Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Katalog gramofonových chassis.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 12:15    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):


To tříbodové uchycení u Maestra mě taky trochu mate, myslím, že to mělo to třírychlostní šasi s červeným bakelitovým ramínkem a magnetickou dopředu a dozadu naklápěcí vložkou PS17, tuším, že se dávalo do rádia Tábor I. Třeba něco zbylo i do Maestra.


To bylo šasi H17, bylo jen v Táboru a Dirigentu, pak už se montovala čtyřrychlostní šasi. Do Maestra patří H203, se zajišťovacím transportními šroubky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1808
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 12:20    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
... Vzpomínám si, že jsme s bráchou měli gramošasi s takovou automatikou na spuštění přenosky na desku. Navolí se otáčky a průměr desky a pak se zmáčnulo tlačítko a přenoska se zvedla z odpočívadla a přesunula se na začátek desky a když dohrála, tak se zase zvedla a vrátila se zpět. Bylo to suprafoňácké. Hm, zase nerozvážně jsme to s bráchou vyhodili...jj to je holt to nerozumné mládí Cry

Neuveris, ja to mam u rodicov v hudobnej skrini (bez radia, bez zosika). Niekedy zaciatklom 60-tych rokov to dostali ako svadobny dar.
Tiez som s tym isty cas fungoval a ak si spominam, este je to kompletne aj s prislusenstvom.
Bola tam kratka oska, na prehravanie jednej platne, potom dlha (s postupnym spustanim platni po prehrani) a tiez vymedzovaci kruzok pre single, ktore mali v strede velku dieru,ci uz pre prehratie jednej alebo skupiny platni. To by asi malo byt vsetko.
Rychlost sa nastavovala jednym prepinacom (vlavo) ten vpravo sluzil na prepinanie funkcii - priemer platne a ak si dobre spominam, malo to aj funkciu repeat...
Prilezitostne mozem urobit par foto ak by bol zaujem.


Naposledy upravil miroja dne út duben 01 2008, 12:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 12:24    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Přesně tak, hřídelíky v krabičče. Nikdy jsem to neviděl pohromadě a nemám žádný návod.


Malá krátká hřídelka je na hraní jedné desky. Dlouhá, na konci zahnutá je na samočinnou výměnu až 10 desek s normálním středovým otvorem, libovolných průměrů, avšak na stejnou rychlost. Měnič si páčkou ve stojánku přenosky ohmatává velikost desky během pádu na talíř a podle toho staví nasazování přenosky. Desky se naloží na vršek tyčky a zajistí přítlačným ramenem. Rameno působí při přehrátí poslední desky na vypínač, takže se gramec vypne.
A tlustá středovka je na singly 45 ot s velkým otvorem. Opět naložit desky a nasadit přítlačné rameno. Měnici tyčku nasadit do tvoru talíče a točit, až mírně zapadne.
Při automatickém přehrávání se naloží desky na střed, zajistí ramenem, přepínač přepne do polohy C (change) a tlačítko "S" zmáčknout úplně dolů. Desky se postupně přehrají a na konci se přístroj sám vypne.
Pokud se během přehrávání zmáčkne "S" do polovičky, vymění se další deska. Při přepnutí přepínače do polohy R (replay) a zmáčknutí tlačítka na doraz se opakuje přehrátí téže desky, pak se přepínač sám vrátí do C a pokračuje v hraní dalších desek. Poloha 0 + tlačítko "S" znamená ukončení přehrávání, přístroj se vypne a desky zůstanou, jak byly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 12:40    Předmět: Citovat

Tak to celkem šelmostroj. Děkuju moc. Sestavím a nafotím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 17:44    Předmět: Citovat

Ještě jsem hodil na web ty fotky sonáty a aidy, jak jsem slíbil...

tady jsou fotky sonáty:

http://radim.gzk.cz/sonata1.jpg
http://radim.gzk.cz/sonata2.jpg
http://radim.gzk.cz/sonata3.jpg

a tady je to šasí z aidy s "kubistickou kobrou"...

http://radim.gzk.cz/aida.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 02 2008, 6:20    Předmět: Citovat

Ty šasi do Aidy se mi tu válí 3, kdyby někdo potřeboval. Jsou bez vložek a gumových placek na talíř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po duben 07 2008, 19:09    Předmět: Citovat

Foto měniče z Brožíka, příslušenství a jednotlivé sestavy.


gramo 007.jpg
 Komentář:
Krabička s příslušenstvím.

Stáhnout
 Soubor:  gramo 007.jpg
 Velikost:  123.75 kB
 Staženo:  95 krát


gramo 004.jpg
 Komentář:
Otevřená krabička s příslušenstvím, bílá "lopatka" nevím na co je a zda vůbec ke gramofonu patří. Byla nalezena v prostoru gramofonu.

Stáhnout
 Soubor:  gramo 004.jpg
 Velikost:  129.49 kB
 Staženo:  109 krát


gramo 005.jpg
 Komentář:
Sestava pro použití desek s velkým otvorem.

Stáhnout
 Soubor:  gramo 005.jpg
 Velikost:  137.51 kB
 Staženo:  99 krát


gramo 006.jpg
 Komentář:
Sestava pro použití desek s normálním otvorem.

Stáhnout
 Soubor:  gramo 006.jpg
 Velikost:  130.66 kB
 Staženo:  110 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 08 2008, 6:02    Předmět: Citovat

A už to šlape, tedy vyměňuje? Můžu poprosit o fotku celé skříně? Ta lopatka ke gramci nebude, nikdy jsem ji nikde neviděl, ani na prospektech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: út duben 08 2008, 7:45    Předmět: Citovat

Zatím nemám odvahu to bez kontroly pustit, dal jsem zatím dohromady dostupnou dokumentaci. Fotky budou v nejbližších dnech. Dělám si pod to vozíček, abych s tím mohl manipulovat sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1808
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út duben 08 2008, 9:36    Předmět: Citovat

Oldradio napsal(a):
A už to šlape, tedy vyměňuje? Můžu poprosit o fotku celé skříně? Ta lopatka ke gramci nebude, nikdy jsem ji nikde neviděl, ani na prospektech.

Tiez sa prikladam k tomuto nazoru, ani ja ju nemam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 08 2008, 21:43    Předmět: Citovat

Na těch fotkách mi připadá přenoska v nějaké mezipoloze, že neleží na stojánku a není zajištěna zámkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 14 2008, 22:49    Předmět: Citovat

To Vombat: Tak už jsem si udělal jasno v těch gramochassis. Prošel jsem dokumentace na gramoradia tesla a sepsal jsem si seznam gramoradio/šasi. Do Maestra patří šasi H20, to má opravdu jen tři nohy. Můžu kdyžtak dodat fotku. Čtyřnohé šasi je například H20.1. Ostatně, přivezl jsem z chalupy servisní manuály na MF52 + MD020 + Brožík. Ještě to potřebuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 4:53    Předmět: Citovat

sambiliong mimo jiné napsal(a):
To Vombat: ...
...Ostatně, přivezl jsem z chalupy servisní manuály na MF52 + MD020 + Brožík. Ještě to potřebuješ?

Myslím, že když ne Vombat, tak Oldradio je bude potřebovat určitě, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 9:22    Předmět: Citovat

Dokumentaci určitě potřebuju, mám jen něco z Kottka. Přenoska na fotce je v nějaké mezipoloze, otáčím-li talířem má tendenci se posunout nad desku. H20 je asi jediné třínohé šasi. Děkuju za všechny informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 15 2008, 22:07    Předmět: Citovat

Fotky gramofonu z Maestra. Omlouvám se za kvalitu, děláno mobilem.


Obraz012.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz012.jpg
 Velikost:  124.24 kB
 Staženo:  102 krát


Obraz013.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz013.jpg
 Velikost:  130.77 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund