Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektroměr
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 22:52    Předmět: Citovat

Doláči, ale třeba já mám na měsíčním vyúčtování telekomunikačních služeb od KYSLÍKU i položku "PRONÁJEM TELEFONNÍHO PŘÍSTROJE" a znamená to, že si ho od telekomunikační společnosti pouze pronajímám, nemohu do něj tedy nijak zasahovat a veškeré opravy tohoto zařízení mi nesmějí být účtovány (tedy pokud si je nezpůsobím neodbornou nebo násilnou manipulací já sám...). A pokud se nemýlím, tak podobná položka bývala na veškerých vyúčtováních od VČE, dokud to ještě bylo VČE a elektřinu jsme platili přímo jim. Jmenovalo se to "Platba za přípojku" nebo něco takového - a byla to platba za pronájem měřidla a jak Ty píšeš, jistou připravenost dodavatele k odběru - kdo měl "silnější" nebo 3f přípojku, platil víc...Od jisté doby (co nebydlím v RD) platíme tyto platby přes správce - bytové družstvo a jako nájemníci dostáváme pouze přeúčtování jen s výslednou částkou na bytovou jednotku...
O tom, že produkčně-rozvodný oranžovo-bílý monopol nás, své malé odběratele dře z kůže bez nože, debatovat nehodlám, musím to přijmout jako FUCKT chca nechca... Double fuck Double fuck Double fuck pokud se teda nehodlám vrátit do paleolitu a svítit si smolnou loučí na večeři připravenou nad ohněm v chatrči z kůlů a stěn z blátem vymazaného proutí, zastřešené kůží vlastnoručně skolených divých sviní...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 23:06    Předmět: Citovat

EKKAR mimo jiné napsal(a):
Doláči, ale třeba já mám na měsíčním vyúčtování telekomunikačních služeb od KYSLÍKU i položku "PRONÁJEM TELEFONNÍHO PŘÍSTROJE"...


EKKAR hlavně potom nezapomenout vrátit.. Sice už jsi jim tu šunku desetkrát splatil, ale tvá stále není a až se jednou vymaneš z drápů tohoto šumivého nenasyty, dvakrát si ji dokola prohlédnou než tě podepíšou vrácenku...

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 15 2008, 23:16    Předmět: Citovat

Neboj, chovám ho jako v bavlnce, dokonce k němu (po těch letech!!!) stále ještě přechovávám originální škatuli, ve které mi ho donesli...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 6:41    Předmět: Citovat

EKKAR: tobě k němu nechali i škatuli? Mně né...

DOLAC: asi si nerozumíme: jde právě o tu nepřehlednost. Když nic jiného, už ten počet položek na výpisu sám o sobě říká "dávej bacha, než se v tom vyznáš, loupneme tě".
Máš pravdu, ostatní produkty lze většinou nějak uskladnit či akumulovat, s elektřinou je to jiné.
Ale zeptej se odběratelů, jak moc je zajímá, kolik z toho platí distribuční společnosti, kolik výrobci, kolik přirážku na údržbu, kolik na životní prostředí, kolik na reprefond správní rady a kolik na zakoupení dalších společností v zahraničí.
Zajímá je měsíční paušál a cena za kilowatthodinu, případně odkdy dokdy je ta cena nižší. Platí to na jeden účet, o který se dodavatelské a distribuční složky nějak porvou, a odběrateli to může být jedno.
Stejně si myslím, že zelený příplatek, který se u nás zavedl, ani nepokryje ty náklady na zbytečně potištěný papír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 7:23    Předmět: Citovat

O tom že mají platit i ti kteří neodebírají proud mě přivedlo na genitální myšlenku doláči. Mám servis a je určen pro všechny občany města někteří nás nepotřebují celý rok ale myslím že by měli každý měsíc donést aspoň 100,- přece na to abych mohl provozovnu udržovat, víš co to stojí peněz? co myslíš, můžu si to dovolit? Určitě mi odpovíš že to se nedá s elektrikou srovnávat, nedá protože zákazník by šel od nás jinam tam kde mu to opraví laciněji a kde si ho ho váží. V tom je ten rozdíl.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 11:12    Předmět: Citovat

Podobné je to s vodným a stočným - čím více se bude šetřit s vodou, tím bude cena za vodné a stočné vyšší, protože náklady na údržbu sítí se nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 17:04    Předmět: Citovat

Radix napsal(a):
Podobné je to s vodným a stočným - čím více se bude šetřit s vodou, tím bude cena za vodné a stočné vyšší, protože náklady na údržbu sítí se nezmění.
Sice jsme už trochu mimo původní tema ale zřejmě se vodáci shlédli ve výše uvedených lichvářích a bude se i za vodoměr platit paušál!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 17:53    Předmět: Citovat

To EKKAR: S telefónnym prístrojom by som to neporovnával. Prístroj potrebuješ aby si mohol telefonovať. Môžeš si ho kúpiť, alebo prenajať. Elektromer však ako odberateľ nepotrebuješ, potrebuje ho distribútor, preto neplatíš žiadny nájom, ale neteš sa, jeho cenu aj tak zaplatíš v cene elektriny.
Nech sa volal paušálny poplatok v minulosti akokoľvek, nikdy to nebola platba za prenájom elektromeru, hoci to všetci tak nazývali.
Ekkar, vy v paneláku nemáte zmluvu z distribútorom? Máte podružné meranie, alebo riadne meranie, ktoré je vedené na bytové družstvo? Myslíš že je to výhodnejšie? Ako je to potom s neplatičmi, resp. kto kontroluje aby ste nemali čierne odbery?

To Hill: Máš pravdu, že väčšinu ľudí nezaujímajú jednotlivé položky, ale legislatíva to určila a distribútor to musí robiť. Vieš si predstaviť koľko mu týmto pribudlo povinnosti, po zavedení tohto systému v súvislosti s liberalizáciou trhu s elektrinou? Niekedy to bolo jednoduchšie, spočítali sa všetky náklady, pridal zisk a stanovila cena.

To Mi-ro: S tým servisom to nemyslíš vážne? Analógia by to bola napríklad, ak by si každý deň behal po meste autom od domu k domu a pýtal sa či nepotrebujú niečo opraviť. To by si im potom mohol účtovať paušálne cestovné náklady. Distribútor totiž celý rok spravuje prenosovú cestu do tvojho bytu, a v každom okamžiku musí mať pre teba pripravenú elektrinu, pričom nikdy nevie, kedy ty zapneš vypínač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 18:21    Předmět: Citovat

Myslím si, že táto debata prepadla asi do úrovne občanov mesta Kocúrkovo, kde sa zabudlo na podstatu a vytiahli sa do popredia detaily. Je prd jedno, ako sa nazýva a čo zahrňuje poplatok - ja ho nazvem terminus technicus "stála platba". Na podstate to nič nemení. V predchádzajúcich rokoch tam bolo zahrnuté to a teraz ono. Iba čo sa tu zbytočne "vyžívate" na tom, čo to znamená a pritom máte každý svoju pravdu. Ale akosi sa zabúda na príslovie : "múdrejší ustúpi" a pri absencii preukázateľných údajov o tom, čo ten poplatok skutočne a v akej miere /percentách, absolútnych hodnotách/ zahrnuje, sa to začína gradovať do osobných invektív. EKKARE, nechaj to, nech si to nazvú ako chcú, ľudovo sa tomu aj tak hovorí poplatok za elektromer a v ľude je sila! O tom, ako sa vyvíja technická terminológia, padlo už slovo pri zariadení na záznam a prehrávanie pohyblivého obrazu. Mal som to šťastie sledovať ten súboj jazykovedcov a elektrotechnikov kontra ľud. A čo je uzákonené? A čo sa používa? Apropo - aký výraz kto používa na zariadenia na ohrev pájky za účelom vytvorenia vodivého spoja za pomoci prevodu elektromagneticky indukovaného napätia na teplo?

To mi ale trvalo toto sformulovať!!!!!!!

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 20:45    Předmět: Citovat

To Jandu: Máš pravdu, trochu sme odbočili. Ja som sa však snažil vysvetliť iba to, čo musím veľmi často vysvetľovať zákazníkom, ak sa ma pýtajú: "Prečo sa mi za posledných 5 rokov už trikrát zvýšila platba za nájom elektromeru, keď už osem rokov mám ten istý elektromer??"
Určite sa skoro každý z nás už s takouto otázkou stretol, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 16 2008, 21:09    Předmět: Citovat

No právě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2008, 8:45    Předmět: Citovat

dolac napsal(a):
To EKKAR: S telefónnym prístrojom by som to neporovnával. Prístroj potrebuješ aby si mohol telefonovať. Môžeš si ho kúpiť, alebo prenajať. Elektromer však ako odberateľ nepotrebuješ, potrebuje ho distribútor, preto neplatíš žiadny nájom, ale neteš sa, jeho cenu aj tak zaplatíš v cene elektriny.
Nech sa volal paušálny poplatok v minulosti akokoľvek, nikdy to nebola platba za prenájom elektromeru, hoci to všetci tak nazývali.
Ekkar, vy v paneláku nemáte zmluvu z distribútorom? Máte podružné meranie, alebo riadne meranie, ktoré je vedené na bytové družstvo? Myslíš že je to výhodnejšie? Ako je to potom s neplatičmi, resp. kto kontroluje aby ste nemali čierne odbery?

To Mi-ro:... Distribútor totiž celý rok spravuje prenosovú cestu do tvojho bytu, a v každom okamžiku musí mať pre teba pripravenú elektrinu, pričom nikdy nevie, kedy ty zapneš vypínač.


Máme samozřejmě přímé měření byt od bytu, ale platbu nám účtují přes správcovskou organizaci, což je v tuto chvíli bytové družstvo. Samotná platba pak probíhá přes SIPO. Rozpis plateb za jednotlivé položky si musíme vyžádat zvlášť. Elektroměr potřebuju - protože bez něj mi distributor elektřinu nezapojí. A používám ho stejně jako telefonní aparát - vždycky, když potřebuju spolupracovat s rozvodnou sítí (což je vlastně neustále...).Ale co se týká toho celoročního spravování rozvodové soustavy, tak pod tímto slovem bych si představoval TROCHU JINÝ přístup - už jsem to tady popisoval vícekrát, jak se monopolní distributor stará o venkovní rozvody a jak jeho pracovníci hledají příčiny závad všude jinde, než v zanedbané údržbě = zanedbání svých vlastních povinností, které ovšem nikdy neopomenou nám, svým klientům, mastně naúčtovat. Každý z nás má s tímto přístupem jistě i další své vlastní zkušenosti.
Z dalších souvislostí je jasné, Doláči, že jsi pracovníkem elektrodistribuční firmy a veškeré tyto kritiky monopolních praktik si bereš do jisté míry osobně - je hezké, že jsi loajální, ale prosím - neber to osobně - právě proto nejsi objektivním arbitrem takovéto diskuse. Tvé faktické připomínky jsou správné - ale jsi příliš těsně svázán s názory svého zaměstnavatele.
Faktem zůstane, že chování distribučních molochů vůči malým odběratelům je hanebné a jejich cenová politika typu "Žer a hrabej, dokud máš koho odírat" jim žádnou dobrou pověst neudělá. Bohužel - jediná cesta z této situace vede přes vlastní samozásobitelské řešení, na které 100% maloodběratelů finančně i prostorově nemá - monopoly to moc dobře vědí a proto také dělají takovou politiku, jakou dělají - NIC je netlačí ke snižování nákladů a cen, konkurenci buď pohltí, nebo se s ní dohodnou... Každoročně zveřejňované vyšší a vyšší čisté zisky distributorů energií (nejen elektřiny) dokazují účinnost těchto metod i jeich faktickou existenci - přestože antimonopolní úřad stále tvrdí, že podniky "jsou čisté"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolac



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 491

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2008, 21:02    Předmět: Citovat

To EKKAR: Dik za info. Nezabúdaj, že ja som doma taký istý odberateľ elektriny ako ty, iba možno vidím aj iné súvislosti. Takých molochov je tu viac: plynári, vodárne a asi aj celý rafinérský priemysel. S tým asi nič nenarobíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2008, 21:23    Předmět: Citovat

No tak soudruzi, tím bych toto téma uzavřel a měli bychom se věnovat něčemu užitečnějšímu. Víte co jsme už popsali papírů, chraňme naše lesy. HOWG
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2008, 23:14    Předmět: Citovat

2 mi-ro: Proč nám nadáváš? A zrovna takhle sprostě.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund