Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vada na APC Back-UPS 400 (přejmenováno, přesunuto)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:19    Předmět: Vada na APC Back-UPS 400 (přejmenováno, přesunuto) Citovat

Dobrý den.Tak se mi stalo že jsem prohlížel webové stránky a najednou PC vyplo a vypadly pojistky...To nylo první co mě zarazilo protože mám k PC připojen záýložní zdroj APC Back-UPS 400 který by měl věnovat ještě pár minut na vypnutí aplikací a PC aby se nic nepoškodilo...Místo toho zdroj začal vydávat silný souvislý tón...To dělal vždycvky když pojistky vypadly jako alarm ale teď už jaksi neudržel PC v chodu...řekl jsem si že chyba bude ve záložním zdroji protože PC fungovalo po připojení do zásuvky bez toho záložňáku normálně...Tak mě napadlo že vyměním pojistku ve zdroji ale musím se k ní nejdřív dostat...A v tom je ten problém...Záložní baterie uvnitř jsou pořád nabité a jak se čehokoli dostknu (skusil jsem to jenom 1nou pač sem si to neuvědomil) mi to dalo takový kopanec že mi to pořádně zaškubalo s rukou...To se mi stalo když jsem chtěl kousíček nadzvednou největší "desku" co byla ve zdroji abych se podíval po pojistce po ní...Potřebuji zdroj nějak vybít...Poradil by mi někdo JAK to mám udělat???Zdroj poskytne v plném zatížení podle údaje v tabulce až 250W Twisted Evil tak nevím...Zkuste prosím poradit Embarassed Cool

Jo a ještě něco..Krabice zdroje je zevnitř pěkně očouzená tak si nejsem jistej jesi se mi z chudka záložňáka po těch letech už navždycky a naposledy nezačoudilo...Ale trafo vypadá v pohodě...A to je další věc co potřebuju...Trafa jdou prý měřit i když nejsou pod proudem...Je to bezpečnější ale jak to takto měřit?n¨Nikdy jsem to zatím nedělal tak potřebuju vysvětlit Embarassed Angel Díky moc za případnou pomoc. Wink

další pozn.: Od táty jsem se právě dozvěděl že ta baterie ve zdroji už mu asi prý nefungovala že prý už ten zdroj tak rok fungoval jen jako galvanické oddělení PC od zásuvky či jako filtrace...Možná je teda špatná baterie...Ale pojistku vyměním 100% až ji najdu...Nešlo by to vybít žárovkou? 230V 150W se přece dělají i žárovky...Teda pokud se nepletu ...v tom se moc nevyznám...Ale myslím že jo...Jesi se mílím tak to sem napište...A jestli se nemílím tak to sem taky napište ať mám jistotu Smile

A popř.:Kdo má stejný založní zdroj jako já (APC Back-UPS 400)
Tak potřebuji poradit kde sehnat do tohoto zdroje náhradní baterii.
Pokud se ještě vyrábí.A pokud se nevyrábí a je tu někdo do tento zfroj má funkční a nepoužívá ho tak jestli by neposkytl tu baterii popř. celý zdroj na náhradní díly za nějakou tu finanční odměnu...

_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JenikBarchov



Založen: Feb 05, 2005
Příspěvky: 69
Bydliště: Barchov,Pardubice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:37    Předmět: Citovat

Hmm a to te nenapadlo kdyz uz to chces vybit ze bys na to dal treba nejakou lampicku (treba se 100watovou zarovkou) ze by se ti to vybilo?? Very Happy Jinak ti asi moc neporadim Sad Zas tak dlouho v elektronice nedelam Sad(
_________________
zdraví tě Jenda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:40    Předmět: Citovat

Napadlo (viz.článeček Smile ) akorát si budu muset vyrobit redukci PC napájecího konektoru na zásuvku Neutral
Návrat nahoru
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:41    Předmět: Citovat

Napadlo (viz.článeček Cool ) akorát si budu muset vyrobit redukci PC napájecího konektoru na zásuvku Neutral

+další pozn.: na výstupu jsem naprázdno naměřil (když byl zdroj odpojenej ze zásuvky - to abych měřil to co dodává baterie) jen 194V místo psaných 230.Čím by to mohlo být???6e by vážně baterií?

_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JenikBarchov



Založen: Feb 05, 2005
Příspěvky: 69
Bydliště: Barchov,Pardubice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:46    Předmět: Citovat

Njn ja sem si to nedocetl do konce Sad me se totiz nacetl asi jen kousek toho co jsi psal :-/ No nevadi tak spousty zdaru a at se ti to podari.Ja mam Notebooka 266 (P2) a je v prcicich baterka uz sem se do ni pokusil dobejvat ale neuspesne povedlo se mi dostat jen k elektronice ale k baterii ne nechci to znicit Sad notebook vydrzi na baterku akorat kdyz ho zapnes tak tam naskocej Windouzy98 a pak mas asi 5 minutek a pak se vypne Smile)) njn tak zatim zdarec a hodne stesti Smile
_________________
zdraví tě Jenda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:53    Předmět: Citovat

Jj díky...Smile Ten článek sis nedočetl do konce asi proto že jsem ho posledních 10 minut pořád nadstavoval tím co jsem čerstvě zjistil nic se neděje Smile Cool Jo s tím notebookem...Mám 2 notebooky a oba bez baterie a k tomu ještě 1 jaksi nefunguje...Prostě nejede display...Když jsem to rozdělal tak jsem dostal fakt málem záchvat.Co jsem pro pána koupil!? Ten notebook snad někomu 1000krát spadl na zem! Prostě olámané plasty a šrouby přelámané a zemění odtržené a stínění displaye potrhané (no byla to folie tak píšu potrhané Cool ) No a byla vevnitř asi rosa pač na grafické "kartě" (no taková pidi kartička přímo v display zabalená do "igelitu" byly kapičky...A tak vůbec nevím co teď s tím...Do šrotu to nehodím když už sem to koupil ale co s tím to nevím... Cry Cry Cry
_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 11:56    Předmět: Citovat

Proc ten akumulator neodpojis? Skoro vsechny APC UPSky maji zvlast pristupnou baterii. Vubec nemusis sundavat hlavni kryt.
Akumulator muze mit po case vetsi vnitrni odpor, takze pri zatizeni klesne napeti a je to. Ja menim akumulatory v mych UPSkach hned jak zacne UPSka indikovat, ze je vadny, ale ty stare se daji na mensi odbery jeste v pohode pouzivat.
Nahradni akumulator se skoro jiste jeste vyrabi. Ja pouzivam Panasonic, da se koupit treba ve Fulguru. Nekupuj ale levne aku zn. Long z GM. Nejsou vhodne pro UPS. V nouzi sice pouzit jdou, ale moc nevydrzi.


Naposledy upravil forbidden dne st srpen 10 2005, 12:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 12:00    Předmět: Citovat

Šířím strašné bludy lidičky !!!omlouvám se za to jsem fakt jelito!!!
230V je na vstupu na výstupu 196V takže jsem naměřil skoro přesně...Pak ale teda nechápu proč to takle kixuje...Když tam zmáčknu tlačítko TEST tak to přestae pištět a začne krásně bručet trafo a začne to dávat 196 jak je psáno ale jak to tlačítko pustím tak zase to začne pištět...Co s tím?Asi cyměním tu baterii.Prý je tam stejná baterie už pár LET! To je s ohledem na trvanlivost hodně...Tak to vyměním (pokud seženu tu baterii novou) A bude zase veselo díky moc co mi pomohli

FORBIDDENovi
Ten velkej kryt jsem sundal spíš proto že jsem zvědavej jak to vypadá uvnitř Smile zespodu je krytek kterým se po odšroubování dá baterka vyměnit ale takhle mám dovnitř mnohem LUXUSNĚJŠÍ pohled Smile

_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 12:27    Předmět: Citovat

Tak proc to chces teda vybijet, kdyz vis, ze to jde odpojit???
Jeste me napadlo, jake LEDky ti sviti na ty UPSce? Pokud nesviti LEDka indikujici sit i kdyz tam je tak to asi bude fakt ta pojistka. Podivej se jeste zezadu UPSky na takovej cudlik jestli neni vyskocenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 12:40    Předmět: Citovat

Ta ledka svítí na vypínači když je zmáčknuté to tlačítko TEST i mimo síť
ale když to tlačítko test nedržím tak nic a to předtím nedělalo

_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st srpen 10 2005, 15:06    Předmět: Citovat

Maxi, maxi. Pokud do něčeho lezeš, tak si napřed o tom něco zjisti a nejednej zbrkle. v případě UPS riskuješ zdraví.
Vlastním UPS značky APC SMART 1000. vzadu u zásuvek je jednak jistič (tlačítko) a "bezpečnostní " konektor, což je propojka a odpojuješ tím baterii. navíc po odpojení baterie musíš buď tlačítkem test, nebo vevnitř pres žárovku 24V-2W vybít kondy - mají dost vysokou kapacitu. na plošným spoji jsem měl přepálenou pojistku 1A, která byla přímo "natištěna" na desce ze strany, která nebyla zrovna přístupná po sundání krytu. Nahradil jsem ji drátovou pojistkou do plošňáku - vypadá jako elektrolytickej kondík na stojato. Někde poblíž té jednoampérové pojistky jsem měl probitej keramickej kondík, proto odletěla pojistka a proto jsem měl tu upsku mrtvou. Koupil jsem pak v GESu za 540/kus jakýsi aku (12V/12Ah) který mě byly prodaný z tím, že jsou vhodné do UPS a valí mě to bez problému už půl roku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brtnik



Založen: Oct 05, 2004
Příspěvky: 329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt srpen 11 2005, 8:32    Předmět: Citovat

taky viz předchzí příspěvky... V prvé řadě je nutné myslet na bezpečnost! Na UPSce je spousta varovných nálepek, četl jsi je??? Pokud do ní lezeš a nemáš potřebné znalosti riskuješ! Vždy nejprve odpoj baterii a vybij kondenzátory. Nejenže můžeš dostat "kopanec" (v lepším případě, jsi-li třeba i skrytý kardiak, tak už to nerozchodíš...), ale baterie dokáže při náhodném zkratu něco zapálit nebo případně i explodovat (má vnitřní jištění, to ale u starší baterie s větším vnitřním odporem nemusí zapůsobit).
1. - vyměň určitě baterii. Prodává např. GES, v cenách od cca 600 do 1200 (v této UPSce je asi 12V/12Ah). Reálná životnost baterie v UPSce je min. 2 a max cca 4 roky.
2. zkontroluj pojistky na desce a jistič na zadní straně. Pokud jsi dostal "ránu" u od sítě odpojené UPS a naměřil jsi cca 200V (nemusí to být málo, na výstupu je obdélníkové napětí, takže multimetr ti bude trochu "kecat"), výstupní (měničová část) asi pracuje, chyba bude na primární straně (nabíjení accu).
3. prohlédni plošný spoj (možné studeňáky především u větších součástek).
4. u těchto UPS často odcházejí relé (opálené kontakty), UPS pak chybně přepíná nebo nenabíjí.

Stále mysli na bezpečnost, než připojíš akumulátor, připevni zpátky plošný spoj, vrať všechny kryty atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MaxRampage



Založen: Dec 30, 2004
Příspěvky: 111
Bydliště: Brno-Židenice

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2005, 10:22    Předmět: Citovat

No jo já to nedomyslel... Embarassed Tak jsem dostal pecku... Horká hlava
Příště budu opatrnější...Radši už na to nebudu šahat a baterku před odpojením nejdřív vybiju...Třeba tou 100W žárovkou jak tu někdo psal...
Baterii mám koupit jakou?Myslím značku.... Kontrakt
Jo ta baterie prý byla ve zdroji už cca 10 let!!! Puke
Tak se nedivím že je vadná... Cool
Až to vybiju tak se mrknu na stranu součástek na tom spoji a mrknu na tu pojistku...PS:jak se pozná že je vadná...Jasně že bude mít přerušený ten drátek uvnitř ale dá se přece i nějak měřit ne?
Embarassed

*****************************************
pozn.: akumulator: 12V 7.0Ah

_________________
Stupid co

nevím nepovím... Právník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá srpen 12 2005, 18:40    Předmět: Citovat

Pojistku změříš ohmetrem základní měření s multimetrem.
Ty relátka opravdu zkontroluj opalují se kontakty.

Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: so srpen 13 2005, 18:18    Předmět: Citovat

Ja mám baterku od www//jablotron.cz a už rok ide bez problemov
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund