Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výroba plošného spoja
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 0:33    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Zadnej problem Very Happy. V prohlizeci PDF to zvetsi na 2x nasobek toho rozmeru co chces, udelej printscreen, vloz to do grafickeho editoru(napr. irfanview), zmensi na 50%(ten rozmer co chces), to proto, aby si dostal ostrejsi hrany a uloz to do nejakeho bezeztratoveho formatu(napr PNG) a pak si s tim delej co chces...vytiskni, preved do PDF, atd atd


Díky za rychlou odpověď a radu. Vyzkouším to. něco takového mě napadlo, jen jsem se k tomu nemohl rozhodnout. Někde mám program na snímání obrazovek, ale nevím kde, tím by to také šlo. Budu muset po něm zapátrat, občas se to hodí, tam jdou dělat výřezy a vybrat jen určitou část. Kouknu po něm a když tak pokud by o to byl zájem, dal bych to sem. Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 0:39    Předmět: Citovat

Naco program? Stiskni ALT+PRTSCR, nebo jenom PRTSCR, tim udelas snimek obrazovky a dal to uprav v nejakem grafickem editoru.

Hele me tak napadlo, tisknes to PDF doufam bez meritka Very Happy , protoze to co popisujes je normalni jev, pokud mas nastaveno Fit to printable area(nemam cesky, ale je to hned nasledujici volba po "Bez meritka") To ti to PDF o trochu zmensi, aby se cely vesel do oblasti urcene pro tisk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 0:51    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Naco program? Stiskni ALT+PRTSCR, nebo jenom PRTSCR, tim udelas snimek obrazovky a dal to uprav v nejakem grafickem editoru.

Hele me tak napadlo, tisknes to PDF doufam bez meritka Very Happy , protoze to co popisujes je normalni jev, pokud mas nastaveno Fit to printable area(nemam cesky, ale je to hned nasledujici volba po "Bez meritka") To ti to PDF o trochu zmensi, aby se cely vesel do oblasti urcene pro tisk.


Tak před chvílí mě nasr.. firefox. Začal s aktualizací a já měl rozepsáno a bylo to v čudu...achjo. Ne já jen psal, že nevím jak je to s měřítkem, musím se kouknout, ale nemám pořádný grafický program, jen Photo expres ve kterém jde různě upravovat obrázky, ale nevzalo mi to ten formát z prinscreenu, že je pro něj neznámý. Jde to do wordu, ale tam s tím nejdou ty úpravy. Tak něco nainstaluju.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 0:54    Předmět: Citovat

Jak tisknes to PDF? Bez meritka, nebo s meritkem? Je to polozka Page scaling(meritko/rozmer stranky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 1:07    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Jak tisknes to PDF? Bez meritka, nebo s meritkem? Je to polozka Page scaling(meritko/rozmer stranky).


Já tam nikde nemůžu najít to tlačítko Page scaling. Pošlu sem tu stránku, teda jestli to půjde. Wink Hm tak to mi nejde. Pošlu to do mailu.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 9:37    Předmět: Citovat

No jeste abys to tam mel...to mas az pri volbe tisku. Dej tisknout a tam zatrhni bez meritka a snad to pojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 21:20    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
No jeste abys to tam mel...to mas az pri volbe tisku. Dej tisknout a tam zatrhni bez meritka a snad to pojede.


Tak už jsem na to přišel, aby to tisklo ve správné velikosti. Ale tam ani není možnost něco nastavit s měřítkem.

Vlastně jsi mě na to přivedl ty,ale nebylo to to jak jsi psal o měřítku. Musel jsem odznačit zatržítko u Shrink oversized pages to paper size a pak to dole pod náhledem místo 99,9% napsalo 100% a bylo vymalováno. Ale i dneska v práci jsem to řešil s jedním chlapem co má od Adobe Photoshop a ani s ním jsme na tu zradu nepřišli, zkoušeli jsme všechno možné i nemožné, chtěli jsme se dostat do souboru PDF , ale na to zase nemáme práva a bez nich se nedá nic s tím dělat. No nic, hlavně, že jsem na to přišel a už to jde. Měj se.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 21:24    Předmět: Citovat

no, ono jediný rozdíl mezi tvou a stepovou metodou bude v tom, že anglicky komunikující program používá malinko jiná slova než česky komunikující program Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 21:34    Předmět: Citovat

to Jenys: Very Happy dyt to je to co jsem ti psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 21:53    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
to Jenys: Very Happy dyt to je to co jsem ti psal.


Ale použil jsi jiná slova a tudíž jsem hledal to co jsi mi psal.

Pssal jsi něco o page scalingu a také toto : Hele me tak napadlo, tisknes to PDF doufam bez meritka Very Happy , protoze to co popisujes je normalni jev, pokud mas nastaveno Fit to printable area(nemam cesky, ale je to hned nasledujici volba po "Bez meritka") To ti to PDF o trochu zmensi, aby se cely vesel do oblasti urcene pro tisk.
Takže jsi mě směroval trochu mimo, chápeš mě?
Koukal jsem na to jak se řeší otáčení obrázku, to je pro mě ten nejmenší problém, mám program iPhoto Expres a ten to umí obracet do všech stran, transformaci a vyříznutí a bůhví co ještě. ale včera jsem měl problém s tím, že když už jsem to tam nějak dostal, při zvětšení se to poškodilo a to bylo jen o dva milimetry. Víš ty jsi mi sice dával rady, ale o tom jsme se už jednou bavili a už ti to někdo také psal. Kdo to neumí, potřebuje poradit fakt úplně polopaticky, on si to neumí hned vybavit jako ten co to dělá běžně. Já jsem také vše od tebe nepochopil, něco jo,ale třeba když už jsem to dostal do ifranwievu, tak to bylo i s obrazovkou a tu jsem v tom programu neuměl ničím vystřihnout a také jsem neměl jak to měřit na správnou velikost. Uložit do bezztrátového program....ale který je ten bezztrátový konkrétně?? To jen k tomu někomu poradit...kdo to zná, tak ani radu nepotřebuje, ale .... Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 22:12    Předmět: Citovat

Pletes si pojmy...ja ti psal bezeztratovy format(ne program!) a uvedl jsem ti jeden priklad, tak si to precti znovu(psal jsem napr. PNG). A irfan je cesky program, tak jsem predpokladal, ze cesky umis a tu nabidku si dovedes precist Smile , kdyz tam je volba Oriznout, tak naco to asi bude? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 22:30    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Pletes si pojmy...ja ti psal bezeztratovy format(ne program!) a uvedl jsem ti jeden priklad, tak si to precti znovu(psal jsem napr. PNG). A irfan je cesky program, tak jsem predpokladal, ze cesky umis a tu nabidku si dovedes precist Smile , kdyz tam je volba Oriznout, tak naco to asi bude? Wink

Ale jo, to máš pravdu, spletl jsem ten program s formátem. Omlouvám se. Já to dělal v noci, šel jsem spát v půl třetí a asi jsem byl už unavenej, tak jsem už neviděl. Teď koukám, že to tam je a dokonce to umí i otáčet, tak by to mohl otočit v té druhé diskusi v tom Ifranvievu. Jo už si vzpomínám, já měl hlavně problémy s tím, že to nebylo pěkné, čáry nebyly dobré a neuměl jsem nastavit správný rozměr, kde tam jsou nějaké míry?
Ale uznej, že jsi mi včera radil k té tiskárně jiné slova co a jak mám nastavit, to vůbec nebylo to co jsem psal já, že jsem musel odznačit, žádné měřítka. To by jsi mohl uznat. Víš, já třeba ten Ifranwiev vůbec nepoužívám, tak že s ním tím pádem ani moc neumím. Wink

Spíš mi poraď jak dostat z PDF jen ten určitý obrázek, to co tam radil breta1 u mě nefunguje,nic nezkopíruji. :O(

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 22:37    Předmět: Citovat

Very Happy psal jsem ti to uz v tom druhym vlaknu, kde si se nato ptal:
citace:
to Jenys: Melo by to kopirovat automaticky, zapni repro u PC, jeste to pekne cinkne, kdyz to zkopiruje a ten vybrany objekt budes mit vybarveny. Jestli ti to nedela, tak to mas rozhrabany...odinstalovat a nainstalovat novejsi verzi.

Jakou mas verzi Readeru?

"Clovek je tvor ucenlivy" Laughing ja to na linuxech ted nainstalovany nemam, ale byla to myslim treti/ctvrta zalozka od prava a polozka Meritko, nebo Zmenit rozliseni, urcite to najdes. A muzes zkusit treba tohle:
http://www.irfanview.cz/index.php

Ja kdyz tisknu DPS z PDF, tak nastavuji Page scaling: NONE , ted kdyz sem si to poradne precetl, tak si nastavoval neco jinyho...nevylucuju ze to funguje stejne. Nebo nastavuju to co ty? Ted nevim. Kazdopadne jestli te to urazilo, tak se omlouvam.

EDIT//korekce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 22:57    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Very Happy psal jsem ti to uz v tom druhym vlaknu, kde si se nato ptal:
citace:
to Jenys: Melo by to kopirovat automaticky, zapni repro u PC, jeste to pekne cinkne, kdyz to zkopiruje a ten vybrany objekt budes mit vybarveny. Jestli ti to nedela, tak to mas rozhrabany...odinstalovat a nainstalovat novejsi verzi.

Jakou mas verzi Readeru?

"Clovek je tvor ucenlivy" Laughing ja to na linuxech ted nainstalovany nemam, ale byla to myslim treti/ctvrta zalozka od prava a polozka Meritko, nebo Zmenit rozliseni, urcite to najdes. A muzes zkusit treba tohle:
http://www.irfanview.cz/index.php

Ja kdyz tisknu DPS z PDF, tak nastavuji Page scaling: NONE , ted kdyz sem si to poradne precetl, tak si nastavoval neco jinyho...nevylucuju ze to funguje stejne. Nebo nastavuju to co ty? Ted nevim. Kazdopadne jestli te to urazilo, tak se omlouvam.

EDIT//korekce

Adobe readera mám 5,1 en. ne neurazilo mě to, vždyť jen tak diskutujeme a o nic nejde, vše dobré Surprised) Asi budu muset odinstalovat a znovu nainstalovat, protože to nejde a ani to nepinkne a repro mám zaplé.
Ale ani tomu chlapovi v práci nefungovalo to sejmutí do schránky. Bez toho je to vše na prd a vo ničem.

Když chci tisknout z PDF, tak mám pro tiskárnu to okno anglické a je to úplně jiné než to české a ten page scaling tam nikde není. Ono také záleží na typu tiskárny, Mám Canona IP4200 a pokud si pamatuji, tak HP710C to měla jiné. Některé nastavovací prvky v tom okně jsou neaktivní.
Jen tak na okraj, zlobí mě to, že mi nefunguje od scaneru ten HP direktor, když ho poklepu, tak jako že by naběhl a pak nic. nejde to ani ve stejných win, ale na jiném disku, záložní disk. Je to tam vše stejně nastavené a taky to nejde ale chodívalo to. Zkusil jsem stáhnout i nové ovladače a nepomohlo to.
To jen, že nic nemůže být v pohodě, ale zase je to zajímavejší Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 23:02    Předmět: Citovat

http://www.irfanview.cz/index.php

Tak přesně tohle jsem si včera stáhnul. Smile

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund