Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

volba lcd monitoru
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 14:12    Předmět: volba lcd monitoru Citovat

Zdravím, dnes mě odešel monitor (klasický CRT) .... neodešel uplně --- normálně jede, jen neje zvýšit frekvence nad 70Hz (bolí z toho oči jak to bliká). Opravovat se mě to nechce (asi to bude něco složitějšího v nějakém IO. Je to stejně šit značka AOC.
Chtěl bych si teda pořídit nějaké levnější lcdčko. Cca do 5000kč (není o moc, ale musí to stačit) Very Happy . Ctěl bych se vyhnout nějakým šmejdům (v tomhle cenovém rozpětí to ale asi nebude moc možné). Poradíte nějaký? Lepší by byla 19ka, ale spokojím se i se 17kou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 15:31    Předmět: Citovat

Radšej si oprav si ten starý. LCD stoja za prd, najmä pri pozorovaní z uhlu. Ak sa predsa rozhodneš pre nový 17" nekupuj, na svoje rozlíšenie má malé písmo. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 15:49    Předmět: Citovat

Devo70 napsal(a):
Radšej si oprav si ten starý. LCD stoja za prd, najmä pri pozorovaní z uhlu. Ak sa predsa rozhodneš pre nový 17" nekupuj, na svoje rozlíšenie má malé písmo. Confused


velikost písmenek se dá přece nastavit (nebo prostě podle rozlišení jaké zadáš). To by mělo zůstat stejné jako u CRTčka. Tohle moje crtčko fakt nemá smysl opravovat. Co jsem viděl u kamarádů lcdčka tak mají obraz pěkný.

Ps: pozorovací úhel jsem se díval je většinou 160° .... to mě stačí bohatě. Jen nevím jaký a jakou značku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 15:55    Předmět: Citovat

citace:
velikost písmenek se dá přece nastavit (nebo prostě podle rozlišení jaké zadáš). To by mělo zůstat stejné jako u CRTčka. Tohle moje crtčko fakt nemá smysl opravovat. Co jsem viděl u kamarádů lcdčka tak mají obraz pěkný.

Rozlíšenie sa nastaviť dá, ale písmo sa "rozmaže". Pre text je použiteľné jedine maximálne rozlíšenie. Nižšie tak akurát na hry a video.

citace:
Ps: pozorovací úhel jsem se díval je většinou 160°

Toto je reklamný údaj, kedy je údaj na displeji ešte čitateľný. V skutočnosti ak zmeníš polohu od kolmej len o pár stupňov začína dochádzať k degradácii farebnej a jasovej informácie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 16:03    Předmět: Citovat

rozlišení měnit je problém, ale velikost písma jde měnit s určitými problémy, ale jde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 16:04    Předmět: Citovat

Když koupím lcdčko tak tam bude docela velká úspora energie. Díval jsem se že můj monitor spápne 120W ......... juknul jsem se na jedno lcdčko a tam byl údaj 27W ------ i když by byl rozdíl 50W tak je to úspora. PC u nás jede skoro pořád Embarassed . To se naskládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 17:54    Předmět: Citovat

LCD je lepší.Pro opravařinu je lepší 19,lépe se dají prohlížet schemata.
Obraz je klidnější,nebolí oči.I spotřeba je menší.
Tady by se nemělo šetřit,cenové rozdíly zas nejsou tak veliké..
Osobně používám SAMSUNG Syncmaster 913v.
Má rozlišení 1280 x 1024 !Ve srovnání
s LCD monitorem BENG má lepší barevné podání - můj osobní názor,
Beng nemá černobílý,ale nažloutlý obraz.
Je li mimo provoz,nepoužívám STANBY,ale vypínám síťový přívod zapojený
přes jistěnou zásuvku...
Náhlé výpadky sítě a její opětné zapnutí ,i když je přístroj ve STANBY,nedělá žádnému přístroji dobře.
Samozřejmě je plno kvalitnějších značek,včetně širokoúhlých monitorů,
které zas jsou lepší pro různé hry...


Naposledy upravil Frenky dne ne březen 09 2008, 18:02, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 18:00    Předmět: Citovat

Co takhle LG? To by měla být dobrá značka ne? Např. se mě líbí tento

Ps: jen nevím co u nich znamená parametr toho kontrastu ( např to 2000:1 )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DiGiCo



Založen: Jul 11, 2006
Příspěvky: 331
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: ne březen 09 2008, 18:12    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):
Co takhle LG? To by měla být dobrá značka ne? Např. se mě líbí tento

Ps: jen nevím co u nich znamená parametr toho kontrastu ( např to 2000:1 )


Přesně tento typ jsem před několika dny kupoval jedné známé a mohu ho jen doporučit. Na LCDéčko (a za ty peníze...) má skvělé barvy, je velmi dobře čitelný i při silném světle a hlavně se nijak zásadně nemění odstíny při změně pozorovacího úhlu (samozřejmě v rozumných mezích - ono je koneckonců pitomost dívat se na monitor třeba ze 120 a více stupňů). Příjemný je i širokoúhlý formát monitoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 17:11    Předmět: Citovat

DiGiCo napsal(a):
Filda napsal(a):
Co takhle LG? To by měla být dobrá značka ne? Např. se mě líbí tento

Ps: jen nevím co u nich znamená parametr toho kontrastu ( např to 2000:1 )


Přesně tento typ jsem před několika dny kupoval jedné známé a mohu ho jen doporučit. Na LCDéčko (a za ty peníze...) má skvělé barvy, je velmi dobře čitelný i při silném světle a hlavně se nijak zásadně nemění odstíny při změně pozorovacího úhlu (samozřejmě v rozumných mezích - ono je koneckonců pitomost dívat se na monitor třeba ze 120 a více stupňů). Příjemný je i širokoúhlý formát monitoru.
LG nebrat je to laciný šmejd... Samsung nebo HP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 17:35    Předmět: Citovat

Ja mám 19" LCD Samsung SyncMaster 940N. Fyzické rozlíšenie 1280×1024, Pomer strán 5:4, odozva 8ms, pozorovací uhol 160°/160°, zdroj vo vnútri

Čo sa mi na ňom páči:
- MagicBright - Jedným tlačítkom si zvolím z prednastavených režimov zobrazenia (Custom, Text, Internet, Game, Sport, Movie)

S čím som nespokojný:
- Nerovnomerné podsvietenie
- Uhol pohľadu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 17:52    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
DiGiCo napsal(a):
Filda napsal(a):
Co takhle LG? To by měla být dobrá značka ne? Např. se mě líbí tento

Ps: jen nevím co u nich znamená parametr toho kontrastu ( např to 2000:1 )


Přesně tento typ jsem před několika dny kupoval jedné známé a mohu ho jen doporučit. Na LCDéčko (a za ty peníze...) má skvělé barvy, je velmi dobře čitelný i při silném světle a hlavně se nijak zásadně nemění odstíny při změně pozorovacího úhlu (samozřejmě v rozumných mezích - ono je koneckonců pitomost dívat se na monitor třeba ze 120 a více stupňů). Příjemný je i širokoúhlý formát monitoru.
LG nebrat je to laciný šmejd... Samsung nebo HP


Shocked já měl vždy LG za dobrou značku Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DiGiCo



Založen: Jul 11, 2006
Příspěvky: 331
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 18:31    Předmět: Citovat

Filda napsal(a):

Shocked já měl vždy LG za dobrou značku Embarassed


V IT odvětví patří LG skutečně k tomu lepšímu, co se dá koupit... Spotřební elektroniku taky nemají až zas tak špatnou, rozhodně co se týká spolehlivosti, bych se LG nebál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po březen 10 2008, 20:24    Předmět: Citovat

Mno tak se s vama taky podelim o moje poznatky co se tyce LCD Wink Pred rokem si kamarad koupil 17" LCD a tim me privedl na myslenku ze bych si taky mohl koupit LCD mno a taky se to stalo. Chtel sem neco lepsiho a nejlip me vychazelo LCD LG L1970HR-BF. Parametry to ma krasny 19" 1280x1024, 2ms odezva, 160° H i V pozorovací úhel. Po prvnim zapnuti se me obraz nelibil, byl proste takove divnej, ale nasledne sem si to seridil k moji spokojenosti a tak nejak OK. Ze zacatku me vadily ty pozorovaci uhly. Ono i tech 160° neni ono. Kdyz si k tomu sednu tak ze vidim dobre barevne horni cast monitoru tak se zas menej barvy ve spodni casti a takhle to je jak v hor. tak ve ver. pohledu. Ale na tohle sem si nejak zvykl a ted me to uz ani neprijde. Ale co me opravdu vadi a to nejvic ze vseho je nizky zpracovani barev !!!! U vetsiny monitoru to je 6bitu a to je zalostne malo on to taky zadnej vyrobce neuvadi a taky vi proc Wink Tohle nizky zpracovani barev se pozna tak ze monitor neni schopnej vykreslit jemny prechody v barvach. Nejvic je tenhle neduh videt na vecech udelanejch v PC (3D grafika a podobne). Proste vyslednej obraz vypada jak kdyby byla nastavena barevna hloubka v PC na 256 barev kdyz to prezenu. Tohle vubec neni nzavisly na tom kolik je nastaveno bitu v PC na grafice. Ja sem za ten LCD monitor dal pres 9000kc a celkem me to nastvalo. Kvalitni a rovnomerny podsvetleni ma malokterej LCD. Jeste se dela nekolik technologii LCD, nejbeznejsi je TN ktera se honosi nizkou odezvou, spatnejma pozorovacima uhlama a horsima barvama. Pak sou jeste S-PVA a S-IPS a ty maj zas verny barvy, pozorovaci uhly taky paradni, ale zas maj vyssi odezvu. Tot otazka co preferujes . . . jestli monitor na hrani tak TN a nebo monitor na upravu fotek a praci s grafikou tak PVA nebo IPS. A velice dobrej vyrobce LCD je EIZO, ty klidne uvadej i tu hloubku zpracovani barev a maj klidne 10bitu. Mno ale nechaj si zas za to zaplatit . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út březen 11 2008, 0:03    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Mno tak se s vama taky podelim o moje poznatky co se tyce LCD Wink Pred rokem si kamarad koupil 17" LCD a tim me privedl na myslenku ze bych si taky mohl koupit LCD mno a taky se to stalo. Chtel sem neco lepsiho a nejlip me vychazelo LCD LG L1970HR-BF. Parametry to ma krasny 19" 1280x1024, 2ms odezva, 160° H i V pozorovací úhel. Po prvnim zapnuti se me obraz nelibil, byl proste takove divnej, ale nasledne sem si to seridil k moji spokojenosti a tak nejak OK. Ze zacatku me vadily ty pozorovaci uhly. Ono i tech 160° neni ono. Kdyz si k tomu sednu tak ze vidim dobre barevne horni cast monitoru tak se zas menej barvy ve spodni casti a takhle to je jak v hor. tak ve ver. pohledu. Ale na tohle sem si nejak zvykl a ted me to uz ani neprijde. Ale co me opravdu vadi a to nejvic ze vseho je nizky zpracovani barev !!!! U vetsiny monitoru to je 6bitu a to je zalostne malo on to taky zadnej vyrobce neuvadi a taky vi proc Wink Tohle nizky zpracovani barev se pozna tak ze monitor neni schopnej vykreslit jemny prechody v barvach. Nejvic je tenhle neduh videt na vecech udelanejch v PC (3D grafika a podobne). Proste vyslednej obraz vypada jak kdyby byla nastavena barevna hloubka v PC na 256 barev kdyz to prezenu. Tohle vubec neni nzavisly na tom kolik je nastaveno bitu v PC na grafice. Ja sem za ten LCD monitor dal pres 9000kc a celkem me to nastvalo. Kvalitni a rovnomerny podsvetleni ma malokterej LCD. Jeste se dela nekolik technologii LCD, nejbeznejsi je TN ktera se honosi nizkou odezvou, spatnejma pozorovacima uhlama a horsima barvama. Pak sou jeste S-PVA a S-IPS a ty maj zas verny barvy, pozorovaci uhly taky paradni, ale zas maj vyssi odezvu. Tot otazka co preferujes . . . jestli monitor na hrani tak TN a nebo monitor na upravu fotek a praci s grafikou tak PVA nebo IPS. A velice dobrej vyrobce LCD je EIZO, ty klidne uvadej i tu hloubku zpracovani barev a maj klidne 10bitu. Mno ale nechaj si zas za to zaplatit . . .
Souhlasím až na to že Eizo montuje panely od různých výrobců a své vlastní panely nevyrábí. S-IPS nevyrábí panely do Monitoru nebo sem aspon takový neviděl. S-IPS je koncern Toshiba-Hitachi-Panasoinic a vyrábí panely do LCD TV nad 26"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund