Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stereofonní Hi-Fi zesilovač 2x50W s LM 3886T stvebnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 15:59    Předmět: Citovat

Takže mám v obchodě kupovat nedopečené rohlíky sypané myšíma hovínkama, abych se naučil rohlíky dopékat a získal i nějakou odolnost vůči leptospiróze ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 16:08    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Takže mám v obchodě kupovat nedopečené rohlíky sypané myšíma hovínkama, abych se naučil rohlíky dopékat a získal i nějakou odolnost vůči leptospiróze ?

Zase to neber tak doslova, je jasne ze by nemeli prodavat zmetky...zadny rozumny vyrobce by si to v ramci zachovani reputace nemel dovolit. A naopak kazdy rozumny distributor by to po urgenci mel stahnout z prodeje, pripadne jednu stavebnici osadit a zjistit, zda to funguje, nebo ne a ne to prejit a prodavat vesele dal.

Myslel jsem to tak, ze by na tom mel najit neco pozitivniho(aby nebyl zklamany ze zakoupeneho zmetka) a to, ze se necemu priucil. Uz si rozumime?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 16:19    Předmět: Citovat

Rozumíme si, ale takhle se šlendrián omlouvat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 16:24    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Rozumíme si, ale takhle se šlendrián omlouvat nedá.

A kdo to omlouva? Me slo pouze o to, zmirnit zklamani JindryP. Myslim si, ze jsem toho vyrobce odsoudil dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 16:42    Předmět: Citovat

Já jsem taky názoru že když si něco koupím, tak by to mělo být plně funkční a ne napůl nedopečené. Nicméně u stavebnic je tohle dost diskutabilní názor a předpokládá se taky určitá samostatnost a znalost věci a ne jen zapájet všechno do desky a hle - ono to nejde..
Co jsem se díval, tak tahle stavebnice je dost složitá a co když dotyčný je taky tak trochu "levák" anebo na to prostě nestačí? Co by dělal kdyby měl vinout mf cívky z přiloženého kusu drátu dle návodu a oživovat ve výsledku nějaký přijímač? Zrovna tak jako se lidi pouští do různých oprav s minimálními znalostmi jen proto aby ušetřili, tak možná staví i stavebnice. Nechci nikoho odsuzovat ani hájit, ale bylo by třeba se na to dívat s nadhledem a znát při tom všechny skutečnosti. Názor "mě to nejde, čili je to špatné", není u elektrostavebnice moc na místě.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:01    Předmět: Citovat

Jasně, ale právě u stavebnic se stalo zvykem prodávat leckterý šmejd s tím, že se to dá svést na zákazníka. Jednou jsem se bavil s jedním dnes už doufám zkrachovalým výrobcem podobných sypanic (stavebnice to nebyly), proč dává do stavebnice konců místo původních slušných IRF640/9640 ST jakési trandy bez označení, které mají průrazné napětí o 40V menší a chovají se divně, a proč používá do sypanic stábly 78M12, které se při napětí na vstupu větším než 22V vypnou. Odpověď byla, že je to materiál vyhovující, protože se nezvýšil počet reklamací. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:24    Předmět: Citovat

S tím souhlasím, taky znám pár takových. Jednou jsem stavěl nějakou polskou od Flajzara - no taktéž hnus typu "domysli a dodělej si sám". Ale tahle je navržena a vyrobena http://www.tichacek.cz/ a garantuji ti že ten člověk to fakt umí a kdyby to nefungovalo, tak by to na trh nedal. Naopak, díky skutečnosti že dlouho vyráběl vedle pro Němce, tak jeho stavebnice jsou dost dotaženy do konce. Návrhy, součástky, čistota desek, jejich popis a maska nevyjímaje. Proto jsem vstoupil do téhle debaty, protože jsem vycítil že tady je něco špatně. Nevím kde se stala chyba a možná že to potřebuje opravdu předělat, ale spíš bych řekl že jsou to ty ruce...

Killroy


Naposledy upravil Killroy dne ne duben 06 2008, 17:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:38    Předmět: Citovat

Donutil jsi mne více prozkoumat to schéma... nemůžu si pomoct, autor není moc kompetentní v navrhování audio obvodů. Jestli je opravdu 4066 napájena tak, jak zde tazatel píše, tj. mezi GND a V+, tak si přímo troufnu napsat, že je autor pěkný kokotěnko. Navíc bude mít tohle přepínání problémy s lupanci, danými ofsetem operáků, navíc vstupní signál zesiluje, což se teda těm 4066 velice líbí... nejsou ošetřeny přeslechy...
Sorry, takhle si promakanou konstrukci nepředstavuju, tohle má zásadní vady. Víc to rozebírat nemá cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:44    Předmět: Citovat

To nevím, to schéma jsem dál nezkoumal ani jsem to nestavěl. Ale asi jsem se tedy v tom člověku zmýlil. Myslel jsem tedy že je lepší..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:49    Předmět: Citovat

Jak říkala tlachací Barča : Fakta, fakta, fakta, ne dojmy ! Very Happy

Znám pár lidí, co vyvíjeli mračno stavebnic, někteří i slušně, ale je většinou průser, když se pouští mimo svůj obor a myslí si, že nějaké audio nebo jakýsi plánek z netu dají snadno do podoby stavebnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 17:51    Předmět: Citovat

No na ty ruce mi tam prave prislo az moc defektu a sousta dodelavek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne duben 06 2008, 18:24    Předmět: Citovat

Sendyx mimo jiné napsal(a):
Jak říkala tlachací Barča : Fakta, fakta, fakta, ne dojmy ! Very Happy

No pěkně si mi rozjel... Laughing Já fakt nevím a vzdávám to. Kupoval jsem tam vždycky jen kvazizvuky a bylo to zcela bez problémů. Člověk opravdu nemá dát jen na dojem, ale má dívat i víc kolem... Upset

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JindraP



Založen: Feb 06, 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 19:34    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
S tím souhlasím, taky znám pár takových. Jednou jsem stavěl nějakou polskou od Flajzara - no taktéž hnus typu "domysli a dodělej si sám". Ale tahle je navržena a vyrobena http://www.tichacek.cz/ a garantuji ti že ten člověk to fakt umí a kdyby to nefungovalo, tak by to na trh nedal. Naopak, díky skutečnosti že dlouho vyráběl vedle pro Němce, tak jeho stavebnice jsou dost dotaženy do konce. Návrhy, součástky, čistota desek, jejich popis a maska nevyjímaje. Proto jsem vstoupil do téhle debaty, protože jsem vycítil že tady je něco špatně. Nevím kde se stala chyba a možná že to potřebuje opravdu předělat, ale spíš bych řekl že jsou to ty ruce...

Killroy


Děkuji všem za rozjetou diskusi. Osobně nemám žádný problém přiznat, že můžu být levý. Strašně rád bych viděl tu stavebnici sestavenou a funkční bez těch neduhů. S panem Ticháčkem jsem mluvil, jinak moc slušný pán, říkal, že stavebnici nenavrhoval a že mé připomínky předá navrhovalteli, který prý již delší dobu u jeho firmy nedělá, a pak, že se mi ozve. Zatím se mi neozval a je to už tak 6 týdnů.
To co mi poradil Jindra2 ohledně změny zapojení CD4042 a 4012 je plně funkční. Stejně tak to co mi poradil ALTAN-udělat k 4066 symetrické napájení. Prostudoval jsem datasheets těch IO a pochopil jsem to, proč to musí být zapojeno podle nich. Zapomněl jsem někde foťák a až ho budu mít pošlu ještě obrázky osazovacího plánu ze strany spoje a součástek. Z něho bude zcela zřejmé, že celá digitální sekce je napájena nesymetricky a taky jak podivně je vedena zem. Nejpozději v Pondělí ty obrázky dodám. Poslal jsem to taky švagrovi, který je v oboru odborně vzdělán až na Phd. Ten se plně stotožnil s názorem jindry2 a ALTANa. Ten názor, že jsem se něco přiučil je pravda a našel jsem si to jako pozitivum na celé věci. Ale stejně mě stále hlodá myšlenka: Jak je možné, že tu stavebnici prodávají tak dlouho, třeba tam mám chybu. Potřeboval bych vidět v akci jejich sestavený modul, jak funguje.

Tak přikládám ještě ty obrázky, schéma je na obrázku na začátku. Zajímal by mě Váš názor na čí straně je nejspíše chyba.
Děkuji moc



DPS1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DPS1.jpg
 Velikost:  99.38 kB
 Staženo:  90 krát


DPS2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DPS2.jpg
 Velikost:  108.13 kB
 Staženo:  83 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund