Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Wifi internet po dome cez NB
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 9:52    Předmět: Wifi internet po dome cez NB Citovat

Zdravim, mam NB Acer s wifi (integrovanou) a je na nom net. Tento by som chcel nejako rozviest po byte, aby som mohol surfovat na PDA co ma tiez wifi. Nech skusam ako skusam, nejde to, neviete mi niekto poradit ako to spravit + SW ak treba? Vdaka moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 10:11    Předmět: Citovat

Tak na to jsem taky zvědavý.
Zkoušeli jsme to s několika NB a jedním PDA v různých kombinacích (naposledy Acer WLMi 3103 s WXPh a druhý, o něco novější s Vistou), UTP LAN nastavený na internet, wifina ale nebyla na "podřízeném" PDA či NB vidět. A bylo jedno, který z nich to byl.
Může vůbec integrovaná wifina chodit jinak, než jako klient?
Vyřešil to nákup routeru a je pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 11:07    Předmět: Citovat

Jednoduše nemůže. Wifina ať už integrovaná nebo jako karta chodí jedině v režimu klient. Jestliže cheš tedy udělat síť musíš do něho přidat aktivní prvek. Pokud chceš sdílet internet pak potřebuješ wifi router, ten připojíš k NETu a k němu se pak připojí další zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 12:32    Předmět: Citovat

tak tak, je potreba nejaky AP, - router s wifi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 12:46    Předmět: Citovat

Skoro lubovolna wifi karta moze fungovat aj ako AP. Len software pre windows na to tusim ziadny nie je. A pre Linux to tiez tusim nie je hotove. Viem, ze 100% funguju karty s prism 2 a prism 2.5 chipsetom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 13:31    Předmět: Citovat

Ted na to nemam cas, ale mel bys to k tomu dokopat aspon temato dvema zpusoby (viz. obrazky). Premosteni mi kdysi slapalo, ale mel jsem smartphone, ktere vseobecne maji velice krkolomne nastavovani adres jakekoliv sitovky (neslo mi tam rucne zadat DNS). Na klasickem PockePC by to melo jet. Jinak to routovani by melo jet i se softem tretich stran (Kerio, atd).
A nebo sehnat soft pro Windows, protoze napr. zakladovky od Asusu (s WiFi) maji soft na AP (pod Windows).



most.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  most.png
 Velikost:  75.2 kB
 Staženo:  67 krát


sdileni.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sdileni.png
 Velikost:  39.63 kB
 Staženo:  56 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 13:44    Předmět: Citovat

Standa99> spravil som ten most, ale nikde nemozme najst to co je na druhom obrazku od teba. Co mam este urobit? Treba vytvorit wifi siet aleob co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 13:50    Předmět: Citovat

To ber jako dve nezavisle moznosti, bud most nebo sdileni. On to ma Microsoft jakz-takz popsane na svych strankach (v cestine).
http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/cs/Library/8c6c4acb-49db-4d8a-844f-1fe31c4b2ded1029.mspx?mfr=true
http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/cs/Library/7db28705-8869-403a-b96c-f4df4508d3fe1029.mspx?mfr=true
http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/cs/Library/5b6c3567-7d4a-4545-851a-6bf28e3f2a4d1029.mspx?mfr=true
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 14:15    Předmět: Citovat

já to mám trošku jinak , na jednom kompu mám CDMA, na jiným který je v síti mám wifi kartu, bylo to příslušenství k boardu. k té kartě jsem stahl soft, který mi umožní aby se chovala jako sw AP.sdílení musíš nastavit u toho připojení na net. A přemostění oživí tu wifinu. Napřed bych asi oživil WIFI, pak net. Kdy ž nebude soft na AP nevadi je to připojení bez AP pc to pc achodí to taky. Ale chvíli si pohraješ.Jo a vypni firewall
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 944
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 14:30    Předmět: Citovat

Mourek > ako sa vola ten SW? Posledny pokus, potom to pre dnes vzdavam.

Tak som hladal, nasiel som ze mam wifinu ATHEROS AR5005G a mala by sa dat prepnut do rezimu AP, ale ako sa to robi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 15:53    Předmět: Citovat

Bud by to musely podporovat ovladace (jako napr. u teto karty http://www.i4shop.net/cz/iObchod/WebInfo.asp?idprod=WL-130B-SOFTAP ), protoze ze zakladu umi WiFi karty (pod Windows) akorat Ad-Hoc a Infarstructure. Nebo mit nejaky globalnejsi software pro soft-AP (z hlavy neznam).
Nejjednodusi bude opravdu zprovoznit to routovani (uz probirane) mezi sitovymi kartami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 18:30    Předmět: Citovat

Mám SE P1i, je to sice mobil ale podporuje WiFi. Správce sítě nám inzeruje možnost vstupu do jeho sítě na kterékoli AP pomocí PDA nebo NB. Poslal jsem mu MAC se žádostí o povolení vstupu ale on odmítl s tím že můj přístroj má malý výkon a malou citlivost že by zpomaloval chod celé sítě. Jaký prý má WiFi Výkon? Já našel že tato zařízení pracují v normě 802.11b/g což je 65mW. On chce vědět výkon v dBi. Má správce pravdu s tím zpomalením sítě? Jak můžu zjistit výzářený výkon? Výrobce ho neuvádí. Dík
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 18:41    Předmět: Citovat

Asi jde o to, ze mas integrovanou antenu, ktere jsou resene nejakou smyckou na plosnaku nebo ruznymi "plisky" na boku. V okamziku, kdy spolu tyto pristroje (mobil-AP) komunikuji a signal neni kvalitni, tak se automaticky snizuje rychlost, aby to jakz takz jelo. Pada to treba az na 1Mbit a touto nic moc rychlosti AP obsluhuje vsechny okolo a tim padem to je pomale pro vsechny.
U tech NB to taky neni zadny zazrak, ale maji na ty anteny trochu vice mista.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 19:27    Předmět: Citovat

to Standa99: castecne mas pravdu.

Velikost anteny ma vliv na signal, ale i mala prutovka je malo. Odesla mi smerovka a provider prskal ze jedu na tu malou prutovku co se dava k AP, ze tim omezuju chod cele site, ze se to prizpusobuje nejpomalejsimu prvku site. Takze se ani nedivim ze te na to nechce pustit. Ted se chci s mym providerem dohodnout jestli me neda pristup na PDA do site, ale moc v to nedoufam, prave kvuli vyse uvedenym poznatkum.

to mi-ro: vyzareny vykon by mel zmerit prave spravce site ne? Alespon ten muj provider to meril, kdyz mi to kdysi dratoval...akorat si nejsem jisty, jestli to nebyl zisk Confused Neco o decibelech povidal, ale ja ho v tu chvili nejak nevnimal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: so leden 05 2008, 20:25    Předmět: Citovat

Vykon wifi vysilace muze byt max. 100mW a to tzv.EIRP, tedy vc.zisku ateny ! To primo stanovi generalni povoleni pro provoz techto zarizeni. Vykon konkretni karty (zarizeni) by mel byt uveden v technicke specifikaci zarizeni.
Vykon APcek a PCI Wifi karet je vetsinou 100mW (tedy by se k nemu NEMELA pripojit zadna vnejsi antena mimo dodavaneho pendreku, pokud nema regulaci !)
Karty Orinoco (nebo starsi WaveLan) maji vykon 33mW.
Ruzne prenasece AVsignalu apod maji vykon kolem 10-20mW.

Kazdy spravce AP by mel dbat , aby sila signalu byla u vsech pripojenych klientu vyrovnana. Vsechny levne krabicky (HWAP) maji obrovskou vlastni rezii pri prepinani na jine modulace a nizsi rychlosti, proto pokud ma 1 klient vyrazne nizsi signal, zbytecne zatezuje APcko temito ukony. Nekdy je pak lepsi nastavit natvrdo nizsi modulacni rychlost . Zpusobu je ale vice.

Stejne tak je v zarusenem prostredi nastavit rezim B only a nepouzivat B/G. To ovsem musi byt nastaveno na AP i klientech. Taktez se na to vseobecne prdi. Tohle pasmo je zasvinene diky tomu, ze se da dneska koupit technika za par kacek v kdejakem hypersuper ale malokdo vubec vi, co k cemu ktera volba je a jak to nejlip nastavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund