Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bakelit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 21:22    Předmět: Citovat

Primergy napsal(a):
Svitkový kondenzátory tam budou možná ještě dobrý. já měl doma rádio... myslim že to byla "Jiskra" z Kolína. nějakej superhet. často se na něj hrávalo a tak. Svitky to mělo z Rakouska, Maďarska, Československa, tak jsem jich pár zkusmo změřil a sice měli kapacitu trochu mimo toleranci 10%, ale furt se držely. Horší to bylo s Elitama.
já bych ty knoflíky taky řešil namícháním obyčejného granulátu termoplastu s barviva. Sice na omak by se hned poznalo, že to není originál, ale vzhledově (při správném barvivu) by se nic nepoznalo. Wink


No já si také myslím, že by se to sneslo, udělat ty knoflíky z něčeho co se dá udělat doma. Vždyť z toho se snad nestřílí??

K čemu se vztahuje tvůj příspěvek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 20:13    Předmět: Citovat

Co tady furt řešíte, napište třeba do AME,že chcete origo. knoflíky na MK207 a je to,ale modlete se ať nemají přímou linku na docenta Chocholouška ,co ho zásobuje pan Karfík,mohli by jste s ním mít osobní zkušenost.

Teď vážně,mám na půdě Mikrofonu Panfon luxus a až na něj přijde řada,tak budu řešit stejný problém z knoflíkama.Sice mám knoflíků slušnou zásobu,ale tyhle zrovna ne,jsem zvědav jak to vyřeším.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 22:16    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
A kde je vůbec to číslo, já ho nikde nevidím, ani ten Kosmofon?
Tak ani nevím, co mám doma Sad
Možná že je funkční,nevím, už hodně dlouho jsem ho neměl puštěné a kdo ví jak jsou na tom kondensátory?


Mikrofona zrovna svoje značení docela tajila, někdy bývalo na stupnici, jinak jen podle katalogu. http://www.oldradio.cz/mk307.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 22:18    Předmět: Citovat

[quote="Jenys"]
vombat napsal(a):
Je to MK207, to černé provedení má podle fotek černé mřížky před repro zřejmě ze dřeva a knoflíky jsou z černého bakelitu. Tytéž knoflíky jsou u MK309 Slavěna.


Nevíš náhodou co to je zač, to rádio co jsem tam dal včera, to s těmi dvířky nahoře?

Je to napsané na stupnici, Radio Havel, typ neznám, ale firmu vlastnil někdo z příbuzných našeho exprezidenta a sídlila v pražské Lucerně. Zanikla prý proto, že Havel si našel ještě lepší míň náročný zdroj příjmů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 23:01    Předmět: Citovat

[quote="Oldradio"]
Jenys napsal(a):
vombat napsal(a):
Je to MK207, to černé provedení má podle fotek černé mřížky před repro zřejmě ze dřeva a knoflíky jsou z černého bakelitu. Tytéž knoflíky jsou u MK309 Slavěna.


Nevíš náhodou co to je zač, to rádio co jsem tam dal včera, to s těmi dvířky nahoře?

Je to napsané na stupnici, Radio Havel, typ neznám, ale firmu vlastnil někdo z příbuzných našeho exprezidenta a sídlila v pražské Lucerně. Zanikla prý proto, že Havel si našel ještě lepší míň náročný zdroj příjmů...


Hm, to jsem z toho také poznal, ono je to ještě napsané i na té mapě co je na tom víku nahoře a vzadu na razítku. Tak já si vzpomněl na Havla, ale Havlů je víc, tak jsem si to nespojoval s tím Václavem Havlem. A myslíš, že to rádio je nějak zajímavé? Dokonce je funkční. Wink Repro má elektromagnet a je použitý jako tlumivka ve zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 23:14    Předmět: Citovat

Oldradio napsal(a):
Jenys napsal(a):
A kde je vůbec to číslo, já ho nikde nevidím, ani ten Kosmofon?
Tak ani nevím, co mám doma Sad
Možná že je funkční,nevím, už hodně dlouho jsem ho neměl puštěné a kdo ví jak jsou na tom kondensátory?


Mikrofona zrovna svoje značení docela tajila, někdy bývalo na stupnici, jinak jen podle katalogu. http://www.oldradio.cz/mk307.htm


Tak to je přesně ona Mikrofona co mám. Asi se na ní někdy kouknu, jestli vůbec hraje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so březen 01 2008, 20:53    Předmět: Citovat

Zatím nevím co to máš za rádio, někdy je to celkem problém určit. Pomáhají jen dobové prospekty, návody, plakáty a ceníky. Bohužel je jich poskrovnu. Navíc výrobci nápady různě mezi sebou kopírovali podle módy a tak se rukopis jednotlivých výrobců hodně podobá v určitých modelech. Nedávno jsem dostal jedno rádio v mahagonu, po dlouhém hledání po netu - EUMIG 430. Nebo další příklad Philips EROICA - borci měli žízeň, tak ji někde vyštrachali a za litr rumu jsem měnil, bohužel bez stupnice, nikde jsem ji nenašel kompletní a tak nevím jak vypadá originál stupnice. Druhý borec se to dozvěděl, nesl mi elektronky v igelitce, bohužel cestou na ni upadl, 15 elektronek MARS ..... jen patice, televizní přežily. Je jasné, že 100% originál je to pravé ořechové, jakákoliv replika byť sebelépe zdařilá - to není ono a když už, tak alespoň zachovat původní materiál a technologii. To Oldradio - foto Brožík stále platí, ale čekám na počasí, musím fotit venku, mám ho zatím v garáži a nevychází mi to do foťáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so březen 01 2008, 21:03    Předmět: Citovat

To Jenys:http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wcatalid/0000910 ...asi je to ono. Doplň tam foto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 01 2008, 21:14    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Zatím nevím co to máš za rádio, někdy je to celkem problém určit. Pomáhají jen dobové prospekty, návody, plakáty a ceníky. Bohužel je jich poskrovnu. Navíc výrobci nápady různě mezi sebou kopírovali podle módy a tak se rukopis jednotlivých výrobců hodně podobá v určitých modelech. Nedávno jsem dostal jedno rádio v mahagonu, po dlouhém hledání po netu - EUMIG 430. Nebo další příklad Philips EROICA - borci měli žízeň, tak ji někde vyštrachali a za litr rumu jsem měnil, bohužel bez stupnice, nikde jsem ji nenašel kompletní a tak nevím jak vypadá originál stupnice. Druhý borec se to dozvěděl, nesl mi elektronky v igelitce, bohužel cestou na ni upadl, 15 elektronek MARS ..... jen patice, televizní přežily. Je jasné, že 100% originál je to pravé ořechové, jakákoliv replika byť sebelépe zdařilá - to není ono a když už, tak alespoň zachovat původní materiál a technologii. To Oldradio - foto Brožík stále platí, ale čekám na počasí, musím fotit venku, mám ho zatím v garáži a nevychází mi to do foťáku.


Díky za odpověď. No jo, já to rádio kdysi dostal od bráchového tchána, měl to v garáži a bylo to celé dost v nepořádku, reproduktor měl přirezlou membránu k elektromagnetu, to jsem uvolnil a pak tam byla utržená anoda, tak to jsem také opravil a něco bylo, už si to nepamatuji se zdrojem, to jsem taky opravil a uvedl to do chodu. Opravil jsem lak, bylo to fakt dost zanedbané a teď to už vypadá jako rádio. Je to fakt zajímavý kus. V aukru jsem viděl také nějakého Havla, jiného, ale to je příšerné už jen od pohledu, skříňka dost fuj, uvnitř to ani nemá střeva a chtěl za to nějak moc.
Ale co mě dneska mrzí, tak v 67 roce jsem měl doma Marconiho, nevím už ten typ, byla to myslím kaplička a já ho po 68roce, když pak přestalo hrát, rozebral a asi vyhodil. Pamatuji si, že tam byly v měděných krytech, válcích, mezifrekvence, fakt je toho škoda. Tohle rádio mi tenkrát hlásilo, když nás přišli v 68 roce, 21 srpna navštívit rusští bratři a jako třináctiletej kluk jsem z toho byl dost na větvi, co se to děje. Kdo pamatuje tuhle dobu, ty hlášení rozhlasu, asi ví co myslím. Jo, tohle rádio bylo bezva a mít ho dneska....
Mám doma taky haldu všelijakých elektronek, tak pokud by jsi měl zájem, nebo někdo, sepsal bych seznam. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: so březen 01 2008, 22:06    Předmět: Citovat

Seznam určitě napiš, elektronek není nikdy dost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 01 2008, 22:09    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Seznam určitě napiš, elektronek není nikdy dost...


Hm, tak někdy zajdu do garáže a proberu to a pak udělám seznam Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 02 2008, 13:53    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
To Jenys:http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wcatalid/0000910 ...asi je to ono. Doplň tam foto.

Tak to je přesně to rádio, ty jsi fakt šikula, kde jsi přišel k té adrese? Je tam spousta krásných kousků a i zajímavé diskuse. Zase mám kde trávit už tak nabitý čas Smile Já na tuhle tvou odpověď přišel až teď Smile

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vombat



Založen: Aug 18, 2005
Příspěvky: 747
Bydliště: Chrudimsko

PříspěvekZaslal: ne březen 02 2008, 21:19    Předmět: Citovat

Je to jedna z mála stránek, která má velkou informační hodnotu a po jednoduché registraci je dostupné všechno od servisních návodů, schémat až po rady jak na to. Takových moc není. Podívej se na http://www.radiotechniek.cjb.net/, taky dobrá, nutná registrace, ale musíš alespoň trochu vládnout angličtinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne březen 02 2008, 21:38    Předmět: Citovat

Cekam, kdy dopadne radiohistoria.sk jako radiomuseum.org Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 03 2008, 0:01    Předmět: Citovat

vombat napsal(a):
Je to jedna z mála stránek, která má velkou informační hodnotu a po jednoduché registraci je dostupné všechno od servisních návodů, schémat až po rady jak na to. Takových moc není. Podívej se na http://www.radiotechniek.cjb.net/, taky dobrá, nutná registrace, ale musíš alespoň trochu vládnout angličtinou.



Jo kouknu se, ale ta anglina...??? Uvidím co a jak tam zvládnu, když tak zkusím slovník.Jo byl by dobrej nějakej překladač stránek Smile Ale díky za upozornění na dobré linky Wink
Trochu jsem přebíral elektronky, budu to muset roztřídit a sepsat co mám, je toho krabice od okružní pily. Dost je toho z TV a něco z rádií a pak něco ani nevím, kde jsem to vzal. Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund