Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA Color 416 a digitálny sat. prijímač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2008, 12:09    Předmět: Citovat

Napises mi normalny postup ako postupovat, ako pozapajat soucastky?
Raz to pises tak, raz tak. Vubec se ti v tom uz nevyznam a mam z teho zmatek. Vzdyt vubec nevim kam mam pripojit video a audio vstup. Vice nechci, zadnej out video, nebo audio. Jenom sledovat digitalny porady pres satelit na Merkuru 4160.

Tady sem odfotil ten merkur i popsal jednotlive moduly. Modul N sem nenasel...

A chtel bych mit satelitny programy na predvolbe 8, ale nevim co mam ako propojit..



Merkur.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Merkur.jpg
 Velikost:  85.01 kB
 Staženo:  254 krát


Modul Z.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Modul Z.jpg
 Velikost:  57.14 kB
 Staženo:  221 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19569
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2008, 17:27    Předmět: Citovat

Nepíšu raz tak, raz tak.
Píšu stále totéž, vstupy jsou označené, ale jsi z toho zmatený, protože tu některé věci čteš poprvé v životě. Podle toho to vypadá.
Nějak ti ušlo, že jsem psal, že MERKUR NEMÁ MODUL "N", musíš ho vyrobit, tedy přesněji tu půlku, co potřebuješ na video in.
Stejně je kolem modulu N ještě pár součástek, které jsou v Oravanu přímo na základní desce vedle modulu O, ale v Merkuru pro ně nikdo plošňáky nepřipravil. Proč taky, že? Na VHS koukat černobíle, to už tam toho vůbec bude málo vidět...
Tak tam ty součástky musíš dodat taky.
Ale nebudu obrážet sběrné dvory, abych si přitáhl modul N, Merkura, jen pro tebe to udělal a nafotilm, abys to jen podle toho zapojil, aniž bys věděl, proč to děláš.
Normálně ti mělo stačit schéma, tohle už byl vysoký nadstandart pro úplné blbce. Tak si pohledej další informace, je jich tady ve starých vláknech dost a na jiných webech najdeš zbytek.
dusan94 napsal(a):

Tak nikto neporadi? Normalni postup pro laika???

Je čas se konečně něco naučit, jako laik nemáš tu televizi ani otvírat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2008, 18:27    Předmět: Citovat

Jasni ze to vim, sorry. Jen, je o lepsi kdyz dostanu vsechno jako na podnose, jako kdyz musim i ja rozmyslat.
Zadnej problem udelat zapojeni dle schemy. Jedu nato.
Jako dukaz ze mi to facha, ti poslu video.
Ale nejdriv to musim poskladat. V prubehu tohoto tydne ti ukazu, ze mi to funguje..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19569
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2008, 19:00    Předmět: Citovat

To už zní líp.
Ono to fakt není nijak složité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po leden 28 2008, 9:29    Předmět: Citovat

dusan94 napsal(a):
...Vzdyt vubec nevim kam mam pripojit video a audio vstup. Vice nechci, zadnej out video, nebo audio. Jenom sledovat digitalny porady pres satelit na Merkuru 4160...

Ak sa Ti nedari pochopit co Ti tu radili, skus si pomoct schemou od Merkuru-2. Ten TV je trochu inovovany Merkur. Ma OMFku s PAW filtrom a aj AV vstup uz od vyrobcu. Schema je tusim aj tu na uploade, ak nie, mal by som ju mat. Ozvi sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: po leden 28 2008, 20:24    Předmět: Citovat

Som nevedel ze TESLA davala do ciernobielych prenosnych TV PAW filtre Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1814
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út leden 29 2008, 11:52    Předmět: Citovat

Mal to len tento Merkur2 (ak neratam Astu,co uz bol jednodoskac s DO) a modul sedel presne konektorom aj namiesto povodnej OMF do Oravanov. Dost sa tym dala zlepsit selektivitita v pripade, ze sa Oravan pouzival na kablove rozvody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po září 01 2008, 18:20    Předmět: Citovat

OTAZKA:

Nevim proc, ale STV1 a ine okrem TV MARKIZA su v pohode.
Markizu ked si naladim na predvolbu 1 tak sa mi po chvilke rozmaze a zmizne. Musim doladit. Doladim a po 10 s sa znovu straca az zmizne..
Ak dam na inu predvolbu, robi to samee.
S inymi tv prog je to normalne.
Co to moze byt za problem?

DAkujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dusan94



Založen: Jan 03, 2008
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po září 01 2008, 18:24    Předmět: Citovat

ZNAL JSEM JEDNU VYBORNOU WWW STRANKU NA SATELITY, AKTUALNE KLUCE PROSTE NA DBOX PHILIPS. Je to nemecka stranka a normalnym sposobom cez google ju nemozno najst. Ja som ju mal, ale stratil.
Budem rad, ak mi poradite. V tom fore som totizto pisal dost tem, takze ak by niekto nejake poznal, sem s nimi a kuknem..
DAKUJEM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Toqisek



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2011, 13:36    Předmět: Citovat

Dobrý den,

byl jsem postaven před problém zprovoznění DVB-T příjmu na Tesle Color 419.(Potřebuji tedy vyřešit propojení Set top boxu - zprovoznit AV vstup) Našel jsem toto skvělé vlákno a dle návodu popsaného v PDF a komentářů v tomto vlákně jsem sestavil přípravek. Několikrát jsem postup pečlivě kontroloval, zkoušel jsem "prosvěcovat" jednotlivé spoje, zda někde není nějaký studeňák, nicméně přes veškerou snahu mi to nefunguje.
Lépe řečeno zvuk z AV vstupu jde (na tom taky asi není co zkazit), ale šum na obrazovce nejeví jakékoli známky modulace obrazovým signálem.

Bohužel nejsem vlastníkem osciloskopu, takže mě nenapadá, jak diagnostikovat, co je špatně.
Je to TC 419 (4419A), destičku mám zvenku na krabičce s modulem O, propojení s vývody 2,3,13 modulu O nestíněným drátem vnitřkem modulu O skrz nově provrtanou dirku, stejně jako blokování zvuku a audio (na body A a B desky modulu O). Signál přivádím z konektoru SCART asi pěticentimetrovými drátky (Audio, Video, Audio GND a Video GND). Vývody SCARTu jsou určitě dobře, protože TC 439 je zobrazuje správně.
Jako ekvivalent ke KC 238 používám BC 548B, místo KA 206 1N4148.

Budu vděčný za jakékoli tipy a rady, jak hledat závadu a jak zařízení zprovoznit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
04tomi045



Založen: Jun 14, 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2012, 0:36    Předmět: Citovat

kde sa daju objednať tie sučiastky na pripojenie scart konektora do toho modulu OMF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2012, 5:21    Předmět: Citovat

Už jsi tady zase ? Přece v obchodě s elektrosoučátkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiFiClovek



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 12:26    Předmět: Citovat

chtěl bych vyzdvihnout toto staré schéma má podobný problém jak psal Toquisek výše, nějak si nevím no... co bych mohl udělat špatně a podobně, součástky v zařízení jsou takové jak mají být, jen místo KA206 mám KA207 ale ta má jen lepší hodnoty, tu jsem pak ještě vyměnil za 1N4148 říkal jsem si, co kdyby... ale pořád nic. Tak jestli se nějak probojujeme k zprovoznění, budu rád a na oplátku pošlu dotyčnému poštou, třeba láhev Laughing

- zjistil jsem že v základové desce nejsou ke kolíku 13 k modulu O připojené ani označené dvě součástky (tranzistor a s největší pravděpodobností kondenzátor tipuju 10/22uF) a z konektoru Z13 v dané pozici taktéž nic neodchází. Dle shématu ale ke kolíku 13 nemá být nic zapojeno. Tak jsem zmaten
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiFiClovek



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 22:16    Předmět: Citovat

za pomoc nenabízím jednu, ale rovnou dvě láhve dle přání rádce! Smile prosím, to rozebraná TV mi hyzdí obývák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19569
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2017, 23:05    Předmět: Citovat

Máš tam přivedené napětí +12 V pro přepnutí na externí zdroj signálu?
Na pin 9 modulu O v řadě C416 (a tedy i v C419) musí být připojený kolektor tranzistoru NPN spínajícího pro zablokování modulu O, aby si práci převzal modul N.
Ten tranzistor a odpor nejspíš na základní desce chybí.
Ale asi už nepředpokládáš použití původního tuneru v televizi, tak ten pin 9 modulu O jednoduše přes diodu spoj s kostrou, tedy s pinem 11.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund