Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

stabilizovany zdroj 48V / 35A
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yohn



Založen: May 06, 2004
Příspěvky: 9
Bydliště: doma

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 8:09    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
No to je oprávněná obava, jen se chci zeptat, UHF vysílač napájený 28V/35A, to může mít 0,5kW a v UHF to je pro půl republiky, copak to je za vysílač, to máš jako koncák pro PMR Very Happy


ma to 400W, proto potrebuju temer kW prikonu na zdroji. a na "udelani" republiky ti na UHF staci 10W a dobra smerova antena, na to nepotrebujes takovej kopr...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yohn



Založen: May 06, 2004
Příspěvky: 9
Bydliště: doma

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 8:11    Předmět: Citovat

Johne, mluvil jsi o tomhle bastlu s někým zkušenějším? Hlavně s někým, kdo má zkušenosti s vysíláním v režimu PORTABLE a s napájením ze 12V akumulátoru s měničem na 24-28V pro PA stupeň? Tady se totiž ani tolik nejedná o to, co proleze z napájení do vysílače - ale o to, co se naindukuje z antény do regulační smyčky zdroje a co to s ní vyvede - jestli to neudělá něco, co tomu PA vůbec, ale vůbec nebude chutnat...[/quote]

yohn: jaky ma portable provoz vliv? pokud mas naladenou antenu na minimalni PSV, tak by se ti temer nic vracet zpatky nemelo. navic i na portable provozu mam k dispozici 230V, takze menice neresim. potrebuju zkratka jen klasicky zdroj 230V / 28V / 35A Smile[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 21:09    Předmět: Citovat

Well, John - když myslíš, že napáječ vyladěný anténním článkem do rezonance a s PSV co nejmenším je zárukou nerušeného provozu dalších elektronických zařízení v blízkosti antény, budiž. It´s Your Job, Old Boy!


Já jen jestli Ti také něco říká parazitní vyzařovací diagram antény a provoz elektroniky všeobecně umístěné ve vf poli - ono se to vf totiž indukuje skoro do všeho, co leží řekněme do vzdálenosti 50 lambda od paty anténního stožáru nezávisle na "ostrosti" naladění napáječe - stejně jako žádná směrová anténa nezáří jen ideálně kupředu, tak stejně spousta jiných antén se konstruuje jako (pokud možno) VŠESMĚROVÉ - a pak stačí mizerné stínění a odfláknuté odrušení/blokování vf v regulační smyčce zdroje - a máš na problémy zaděláno. Uvědom si - pokud jsi portable, nemáš mezi sebou (a zdrojem) žádné stěny nebo jiné stavební konstrukce, tvořící při provozu ze stálého QTH přirozené stínění před vf. Vůbec nejde o vyzařování svodu/napáječe - jde o žádoucí anténní pole, které ale může ve špatně stíněném a blokovaném zařízení nadělat velkou neplechu. Tolik moje připomínka - zbytek je na Tobě a Tvém uvážení...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yohn



Založen: May 06, 2004
Příspěvky: 9
Bydliště: doma

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 13:03    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Well, John - když myslíš, že napáječ vyladěný anténním článkem do rezonance a s PSV co nejmenším je zárukou nerušeného provozu dalších elektronických zařízení v blízkosti antény, budiž. It´s Your Job, Old Boy!


Já jen jestli Ti také něco říká parazitní vyzařovací diagram antény a provoz elektroniky všeobecně umístěné ve vf poli - ono se to vf totiž indukuje skoro do všeho, co leží řekněme do vzdálenosti 50 lambda od paty anténního stožáru nezávisle na "ostrosti" naladění napáječe - stejně jako žádná směrová anténa nezáří jen ideálně kupředu, tak stejně spousta jiných antén se konstruuje jako (pokud možno) VŠESMĚROVÉ - a pak stačí mizerné stínění a odfláknuté odrušení/blokování vf v regulační smyčce zdroje - a máš na problémy zaděláno. Uvědom si - pokud jsi portable, nemáš mezi sebou (a zdrojem) žádné stěny nebo jiné stavební konstrukce, tvořící při provozu ze stálého QTH přirozené stínění před vf. Vůbec nejde o vyzařování svodu/napáječe - jde o žádoucí anténní pole, které ale může ve špatně stíněném a blokovaném zařízení nadělat velkou neplechu. Tolik moje připomínka - zbytek je na Tobě a Tvém uvážení...


EKKAR: ook, mas pravdu. nechtel jsem se nijak hadat, jen jsem reagoval na zaklade svych dosavadnich zkusenosti - i kdyz s nizsimi vykony. skutecnost je takova, ze pouzivam smerove anteny, ktere jsou od vysilace vzdaleny zhruba 25-30m (na stozaru), vysilac jako takovy je provozovan v aute a je napajen z 230V rozvadece s privodem do 5m. zdroj, ktery se ted stavi je blokovan kondy, svody od anteny do koncoveho stupne a mezi PA a TRX jsou profi vyrobene z kvalitnich komponent. predpokladam tedy, ze i zdroj, pokud bude dostatecne dimenzovan, odstinen a blokovan kondy by nemel delat zadne problemy pri provozu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 17:43    Předmět: Citovat

Potom : NO CEMENT....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 19:02    Předmět: Citovat

Ale mě by stejně zajímalo co budeš vysílat? to bude 70cm na HAM? Ne neboj se, nepracuju na ČTU ani pro ČTU, jestli to nechceš tady rozvádět, můžeš mi poslat sz.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 19:25    Předmět: Citovat

S výkonem 500W jsem dělal o jarní prázdniny EME, na nic jiného radioamatérského bych to neviděl. Smile

EDIT: ale na dvoumetru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yohn



Založen: May 06, 2004
Příspěvky: 9
Bydliště: doma

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2008, 6:55    Předmět: Citovat

mi-ro , jardar: jj, je to na 430MHz na ama contesty a EME. vcera prisla druha 10m dlouha DK7ZB, takze bych chtel do subregu jeste postavit 2x10m dvojce Smile ale ty jsou na 144MHz, na UHF bude jen jedna. OK1CGN (www.ok1ktt.net)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2008, 15:09    Předmět: Citovat

To bych si taky dal říct, jenže na to bohuzel nemám čas ani peníze... Smile Takze dám jen stanice s velkým anténním systémem... PA mám se třemi RE025XA ale napájím z klasického zdroje... Jeden radioamatér nekde popisuje jak odrušit spínaný zdroj (pro 150W konec), ale uz jsem to nenašel. (v angličtině)

GL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: čt březen 27 2008, 18:57    Předmět: Citovat

V takych pripadoch je niekedy vyhone pouzivat "oloveny zdroj"na ktory sa casto zabuda. Zapojis napr, dva gelove 12V/12Ah do serie a budes to napajat zdrojom konstantneho napatia 27.6 V /4A. Pri vysielani ti to bohate postaci, v prestavkach sa to stihne dobit( a vyhoda? mozes vysielat aj ked vypnu prud)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudi



Založen: Feb 20, 2007
Příspěvky: 43
Bydliště: Táborsko

PříspěvekZaslal: po duben 07 2008, 18:09    Předmět: Citovat

60V/25A přestavitelné, s dokumentací ale veliké a těžké, dám za 999,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund