Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LM3886 nebo tranzistorovy pro subwoofer??

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xstanda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 14:40    Předmět: LM3886 nebo tranzistorovy pro subwoofer?? Citovat

zdarec, mam takovej komplexnejsi dotaz doma mam postaveny zesak z prakticke elektroniky 11/98 200W/4ohm při 2x50V osazeny dvojicemi Tr TIP142/147,chci se zeptat zda neni lepsi pro basak pouzit LM3886,protoze mam na satelitech mustkovou verzi s TDA2005 a tech 200W nevyuziji ani omylem pro moje domaci účely.sice sem si tu precetl dost clanku,kde bylo,že tranzistorovy je lepsi,ale je to i mnoho jinych,kterí pisou ze to LM neni spatny i pro subwoofer.
cely to mam buzeny pres predrazeny aktivni filtr s
OZ resp. z vyhybky,ktera dela z sterea ->2.1 (viz PE 10/2003).
Návrat nahoru
xstanda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 14:44    Předmět: Citovat

xstanda napsal(a):
zdarec, mam takovej komplexnejsi dotaz doma mam postaveny zesak z prakticke elektroniky 11/98 200W/4ohm při 2x50V osazeny dvojicemi Tr TIP142/147,chci se zeptat zda neni lepsi pro basak pouzit LM3886,protoze mam na satelitech mustkovou verzi s TDA2005 a tech 200W nevyuziji ani omylem pro moje domaci účely.sice sem si tu precetl dost clanku,kde bylo,že tranzistorovy je lepsi,ale je to i mnoho jinych,kterí pisou ze to LM neni spatny i pro subwoofer.
cely to mam buzeny pres predrazeny aktivni filtr s
OZ resp. z vyhybky,ktera dela z sterea ->2.1 (viz PE 10/2003).


jeste chci dodat ze to napajim toroidem(260W) 2x28 (ST) resp 2x40 (st) a dalsi vec otazka je jestli u toho Tr zesaku by nemel byt mezi vystupem a reprem kondik,kvuli ss oddeleni a pokud ano tak jakej??
Návrat nahoru
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 14:55    Předmět: Citovat

Dal bych pro subwoofer integrák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sl
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 21:45    Předmět: Citovat

podle toho co sem tu procetl tak je prej lepsi tranzistorovy,protoze integrac moc dobre netlumi tezkou membranu basaku.spis me zajma zda je to lmko tak dobre jak o nem spousta lidi mluvi
Návrat nahoru
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6317
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 22:36    Předmět: Citovat

sl napsal(a):
podle toho co sem tu procetl tak je prej lepsi tranzistorovy,protoze integrac moc dobre netlumi tezkou membranu basaku.spis me zajma zda je to lmko tak dobre jak o nem spousta lidi mluvi

Je dobré protože to spoustu lidem vyhovuje. Teď jde oto na co tochceš? Jestli na total hifi, tak to LM bude už trošku míň zmiňované....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: st leden 30 2008, 7:42    Předmět: Citovat

sl napsal(a):
podle toho co sem tu procetl tak je prej lepsi tranzistorovy,protoze integrac moc dobre netlumi tezkou membranu basaku.spis me zajma zda je to lmko tak dobre jak o nem spousta lidi mluvi


No, tak to asi...no...! Laughing
Tlumení reproduktoru a tlumení zesilovače je trochu někde jinde...
O LM jdou celkem dobré reference, když jej budeš napájet tvrdým zdrojem a solidně chladit, určitě bude sloužit k plné spokojenosti.
Chce to jen vyhnat napájení skoro k maximu, ať máš pořádnou výkonovou rezervu. Subwoofer se slabým zesilovačem odpovídá srovnání manželky a Trabanta: "Uspojí, ale nenadchne". Twisted Evil
A třeba od jednoduchého a nekvalitního tranzistorového konce nelze čekat zázraky.

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marostv



Založen: Oct 13, 2006
Příspěvky: 439
Bydliště: BARDEJOV

PříspěvekZaslal: st leden 30 2008, 19:24    Předmět: Citovat

už len koli jednoduchosti by som použil mostik s 2X TDA7294 hra to celkom dobre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xstanda
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá únor 01 2008, 9:35    Předmět: Citovat

marostv napsal(a):
už len koli jednoduchosti by som použil mostik s 2X TDA7294 hra to celkom dobre


já nepotřebuju velkeý výkon, satelity budou na TDA2005 v můstku pro oba kanály. a k tomu chci jen lehší woofer,nic víc a ani do toho nechci cpát tisíce. jen tak si to občas pustit když koukám na DVD. co si osobně myslím tak LM3886 je lepší než TDA7294. postavím ten zesák s tím LM a bude, jen se chci zeptat zda v schématu nebo v DPS z knížky NF zesilovače 2díl od Z. Kotise není třeba chyba, chci to stavět podle toho schéma a nerad bych to hnedka třeba i odpálil. kdybyste někdo věděl, že tam není něco v pořádku nebo jste měli odzkoušené funkční schéma i DPS
tak mi to hodně na mejla wwsly(zavináč)seznam.cz ... dík a hodně zdaru



DSC00041.JPG
 Komentář:
schéma lm3886T

Stáhnout
 Soubor:  DSC00041.JPG
 Velikost:  200.31 kB
 Staženo:  299 krát


DSC00043.JPG
 Komentář:
dps lm3886T

Stáhnout
 Soubor:  DSC00043.JPG
 Velikost:  257.1 kB
 Staženo:  158 krát

Návrat nahoru
cafenet



Založen: Oct 14, 2004
Příspěvky: 428
Bydliště: RK

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2008, 14:08    Předmět: Citovat

podle mě to není uplně idealní nacpat kvalitní LM na basy - kde se nemůže projevit a je celkem jedno jaký zkreslení bude zesilovač mít a mizerný tda2005 si nacpat do satelitu který budeš mít před ušima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6317
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2008, 11:14    Předmět: Citovat

cafenet napsal(a):
podle mě to není uplně idealní nacpat kvalitní LM na basy - kde se nemůže projevit a je celkem jedno jaký zkreslení bude zesilovač mít a mizerný tda2005 si nacpat do satelitu který budeš mít před ušima

to mě napadlo taky, jen jsem to nenapsal...
misto TDA bych dal LM, co das pak do subace je otazka, snad by tam slo taky to LM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOVEX



Založen: Jan 07, 2008
Příspěvky: 24
Bydliště: Ivanovice na Hané

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2008, 8:45    Předmět: Citovat

Použil jsem ho v kombu pro kytaru i basu a šlapal jako hodiny,jenže byl "slabý" a tak jsem vybastlil jiné kombo,výkonnější a také to šlape jako hodiny( LM4780) a v můstku má poctivých 140W.Chtěl jsem za málo peněz hodně muziky,což se mi splnilo.A hlavně si nepřipadáš jako pod splavem,šumí to minimálně.S plošňákem jsem se nemastil a koupil to u Kramáře v EZK jako stavebnici.Vyjde to levněji,než mastit tišťák a kupovat součástky samostatně.
_________________
Můžete mi prosím rozúčtovat tu opravu sálového počítače?
Jistě.
Jeden kopanec do skříně:1 Kč.
Vědět kam:99 999 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2008, 7:00    Předmět: Citovat

Na stránky www.ezk.cz Ti rozhodně doporučuji kouknout, nabídka je rozsáhlá a je z čeho vybírat. Nejen sposta konců, ale i elektronické výhybky pro swoofer.
Myslím si, že jakýkoliv konec kolem těch 70 W (TDA, LM) Ti v součinnosti s TDA 2005 vyhoví. S rezervou...

_________________
..a co shoří, nezhnije..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund