Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

120W zesák a pár otázek
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 17:03    Předmět: 120W zesák a pár otázek Citovat

dělám 120W zesilovač ale při objednání sem zjistil že sem vlastně objednal místo některých foliových kondenzátory keramické, bude to mít na zesilovač vliv? Lze nahradit integrovaný obvod NJM4580N obvodem NJM4580D bo L? A teď otázka spíše po stránce akustiky - na co musím dbát při stavbě repro beden (repráky mám 100W 8ohm basové)? A poslední, jaký je vlastně rozdíl mezi tím když si koupím basový reprák a vyrobím na něj bednu a třeba při koupi hotového subwooferu - chci říct jestli lze získat lepší bassy z basového 100W repráku, nebo 35W subwooferu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 17:49    Předmět: Citovat

No ten tvuj dotaz by vydal na celou knizku. Folie maji oproti keramikam mensi parazitni indukcnost, mely by byt jakostnejsi, ale zamena by snad zase tak vadit nemela...jde o to KDE ty kondy jsou. Ty NJMka se lisi pouze pouzdrem, takze to je jedno. Naco musis dbat?...to je otazka...jak jsem psal, tohle je na knizku Smile . Hlavne na tesnost a pevnost boxu. Z posledniho dotazu vypada ze nemas ani sajnu o tom co pises(chtelo by to studovat), protoze SW je basak v boxu(vetsinou s natrubkem). Kdyz podelas stavbu boxu, muze hrat lepe 35W SW(jestli to je plastak z marketu, tak urcite lepe hrat nebude). Co vlastne stavis? SW 100W?, protoze to je dost podstatne...pak zalezi na tom basaku jaky zahraje dolni kmitocty. Rozepis se dal, co chces stavet a jaky ma parametry repro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 18:27    Předmět: Citovat

mno jo mám doma 2basové repráky
Impedance: 8 Ohm
Příkon (šum. / krátk.max.): 70 W / 140 W
Kmitočtový rozsah: 30 - 3000 Hz
Citlivost: 86 dB
Rozměr / výška: prům. 226 / 91 mm
Hmotnost: 1.10 kg
a v dílnách si dělám 120W zesilovač - rovnou potřebuju pořádné boxy a nevím jak je mám udělat, např jak velké díry pro odvod vzduchu, jakou velikost bedny...atd máš recht moc tomu nerozumím doma máme 35W SW k dom.kinu a hraje hodně dobře(hlavně mi de o basy) ale já mám dojem že když postavím ten zesák a budu mít dobré boxy na repráky tak můžou ty moje být i lepší ne? prostě dejme tomu že si chci postavit zesilovač a k tomu dvě bedny(repro mám) - pak jen do zesáku přivádět signál např z kompíku bo tak to je fuk...stačí bo ještě něco? Embarassed Smile
a neznáš teda něco kde bych si mohl počíst a přiučit(bo spíš naučit Very Happy) o stavbě těch repro(boxů)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 18:35    Předmět: Citovat

Skoc na www.audioweb.cz je tam dost informacii a hlavne najskor cosi nastuduj, az potom zacni stavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 18:39    Předmět: Citovat

No zajimalo by me kde si vzal ten udaj 100W o repru??...kdyz das zes naplno, tak se budou tyhle repraky docela potit a az se jim to nebude libit, tak mozna rezignuji a pujdou na prochazku po pokoji. Ten zes je na ne podle me dost predimenzovany. Jestli z nich chces delat SW, tak by byla dobra aktivni vyhybka uz pred zesik, aby ses vyhnul stavbe pasivni vyhybky(bude to lepsi). Muzes se inspirovat tady...at vis co od toho cekat.
http://audioweb.cz/vase-joinernet2.htm

BTW proc si nenapsal ze to jsou TVM ARN 226? Se za to stydis, nebo mlzis? A jaky to je typ? 03,05,07,08?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 18:50    Předmět: Citovat

100W? no já nevím to nebyl udaj o mých repro to mně prostě napdlo jako příklad
stepa napsal(a):

BTW proc si nenapsal ze to jsou TVM ARN 226? Se za to stydis, nebo mlzis? A jaky to je typ? 03,05,07,08?

hh nn já sám to nevěděl Very Happy až když si napsal že chceš vědět parametry tak sem nevěděl kde je vzít tak mně napadlo podívat se ze zadu ne reprak a tam to bylo tak sem to dal do googlu a vyjelo mi to muj repro... je to 05
viz: http://www.emo.cz/z9230-arn-226-05-8 jaký je to vlastně reprák když už sme u toho - ujde aspoň? Very Happy
díky za httpčka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 19:01    Předmět: Citovat

Darthy napsal(a):
100W? no já nevím to nebyl udaj o mých repro to mně prostě napdlo jako příklad

Co to povidas? Alespon nelakuj covece. Vzdyt si na zacatku napsal:
citace:
(repráky mám 100W 8ohm basové)


Kdyz mas tyhle ARNka, tak nepocitej s tim, ze budes delat bassreflexovou ozvucnici. Na tyhle repra se delaji uzavrene ozvucnice, protoze na bassreflexovou nejsou stavene. Kdyby si mel verzi 07, tak by se o tom dalo uvazovat, protoze maji dvojity magnet, ale s 05 do neni dobry(takze zadny diry!). Takze uzavrena ozvucnice 30l. Muzes to udelat podle tamtoho projektu, co jsem ti poslal, nebo podobne. BTW CO CHCES TEDA STAVET? SW? nebo dvoupasma, tripasma? jeste si to ze sebe nedostal a z informace jde mi hlavne o basy nic nevyvestim. Vzhledem k tomu ze porad mluvis o dvou repro, tak to vypada ze chces stavet sloupy. Pokud ne a chces stavet sub ze 2 repro, tak to ti teda nedoporucuju, jelikoz stavis prvni box a nic o tom nevis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 19:24    Předmět: Citovat

takže to zhrnem - když budu chtít stavět SW - mám se řídit podle toho audiowebu - jak si mi to poslal, repráky jsou teda 70W dle první info(70W/140W)? - já to totiž zaokrouhlil zhruba Embarassed Very Happy proto 100W
na té stránce naštuduju co nevím a pustím se do toho - časem
sloupy asik ne vyjdou na dost, a ještě jedna otázka když budu dělat ten SW co můžu použít jako výšky nebo středy(co bude lepší), popř jaké hodnoty nebo tak?(sry jestli je to zase neohrabaný dotaz) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 19:43    Předmět: Citovat

Covece neco si precti, protoze to motas vsechno dohromady. SW NEMA zadny vysky ani stredy! Je to JENOM basovy reproduktor s vyhybkou(DP) a hraje do nejakych 100-200Hz. Kdyz chces nejaky vysky a stredy, tak musis postavit normal dvoupasma, nebo tripasma, kdyz nechces sloupy, tak stojanovky. CO TEDA vlastne CHCES?

BTW nebo chces stavet 2.1 system? Jeste to z tebe nevypadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 19:53    Předmět: Citovat

no dyť já vmí že SW je samostatný, ale snad mi doma nebude hrát jenom SW ne? tak něco jako ty říkáš to 2.1 prostě k tomu nějaký repro...ale já už nebudu otravovat vidím že už tě to asik trošku štve Smile ale jenom jedna věc - přece jen trochu víš - můžu očekávat od SW s ARN 266-05/8 dojem jak říká na audiowebu "dunění explozí, otřásající podlahou a bránicí, dupání prehistorických příšer, rachot hroutících se domů a ohromující zvukový doprovod jiných podobných akcí" (ber s rezervou)...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 20:03    Předmět: Citovat

ale jinak díky za tu httpčku, tam se dozvím přesně co mi chýbalo... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 20:05    Předmět: Citovat

Se ptej, ale rozumne, uz na zacatku jsem se te ptal co vlastne chces a dostal jsem to z tebe az po dvou hodinach...tak co si o tom myslet. Ty VELKA pismena jsou pro zvyrazneni, aby ti to doslo a ne kvuli tomu ze jsem nastvany. Sloupy stavet nechces ze by to bylo drahy a 2+1 ano? podle me to vyjde nastejno...mozna draz, protoze budes muset delat zesik pro ty satelity. A co budes delat s tim druhym basem, kdyz budes delat 2+1? Nejdriv si ujasni co vubec chces, protoze to vypada ze nevis...nametu tady mas ode mne hodne, ted si vyber. Ja osobne bych se na sub uplne vybodnul a postavil sloupky(ostatne je ted stavim). A tu literaturu. Spousta toho je v amaru, nebo na tom webu co jsme ti davali odkaz...nebo dobra knizka je od p. Tomana Reproduktory a reprosoustavy. Hodne zdaru.

PS podlahou ti to trast nebude...nato se spolehni, ale hrat to bude celkem slusne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Darthy



Založen: Jan 15, 2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 20:15    Předmět: Citovat

jj já ty repro mám už tak přes 2 roky a nikdy sem na ně neměl dobrou bednu ani sem nevěděl jak je využít na plno...teď si můžu udělat přestavu o tom co chcu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 20:32    Předmět: Citovat

Tak si predstavuj a pak to zkonzultuj, cos vymyslel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
penjo



Založen: Sep 27, 2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Streženice village

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 18:59    Předmět: Citovat

tak ten SW ako ti tu uz kolega napisal, nestavaj. ani 2.1...blbost... asi by sa najviac oplatilo spravit 2.-3.-pasmovky...to uz zavisi od teba...ale podla mna ti budu bohato stacit 2.pasmovky...ale ziadne trasenie stenami od toho necakaj. a keby si chcel zazit aj to trasenie stenami, tak si kup nejaky profi repro, napr. Alphard HW1500-do domu bohato staci...ma 100W sinus a 91dB a otrasie nie len teba, ale aj vsetko okolo...mam odskusane..lebo ho mam doma...a v tom pripade by si mohol spravit aj tu 2.1-ku. ten aplhadr na SW a s tymi ARN-kami, dokupis k nim este vysky a spravis z toho satelity...
moznosti je vela, ako nalozit s reprakmi, aj co skonstruovat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund