Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Způsob zobrazování nových příspěvků
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 10:34    Předmět: Způsob zobrazování nových příspěvků Citovat

Docela by se mi líbilo, kdyby na stránce zobrazené přes "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" přibyla nějaká varianta volby "zobrazit jenom nové příspěvky" případně, kdyby ty nové příspěvky byly aspoň nějak viditelně odlišeny.
Momentálně je to tak, že buď je tam u jednostránkové diskuze jenom název tématu a u vícestránkové "[Jdi na stránku: 1 ... 13, 14, 15 ]"
Takže buď kliknu na název tématu nebo na číslo poslední stránky a většinou si znovu přečtu to, co už jsem četl, než najdu nový příspěvek (protože mimo jiné datum a čas posledního mého přihlášení tam nikde zobrazen není a nové příspěvky nejsou nijak odlišeny - pokud dobře vidím).
Takže moje představa je taková, že kliknutím na ten odkaz by se zobrazila stránka obsahující jen nové příspěvky (pokud by jich bylo víc tak doplneno samozřejmě odkazy na další stránky).
Snad by to nemuselo dát velkou práci a věřím, že by to ocenilo víc uživatelů - přidejte kdyžtak svůj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 11:58    Předmět: Citovat

Kdyz kliknes na ten oranzovy znak, hodi te to na posledni post. Nevyhovuje?


Snímka.JPG
 Komentář:
last
 Velikost:  17.6 kB
 Zobrazeno:  350 krát

Snímka.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po červen 04 2018, 12:15    Předmět: Citovat

Jo, asi to funguje tak, jak jsem si představoval, jen mě to nenapadlo, že pod tou nenápadnou ikonou je taková funkce...
Aha, a přecejen jsou nové příspěvky odlišeny - jinou barvou ikonky - ale tedy velmi nenápadně... Co třeba jiná barva pozadí pod příspěvkem?
Díky za nápovědu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2018, 12:01    Předmět: Citovat

Asi jsem ještě nepřišel na postup, jak efektivně číst nové příspěvky na fóru. Z jiných phpBB fór jsem zvyklý na tento postup:

- zobrazím nepřečtené příspěvky (filtrace s odkazem "search.php?search_id=unreadposts")
- prohlédnu a co mě zajímá si přečtu
- volbou "Označit všechna fóra jako přečtená" označím zbytek jako přečtené, příště se mi to už nezobrazí

Tady mi chybí výpis seznamu jen nepřečtených příspěvků ("Zobrazit nepřečtené příspěvky"). Je možnost filtrovat jen "příspěvky od poslední návštěvy", takže se neustále vypisují hromady příspěvků které jsem už viděl nebo nechtěl číst a špatně se tím prohrabává. Navíc, když se odhlásím a příště přihlásím, seznam zmizí (včetně nepřečtených), nedá se čtení odložit na později.

Nebo jsem něco přehlédl a dají se nové příspěvky prohlížet nějak efektivněji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2018, 16:08    Předmět: Citovat

No vždyť si zvolíš jen poslední příspěvek a ostatními tématy co nechceš se netřeba zabývat. Musíš ale chodit na bastlírnu aspoň 2x denně:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2018, 16:18    Předmět: Citovat

Asi na uhlídání nemám dostatečně velkou bystrost. Smile Tady je velký tok příspěvků a když nahlížím několikrát denně, tak vždy je výpis úplně jinak promíchaný a je docela náročné to projít, tak by dost pomohlo vyjet jen nepřečtené příspěvky. Ale chápu že když si v tolika lidech na to nikdo nestěžoval, tak problém asi nebude na straně fóra, tak hledám jaká je v tom finta co mi unikla. Smile .. Asi je fígl v tom, nedívat se na fórum každých 5 minut, ale JEN 2x denně, pak to nebude tak náročné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2018, 18:59    Předmět: Citovat

Celej problém je v tom, že Bastlírna používá softwarový vybavení (engine diskusního fóra) starý dneska už 13 let = jako by setrvávalo dál na XP-čkách. Sice je to starý phpéčko z roku 2005 (pořád ještě) funkční, ale holt už je to poněkud věkovitej kousek, takže nemá ty nejmodernější fičury. Ty novější verze php už jsou samozřejmě někde jinde a umějí daleko víc fičur. Na základní funkce to starý zatím ještě stačí a nejspíš ještě nějakej pátek stačit bude - ale lidem zvyklejm z jinejch fór na modernější služby mnohem novějšího softwaru to samozřejmě může chybět. Na celý téma už tady proběhlo několik docela vášnivejch diskusí a výsledek kde nic tu nic - zachovává se status quo.

Nejdřív by se musel najít někdo, kdo by byl ochotnej v podstatě zadarmo učunit nejdřív vytvoření paralelního fóra - a co je nejdůležitější, v takový podobě, aby se co nejmíň odlišovalo od dosavadního fóra, pak na něj postupně přetahat celou dosavadní historii a ve finále uskutečnit celkový převedení aktivity na novou verzi. Současnej executive admin ZdeněkHQ na to nemá čas.

Celou takovou migraci já sám ze svýho pohledu odhaduju na minimálně cca 3 měsíce příprav a další minimálně 3 měsíce přechodovejch prací spolu s vychytáváním všech objevivších se much - a bude naprosto jedno, jestli to učuní někdo jako osobní aktivitu, nebo jestli se složíme a najmeme na to profesionální webmakerskou firmu.

Zůstává otázkou, jestli nám stávající použitelný funkce budou stačit a hlavně jak dlouho - respektive jak dlouho to bude trvat, než nějaký nový funkce internetu nabourají funkčnost našeho historickýho prostředku vzájemný komunikace ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: st říjen 10 2018, 23:58    Předmět: Citovat

S technickým převodem databáze fóra si myslím by neměl být moc problém. Přece jen, je to jen phpBB a jestli tu nebylo doplněno nějak moc nestandardností, tak by to portovat do vyšší verze mělo jít dobře.

Větší problém by byl s upgradováním lidí - jak jsou zvyklí na nějaké prostředí, tak by jim odlišnosti vadili, zdály by se jim horší, a to by byla asi největší překážka v přechodu na novější rozhraní - lidi jsou zaběhlí a nechtějí změny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 5:07    Předmět: Citovat

Pokud by se vzhled a hlavně ovládání stránek nějak podstatně nezměnily, pak by ani to tak strašlivý probléím nebyl, i když zase by se našli lidi, kteří v novém prostředí nenajdou, co hledali. Věřte, že i tím jsme se už několikrát zabývali.
Ale čas se nám nějak urval z řetězu, a, když už se najde večer, kdy by se na tom dalo dalších padesát večerů dělat, tak nejméně do pětačtyřiceti vletí jiná povinnost. Jistě, rád bych zase měl funkční upload, přístupnější vkládání článků, které sice funguje, ale mezi dvěma články stihnu zapomenout, jak...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 10:36    Předmět: Citovat

Stejně ať si to tady malujeme jak chceme, ta otázka už dávno nezní JESTLI (přejít na modernější engine), ale má podobu kratšího slovíčka KDY ????? (to bude funkčně životně nezbytný).
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 10:54    Předmět: Citovat

Nebyl jsem tu od začátku tak nevím co vedlo k tomu oddělit články (a další) od fóra - zřejmě protože starší verze ještě moc neuměly strukturovat fórum. To všechno mohlo být také formou běžných příspěvků ve fóru (se stromovým členěním fóra do oblastí), takže by přechod na nové phpBB neměl být moc náročný. Možná jen doplnit nějaké další BB kódy pro lepší formátování, např. na vkládání tabulek a zarovnávání obrázků a textů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33755
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 11:07    Předmět: Citovat

Skus si precitat nieco o PHP-Nuke, potom pochopis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 11:40    Předmět: Citovat

Aha fórum je založené na PHP-Nuke a ne na základním phpBB, ok to vysvětluje, to jsem přehlédl omlouvám se. Nevím, při prohlížení Bastlírny mi připadá, že ty rozšiřující funkce nejsou až tak moc využité a potřebné, stejně se vše točí hlavně kolem diskuzí, takže by plně stačilo základní phpBB. Ale to je věc osobního názoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 16:39    Předmět: Citovat

Funguje to?? Nešahej na to! Vždy se to je obrazek_cenzuraí, software 100%ně.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt říjen 11 2018, 17:38    Předmět: Citovat

Jo pravda. Snaha o zlepšení může vést k totálnímu rozpadu. Raději špatně než vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund