Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Program Asus Life

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vejicv



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá březen 14 2008, 7:16    Předmět: Program Asus Life Citovat

Můžete mi někdo, prosím, popsat k čemu slouží program Asus Life? Je součástí instalace notebooku Asus 3FL a má tendenci se sám od sebe spouštět a myslím, že zbytečně zatěžuje operační systém. Mohu jej z notebooku odinstalovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: pá březen 14 2008, 10:18    Předmět: Citovat

Můžeš upřesnit, jaké je přesné jméno toho programu? Asus Live nebo ASUS LifFrame?
Nejspíš je to ASUS LifFrame pro focení integrovanou kamerou. Vhodným řešením je nastavit v programu, aby se nespouštěl při startu počítače, ale dal se spustit ručné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vejicv



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá březen 14 2008, 10:34    Předmět: Citovat

jankop napsal(a):
Můžeš upřesnit, jaké je přesné jméno toho programu? Asus Live nebo ASUS LifFrame?
Nejspíš je to ASUS LifFrame pro focení integrovanou kamerou. Vhodným řešením je nastavit v programu, aby se nespouštěl při startu počítače, ale dal se spustit ručné.


Název případně upřesním, ale teď momentálně nejsem u svého PC, jedná se spíš o update. V programu jsem bohužel nenašel jak ho nastavit, aby se nespouštěl při startu počítače. Šlo by to udělat v programu RegCleaner, ale ten bohužel nechodí na dvoujádrových procesorech, takže ho na notebooku nespustím. Můžeš mi prosím poradit jak to obejít aby se při startu PC nespouštěl? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá březen 14 2008, 10:56    Předmět: Citovat

Pouzij prikaz msconfig a vykopni co je libo. To je prvni, co po instalaci Windows delam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insanity



Založen: Mar 15, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 5:55    Předmět: Citovat

nechce se mi patrat, ale pokud me neklame pamet, tak v tomto pripade ti msconfig nepomuze.Pravy klik na "Tento pocitac"a vyber spravovat.Vlevo si rozbal "Sluzby a Aplikace", oznac sluzby a hledej v pravem okne ten svuj Asus Life nebo co to vlastne mas.Dvojklik(nebo pravy/vlastnosti) a zmen typ spousteni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 6:28    Předmět: Citovat

Skoda, neni nic jednodusiho, nez zkusit a zjistit, ze i sluzby jdou upravovat v msconfig.



Insanity napsal(a):
nechce se mi patrat, ale pokud me neklame pamet, tak v tomto pripade ti msconfig nepomuze.Pravy klik na "Tento pocitac"a vyber spravovat.Vlevo si rozbal "Sluzby a Aplikace", oznac sluzby a hledej v pravem okne ten svuj Asus Life nebo co to vlastne mas.Dvojklik(nebo pravy/vlastnosti) a zmen typ spousteni...



msconfig.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  msconfig.PNG
 Velikost:  40.51 kB
 Staženo:  68 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vejicv



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 17:02    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Skoda, neni nic jednodusiho, nez zkusit a zjistit, ze i sluzby jdou upravovat v msconfig.

Insanity napsal(a):
nechce se mi patrat, ale pokud me neklame pamet, tak v tomto pripade ti msconfig nepomuze.Pravy klik na "Tento pocitac"a vyber spravovat.Vlevo si rozbal "Sluzby a Aplikace", oznac sluzby a hledej v pravem okne ten svuj Asus Life nebo co to vlastne mas.Dvojklik(nebo pravy/vlastnosti) a zmen typ spousteni...


Zkoušel jsem to a bylo by to asi výborné řešení, ale narazil jsem na problém - systém mě nabádal, abych se přihlásil jako administrátor, i když mám notebook nastavený jen pro jediného uživatele. Bez tohoto přihlášení nebylo možné změnu provést. Program Asus Life Update bylo možné po startu windows ukončit. Když jsem si ověřil, že neovlivňuje chod aplikací tak jsem ho odinstaloval.

Stále mám však jeden problém - když nechám notebook chvilku zapnutý, po určitém čase začne "šrotovat disk" jako kdyby zpracovával nějaká data. Kdosi mi radil, že se jedná o indexování dat, Indexing Service a abych tuto službu zakázal. Provedl jsem to, ale nepomohlo to, disk "šrotuje" dál. Používám prográmek HDDLife, který kontroluje disk a při jeho "šrotování" stoupne teplota na 43 stupně z doporučených 45 jako maxima. Myslím, že to není dobré, ale nevím co s tím. Pokud s notebookem pracuji ke "šrotování" nedochází. Používám windows XP Professional. Poradí mi někdo? Moc díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 18:47    Předmět: Citovat

Ohledne Administratora, pokud nemas ucet ve skupine Administrators, tak si ho tam muzes pridat, ale opet z uctu Administrator.

Co se tyce disku, on sam o sobe je schopen vyhledavat a obchazet chyby. Kdyz narazi na misto, ktere vykazuje poruchu, tak data presune jinam a do problemove casti zakaze zapis.
Daji se najit o tom najit fundovanejsi clanky, napr. tento:
Vadné sektory (BLOKY, LBA), jejich detekce a monitoring
http://www.zachrana-harddisku.cz/cz/vadne-sektory-bloky.asp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insanity



Založen: Mar 15, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 20:19    Předmět: Citovat

Jestli mas ucet vedeny jako spravce pocitace tak dej: start/spustit: control userpasswords2 Odeber nebo zmen heslo primo u uzivatele "Administrator".Potom dej start/vypnout pocitac /odhlasit a az ti naskoci ta klasicka prihlasovaci obrazovka tak 2x za sebou zmackni ctrl+alt+del
napis Administrator a to heslo co jsi zmenil.Ted ti to zruseni sluzby povoli, ale s rozvahou, doporucil bych ti nepouzit msconfig ale správu pocitace, ve vlastnostech si nejdrive klikni na zavislosti a poradne se podivej do toho okna: "na této službě jsou závislé následující součásti" pokud tam jsou nejake sluzby vypsane, tak ty vsechny se zastavi, aby ses pak nahodou nedivil proc ti najednou neco nejede.Pak se prepni na tu zalozku obecne a zmackni zastavit sluzbu...nic nemusis restartovat, uvidis jestli to pomohlo nebo ne.V pripade ze to zabralo tak nejdrive zmen typ spousteni na rucne(muze nastat situace, ze to budes potrebovat spustit a ono to nepujde, zas to zbytecne budes muset povolovat atd." restartuj, muze se stat ze se to zase spusti, tak tu sluzbu zase zastav, a typ spousteni nastav na "zakazano".Po pristim restartu uz to nenajede. Jo a pokud to nebudes vylozene nutne potrebovat tak se radeji prihlasuj pod tim normalnim uctem ne pod "Administrator".Ted musim pryc, ale zitra rano se podivam co vlastne ten program dela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Insanity



Založen: Mar 15, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

PříspěvekZaslal: so březen 15 2008, 20:35    Předmět: Citovat

[quote="Standa99"]Skoda, neni nic jednodusiho, nez zkusit a zjistit, ze i sluzby jdou upravovat v msconfig.



promin, ale v msconfig muzu sluzbu maximalne povolit nebo zakazat v zadnem pripade bych to nenazval upravami.Pripada mi praktictejsi jednoduse sluzbu vypnout a pokud to nepomuze, tak zase spustit, nez zbytecne zdlouhave restartovat, v zavislostech se vklidu podivam na nadrazene a podrazene sluzby, takze nemusim zbourat celou pyramidu kdyz staci vymenit jeden kamen.Mezi clenem skupiny Administrators a uzivatelem Administrator je taky krapet rozdil, adminem se muzu udelat na kteremkoliv pocitaci s tim si hlavu taky nelamu.Po instalaci windows nemusim delat vubec nic, ovladace, sluzby, uzivatelske ucty, predvyplnene licencni cisla a volby,SP2+zaplaty uz mam asi 2 roky integrovane primo na instalacnim cd.Dam cd do mechaniky, zmacknu reset, jdu vklidu na pivo a po prichodu mam kompletne nainstalovany windows bez jedineho zasahu...celkem prakticke ne ?
http://www.nliteos.com/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne březen 16 2008, 6:57    Předmět: Citovat

Pokud se v tomhle threadu orientuju, tak ja jsem nepotreboval poradit. A jestli se shodneme na tom, ze zalozka "Sluzby" v msconfig je (jako ze jo), tak je treba radit dotazovateli.
A pokud mas nutkani exhibovat, ze to umis s nLitem a dokazes byt Adminem u kazdeho PC, ke kteremu si sednes, tak to je trochu offtopic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Insanity



Založen: Mar 15, 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

PříspěvekZaslal: út březen 18 2008, 16:48    Předmět: Citovat

Pouze jsem chtel naznacit, ze resit se da vse.Nejsme jedini kdo to tady procita. Treba se nasel nekdo, kdo o nejakem "NLite" vubec nevedel, trosku zagooglil a zjistil, ze to je velice prakticka a jednoducha pomucka.Ze na NETu existuje spousta bezobsluznych utilit na odebrani hesla.Ze existuje nejaky prikaz "control userpasswords2" (treba se nasel nekdo kdo ho cvicne zkusil spustit a zjistil kde se nastavuje automatické prihlaseni do windows).Mozna se nekdo naucil jak se do windows prihlasit jako administrator.Jak vypnout sluzbu za chodu, spustit proces s jinym poverenim a spoustu dalsich veci.Ale zas na druhou stranu se najdou i takovi, kterym to prijde jako offtopic.
Tak jo, omlouvam se za offtopic,promazte to tady, dale pouzivejte Msconfig,restartujte a pokud nejste admin reinstalujte si windows.
Ale pokud se jeden jediny clovek neco noveho naucil a dokaze to aplikovat na budouci problemy, nebo poradit nekomu jinemu v jinem topicu,tak jsem spokojeny.THE END
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12488

PříspěvekZaslal: út březen 18 2008, 20:04    Předmět: Citovat

Insanity, neber si to tak. Vaše diskuse byla zajímavá a určitě si z ní někdo něco vzal. Já také. Rozhodně to dle mého názoru nebylo O.T. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund