Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výroba plošného spoja
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 1:50    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.

A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset Smile

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stanleyv



Založen: Jan 21, 2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 9:23    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
stepa napsal(a):
Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.

A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset Smile


No neviem, s takymto problemom som sa este nestretol....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 13:12    Předmět: Citovat

stanleyv napsal(a):
Jenys napsal(a):
stepa napsal(a):
Tak ten proces nezabijej pres start, ale dej CTRL+ATL+DEL, tim spustis Task managera a tam ho zabijes.

A co myslíš že jsem dělal, pak už ani on nic nezvládal, prostě počítač jede neplno a vše je zablokované, takže ani nemůžeš nic povypínat, nemůžeš vůbec nic a jediné co spolehlivě funguje je reset Smile


No neviem, s takymto problemom som sa este nestretol....


Asi tam mám teď zbytečně moc všelijakých free programů a ty můžou způsobovat to zatížení systému a procesoru. Vůbec tam nějak na pozadí pracuje spousta programů., které nechci. Budu muset udělat nějaký select a probírku zbytečností. Ale tyto poslední problémy začaly až s těmito programy na PDF.
Nechápu, proč jsou ty PDfky zamčené, koupím si CD proto abych jej mohl využívat a myslím, že je samozřejmostí že budu potřebovat něco zkopírovat, třeba ten DPS. K čemu je mi potom starší Cd když už to co nabízí jako stavebnici neseženu a musím si tím pádem nějak pomoci. Ano, můžu si DPS objednat u nějaké firmy, ale pokud vím, tak časopisy od Aradia vždy byly pro kutili a ty si přeci spoustu věcí dělali sami a právě podle předloh z něj. Nebo se mýlím Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
míra22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 18:46    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Tak nějak mi stále nejde pořádně pracovat s DPS v PDF k KTE. Když už dokážu uzamčený soubor zkopírovat do schránky a potom ho vložím do nějakého grafického programu, je velmi nekvalitní. Zkouším, kde co a výsledek je takový jako na příloze. Co dělám špatně. V Readeru zobrazím tu stranu co chci, přes ikonu s fotoapárátem zkopíruji DPS do schránky a pak vložím třeba do Ifranwievu, a nebo jinam a vždy je to takhle. Zkoušel jsem zvětšit zobrazení a pak to uložit a pořád je to takovéhle, prostě neumím s tím nic udělat. Tak co včíl Question

nemůžeš používat schránku, protože ta má vždy rozlišení jen 72dpi. jedině použít přímo to pdf, nebo vystřihnout a zpracovat jako obrázek bez použití ztrátové komprese
Návrat nahoru
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:07    Předmět: Citovat

míra22 napsal(a):
Jenys napsal(a):
Tak nějak mi stále nejde pořádně pracovat s DPS v PDF k KTE. Když už dokážu uzamčený soubor zkopírovat do schránky a potom ho vložím do nějakého grafického programu, je velmi nekvalitní. Zkouším, kde co a výsledek je takový jako na příloze. Co dělám špatně. V Readeru zobrazím tu stranu co chci, přes ikonu s fotoapárátem zkopíruji DPS do schránky a pak vložím třeba do Ifranwievu, a nebo jinam a vždy je to takhle. Zkoušel jsem zvětšit zobrazení a pak to uložit a pořád je to takovéhle, prostě neumím s tím nic udělat. Tak co včíl Question

nemůžeš používat schránku, protože ta má vždy rozlišení jen 72dpi. jedině použít přímo to pdf, nebo vystřihnout a zpracovat jako obrázek bez použití ztrátové komprese


Ale tady mi radili, abych to dělal přes printscreen, že to jde a prinscreen je snad přes schránku ? Jak myslíš konkrétně vystřihnout a zpracovat jako obrázek, když to vytřihnu, tedy označím, rovnou to jde do schránky a ta je jak píšeš nevhodná?....tak jak to mám tedy udělat Question V jakém je to nejlepší programu Question A jak to do něj dostanu z toho pdf? Když nemůžu použít schránku?

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:18    Předmět: Citovat

to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:27    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
to míra22: alespon Jenyse neplet. Schranku pouzit muzes, proc jsem asi psal zvetsit 2x(nebo vice) a pak zase zmensit? Tim nazenes to rozliseni a o tom to celem je!


Ale mě to nepomáhá, jakmile to dám do schránky i zvětšené na 400%, výsledek je špatný. Zkoušel jsem to a vůbec to není po vložení do grafického programu zvětšené, je to v normální velikosti. Co tedy dělám špatně Question

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:44    Předmět: Citovat

Jenysi, ted uz nevim co si mam o tobe myslet. Kopirovani do schranky prostym ALT+PRTSRC a ulozeni.
Original:
http://img227.imageshack.us/my.php?image=origzt6.png
A 4x vetsi:
http://img358.imageshack.us/my.php?image=4xvetsiug4.png

A co mi povis na tohle? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 19:59    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Jenysi, ted uz nevim co si mam o tobe myslet. Kopirovani do schranky prostym ALT+PRTSRC a ulozeni.
Original:
http://img227.imageshack.us/my.php?image=origzt6.png
A 4x vetsi:
http://img358.imageshack.us/my.php?image=4xvetsiug4.png

A co mi povis na tohle? Smile


Tak moment....asi si nerozumíme Rolling Eyes Tak od začátku, dám ikonu foťáku, označím obrázek, měl jsem to zvětšené na 400% než jsem označil obrázek a pak se to samo uloží do chránky a pak je to z ní stejně veliké jako když to je jen ve 100% velikosti. Dobře tak tohle je asi špatná metoda. Zkusil jsem program na sejmutí obrazovky Prinkey a výsledek byl stejně špatný.

Dobrá zkusím to ještě tak jak to děláš ty, Alt +printsceen a uvidím,ale nějak mi to ani minule nešlo. Zkusím a pak sem napíšu.
To že je schránka kazí soubory, jsem nevěděl, vždy jsem z ní měl to, co jsem potřeboval dobré Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:06    Předmět: Citovat

Odjakziva(od W95) umi vsechny systemy kopirovat pomoci klavesy PRTSCR(printscreen). Pak se nediv ze ti nic nefunguje, kdyz mas pocitac plny nepotrebneho softu, ktery je implementovan(neodebratelne) v OS.

Uplne stejne to funguje pres ten fotak v Readeru...to je akorat lokalni snimek obrazovky. Dela to kopie UPLNE stejne.

Ja uz ale nevim jak ti poradit, protoze ti nic nejde...a jestli ti nepujde ani tohle, tak ten pocitac vem a hod z okna, nebo ho dej nekomu, kdo ti ho da do poradku. To vsechno za predpokladu, ze je zavada v pocitaci, ale uz zacinam pochybovat, nekde to delas blbe, ale to uz nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:17    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Odjakziva(od W95) umi vsechny systemy kopirovat pomoci klavesy PRTSCR(printscreen). Pak se nediv ze ti nic nefunguje, kdyz mas pocitac plny nepotrebneho softu, ktery je implementovan(neodebratelne) v OS.

Uplne stejne to funguje pres ten fotak v Readeru...to je akorat lokalni snimek obrazovky. Dela to kopie UPLNE stejne.

Ja uz ale nevim jak ti poradit, protoze ti nic nejde...a jestli ti nepujde ani tohle, tak ten pocitac vem a hod z okna, nebo ho dej nekomu, kdo ti ho da do poradku. To vsechno za predpokladu, ze je zavada v pocitaci, ale uz zacinam pochybovat, nekde to delas blbe, ale to uz nejde.


Je možné, že něco dělám nějak blbě, ale nevím co. Začalo to až co jsem si potřeboval udělat ty DPS z KTE. Nechápu proč jsou pro nás bastlíře uzamčené a na možné zkopírování musím použít nějaké možná nekompatibilní softy. Možná, že celý problém se stal těmi programy. Budu muset udělat probírku a vyčistit PC. Nemyslím si, že je celý PC špatné. Těch programů tu mám nějak moc a je to tím, že něco potřebuji vyzkoušet a pak to tam zůstane a možná že i po odinstalaci v registrech.
Pokud tě tak rozčiluji..neřeš mě Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:21    Předmět: Citovat

Muzes me rict, kde se rozciluju? Akorat mi tohle hlava nebere...uz tyden se ucis kopirovat obsah obrazovky Smile , to teda nechapu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 20:37    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Muzes me rict, kde se rozciluju? Akorat mi tohle hlava nebere...uz tyden se ucis kopirovat obsah obrazovky Smile , to teda nechapu.

Možná jsem použil nevhodné slovo rozčiluješ... tak jsi ze mě nervózní, to je poznat z tvých reakcí Laughing

Ale já se to neučím týden kopírovat, já to normálně umím,ale ztroskotal jsem na tom DPS z KTE, to přeci víš. Kopírování používám léta ale nikdy jsem s tím neměl problémy až teď . Proto jsem to sem dal. Navíc to dělám jen po chvílích a jen někdy. Jo trvá to dlouho tenhle problém a mě to také sere, ale musím na to přijít. Vydrž, už jsem si udělal čas a zkusím to printscrenovat Wink

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 21:00    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil tvou metodou a takto to vypadá. Asi jsem fakt úplně blbej, ale jinak mi to prostě nejde ať dělám co dělám. Napíšu co jsem dělal. Otevřel jsem Readera, dal otevřít a našel KTE a tam PDFku s tím co chci. Zvětšil na 200% a dal Alt +PrinScreen. Potom otevřel Ifranwiev a vložil ze schránky pomocí Ctrl+V. Vyříznul DPS a dal změnu rozlišení na veliksot 5cm x 3,5cm a uložil v jpg, nebo to je ztrátový? Když tak v jakém (Nevím který je neztrátový)?
Kdybych s tím neměl problémy nepsal bych sem. Jak je vidět tak stejně mi neporadíš, tak mě neřeš a já se s tím nějak popasuju Cry Holt každej neumí vše Rolling Eyes



DPS B.jpg
 Komentář:
 Velikost:  6.66 kB
 Zobrazeno:  133 krát

DPS B.jpg



_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 30 2008, 21:24    Předmět: Citovat

Když jsem to vytiskl, vypadá to celkem dobře, ale kvalita to není. Lepší je tisknout to přímo z readera po vybrání pomocí foťáku Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund