Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysavač ETA, hoří jeden uhlík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 9:14    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):
Pokud ho takto pripojis a zvednes uhliky,zkus ho otacet rukou,pokud ma zkrat je citit v urcitem miste zretelny narust potrebne sily k otaceni.Nekdy to funguje Very Happy

Jsem to zkusila a chová se to jako krokový motor s permanentním magnetem, prostě to při otáčení zřetelně přeskakuje vždy o jeden pól, rozdíly mezi jednotlivými póly jsou neznatelné.

sefi napsal(a):

za tie roky co som uz nieco takychto rotorov vymenil, este nikdy som nepouzival ziadne trafo ani osciloskop a ked je vytrhana med medzi dvoma lamelami komutatora a je to ociernene je to na 99% medzizavit.skrat na rotore,takto ked je to obrusene sa to uz neda urcit, najlepsie a najkratsie riesenie je skusit nový rotor..akurat clovek riskuje ze potom sa zisti este zly stator co sa mi tiez uz stalo ale to je riziko povolania.

Ty lamely jsou jen vygumované tvrdou gumou, žádná vytrhaná měď tam nebyla, jen byl komutátor černý a jedna lamela černější než ostatní a uhlíky ohořelé.

Já mám čím dál větší podezření na excentricitu komutátoru, jestli je nějak nabořené ložisko nebo co, při pomalém chodu to podle zvuku "kulhá".
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31921
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 9:33    Předmět: Citovat

Tohle může být i ohnutý hřídel - celý rotor pak hází. Nejlepší test je upnutím mezi hroty v soustruhu a opatrně roztočit - házení se dá krásně zviditelnit třeba pomalým přiblížením obyčejné školní křídy upnuté do suportu místo nože. Dokonce jsem viděl i zlomený hřídel uvnitř rotoru - ukazoval mi to soukromý mechanik "navíječ/převíječ". Prý to bylo taky z vysavače - začal divně škroustat, na soustruhu v klidu nebo pomalém otáčení nic, až po roztočení na zhruba 1000 otáček za minutu se začal vyosovat - tak ho rozebral a zjistil zlomený hřídel "uvnitř vinutí", asi 1cm dovnitř směrem od komutátoru. Pohromadě to držel vlastně jen nalisovaný komutátor a ty nabodované/zapájené vývody z vinutí...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 10:06    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Tohle může být i ohnutý hřídel - celý rotor pak hází. Nejlepší test je upnutím mezi hroty v soustruhu a opatrně roztočit - házení se dá krásně zviditelnit třeba pomalým přiblížením obyčejné školní křídy upnuté do suportu místo nože. Dokonce jsem viděl i zlomený hřídel uvnitř rotoru - ukazoval mi to soukromý mechanik "navíječ/převíječ". Prý to bylo taky z vysavače - začal divně škroustat, na soustruhu v klidu nebo pomalém otáčení nic, až po roztočení na zhruba 1000 otáček za minutu se začal vyosovat - tak ho rozebral a zjistil zlomený hřídel "uvnitř vinutí", asi 1cm dovnitř směrem od komutátoru. Pohromadě to držel vlastně jen nalisovaný komutátor a ty nabodované/zapájené vývody z vinutí...

Mezi hroty to neupnu, nemá to v hřídeli ďůlek. Už jsem to zkoušela, chtěla jsem ten komutátor srovnat nožem. A je pravda, že pokud to bylo upnuté za hřídel jen na jedné straně (tam co je turbína), tak to trochu házelo, když jsem to pak opřela i na druhé straně za ložisko, tak se to uklidnilo. Proto jsem hned na začátku psala, jestli se mohl nějak zbortit komutátor.
Vidím to na nový vysavač, už léta sním o bezpytlíkovém, protože ty pytlíky jsou čím dál dražší a hůře dostupné.
Návrat nahoru
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 10:39    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):

Vidím to na nový vysavač, už léta sním o bezpytlíkovém, protože ty pytlíky jsou čím dál dražší a hůře dostupné.


Doporucuju tento. Mam jej doma tretim rokem a naprosta spokojenost.

http://www.electrolux.cz/node37.aspx?categoryid=6460
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 10:49    Předmět: Citovat

Jeden bez sáčku mám taky doma a je to bída.Je tak akoráde na podlahu,s kobercem nemá šanci.Nikdy už nebrat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 21:18    Předmět: Citovat

cokolvek opravovat na rotore sa podla mna strata casu, rotor niekde osustruzovat alebo podobne, moze sa pritom poskodit a odijde aj tak po mesiaci,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st září 24 2008, 21:41    Předmět: Citovat

xxxe napsal(a):
Jeden bez sáčku mám taky doma a je to bída.Je tak akoráde na podlahu,s kobercem nemá šanci.Nikdy už nebrat!


Mas kupovat overenou kvalitu (i kdyz za nekrestanskou cenu). Moje mati argumentovala presne stejne jako ty. Tak jsem vrazil vysavac do auta a pri nedelni navsteve jsem ji vyluxoval koberce, ktere ona luxovala v sobotu svym starym vysavacem. Mati jen nechapave hledela na plny zasobnik prachu z kazde z mistnosti (zasobnik jsem sel vysypat trikrat). V utery mi uz volala, abych ji ten vysavac taky poridil...

Pak jsem se dovedel, ze jeji skepse vuci bezsackovym vysavacum vychazela od jedne jeji kolegyne, ktera koupila takovy vysavac v Tescu v akci (jen za 1499,-) a pak s nim, presne jak pises mohla vysavat akorat plovouci podlahu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vinca



Založen: Nov 20, 2007
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 19:52    Předmět: Citovat

hoj lidi,tez spravuji vysavac a jeden uhlik je totalne v prdeli a nevim cim to. Zitra si zajdu kupit novy, ale chci se zeptat, jak zmerim v prostredi, za neprobiji komunator? jde to nejak? a taky vul jsem dal ty uhliky opacne a je to ohen, jak nekde psal, ze se uhliky otacet nemaji Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 20:20    Předmět: Citovat

sefi napsal(a):
cokolvek opravovat na rotore sa podla mna strata casu, rotor niekde osustruzovat alebo podobne, moze sa pritom poskodit a odijde aj tak po mesiaci,


Nemáš tak celkom pravdu, ak nemá rotor medzizávitový skrat, po osústružení komutátora, vyškrabaní drážok v ňom, vyleštení a výmene ložísk vydrží motor toľko ako nový. Opravil som takto viac motorov, prevažne pohonných a celokovových. U vysavačov záleží na tom, v akom stave je mechanická konštrukcia motora, ak sú ložiská osadené v plastových držiakoch, väčšinou sa časom lámu.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 20:51    Předmět: Citovat

helis asi mas pravdu ale asi zalezi na tom kto a ako to robi, profik ktory to spravi precizne a presne, ... tak, to moze byť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út září 30 2008, 21:10    Předmět: Citovat

Ako všetko, musí sa to robiť s citom. Hlavným predpokladom je mať aspoň malý sústruh a ostré nože. Ja som tento postup odkukal od starých fachmanov, ktorí vedeli opraviť skoro čokoľvek. Smile
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 9:05    Předmět: Citovat

Díky za rady, ale tu opravu jsem vzdala. Ne že bych nebyla schopná srovnat na soustruhu komutátor, ale on se nevyosil sám od sebe a ohnutou hřídel nenarovnám. A když už si hraju s těma Cyclonama I a II, tak jsem si koupila CycloneXL Smile
Návrat nahoru
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 10:05    Předmět: Citovat

Marie Fůrie napsal(a):
Díky za rady, ale tu opravu jsem vzdala. Ne že bych nebyla schopná srovnat na soustruhu komutátor, ale on se nevyosil sám od sebe a ohnutou hřídel nenarovnám. A když už si hraju s těma Cyclonama I a II, tak jsem si koupila CycloneXL Smile

Tak se pochlub i se zkusenostmi z praktickeho provozu,ceka mne podobna investice a vzhledem k domacimu zvirectvu bych nerad slapl vedle Very Happy Chlupy jsou vsude Very Happy a drzi perfektne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vinca



Založen: Nov 20, 2007
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 14:47    Předmět: Citovat

lidicky, tak jsem si dnes koupil novy uhliky, presne ty, jak me ten vysavas, oba dva maj plameny, jak plamenomet, tak jsem dal jeden stary a druhy novy...ten novy porad jiskri a celkem dost cim to? nebo je to nahoda a je neco spatnyho v tom motoru.co teda mam zkusit?diky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: st říjen 01 2008, 19:10    Předmět: Citovat

vinca napsal(a):
lidicky, tak jsem si dnes koupil novy uhliky, presne ty, jak me ten vysavas, oba dva maj plameny, jak plamenomet, tak jsem dal jeden stary a druhy novy...ten novy porad jiskri a celkem dost cim to? nebo je to nahoda a je neco spatnyho v tom motoru.co teda mam zkusit?diky za radu


Uhlíky existujú mäkšie a tvrdšie. Tvrdšie sa dávajú na nový motor, komutátor je drsnejší a uhlíky zabrúsi na svoj tvar. Na jazdený motor jedine tie mäkké. A komutátor treba zabrúsiť jemným šmirgľom zrnitosť cca 220. Lebo kým sa tvrdé zabrúsia, motor môže zhorieť v plameňoch pekelných. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund