Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV GoldStar CBT-6102
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2005, 12:29    Předmět: TV GoldStar CBT-6102 Citovat

Zdravím všechny.
Nikdy jsem televizi neopravoval (dělám jen do uP techniky), ale řekl jsem si že to zkusim. Bouchlo mi v mojí GoldStar CBT-6102. Po otevření jsem našel par otevřených kondíků (okolo zdroje) a vyměnil je. Televize vpořadku naběhla, ale nejde zvuk a nereaguje ani na tlačitka na přednim panelu. Nasledně jsem si všimnul tohohle ....



Nemohu dopatrat, co je to za odpálený integráč (pouze ten kousek loga SGS - ze by dnesni ST a tech par cisel 710B1 a 28 v druhém řádku). Zajímavý je i ten elyt vedle, taky to nějak nerozchodil.
Nevěděl byste někdo co je to zač? Rad bych ho zkusil vyměnit, jestli se TV nerozjede uplně.
Croquer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st srpen 31 2005, 13:40    Předmět: Citovat

hele,dobrý!!!asi tam těch elektronů teklo víc a nevešly se tam! Myslíš že to má smysl,když si ten IO takhle odložil kabát???Jo jinak je to M710B1,procesor klávesnice,takže bez něj ani ránu!Dej vědět,jak to skončilo.
Návrat nahoru
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2005, 15:51    Předmět: Citovat

No dik za to oznaceni IO sedi, z tech kousku co jsem nasel se to potvrdilo. Kdyz ten procesor nekde sezenu, bude mit uz napalenej program, nebo si to delal vyrobce sam???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st srpen 31 2005, 16:03    Předmět: Citovat

co koupíš bude OK.
Návrat nahoru
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 01 2005, 0:43    Předmět: Citovat

Mimochodem vidím že vedle toho IO jsi jeden kondík vynechal....
_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so září 03 2005, 11:08    Předmět: Citovat

Takze po vymene elytu a toho procesoru se klavesnice rozjela. Naladim kanaly, obraz jak vino. Bohuzel zvuk nejde vubec. Myslel jsem ze to je tim, ze je vypnuty tim procesorem klavesnice, ale zrejmne to tak neni. Potreboval bych se poradit co dal. Reprak je v poho Smile , dal jsem tam nasel dobastlenej konvertor zvuku z nemecky normy.
Hodte pls nejaky namet. Mam postupovat od repraku dal nebo jak se pri tomhle postupuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: so září 03 2005, 13:59    Předmět: Citovat

Možná ti ještě řachnul koncák zvuku. Ty splašený elektrony musíš zkrotit, aby se ti tam neproběhly znova.Ze zdroje šlo asi víc než mělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so září 03 2005, 15:26    Předmět: Citovat

Oni to hlavne nevydrzeli filtracni kondy zdroje, asi se pak bez nich splasila zpetna vazba a dala vic, alespon tak si to vysvetluju. Protoze do te rany, ktera se z nich ozvala bylo vsechno v nejlepsim poradku. Potreboval bych treba alespon datasheet od toho M710B1, at vim kam vede regulace hlasitosti. Potrebuju se neceho chytnout. Nemate k tomu nekdo neco? (k tomu M710B1)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 0:22    Předmět: Citovat

Pozor podle stáří bych sledoval primár zdroje.Tady asi nebude zpětná vazba ze sekundáru na řízení zdroje.Zkus tohle www.datasheet4u.com/html/M/7/1/M710B1_STMicroelectronics.pdf.html
to ti asi nepomůže. Od repráku dojdeš ke koncovému stupni. Ten ti musí na vstupu, když se ho dotkneš vrčet. Pokud neni umlčen regulací. Zjisti typ konce a najdi datasheet. Pak najdeš i regulaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 7:16    Předmět: Citovat

Diky za upozorneni na ten datasheet, neveril jsem ze ho na ty stranky doopravdy daji (najdou), tak jsem to ani nekontroloval. On tam totiz nebyl a tak jsem napsal zadanku webmasterovy, jak je uvedeno na kazde strance datasheet4u. Je videt, ze to doopravdy funguje, takze doporucuji. Bohuzel to je uplne neco jineho nez jsem si predstavoval, pouze IO snimajici klavesnici, bez nejakych dalsich veci.
Ten koncak je TDA2006, pustim se do patrani od neho, jak pises.
A jak muze byt resen zdroj bez zpetne vazby? U spinaneho zdroje pro takovouhle zatez musi preci byt vytvorena zpetna vazba. Nebo snad ne?

_________________
Croquer ------------------------------------------------------ To chce klid ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 8:50    Předmět: Citovat

Ohledne toho zdroje, je tam TDA4601, kterej to zrejmne cele ridi. Asi jsme si nerozumneli v terminologii, zpetnou vazbu to ma pomocnym vynitim na trafu, vim ze to neni uplna zpetna vazba, ale neco podle ceho se vystup reguluje tu je. Na sekundarech jsou 3 vinuti jedno dava 12V, druhe 23,5V a to podledni je bez kondu a vede primo k VN trafu.
Podle datasheetu M710 ale snese jen 10V a je na nem 12V, je mozne, ze verze M710B snese vic?
Ten koncak zvuku je asi pryc, oddelil jsem ho a pustil jsem do nej pomocnej signal, ani tuk (eproleze na vystup). Z MF zvuku leze jen sum, ale jde ho regulovat tlacitky, tak alespon neco. Vymenim zatim ten koncatk.

_________________
Croquer ------------------------------------------------------ To chce klid ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 16:17    Předmět: Citovat

Tak jako řezník ,i když denně krájí, maso těžko dokáže odoperovat
tenké střevo,tak i vyučený elektrikář těžko opraví složitější závadu
na televizi!Nějaký ten odpor,pojisku,třeba i tranzistor se podaří vyměnit,ale dál už je to složitější.Na to musí znát princip činnosti
obvodů a to není otázka několika dnů,ale měsíců,let.A těžko jen tady
se to lze naučit.Nějaká ta konkrétní rada se vždy najde.....ale zase se musí vědět,o čem je řeč.
Obor televizní mechanik býval na učilišti v Kutné Hoře.Jinak televizní
technika je součástí studia na průmyslovce v Praze v Ječné ulici,
adresa je Na Bělidle....jen nevím,zda to tam ještě je....Dalo se tam
studovat dálkově,5 let s maturitou...
Nějak se ti pletou pojmy,spousta odborných výrazů ..ale nějak to nejde
dohromady...
Koncový stupeň NF odejde,pokud dojde k závadě v napájecích
obvodech...závada ve stabilizaci primární části zdroje.
Zkrátka je vyšší napětí na sekundáru,práskne si VN,někdy si prááskne
i obrazovka a tak taky občas něco *odejde*.A tady už je ten problém.
Nejprve je nutno opravit zdroj a pak teprve hledat další závady.
I pro zkušeného opraváře to bývá problém a je to otázka často několika
hodin měření,zkoušení...takže není to tak jednoduché...a chce to jenom
trochu se to naučit,jak už říkal *Vláďa*.
Tak Ti držím palce,ať Ti to jde,v dnešní době se už stejně nedá
*rejžovat*,jako v *pravěku*,pro dnešní opraváře oborem se žívící,je to
již pomalu otázka přežití.
Návrat nahoru
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 05 2005, 20:28    Předmět: Citovat

Vim, ze v tehle chvili neni cim se chlubit, ale nejsem elektrikar, mam prumyslovku a jsem na vysoky, jen ne v oboru opravovani Smile . Umim vse ohledne analyzy signalu a kde ceho v digitalni technice, proste si timhle chci rozsirit obzory. Uz me stve jak kazdy v rodine rika, kdyz uz jsi ten "elektrikar", tak se mi koukni na tu rozbitou televizi. A hlavne me to i zajima. Verim ze pro cloveka v oboru znaleho to muze byt trosku komicke, jak v tom tapu, ale citim, ze se to podda. Je to tezky opravovat neco bez schematu, ale uz se v tom zacinam orientovat. Tech nekolik dni co tomu budu venovat klidne objetuju. V terminologii nevim zda plavu, ale klasicky televizni retezec znam jen z ucebnice, tak mi to odpustte.
A jinak k veci, nenasel jsem jinou zavadu zdroje nez ze explodoval filtracni kond na sekundaru, vim ze by to melo mit pricinu, ale podle me muze byt pricinou i stari, preci jen to je staricka televize a kond vicemene nalepenej mezi chladic a VN trafo nebude v optimalnich tepelnych podminkach.

_________________
Croquer ------------------------------------------------------ To chce klid ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
achil



Založen: Dec 01, 2004
Příspěvky: 221

PříspěvekZaslal: út září 06 2005, 22:48    Předmět: Citovat

Ano už je mi jasno jak si to s tou zpětnou vazbou myslel. Já myslel vazbu ze sekundáru. To řešej většinou u větších obrazovek optočlenem, který posílá do zdroje výmluvnější (přesnější) info o skutečných napětích na sekundáru.Ty bys měl vyházet všechny 4 elyty(ten na 385V asi ne) z primáru (proboha neměřit-vyměnit). Na 120V napětí co vede na VN trafo musí být taky elyt!!!! Nevyletěl na Mars při tý explozi? Koncák zvuku jsi odhalil a asi to nebude všechno.Hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Croquer



Založen: Feb 17, 2005
Příspěvky: 30
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st září 07 2005, 7:45    Předmět: Citovat

Ty kondy na sekundaru jsou vymeneny (musela to byt fakt pecka kdyz ten nejvetsi bouchnul, papirky z nej byli vsude okolo a navic vytrhnul nejake konektory okolo). Ten na primaru je docela nafouklej, takze taky pujde, jen to uz zacina docela lezt do penez, nastesti mam zasoby kondu ze zdroju z PC, tak se to da (pujdou dve 200V do serie). Potreboval bych radu, jak se opravuje zvuk pred koncakem. Jak jsem psal, korekce pres tlacitka fungujou, ale jen sumi, bez zvuku. Je tam dobastlenej konvertor zvuku (tusim ze to je puvodem nemecka TV). Jak tak strucne popsano vypada v TV zpracovani zvuku? Asi tam musi byt demodulator naladeny na nejakou MF frekvenci ne?
_________________
Croquer ------------------------------------------------------ To chce klid ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund