Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

přerušený drát ve zdi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
iceboss
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 19:55    Předmět: přerušený drát ve zdi Citovat

Ahoj,
mám takový super problém Smile. Někde ve zdi mám přerušená drát (k regulátoru podlahovky). Jde to do tvrdýho zkratu - všechny vodiče jsou "na sebe". Jde nějak elegantně a efektivně zjistit, kde je ten kabel přerušený/převrtaný/spojený než to začnu vysekávat celý? Smile
Dík
Míra
Návrat nahoru
iceboss
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 19:57    Předmět: Citovat

Jinak nejsem žádný velký bastlíř, takže ocením hotové řešení Smile.
Návrat nahoru
LeopoldMarsalek



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 19:58    Předmět: Citovat

jde Very Happy zkus zapátrat.....měření odporů můstky.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeopoldMarsalek



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 20:01    Předmět: Citovat

a nebo i jinak, třeba pomocí indukce.... Smile způsobů je spousty.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iceboss
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 20:09    Předmět: Citovat

Dik za reakci,

O mereni pomoci mustku jsem neco nasel, ale vubec to nechapu, fyzika a obvody fakt nejsou muj obor Smile.

Forum jsem samozrejme prohledaval, ale nic podobnyho (zkratovany draty ve zdi) jsem nenasel Embarassed .

Jestli je nekde odkaz, co mam jit koupit, co zmerit a co spocitat, abych to misto kde se kabely tak to udelam Very Happy
Návrat nahoru
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 20:22    Předmět: Citovat

No, a co selsky rozum - z vyroby asi vadny nebude, takze pokud jdou vsechny draty do zkratu, pripada v uvahu budto spatne zapojene v nejake krabici nebo provrtanej (hmozdinka a v ni vrut) . Vis kudy kabel vede ? Zkus se podivat jestli se neco nedelalo po trase kabelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeopoldMarsalek



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 20:31    Předmět: Citovat

iceboss napsal(a):
Dik za reakci,

O mereni pomoci mustku jsem neco nasel, ale vubec to nechapu, fyzika a obvody fakt nejsou muj obor Smile.

Forum jsem samozrejme prohledaval, ale nic podobnyho (zkratovany draty ve zdi) jsem nenasel Embarassed .

Jestli je nekde odkaz, co mam jit koupit, co zmerit a co spocitat, abych to misto kde se kabely tak to udelam Very Happy


Záleží jestli je kbel ve zdi jen zkratovanej, nebo i přerušenej...

místo se dá najít pomocí "indukční zkoušečky" je to něco jako fázovka, ale funguje to bezkontaktně a dá se tím najít kabel pod omítkou, jestli je přerušenej, tak se do kabelu prostě pustí proud a jede se s tím po jeho trase po zdi a v momentě kdy to přestane signalizovat el. pole, tak jste narazil na místo přerušení.....

co se těch odporů týče, to se dá použít i když je kabel jen zkratovanej a nepřerušenej, je potřeba co nejpřesněji zjistit odpor kabelu, potom se z průřezu a měrného odporu mědi (podle tabulek) (předpokládám že se jedná o měď) dá spočítat délka kabelu k místu zkratu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feryakt
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 22:03    Předmět: Citovat

Udělej si přípravek na hledání kabelu který se mi mnohokrát osvědčil.
Chce to tišták průměru asi 100mm.K němu připojíš zkušební hrot.Druhý
zkušebni hrot držíš jednou rukou za hrot.Zkušební sondou pohybuješ
po zdi a hledáš kabel,té se nesmíš dotýkat rukou /odisolovat/.
Měřící přístroj přepneš na 10Megomů.Na zkratované dráty připojíš 220V
a pečlivě zaisoluješ.
Metoda je založena na tom že všechno je vodivé.
Metoda RadkaB je ale rychlejší.
Návrat nahoru
LeopoldMarsalek



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2007, 22:16    Předmět: Citovat

feryakt napsal(a):
Udělej si přípravek na hledání kabelu který se mi mnohokrát osvědčil.
Chce to tišták průměru asi 100mm.K němu připojíš zkušební hrot.Druhý
zkušebni hrot držíš jednou rukou za hrot.Zkušební sondou pohybuješ
po zdi a hledáš kabel,té se nesmíš dotýkat rukou /odisolovat/.
Měřící přístroj přepneš na 10Megomů.Na zkratované dráty připojíš 220V
a pečlivě zaisoluješ.
Metoda je založena na tom že všechno je vodivé.
Metoda RadkaB je ale rychlejší.


t se mi nějak nezdá, v tom určitě bude nějaká lotrovina...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feryakt
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 9:18    Předmět: Citovat

Pokud věříš tak se ptej,pokud nevěříš tak se neptej.
Návrat nahoru
adept



Založen: Nov 01, 2006
Příspěvky: 328
Bydliště: Znojemsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 14:57    Předmět: Citovat

feryakt napsal(a):
Udělej si přípravek na hledání kabelu který se mi mnohokrát osvědčil.
Chce to tišták průměru asi 100mm.K němu připojíš zkušební hrot.Druhý
zkušebni hrot držíš jednou rukou za hrot.Zkušební sondou pohybuješ
po zdi a hledáš kabel,té se nesmíš dotýkat rukou /odisolovat/.
Měřící přístroj přepneš na 10Megomů.Na zkratované dráty připojíš 220V
a pečlivě zaisoluješ.
Metoda je založena na tom že všechno je vodivé.
Metoda RadkaB je ale rychlejší.
Kde se dá sehnat tišták o
průměru 100mm???To jsem ještě neslyšel.Potom na zkratované dráty připojit 220V,jo to je pak ohňostroj co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 17:18    Předmět: Citovat

Tišťákem je míněn kus Cuprextitu, průměr 100mm je normálně uříznutý ze čtverce o stejné straně. Celé to funguje jako sonda pro zjišťování elektrického pole, v tomto případě střídavého, vytvořeného kolem kabelů, připojených společně na 230V - samozřejmě se předtím VŠECKY MUSÍ ODPOJIT OD NULY A ZEMNĚNÍ - tedy zkoušená větev se úplně odpojí od fáze i PE i N a její vodiče se postupně spojí POUZE S FÁZÍ. Protože okruh není nikde jinde spojen s nulou, nemůže dojít k žádnému ohňostroji. Naopak, tou kruhovou deskou s vodivým povrchem z Cuprextitu coby anténou se dá místo přerušení najít - napojí se na citlivý zesilovač a sluchátko nebo reproduktorek, ze kterého je slyšet brum síťového kmitočtu snímaného střídavého elektrického pole. Pak se s ní jde "po zvuku" - přerušený drát v místě závady ZMLKNE...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feryakt
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 18:20    Předmět: Citovat

Děkuji Ekarovi že vysvětlil to co jsem měl udělat já.

Trochu jsem to popletl.Závadu v instalaci jsem řešil naposled před
20roky.Takže měření vypadá takto.Minus měřícího přístroje/multimetru
přepnutého na stř rozsah 2-20V/spojíme s kolíkem zásuvky.Druhý napětový vstup připojíme na vhodnou sondu a hledáme maximum napětí na stěně,
a tam je vodič./napětí bývá 2-4V/ Chce to trochu cviku.
Návrat nahoru
adept



Založen: Nov 01, 2006
Příspěvky: 328
Bydliště: Znojemsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 22:08    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Tišťákem je míněn kus Cuprextitu, průměr 100mm je normálně uříznutý ze čtverce o stejné straně. Celé to funguje jako sonda pro zjišťování elektrického pole, v tomto případě střídavého, vytvořeného kolem kabelů, připojených společně na 230V - samozřejmě se předtím VŠECKY MUSÍ ODPOJIT OD NULY A ZEMNĚNÍ - tedy zkoušená větev se úplně odpojí od fáze i PE i N a její vodiče se postupně spojí POUZE S FÁZÍ. Protože okruh není nikde jinde spojen s nulou, nemůže dojít k žádnému ohňostroji. Naopak, tou kruhovou deskou s vodivým povrchem z Cuprextitu coby anténou se dá místo přerušení najít - napojí se na citlivý zesilovač a sluchátko nebo reproduktorek, ze kterého je slyšet brum síťového kmitočtu snímaného střídavého elektrického pole. Pak se s ní jde "po zvuku" - přerušený drát v místě závady ZMLKNE...

Tak tento návod už je v pořádku a srozumitelný,díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iceboss
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út leden 08 2008, 22:01    Předmět: Citovat

chlapi dik moc. sem si to vytiskl a zitra to pudu nekam zkoumat Smile.

kdyby byl nahodou nekdo z brna a chtel mi to ve zdi za nejakou financni odmenu najit, tak se mi prosim ozvete Smile Tel. 608 781 505.

Míra
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund