Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows XP verzus Vista
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: so duben 26 2008, 11:15    Předmět: Citovat

už sem to vyřešil máme v baráku acces point a ten váže IP na MAC tudíž mi inet jde jen na stolním PC.... tak mi přidali zadarmo druhou IP pro noťas... už to jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
byKiVi



Založen: Sep 02, 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: so duben 26 2008, 19:59    Předmět: Citovat

Aj tak sa da. Zalezi od prevadzkovatela.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2008, 22:50    Předmět: Citovat

Tak tohle je také dobré Laughing


jehovisti.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  jehovisti.jpg
 Velikost:  25.59 kB
 Staženo:  60 krát


_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2008, 7:21    Předmět: Citovat

Zase uplynulo trochu času. Ještě je tady někdo, kdo tvrdí, že mu Visty na stejném počítači běží rychleji než Windows XP ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2008, 7:25    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zase uplynulo trochu času. Ještě je tady někdo, kdo tvrdí, že mu Visty na stejném počítači běží rychleji než Windows XP ?

Ve vedlejsim vlaknu zrovna vcera: Hasta la Vista! ....ale to mas tezky, co clovek to nazor, holt to nekomu vyhovuje, netrestal bych ho za to Wink
jardajar napsal(a):
Vistu mám asi půl roku a nemohu si stěžovat. Zatížení procesoru v klidu je různé, nicméně při spuštění jiné aplikace zůstane stejné, nebo se dokonce sníží. Proč? Protože Vista má narozdíl od windows XP lépe propracovanou zprávu paměti a celkového vytížení. Když se na PC nepracuje, provádí jiné úlohy, které se při zátěži vypnou. Samozřejmě přinesla i hodně much, a proto je dobré část věcí povypínat... Windows nebyl (pro mě) nikdy lepší než linux, ale je to standart, proto ho používám a nejsem tak nespokojený jak říkají vtipy o microsoftu. Krok vzad to není. Toť můj názor.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2008, 7:59    Předmět: Citovat

Zrovna jsem vedle nějaký plagiát napsal Wink No, netrestal bych je. Oni si stačí sami. Já za posledního půl roku (necelého) předělával 5 pc a nb na XPéčka. Z toho si 2x uživatel už sám dopředu koupil OEM verzi XPH, ale to byl jeho problém. Dále jsem dodával 4 PC s instalací Visty a budoucí uživatelé uź byli informováni, takže je chtěli určitou verzi i "vyladit", aby to šlapalo a neblblo. PC s Xpéčkama bylo ale 7, což bych řekl, že je stále víc. Uživatelé s XP byli autocadáři, právníci a kupodivu i jeden policajt Wink Co to strašení od Microsoftu a zkorumpované OSY s lidma dělá za divy, že ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 14:30    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Neznámý autor:
Zase jsem udělal chybu. Bolí mě to u mého malého srdéčka. Pokorně se kláním před Systémem, který pouze suše oznamuje: "Program provedl neplatnou operaci a bude ....
....snad všechno bude jinak. "Tfuj, kacíř!" odplivla si bába u hranice.

Tak to by chtělo zjistit autora a ukecat ho, aby to dal na nějaký literární server.
Stylově to má slušnou úroveň, je to tak trochu retro psycho, asi jako moje poslední čtyři dny, kdy stěhuji obsah z dosluhujícího Della s WXP/P (při restartu nerestartuje, ale vypne; znovu zapnout jde až po asi 40 minutách, dřív ne) do nového Acera s Vista Bussines.
Instalace zatím bez potíží, jen jsem asi hodinu zkoušel připojení na domácí wifinu - vždy, než jsem dopsal heslo, už jsem byl připojený na cizí AP. To se mi povedlo zakázat až po připojení na vlastní AP a vlastně nevím, co jsem v tu chvíli udělal, že to najednou šlo.
Horší je, že musím exportovat a importovat soubory některých programů (a to i z Office!), protože verze SW, kterou lze nainstalovat do Vist, neumí korektně formáty, které až po WXP bezchybně fungovaly.
Zrovna tak jsem v háji se skenerem Umax Astra4500 - ona už loni zmizela podpora pro WXP po jejich asi osmadvacáté aktualizaci (tak jsem si jednoduše nakopíroval MS Photoeditor z osmadevadesátek do WXP a v něm šlo skenovat i potom, což ovšem ve Vistách nefunguje).
Nejspíš mi nezbude, než si na jeden disk dát tučňáka, služební neslužební noťas, ale zatím budu mít nějakou dobu co dělat, abych mohl používat soubory vytvořené za posledních 10 let (pomníčky dědictví po kolezích a šéfech), a vypnout přebytečné ptákoviny, které nepotřebuji, zejména ty, co bonzují Vildovým pohrobkům, nebudu mít tedy čas laborovat na tom, jak zprovoznit vše, nač jsem byl zvyklý.
Jinak se mi Visty jeví jako ještě použitelný systém (hlavně mi s nimi nenabíhá počítač 8-10 minut, jako s WXP), jen škoda, že procesor je dual core na 2,2GHz a paměti 2GB, na disku zabírají skoro osmdesátkrát víc prostoru, než unix, na kterém CAD běhá stejně rychle s procesorem RISC na 180MHz a 512MB RAM a dělá totéž, jen jsou ty unixové programy inteligentněji napsané.

Uzavřu otázkou, na kterou u domácího řešení je odpověď snadná, nikoli u služebního počítadla, kde jsem si nemohl OS vybrat:
existuje řešení, tedy možnost, jak dostat drivery pro Umax Astra do Vist, nebo si můžu málo jetý a při nákupu dost drahý skener natlouct třeba jako ozdobu na balkon?
Poslední dotazy na toto téma na firemním serveru Umax jsou totiž přes rok staré a odpovědi končí ještě o pár příspěvků dřív... na Invexu zastupují Umax borečci, co nemají ani tušení, že pod jejich značkou něco takového existuje. To je úroveň... a taková to byla dobrá značka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 19:00    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
existuje řešení, tedy možnost, jak dostat drivery pro Umax Astra do Vist, nebo

Nepomohlo by tohle ? (asi ne..)
http://www.umax.de/cgi-bin/treiber.pl?Scanner=a_4500&OS=winVista&SCSI_Karte=0&DigiCam=0&DVD=0&D_Form=Suchen+%2F+Search
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 19:27    Předmět: Citovat

Tak na těch německých stránkách jsem byl předevčírem a drivery jsem zkoušel instalovat i v různých módech kompatibility. Výsledek nula. Visty pořád hlásí, že se pravděpodobně nepodařilo ovladače správně nainstalovat. A ono skutečně.
No co, přinejhorším vykydám kus prostoru vedle stolního počítadla v dílně. Tam jsou ještě WXPH. A moc harddisků pro zálohování. Tak bude jednou za čas sloužit pro skener.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 20:25    Předmět: Citovat

Koukni se na http://www.zive.cz/Poradna/default.aspx?consultanswers=1&id_question=358412. Třeba to opravdu funguje a šlo by to i s tím tvým.
Edit
Tady je ještě jeden text, který to popisuje trošku jinak. Všechno je to na starší typ, ale když to chodí s ním, pak s novějším by to mohlo fungovat taky.
kód:
Zde je návod jak nainstalovat skener Umax Astra 610P do Windows XP a Visty.
Nejlépe je dělat tuto instalaci do čisté instalace.

POSTUP:
1. nainstalovat starý ovladač Vista Scan 32 V2.40.2.39 co byl přiložený ke skeneru
2. XP: nainstalovat ovladač umax z xp.

   VISTA: stáhněte a rozbalte toto:
http://sweb.cz/asuluk/Astra%20610p%20driver%20Vista.7z
Potom z ovládacích panelů ručně nainstalujte skener pomocí tlačítka Z diskety a dejte odkaz do výše staženého a rozbaleného adresáře, kde jsou potřebné drivery.
3. v registrech umaxscan.dll přepsat na vstascan.dll
4. jako zdroj twain v programu, do kterého se skenuje nastavit starý driver Vista.

Pokus se Vám podařilo skener zprovoznit, tak Vám
blahopřeji.
Dotazy: kryciadresa@seznam.cz
Vygómal a ufachčil Šarik, starý pes z Brna.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 21:06    Předmět: Citovat

Horší je, že o instalační disk jsem přišel, když jsem reklamoval počítač. Byl v krabici s ostatními a, když jsem se po něm o rok později začal shánět, nebylo ho. A nebylo už kam pro něj zajít.
Ten Vistascan zkusím, ale až někdy v týdnu.
Jinak, kdyby mi někdo mohl poskytnout image originál instalačky na A4500, určitě bych mu za ni nevynadal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 21:24    Předmět: Citovat

Instalák na UMAX mám - jen ho musím najít, pak se kouknu na typ a verzi. Zítra dodám podrobnosti...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne květen 25 2008, 21:26    Předmět: Citovat

Na tom disku bude nejspíš jako na každém jiném spousta omáčky okolo. Pak tam bude ovladač pro několik systémů a to je vše. Ovladač by neměl být problém stahnout a bez té omáčky okolo se určitě obejdeš.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 26 2008, 6:50    Předmět: Citovat

To bych se obešel, ale ty stažené ovladače postupně přestávaly chodit i s WXP. Tak radši napřed zkusím ten disk (díky předem, EKKARe) a pak se uvidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 26 2008, 15:20    Předmět: Citovat

Takže ten instal disk je pro skenery UMAX a PRIMAX a je datovaný lety 1996 až 1999, copyright Recognita Corp....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund