Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Katalog gramofonových chassis.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2492
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: so březen 29 2008, 16:57    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
vombat napsal(a):
Děkuji, pokusím se něco nafotit.


Tak takové mám to šasi, nějaký kutil tam vyměnil raménko za modernější ze sedmdesátých let.

Psal jsem ti do SZ, ale tam nejde vložit foto, tak to dám sem a koukni jestli to má pro tebe smysl. Wink

mal som take sasi aj s tym ramienkom original take biele "okruhle",akurat bola pokodena ta gumova podlozka pod LP,a ani sa nepytaj kde to skoncilo asi pred 5 rokmi pri mladeznickej nerozvaznosti Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 29 2008, 20:21    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jenys napsal(a):
Koukal jsem na štítek toho gramošasi a je to Model H205 z roku 1963, 120V, 10W ale motorek je 220V i 120V, Teď je zapojen na 120V. Tak to vypadá, že mám ještě starší model Wink

Jestli soudíš podle těch 120V, tak podle nich stáří šáska neurčíš (na motoru by ale mohl být rok výroby).
V centru Prahy bylo přece v zásuvkách 120V ještě po roce 1980, to už tomu šásku bylo nějakých 20 let, třeba se od té doby nepoužívalo, proto si nikdo nedělal starosti s přepnutím.


Stáří jsem určoval podle čísla modelu. Ale jinak jsem vše i rok výroby opsal ze štítku. To šásko se opravdu nepoužívalo a ani to asi nebyl důvod. Spíš se používalo to rádio, a pokud vím, rádio bylo používané na 220V. Na motoru není rok, jen typ Model MT6. Ale ten rok 1963 je i na razítku na spodku šáska.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:13    Předmět: Citovat

Fotky.


HC643.jpg
 Komentář:
šasi HC643 v Sonátě, bohužel bez raménka, bedna byla rozložená na jednotlivé destičky, lak poškozený. Už je sklížená, vybroušená, napuštěná a čeká po vyzrátí na lak a retuš.

Stáhnout
 Soubor:  HC643.jpg
 Velikost:  141.08 kB
 Staženo:  85 krát


aida.jpg
 Komentář:
Rádio AIDA, ještě v rozlepeném stavu a bez boku s reproduktorem, díra po šasi, nějaké Supraphon. Mahagonová dýha na bok je, uděláme sesazenku, odýhujene překližku, Zatím bez otvoru pro repro.

Stáhnout
 Soubor:  aida.jpg
 Velikost:  137.63 kB
 Staženo:  73 krát


maestro.jpg
 Komentář:
Pro mě záhada. Tři díry pro uchycení šasi. Teď je jedno na AUKRU, je tam nějaké šasi Suprophon a to má 4 díry na uchycení.

Stáhnout
 Soubor:  maestro.jpg
 Velikost:  150.16 kB
 Staženo:  78 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:24    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Fotky.

Hm, to je dobrý, také se mi zdály ty tři díry divné. Pokud znám ty naše grama, tak většinou mají čtyři. Až zjistíš co to bylo za gramo, tak dej vědět. Vzpomínám si, že jsme s bráchou měli gramošasi s takovou automatikou na spuštění přenosky na desku. Navolí se otáčky a průměr desky a pak se zmáčnulo tlačítko a přenoska se zvedla z odpočívadla a přesunula se na začátek desky a když dohrála, tak se zase zvedla a vrátila se zpět. Bylo to suprafoňácké. Hm, zase nerozvážně jsme to s bráchou vyhodili...jj to je holt to nerozumné mládí Cry

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19561
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:11    Předmět: Citovat

V Aidě bylo šasi s tou novější (kubistickou) hadí hlavou pro stereofonní přenosku.
HC643 vycházelo z tohoto návrhu, bez ohledu na tvar samotného šasi, který je hranatější, raménko má tvar stejný: http://www.czechdesign.cz/foto.php?status=obr&lang=1&c=494&o=3452

To tříbodové uchycení u Maestra mě taky trochu mate, myslím, že to mělo to třírychlostní šasi s červeným bakelitovým ramínkem a magnetickou dopředu a dozadu naklápěcí vložkou PS17, tuším, že se dávalo do rádia Tábor I. Třeba něco zbylo i do Maestra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:11    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
vombat napsal(a):
Fotky.

Vzpomínám si, že jsme s bráchou měli gramošasi s takovou automatikou na spuštění přenosky na desku. Navolí se otáčky a průměr desky a pak se zmáčnulo tlačítko a přenoska se zvedla z odpočívadla a přesunula se na začátek desky a když dohrála, tak se zase zvedla a vrátila se zpět. Bylo to suprafoňácké. :

To bylo šasi MD51. Ale to je taky na čtyři upevňovací otvory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:27    Předmět: Citovat

sambiliong napsal(a):
Jenys napsal(a):
vombat napsal(a):
Fotky.

Vzpomínám si, že jsme s bráchou měli gramošasi s takovou automatikou na spuštění přenosky na desku. Navolí se otáčky a průměr desky a pak se zmáčnulo tlačítko a přenoska se zvedla z odpočívadla a přesunula se na začátek desky a když dohrála, tak se zase zvedla a vrátila se zpět. Bylo to suprafoňácké. :

To bylo šasi MD51. Ale to je taky na čtyři upevňovací otvory.


Hm, to je možné, myslím, že to bylo jako je na tomto linku http://www.czechdesign.cz/foto.php?status=obr&lang=1&c=494&o=3453
bez té nástavby nad tím. Ten spodek vypadá stejně a tam ve předu vpravo je řazení průměru a uprostřed to tlačítko na spuštění grama. Ty otvory mělo čtyři, to nepopírám Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 23:09    Předmět: Citovat

Tenhle automat je použit v Brožíku, co jsem nedávno získal, nicméně, i když z tohoto obrázku je patrná sestava, stále mi ještě není jasné, jak použít všechny díly, které jsem k tomu dostal, aby to chodilo. Navíc na tomto obrázku jsou desky různého průměru, předpokládám tedy i jinou rychlost, ale ta se volí ručně. To šasi, co popisuje HILL, nafotím, mám ho v Dirigentu a v krabicovém gramci od Supraphonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 7:32    Předmět: Citovat

Do sonáty patří šedivé, do oblouku zahnuté ramínko se stereo vložkou VK311 - mám toto gramorádio doma, můžu kdyžtak nafotit... jo a gramošasí z aidy se mi taky někde doma válí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 8:20    Předmět: Citovat

A můžeš ho postrádat? Foto uvítám. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 10:43    Předmět: Citovat

Mám doma ve sklepě jedno náhradní šasi MD51, tak to zítra vyfotím ze všech stran. K tomu Maestru: šasi s hadí hlavou bylo víc druhů. Například knoflík pro řazení rychlostí byl v předním nebo zadním levém rohu. S tím řadicím knoflíkem vepředu už tam nezbývalo místo pro jednu upevňovací nohu. Podle těch fotek tomu ale neodpovídá rozmístění montážních otvorů. Neznám teď zpaměti přesné označení těch gramofonů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 23:16    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jestli soudíš podle těch 120V, tak podle nich stáří šáska neurčíš (na motoru by ale mohl být rok výroby).
V centru Prahy bylo přece v zásuvkách 120V ještě po roce 1980, to už tomu šásku bylo nějakých 20 let, třeba se od té doby nepoužívalo, proto si nikdo nedělal starosti s přepnutím.


Gramofony v gramorádiích mívaly často motor připojen pevně k odbočce na 120V síťového trafa, zjednodušilo se tak přepínání napájecího napětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 23:18    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Tenhle automat je použit v Brožíku, co jsem nedávno získal, nicméně, i když z tohoto obrázku je patrná sestava, stále mi ještě není jasné, jak použít všechny díly, které jsem k tomu dostal, aby to chodilo.
Co ti není jasné, ty hřídelky v bílé krabičce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 8:21    Předmět: Citovat

Přesně tak, hřídelíky v krabičče. Nikdy jsem to neviděl pohromadě a nemám žádný návod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 8:40    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Tenhle automat je použit v Brožíku, co jsem nedávno získal, nicméně, i když z tohoto obrázku je patrná sestava, stále mi ještě není jasné, jak použít všechny díly, které jsem k tomu dostal, aby to chodilo. Navíc na tomto obrázku jsou desky různého průměru, předpokládám tedy i jinou rychlost, ale ta se volí ručně. To šasi, co popisuje HILL, nafotím, mám ho v Dirigentu a v krabicovém gramci od Supraphonu.

Pokud si to pamatuji, tak rychlost pro menší/větší desky se volila ručně, tím levým přepínačem ve předu šasi. Pravým přepínačem se volil průměr desek a prostředním tlačítkem se to spustilo. Ale já měl to šasi už bez toho zásobníku na desky a pamatuji, že zlobilo to zamykání ráménka. Je tam taková háček a ten při spuštění měl uvolnit raménko a pak zvednout. U toho mého(dostal jsem ho tenkrát a už není) to bylo právě rozbité, utržené, nějak bylo špatně nastavené a neodjistilo se před zvednutím, tak to vytrhlo ten uchýt v raménku. Ale jinak to chodilo. Přenoska měla možnost přepínání na staré a nové desky pootočením vložky ve předu raménka. Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund