Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF Color 460 zpožděný start
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JOsefHolecek



Založen: Oct 07, 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2007, 14:04    Předmět: OTF Color 460 zpožděný start Citovat

Zdravím, mám dotaz. Televizor po zapnutí síťového vypínače nenaskočí. Na zobrazovači čísla kanálu běží odpočet ze 4 do 1 a stále dokola. Po nějaké době přijímač sám naskočí. DO nemá vliv na uspíšení startu. Poté co se TV rozběhne, dá se vypínat a zapínat siťovým vypínačem nebo DO z pohotovotního stavu normálně. Pokud je ale vypnutý více jak 2 h, závada se opakuje. Měnil jsem hlavní vypínač s pomocným kontaktem. Nepomohlo. Nemám schéma desky řídící jednotky, takže nevím, co by to tak mohlo být. Pomocné kontakty při provozu mají 5V, při zapnutí je na nich 0 V což by byla asi normální fce. Poraďte. Confused

Naposledy upravil JOsefHolecek dne st prosinec 19 2007, 12:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan 2222
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2007, 15:51    Předmět: Citovat

Ja tu mám to isté, ale zákazník to doniesol z inou chybou takže nato nereagujem, akurát som menil elity okolo napájania zdroja pre procesor, ale bez výsledku (stabilík dáva 5V ako má). Takže chyba bude na doske procesora (pri troške štastia opäť nejaký elit). (Inak vypínač s tým nemá čo do činenia a ani okamžikový kontakt).
Návrat nahoru
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2007, 19:55    Předmět: Citovat

Ivan 2222 napsal(a):
Ja tu mám to isté, ale zákazník to doniesol z inou chybou takže nato nereagujem, akurát som menil elity okolo napájania zdroja pre procesor, ale bez výsledku (stabilík dáva 5V ako má). Takže chyba bude na doske procesora (pri troške štastia opäť nejaký elit). (Inak vypínač s tým nemá čo do činenia a ani okamžikový kontakt).

Takových závad jsem opravil několik, Cool u starších 460 a 428 je to dost časté.
Až "vystřílíte všechny náboje", tak vám napíšu co to dělá. Laughing
Ivan 2222 je úplně mimo Jsi jednička
Tohle by mohl vědět Ivan. Ahoj chlopi

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2007, 23:26    Předmět: Citovat

Kdysi jsem měl závadu se stejnými projevy u TV Lubuše, Videoton, výroba koncem 80. let, procesor SAA1293 takže stejná generace. Způsoboval to malý oddělovací elyt 4,7u. U Color 460 jsem tuhle závadu ještě neměl, ale předpokládám že to bude taky elytem.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JOsefHolecek



Založen: Oct 07, 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 16:03    Předmět: Citovat

Tož zatím díky za zaslané rady. Budu se muset do toho zítra pustit. Dám vědět jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 16:47    Předmět: Citovat

Tohle by mohl vědět Ivan. Ahoj chlopi[/quote]

Díky za důvěru , ale Tesel jsem od Oravanů moc neviděl ani neopravoval . Věř mi , že ani nevím co tam je za procesor , leč tomto konkrétním případě bych začal Resetem .
Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 19:48    Předmět: Citovat

Na displeji sa čísla prepínajú vtedy, keď nenabehne hlavný zdroj v TV a riadiacej jednotke chýba vzorka napätia 12V z hl. zdroja. Pozri sa preto, či je vtedy zopnuté relé. Ak áno , tak sa zameraj na hlavný zdroj. Možno neštartuje pre zlé elyty okolo TDA 4601.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan 2222
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 20:42    Předmět: Citovat

Pesko napsal(a):
Na displeji sa čísla prepínajú vtedy, keď nenabehne hlavný zdroj v TV a riadiacej jednotke chýba vzorka napätia 12V z hl. zdroja. Pozri sa preto, či je vtedy zopnuté relé. Ak áno , tak sa zameraj na hlavný zdroj. Možno neštartuje pre zlé elyty okolo TDA 4601.


Práve to je to že relé ani nezopne (je ticho, jedine žeby malo nízke napätie, alebo nejak poškodené - ale tomu neverím). Ja som nezistil nič ten TV mi to už nespravil (v noci bol bez šťavy a ráno vždy nabehol, tak som nemal kde začať).
Návrat nahoru
Ivan 2222
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 20:49    Předmět: Citovat

TomasX napsal(a):
Ivan 2222 napsal(a):
Ja tu mám to isté, ale zákazník to doniesol z inou chybou takže nato nereagujem, akurát som menil elity okolo napájania zdroja pre procesor, ale bez výsledku (stabilík dáva 5V ako má). Takže chyba bude na doske procesora (pri troške štastia opäť nejaký elit). (Inak vypínač s tým nemá čo do činenia a ani okamžikový kontakt).

Takových závad jsem opravil několik, Cool u starších 460 a 428 je to dost časté.
Až "vystřílíte všechny náboje", tak vám napíšu co to dělá. Laughing
Ivan 2222 je úplně mimo Jsi jednička
Tohle by mohl vědět Ivan. Ahoj chlopi


Stavím sa že napíšeš - vadné relé - oprskané kontakty.
Návrat nahoru
Ivan 2222
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 21:07    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Tohle by mohl vědět Ivan. Ahoj chlopi


Díky za důvěru , ale Tesel jsem od Oravanů moc neviděl ani neopravoval . Věř mi , že ani nevím co tam je za procesor , leč tomto konkrétním případě bych začal Resetem .
Zdravím Ivan[/quote]

Ale Ivan to mi nevrav že nepoznáš color 428 (ako spomenul TomasX 460ka vychádza z tej istej koncepcie). Pred pár dňami si tu vysypal porovnanie Rubína (a už neviem akej značky), to bolo dobré - klobúk dole. Ale nevrav mi že nepoznáš color 428.
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2007, 21:31    Předmět: Citovat

Si zmeraj priamo na tom rele, ci ma napatie. V C428 som rele menil, lebo po zohriati blbo spinalo a bolo citlive na otrasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2007, 10:52    Předmět: Citovat

Ale Ivan to mi nevrav že nepoznáš color 428 (ako spomenul TomasX 460ka vychádza z tej istej koncepcie). Pred pár dňami si tu vysypal porovnanie Rubína (a už neviem akej značky), to bolo dobré - klobúk dole. Ale nevrav mi že nepoznáš color 428.[/quote]

Kdybych věděl , že se to dotkne Tvé nacionální cti , tak bych se podle toho tenkrát zachoval . Věř mi , že v době Oravanů se mi zalíbily osobní počítače a přes ně jsem se dostal v tu dobu , na západní značky . Rubín 714 byl předchůdcem Oravana .
Poslední mé školení Tesly bylo na Oravana a tehdy ho vedl na Oravě ing Peter Masný . Další školení už nebylo pod vedením Tesly , ale to je už zcela jiná kapitola a důvod proč jsem moc Tesel neopravoval .
Zdravím Ivan
Návrat nahoru
JOsefHolecek



Založen: Oct 07, 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2007, 15:46    Předmět: Citovat

Tak zdá se, že pravdu měl rnbw. Měřil jsem napětí na relé po zapnutí - 13 V. TV nenaběhla. Vypnul, znovu zapnul okamžitě 13V, TV neběží. Lehce jsem klepl do relé, TV se okamžitě zapnula. Demontáž relé, rozebrání. Spínání je asi OK, ale kontakty silně oxidované.
Dal jsem tam podobný typ 12V= cívka. Originál byl OMRON 12V=, kontakty (2 sady spínacích) 3A 250V AC.
Pokud to někoho zajímá nebo mu pomůže, je tam m-procesor Siemens SDA 2083-A028, paměť SDA 2526-2 128.
Televizi máme 14 let. Za tu dobu relé absolvovalo propočtem asi 10000 sepnutí. Takže bych řekl, že ty kontakty jsou špatně dimenzované. Ještě to musím později vyzkoušet, po delší odstávce, abych měl jistotu, že to skutečně bylo ono. I podle toho co psal Pesco, tak by to relé mohla být skutečná příčina. Zatím díky za návodné rady.
------------------------------------------
Kdosi píše ve svých příspěvcích, nebudu přesně citovat, "že je důležitý nebo pomůže správně vedený úder na přístroj" Někdy to může skutečně vést k cíli. Ale musím vědět s čím jsem pohnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2007, 18:59    Předmět: Citovat

To nove rele, co som daval do C428, ma priehladny kryt - takze vidiet, aku peknu iskru to hodi vzdy pri zopnuti. Necudujem sa, ze kontakty boli opalene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2007, 23:29    Předmět: Citovat

Kdyby se náhodou někomu ten výše zmiňovaný procesor zbytečně válel doma, klidně použitý, tak bych měl zájem. Leží mi tu už delší dobu Color 460 s vadným.
Díky M.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund