Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nadílka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 21:11    Předmět: Citovat

A čo s tými ponožkami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 21:24    Předmět: Citovat

to jako, ze si je mam natahnout a nemusim byt smutny, ze jsem nedostal nic rozumneho (pravda - jeste u toho byla i knizka - 5 dil Umela inteligence)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 21:56    Předmět: Citovat

Závist, pánové, jen a jen čistá závist ze mne srší... Já si letos musel nechat na Bastlířského Ježíška zajít chuť... Ona kompletní rekonstrukce "výrobny krmiva" pro celou rodinu něco koštuje, finančně i časově, takže jsem si po (téměř) finančním vykrvácení nechal chca nechca nákupy na pozdějc... I když jsem si zabastlil na instalaci, ono natáhnout novou elektriku i na vestavné spotřebiče + nové osvětlení (2 + 1 nezávisle jištěné okruhy...), všechno připravit od strhání starýho lina, otlučení starých kachliček přes vybudování opěrné příčky před jádrem a vmontování veškerých instalací - zabralo mi to 2 opravdu OSTRÉ týdny... linku už namontovala firma a krom už tady zmíněného trafa pro halogeny do podhledů jsem ani já, ani oni po práci těch druhých nenašli žádný funkční problém - což mne těšilo dvojnásob, instalačku v takovém rozsahu už jsem nedělal nejmíň 10 let... Soused si nechal udělat instalačku od bratrance a honil elektriku ještě po týdnu z rohu do rohu, ze začátku ani nemohl otevírat okna, aby mu neulítly jističe... Laughing Laughing Laughing


PB230806b.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PB230806b.JPG
 Velikost:  23.08 kB
 Staženo:  138 krát


PB230807b.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PB230807b.JPG
 Velikost:  20.67 kB
 Staženo:  137 krát


_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 22:05    Předmět: Citovat

Tak to je pekná Vianočná nádielka.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 19:05    Předmět: Citovat

Našel jsem tohle letitý vlákno. Smile
Tak se pochlubte, měkouši se ale nepočítají. Poživatiny jen dobrý. Very Happy

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 19:22    Předmět: Citovat

Troška věcí z Farnellu a Mouseru přilítla... Nějaké rychlé operáky, video budiče koaxů... Propojovací kablíky mezi deskami, nízkošumové JFETy... Chladiče pro D2PACK. No, aby bylo po novém roce co dělat.


jezisek.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  43.94 kB
 Zobrazeno:  38 krát

jezisek.jpeg




Naposledy upravil Cust dne so prosinec 25 2021, 19:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 19:24    Předmět: Citovat

Tak to jsou ty správný tvrďouši. Akorát že to máš asi na živnost, né na hraní, co? Smile
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 19:40    Předmět: Citovat

No, máš pravdu, něco bude na měření hodně nízkoenergetických alfa částic pro jednoho kolegu, něco bude na super rychlé měření vysokoenergetických protonů pro druhého kolegu, něco na měření kosmického záření na oběžnou dráhu. Smile
Ale to jsou jen testy na hlavní úkol. Vedu pro první stupeň základní školy kroužek Zábavná věda a tam budeme od jara stavět pro školu meteostanici. Tam bude doděláno měření terestriálního a kosmického záření a taky ultraenergetických částic (převážně mionů) z hlubokého vesmíru. Pak bych chtěl dodělat ještě měření bouřkových neutronů... A to už je ta pravá zábava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 21:13    Předmět: Citovat

Pěkný věci si na sebe vymešlíš. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 25 2021, 23:50    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
linku už namontovala firma

Hmm, podobnou kuchyňskou linku máme taky od roku 2007. Nemáš to taky od firmy Oresi?? Jak jsi spokojen s rohovým dřezem?? Nezatéká ti voda do spár v pracovní desce? Mně ano, dost se to nafukuje a je to hnusný. V záruce měnili celou pracovní desku, ale za pár let to bylo nafouklé zase!
Tady jsou fotky z roku 2015, dnes je to o něco hnusnější. https://photos.app.goo.gl/eJ89r7Q6RbP3tMxM7
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=72746&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2021, 10:09    Předmět: Citovat

Když už se to tak blbě umístí právě do rohu, tak se obě spojovací mezery nedělají natěsno, ale s 0,5-1 mm mezerou, kde se natlačí silikon vhodné barvy (stačí průhledný). Minimálně po montáži se aspoň seshora ty spoje proškrábnou do hloubky 5 mm a zatěsní silikonem před vodou, protože ta dřevotříska saje jakoukoliv vlhkost a nevysychá jak dřevo, ale jen se roztahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2021, 10:18    Předmět: Citovat

Tak mě jen těsně minul DJI Mavic Mini Fly Combo, dostal ho syn, tak snad mi to někdy půjčí Sad
zato mě neminul nový disk SSD WD BLUE 1TB, nový aku do foťáku, dvě CF karty 16GB a hromádka věcí na vaping. No a nějaký klasický "měkouše".....

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2021, 10:38    Předmět: Citovat

Po hromadě let jsem konečně dostal dárek jak si představuji že mají dárky vypadat aneb totální překvapení (takový dárek se mi povedl dát jen jednou). 23.12 dorazil pošťák že mám zásilku… nic jsem nečekal. Nafasoval jsem malou krabičku, ve které to chrastilo. Po rozbalení milé překvapení a i vysvětlení. Balíček obsahoval několik konektoru (FRB, přímé WKxxxx, nepřimé TXxxx na kabel a ještě pád drobností) a několik IO: SAB8088, D8087-2, 8348A1 … což vypadá na kanibalizované PC XT, a k tomu 10x IM7552 (podle toho co se mi povedlo dohledat tak to je od „HARIS“ 2102 tj. SRAM 1024x1 Neutral).
_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2021, 11:36    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
EKKAR napsal(a):
linku už namontovala firma

Hmm, podobnou kuchyňskou linku máme taky od roku 2007. Nemáš to taky od firmy Oresi?? Jak jsi spokojen s rohovým dřezem?? Nezatéká ti voda do spár v pracovní desce? Mně ano, dost se to nafukuje a je to hnusný. V záruce měnili celou pracovní desku, ale za pár let to bylo nafouklé zase!
Tady jsou fotky z roku 2015, dnes je to o něco hnusnější. https://photos.app.goo.gl/eJ89r7Q6RbP3tMxM7
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=72746&postdays=0&postorder=asc&start=15
Z tzv. "kuchyňskýho studia ORESI" tady v Třebový jsem utek potom, co mi nebyli schopní ani ukázat katalog povrchovejch úprav. Nevím, byla tam nějaká ženská a byla zmatená jak lesní včela na pasece, furt jen mlela že potřebuje návštěvu u nás a kuchyně se musí přesně zaměřit, když já chtěl nejdřív vidět, co mají v nabídce za povrchovky a rozměry skříněk. Prostě sebral jsem se a vypadnul, manželka za mnou vyběhla, proč jdu pryč, tak jsem jí vysvětlil, že pokud si chci PŘEDBĚŽNĚ vybírat vejšky skříněk, povrchy desek a tvary dvířek, tak na to nepotřebuju žádný přesný zaměření - tý babě šlo výslovně jen o tu podepsanou objednávku a žádný info poskytnout nehodlala, nebo neuměla, já to nechtěl zjišťovat. Možná jí nikdo nevysvětlil, jak se má jednat se zákošem, každopádně už mě tam nikdo neviděl.

Takže jsme skončili u místního "adaptovanýho truhláře" Hájka, fa. H+komplet, kterej se sice netajil tím, že skoro celou linku tahá z Polska a jeho lidi ji tady jen vybavujou zakázkovým zasklením, kováním a deskou - a nainstalujou ji na místo - ale jako první věc po vyslovení věty "Pane Hájek, chceme předělat panelákovou kuchyň" se otočil k polici za sebou, vytáhnul dva A3 šanony tlustý jak poleno na Husovu hranici a prohlásil "Tak, s tímhle začnem, abyste si udělali představu jak to může vypadat" - v těch šanonech měl nabídkový katalogy povrchů pracovních desek a skříněk a desítky fotek už hotovejch kuchyní - prostě přístup o 180° obráceně než v ORESI. Během půl hodiny jsme měli nahrubo vybráno, on nás vzal do přilehlýho nabídkovýho prostoru, kde měl stojany s uříznutýma vzorkovníkama a tam nám ukázal ty povrchy "naživo", i když jen kousky velký asi jako A5 sešit. Dohodnul se termín návštěvy na zaměření a šli jsme. Vestavný spotřebiče si manželka vyhlídla přímo v obchodě, ty jsme od něj neobjednávali, jen jsme mu dávali od nich papíry s rozměrama.

Následně při jeho návštěvě u nás doma, kde jsme ještě měli starou linku, jsme dohadovali kdo co zajistí - podlahu, rozvody, kam se namontuje ten kterej vývod a zásuvka, dohodnul se termín vyprázdnění cimry a nalití nivelační stěrky, položení new lina - to taky šlo přes jeho firmu, a ve finále se to všecko pak během 2 hektickejch tejdnů sfouklo, ještě po vyklizení starý linky jsem mu musel volat a o pár cenťáků jsme měnili rozměr dolního příčnýho ramene linky, protože dokud stála stará linka, tak nebylo jak zjistit, že původní papundeklový jádro je na straně u kuchyně nakloněný jak pirátskej škuner v tajfunu, horní část je asi o 3,5 cm dál od okna než spodek - prostě odfláknutý už stavbařema v roce 1986. Strhali jsme starý nalepený komunistický lino, otloukly se starý kachlíky, srovnaly se stěny, postavila se nosná příčka před to uhnutý jádro, nalepily se nový obklady podle rozměrů dohodnutejch předem, nachystal jsem s kamarádem instalace. Přijel podlahář, jeden den večer nalil podlahu, druhej den navečer ji přišel zkontrolovat a přebrousit, třetí den položil lino a další den už přivezli dolní skříňky. Poslední den dodělali desku s dřezem, pozapojovali zbytek spotřebičů a zasilikonovali některý spáry.
No a teď k závadám. Linka stojí 14 let, mezitím se vyměnila vestavná trouba a myčka nádobí (trouba vydržela asi 10 let, myčka 12), těsnění kolem rohovýho dřezu zatím drží, povrch desky zatím taky, ale maličko to napučelo ve spoji vedle dřezu, kde nejspíš dali málo lepidla a nedokázali tak udělat vodotěsnej povrch. Musel jsem vyměnit podhledový halogenky i obě světla pod skříňkama nad pracovní deskou - po asi 10 letech zčernaly pokovy v reflektorech. Teplem se nafoukla a odchlípla potahová fólie na výsuvech po stranách trouby, přemejšlel jsem, že bych je nechal vyměnit - bohužel když jsem se vloni u Hájka (firma dál normálně funguje) ptal na nový potáhnutí, dověděl jsem se že se to nedělá, že potah dobře drží jen na čerstvejch nezestárnutejch deskách, takže by se musely nechat vyfrézovat podle vzorku celý nový dvířka a nikdo nezaručí, že bude sedět barva novýho povrchu ke starým panelům - takže počkám, až to přestane bavit i mou polovici a objednám komplet new dvířek na celou linku, což zas bude petarda aspoň za 25 papírů (celá kuchyň tenkrát stála přes kilčo sakum prásk). Takže suma sumárum - většina těžších závad padá na účet jinejch výrobců, než původců samotnýho nábytku a to ještě vzhledem k tomu, co si umím sám opravit a vyměnit nám nikdy kuchyň kvůli nějaký nefunkčnosti vysloveně neležela ladem.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26 2021, 12:49    Předmět: Citovat

Mobil Alcatel
Rowenta střižna na vlasy
digit multimetr DPM DT9205 A
(příslib škopu BM370 - za zásluhy - až nastane ta správná doba)

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund