrehy su asi take,ze FEKT je viacmenej o protokoloch,spracovani nameranych hodnot atd,spolubydla nadava,ze za cele tie roky sa nic nenaucil akurat pracovat s wordom a excelom.Predmety mas viacmenej dane pevne,je nejaka moznost si nieco vybrat,ale je toho uboho malo.Ja sam som rozmyslal ze by som na magisterske siel na FEKT ale ked vidim ten humus,tak radsej nie.
Co sa tyka CVUT,tak vraj je tam vacsia volnost si vybrat to co Ta ozaj bavi a chces vediet,ale zase je to vraj viacej hnane teoreticky ako prakticky,tak neviem,nebol som,nevidel som,nemozem potvrdit.
Co sa tyka UO,tak skoda ze som o tejto skole nevedel skor,inak asi by som bol skoncil tam,ale ako statny prislusnik SR neviem ci by mi to bolo umoznene,asi jedine ze by som si vybavil obcianstvo po predkovi.
Tolko moje postrehy.Nakoniec vyber ostane aj tak len na Tebe,tak drzim palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 11:14    Předmět: Citovat

tandel napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
Sunmay << je pravda, že ČVUT má větší tradici a zvuk...

Pane kolego, tak to je zcela nekonkrétní a navíc ničím nedoložené tvrzení. Takže své tvrzení taky nebudu ničím dokládat a v každém případě stavím na první místo Univerzitu obrany, potom dlouho nic, potom na stejné úrovni VUT a ČVUT a za nimi ZČU.


Pane kolego, jsem dalek toho, abych zde prováděl reklamu některé konkrétní škole, protože v žádné nejsem zainteresován. O Univerzitě obrany, neračte se urazit, si nepamatuji, že bych něco četl v tisku nebo na Internetu. Předpokládám, že jsou to pokračovatelé předrevolučních VVŠ.

Obvykle se nenamáháme všechna svá tvrzení ihned dokazovat, ale chcete tvrzení doložit? Nic jednoduššího:

- tradice - viz datum založení
- zvuk - možná to nevíte, ale v době před revolucí se v zahraničí uznávalo jen ČVUT. Nevím jak teď, ale lidské uvažování má poměrně velkou setrvačnost - a to je ten "zvuk".

A teď máte prostor na to, abyste nějak doložil vedoucí úlohu UO mezi vysokými školami. Ovšem, pokud mohu prosit, jinak než výší výplaty pro frekventanty.

P.S.: jestli jsem se dotknul nějak vašich citů, tak se omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF*
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 11:31    Předmět: Citovat

to tandel: Studium na UO asi bude znamenat, že se ze studentů stanou vojáčci z povolání. Nebo je to jinak?

Každému to nemusí vyhovovat.
Návrat nahoru
Sunmay



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 16:09    Předmět: Citovat

Tak uo sem rovnou zavrhl ... nechci nikoho urazit ale sem antimilitarista a těžko bych přežívl kdyby nademnou byl nějaký zelený mozek. O ty stipendi nebo kapesné či co to je mi vůbec nejde. Prostě jen chci dělat obor, který mě baví.
Školu chci hlavně kvůli tomu, že chci o oboru vědět víc a chci v něm být dobrý (případně lepší) superlativu se raději vyhnu Very Happy, samozřejmě že titul chci taky, přeci jen ten kdo má dnes VŠ se má líp (né vždy).

Myslím si, že výhoda UO je v tom, že se člověk dostne k zajimavějším technologiím. Můžu se ještě zeptat co je na UO tak dobré?

_________________
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 12:55    Předmět: Citovat

Ubytování, strava a šaty po dost velký kus života zajištěny Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sunmay



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: ne duben 13 2008, 21:05    Předmět: Citovat

Já měl namysli kvalitu vzdělávání a vyučovaných předmětů
_________________
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
anonym






PříspěvekZaslal: po květen 12 2008, 22:01    Předmět: Citovat

Páni, a prečo si myslíte, že určitá VŠ Vás niečo konkrétne naučí? To Vás má/mala? naučiť základná a stredná škola. VŠ Vás má naučiť získavať informácie a riešiť vzniknuté problémy. V praxi toho zo školy asi moc "neschosňujete". Ale každý mi asi dá za pravdu, že ak študent čo len trochu chce, VŠ mu pozitívne "ublíži".
Já si ešte spomínam na predmet, kde sme pomocou obrovského matematického aparátu riešili obvody, (všeobecne, nie napr. nf), na elektrónkach. O rok išiel ctený pán profesor do dôchodku. Nepoužiteľné vtedy ani dnes po 30 rokoch.

Dolfi
Návrat nahoru
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 13 2008, 0:01    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Páni, a prečo si myslíte, že určitá VŠ Vás niečo konkrétne naučí? To Vás má/mala? naučiť základná a stredná škola. VŠ Vás má naučiť získavať informácie a riešiť vzniknuté problémy. V praxi toho zo školy asi moc "neschosňujete". Ale každý mi asi dá za pravdu, že ak študent čo len trochu chce, VŠ mu pozitívne "ublíži".
Já si ešte spomínam na predmet, kde sme pomocou obrovského matematického aparátu riešili obvody, (všeobecne, nie napr. nf), na elektrónkach. O rok išiel ctený pán profesor do dôchodku. Nepoužiteľné vtedy ani dnes po 30 rokoch.

Dolfi


Řekl bych, že je to poněkud fundamentální názor. Jasně, že na VŠ je jiný přístup než na střední škole. Ale není pravda, že vlastní přednášky neobsahují něco konkrétního a že škola je jen a pouze metodologickým vedením. Sám jsem navštěvoval přednášky téměř absolutně všechny a byl to zcela jednoznačně vědomostní základ. Skripta a literatura potom doplněk asi tak z 50-ti %. Pokud někde některý pedagog dá studentům jen seznam odkazů na literaturu a Internet, a myslí si, že je hotov, protože přece ukázal, kde a jak získat informace, tak si to po čertech zjednodušuje.

A co se týče matematického aparátu, se kterým jsem se mořil ať už v teorii obvodů, v modelování soustav nebo ve fyzice - toho vůbec nelituji. Dodnes se o to mohu opřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund