Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průser HDD.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 1:13    Předmět: Průser HDD. Citovat

Bohužel se mi stala další ošklivá věc . Na mém starém 80GB HDD měl sem tam windows stará data a hlavně 60 GB Hudby a ted sou asi fuč. Jsem s toho na oběšení. Když sem odpojil od něj Konektor tak sem nechtěně zarazíl jeden Pin který se odpojil z desky (ja si toho bohužel nevším) opět připojil a nic. Disk se objeví v Biosu ale nenabutuje. Zkouším jen tak na zkoušku spustit instalaci windows ale objeví se jen černá obrazovka. Kontroluju Disk a JEDEN Pin v Pr... Zpravil sem to ale oddíl je fuč Cry Cry ty data tam furt sou ale jak je zpět získat??? co mám dělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 4:08    Předmět: Citovat

Zdárec,
tak to máš na jednu stranu štěstí! A to v tom, že jsi si nezničil HDD úplně. Vzhledem k tomu, že tam máš system a hlavně tvoje "drahocenný data" zkus následující věc.
Podařil se mi kdysi podobný kusek. 160 GB HDD (nerozdělený, tedy moje stahovaný data pospolu se systémem) zaplněn tak na 90% daty se "zničeho nic" zasekl - nešlo z něj číst, musel jsem restartovat. Při načítání vyběhla "modrá smrt" a oznámíla mi, že nelze číst z jednotky C. Málem mě trefilo. No zkoušel jsem přes boothovací disk scan, ... z jednotky stále nešlo číst, ba i vyběhla hláška, že není k dispozici apod. V nápovědě jsem se dostal k příkazu "chkdsk", který mi obnovil - spíš poskládal rozbouranou FAT tabulku a já mohl po restartu najet systém. WOW, všechna moje data zůstala, jen systém byl opravdu částečný - jak kdybych půlku systému smáznul, ale "makal" a já mohl přes USB zachránit data. U mě to bylo právě tím, že jsem za cca 1,5 roku nedělal vůbec žádnou defragmentaci !!!!! Po formátu běhá dál a již v poho s pravidelnou defrag. a ve stejný case!!! .... stejnak po x letech ho již měním .....
Je potřeba dostat se alespoň přes boothdisk na "C:\" ("DOS system") a dále zadat: CHKDSK X: /R (.... kde X je jednotka , která je v prde.i a /R je příkaz programu pro vyhledání chybných sektorů, obnovu čitelných info, čitelných dat, struktury celého disku a FAT tabulky) - zkus a uvidíš. Mě to zachránilo všechny předem ztracený data.


Podobné se probralo zde: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14856&postdays=0&postorder=asc&start=0

Opravuju (ten HDD má sys. NTFS) - u NTFS ne FAT, ale jiná - Master File Table - MFT - prostě tabulka.

_________________
-- Gepard --


Naposledy upravil gepard dne pá duben 11 2008, 1:38, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 7:47    Předmět: Citovat

Pokud jsi disk opravdu spravil a máš nějaký druhý disk na který můžeš nainstalovat systém a je na něm dost místa, tak máš šanci data dostat. Recovery programy jako GetDataBack nebo R-Studio jsou velmi dobré. Můžeš si stáhnout demoverze na zkoušku. Ukážou ti co dovedou, ale pro obnovení dat musíš mít licenční klíč. A obnovovat data se musí na jiný disk, než je ten havarovaný. Zrovna minulý týden jsem zachraňoval data z nějaké USB flash. GetDataBack je ve verzi pro FAT a NTFS. Na druhé straně, pokud nejsi zrovna autorem té muziky, tak bych se tím asi nezalamoval. Myslím, že CHKDSK nadělá víc škody než užitku. V případě NTFS systému už není tak triviální se na disk z DOSu dostat. Ona tam ani není FAT tabulka, ale MFT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 14:06    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Pokud jsi disk opravdu spravil a máš nějaký druhý disk na který můžeš nainstalovat systém a je na něm dost místa, tak máš šanci data dostat. Recovery programy jako GetDataBack nebo R-Studio jsou velmi dobré. Můžeš si stáhnout demoverze na zkoušku. Ukážou ti co dovedou, ale pro obnovení dat musíš mít licenční klíč. A obnovovat data se musí na jiný disk, než je ten havarovaný. Zrovna minulý týden jsem zachraňoval data z nějaké USB flash. GetDataBack je ve verzi pro FAT a NTFS. Na druhé straně, pokud nejsi zrovna autorem té muziky, tak bych se tím asi nezalamoval. Myslím, že CHKDSK nadělá víc škody než užitku. V případě NTFS systému už není tak triviální se na disk z DOSu dostat. Ona tam ani není FAT tabulka, ale MFT.
Krásně díky moc ten program GetDataBack ti obnovil ale abych to překopíroval na HDD musím mít licenční verzi. Co ted?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 15:11    Předmět: Citovat

1. Že je vidět soubory, ještě 100% negarantuje, že jsou v pořádku. Ale doufej, že ano.
2. Jaký typ partition máš? NTFS nebo FAT? Když mi napíšeš na e-mail, tak ti poradím, kde koupíš GetDataBack nejlaciněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 16:34    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
1. Že je vidět soubory, ještě 100% negarantuje, že jsou v pořádku. Ale doufej, že ano.
2. Jaký typ partition máš? NTFS nebo FAT? Když mi napíšeš na e-mail, tak ti poradím, kde koupíš GetDataBack nejlaciněji.
NTFS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 1:21    Předmět: Citovat

Zdárec,
pokud by jsi se nechtěl pokoušet rozjet přímo ten vadný disk, pak ho tedy můžeš připojit jako druhý HDD v jiném PC nebo použít variantu (jak už je o tom psáno) s druhým diskem na který můžeš nainstalovat systém. Osobně bych doporučil pak nainstalovat (odzkoušeno) program File Scavenger v.3.0.1.0. Je fakt machr na získávání dat z poškozených datových nosičů. Info o něm:

File Scavenger v.3.0.1.0
-----------------------------

* Obnova vašich smazaných a poškozených dat z různých paměťových jednotek


File Scavenger je výkonná utilita pro obnovu vymazaných souborů na NTFS a FAT/FAT32 diskových jednotkách. Dokáže obnovit soubory poškozené virem nebo vymazané z Windows Exploreru, DOS příkazové řádky nebo odstraněné z Koše. Podporuje obnovu z přeformátovaných disků, poškozených hardware/software RAID disků (RAID 0 - RAID 5), podporuje kompresi souborů, dynamické disky, alternativní data streams, Unicode názvy souborů a další.
Poznámka: Program pro jistotu neinstalujte na disk, jehož data chcete obnovit!


Smazali jste si omylem nějaká důležitá data?
Nezoufejte, tato aplikaci vám vaše drahocenná data obnoví. Aplikace umožňuje obnovu smazaných a poškozených dat na NTFS a FAT/FAT32 jednotkách. Program může pomoci i po řádění viru, který vám smazal data bez vašeho vědomí.

Produkt si poradí s přeformátovanými disky, poškozeným hardwarovým/softwarovým RAID polem tak dobře jako se zkomprimovanými jednotkami, dynamickými disky atd. Aplikace nabízí více způsobů hledání smazaných dat, pokud jste si data pouze smazali, stačí využít rychlého hledání, pokud je problém závažnější, budete muset obětovat i více času.





Licence: Shareware
Autor: QueTek Consulting Corporation
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.quetek.com
Velikost souboru: 802,0 kB
Operační systém: Windows NT/2000/XP

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 9:18    Předmět: Citovat

Nepomůže-li tenhle SW, ani jiný, tak jsi v háji. A stačí jen ten HDD vzít a s rozeběhem ho hodit co nejdál!
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá duben 11 2008, 10:22    Předmět: Citovat

gepard napsal(a):
Nepomůže-li tenhle SW, ani jiný, tak jsi v háji. A stačí jen ten HDD vzít a s rozeběhem ho hodit co nejdál!

Nestras!...kdyby to udelal, tak diky tobe ma data v haji. 2 mesice zpatky se mi stalo vicemene to same(partition 110GB v haji), zadny soft zde uvedeny mi na to nepomohl(tudiz to jsou podle me vsechno s*acky, nerikam ze to jinemu nepomuze). Me pomohl az soft: Partition Find and Mount. Ten slouzi pro obnovu partition, das zdetekovat disk a jednoduse nalezenou partition pripojis jako image, nakopirujes data a mas klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
uzivatel x
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 1:10    Předmět: Citovat

Dam zbytocnu radu: skor ako lamentovat nad stratenymi datami, treba si kupit niekolko DVD-RAM a priebezne dopalovat, na zaver vzdy napalit na DVD R. Hlavne fotky, hudbu, subory outlooku, PDF, dokumenty. Ostatne nech bere cert, vsetkeho je plny internet. A vidim ze dalsi dovod preco neprejst na NTFS je dostupnost suborov v DOSe. Pri lahkej havarii HDD, kedy sa poskodi len system je jednduchsie nabootovat z CD alebo ineho HDD a zachranit co sa da.
Návrat nahoru
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 16:42    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
gepard napsal(a):
Nepomůže-li tenhle SW, ani jiný, tak jsi v háji. A stačí jen ten HDD vzít a s rozeběhem ho hodit co nejdál!

Nestras!...kdyby to udelal, tak diky tobe ma data v haji. 2 mesice zpatky se mi stalo vicemene to same(partition 110GB v haji), zadny soft zde uvedeny mi na to nepomohl(tudiz to jsou podle me vsechno s*acky, nerikam ze to jinemu nepomuze). Me pomohl az soft: Partition Find and Mount. Ten slouzi pro obnovu partition, das zdetekovat disk a jednoduse nalezenou partition pripojis jako image, nakopirujes data a mas klid.


Mrknul jsem na nějakých fórech o PC jak tenhle prog. hodnotí uživ. a téměř všichni max. spokojeni! Umí a je free! Tak ten si zálohuju raději taktéž. Díkec za info stepo!

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 17:49    Předmět: Citovat

R-studio ani GetDataBack nejsou špatné programy, Partition Find and Mount možná také ne, ale obnovovat s ním 80GB HDD nepřetržitě dva dny není žádná výhra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:02    Předmět: Citovat

Jojo, je to celkem pomaly, ale o co ti jde? Zachranit data, nebo nemit nic? Tudiz ten argument neberu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:07    Předmět: Citovat

Jde mi o to, že u free verze mají omezenu rychlost na 512KB. Tak je to skoro stejný, jak ty trial verze R-Studia nebo GDB. Když se někomu rozsype 200GB disk,, tak to poběží pomalu týden. Mnohokrát jsem zachraňoval data na disku, který po chvíli běhu vypadl. Tak jsem ho nechal vychladnout a pokračoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:13    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Jde mi o to, že u free verze mají omezenu rychlost na 512KB. Tak je to skoro stejný, jak ty trial verze R-Studia nebo GDB. Když se někomu rozsype 200GB disk,, tak to poběží pomalu týden. Mnohokrát jsem zachraňoval data na disku, který po chvíli běhu vypadl. Tak jsem ho nechal vychladnout a pokračoval.

Tak znovu...psal jsem, ze mi ani jeden tebou zminovany program nepomohl (!znovu pisu! ze nekomu jinemu muze pomoci). Tak co jsem mel delat? Zahodit pro me dulezita data(cca 30GB)? Proto rikam ze tamty softy u me skoncily. I za cenu pomalosti je to pro me nejlepsi soft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund