Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hledám napájecí zdroj
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 06 2008, 15:20    Předmět: Hledám napájecí zdroj Citovat

Ahoj, hledal jsem hledal a na intrnetu jsem nenašel vhodný napájecí zdroj pro tento rotátor. Nevědel by náhodou někdo, kde se dá sehnat a za kolik? Děkuji
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2008, 15:44    Předmět: Citovat

Zkus požádat někoho, kdo dělá ve fabrice, kde mají starší stroje - 24V AC se používalo jako standartní ovládací napětí pro průmyslové ovládání a světlo na strojích. Malé 24V/1A trafo se určitě někde válet bude, jinak samozřejmě se dá koupit i v zalitém provedení, jen hledat, zásilkáče jich mají metráky...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 06 2008, 16:15    Předmět: Citovat

Našel jsem jedno u conrada, ale stalo 600,- Chtěl bych to přidělat na kameru u domu, ale kdyby mělo stát 600,- tak si můžu koupit rovnou další malou kameru. Hledám něco levnějšího.. Kdyby byl link na konkrétná produkt, tak by to bylo super Wink děkuji
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2008, 16:34    Předmět: Citovat

Boha, proč zrovna toho nejdražšího...
Prostě prohledej zásilkové obchody, hledej rubriku TRANSFORMÁTORY a v nich nějaký typ, který bude dávat 24V a proud o něco málo větší, než je těch 600mA - krabici na něj vždycky seženeš. Síťovou šňůru koupíš a pojistku do primáru zařadit umíš taky, nebo ne? Hodnota pojistky 200-250mA bude ažaž...

Jeden příklad za všechny : http://www.ges.cz/?ipp=120&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XKA1W&inc=detail&gesid=GES07506861 , cena zhruba 175,-Kč.

Ku*va, lidi, až si my trošku zkušenější začneme tenhle prodrbanej čas GOOOGLENÍM naprosto jednoduchejch věcí začneme účtovat, budete brečet a HOOODNĚ rychle se to naučíte taky...!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne leden 06 2008, 21:52    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Boha, proč zrovna toho nejdražšího...
Prostě prohledej zásilkové obchody, hledej rubriku TRANSFORMÁTORY a v nich nějaký typ, který bude dávat 24V a proud o něco málo větší, než je těch 600mA - krabici na něj vždycky seženeš. Síťovou šňůru koupíš a pojistku do primáru zařadit umíš taky, nebo ne? Hodnota pojistky 200-250mA bude ažaž...

Jeden příklad za všechny : http://www.ges.cz/?ipp=120&lang=cz&cur=CZK&or=sort&page=index&of=1&gcat=XKA1W&inc=detail&gesid=GES07506861 , cena zhruba 175,-Kč.

Ku*va, lidi, až si my trošku zkušenější začneme tenhle prodrbanej čas GOOOGLENÍM naprosto jednoduchejch věcí začneme účtovat, budete brečet a HOOODNĚ rychle se to naučíte taky...!


S hledáním není problém, ono když člověk ví kde hledat, tak najde. Googlil jsem jak zběsilej a nic (krom conrada). Ono je to možná tím, že zmíněný shop nemá žádné SEO, ale to je na jindy...... Myslím, že Googlit docela umím, jelikož dělám pro nejmenovanou firmu, která se specializuje na webový software .... ale tím jsem nechtěl zastřít to, že jsem do oboru zapálený, ale spíše samouk a proti lidem, jako ty Lama. To rád přiznám, že je to tak. Proto ti touto cestou děkuji za radu a za tvůj čas. Jsem rád, že jsou na světě ochotní lidé, kteří poradí. Ještě jednou děkuji...

PS. Kam mám poslat ty peníze Wink
Návrat nahoru
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 9:47    Předmět: Citovat

LadoW, negogli a především se nejdříve podívej na

1) http://www.gme.cz/

2) http://www.pselectronic.cz/

3) http://www.ges.cz

4) http://www.hadex.cz/

5) http://www.tipa.eu/

6) http://www.ecom.cz/

Když budeš znát tyto adresy, tak tady budeš moci dělat machra.
(Jsou sice ještě další, ale většinou dražší, nebo se tváří jako velkoobchod.)

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 15:57    Předmět: Citovat

Tak já nemyslím, že tu někdo dělá machra to ne... tak zná a já ne, tak má výhodu. To je normální...
A tobě také děkuji ukládám si adresy. GME znám a chodím tam občas na nákup, ale nepodařilo se mi tam nic pořádného najít...

Děkuji za adresy, při dalším experimentu se zase hodí Wink
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 18:22    Předmět: Citovat

LadaW napsal(a):
... GME znám a chodím tam občas na nákup, ale nepodařilo se mi tam nic pořádného najít...


Máš recht, na Choboťáckém webu je práce pro vraha něco hledat, navíc chybí náhledy, takže nemáš jistotu, že to, co je pod položkou, je opravdu to, co myslíš... Na tohle je GES daleko přehlednější, i když ne vždycky mají všecko, co potřebuju...
K těm adresám ještě dodám http://www.nedis.cz/ - firma Nedis - Kerr s.r.o. v Trutnově, taky dobrý zásilkáč.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 18:24    Předmět: Citovat

Jestli chces neco hledat na webu GME, tak si porid papirovej katalog, ten maji super a www katalog pouzivej akorat pri znalosti katalogoveho kodu pro overeni mnozstvi kusu skladem.

Koukam EKKAR me predbehl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 21:41    Předmět: Citovat

Papírovej je sice super, ale jednak je poměrně drahej a druhak žijeme snad v třetím tisíciletí... asi jim za naší firmu nabídnu nový a přehledný shop. Protože toto je fakt děs běs....

Mmch včera jsem na GES objednal vše pohodlně a i když jsem lama, tak myslím, že správně... Wink díky díky díky...
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po leden 07 2008, 22:09    Předmět: Citovat

To je uplne jedno kde jsme...z hovna proste kralovnu neudelas Smile . No nevim...me se 50Kc nezda zase tak moc, kor kdyz tam nakupuju skoro kazdy tyden, za ty usetreny nervy to stoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 08 2008, 23:02    Předmět: Citovat

Pak se tedy vtěl do mé situace. Nakupuji tam jen zřídka a katalog po ruce zrovna nemám... co s tím udělám? Chtěl bych se podívat na web a najít plnohodnotné informace, jako v tištěném katalogu. Tak to ale v současné době není...
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út leden 08 2008, 23:09    Předmět: Citovat

Ja te chapu. Ale bohuzel s tim ani ja, ani ty nic neudelame. A pochybuju ze s tim bude neco delat GME, kdyz uz to takhle maji nekolik let. Ale GES loni taky menil vzhled stranek(ale ani nemuseli, web maji skvely), tak se treba dockame i u GME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 08 2008, 23:30    Předmět: Citovat

Já osobně nechápu vlastníky/provozovatele Mamuta (GME), proč si dávají tolik práce s redigováním tištěného katalogu a proč vydávají takovou finanční sumu za jeho vytištění a distribuci, když by stačilo tu redakci udělat pouze na webové stránce - a bylo by to mnohonásobně levnější a v dnešní době téměř všudypřítomného přístupu na net i daleko dostupnější, než si objednávat každý půlrok (nebo je to rok???) nový papírový katalog - a také ta spotřeba papíru, platby za poštovné při rozesílání... A co pak s těmi starými, ve sběru to nechtějí, že to má barevný tisk, ani pořádně spálit nejdou, je to samá křída... Přitom web se dá aktualizovat když to přeženu i denně... Ne, je to pro mne nepochopitelná otázka. A asi nejen pro mne... Question Question Question
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LadaW
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt leden 10 2008, 23:32    Předmět: Citovat

Osobně jsem GME oslovil s nabídkou tvorby nového e-shopu a zatím čekám na odpověď. Dále jsem oslovil flajzar.cz a tam už proběhla první komunikace... tak se třeba zdaří a budeme mít nové shopy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund