Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MENIČ Z 220V NA 110V nefunguje spravne pri malej zataži
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6363
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 11:54    Předmět: Citovat

firmy, které dělají trafa snad najdeš přes gůgla nebo tady na fóru přes tlačítko hledat...

firmy které dělají na zakázku např.: Tronic nebo např. PSElectronic a spoustu dalších... (spíš to hledal podle bydliště)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 12:02    Předmět: Citovat

Díky, v mezidobí jsem samozřejmě googloval. Po Tvé radě jsem našel i "komerční část" fóra (fci Hledat samozřejmě znám, ale těch výsledků vyskočí hafo...), tam je doporučení na jednoho Litoměřáka. Jsem z KL (práce v PH), ale aspoň něco. Zeptám se, ale ta cena bude určitě od 1000 Kč, tak si ještě promyslím, zda to toho půjdu.

Tím se samozřejmě nebráním dalším radám a názorům Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34043
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 12:56    Předmět: Citovat

Ten MW 2P100 ma 1,3kg - takze myslim, ze vnutri bude trafo. Robia sa aj vacsie (na vyssi vykon).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:08    Předmět: Citovat

Velký je na to dost...Ale otázka zněla, zda nevadí 50Hz místo 60 Hz a hlavně, zda to nebude rušit příjem rádia, které má anténu FM v přívodním kabelu...V mezidobí jsem kontaktoval jednu firmu, kterou jsem zde našel, reagovali briskně (mailem), následně jsem volal, cena cca 700, nanejvýš 1000 Kč za nové trafo. Je otázkou, zda do rádia vrtat nebo si koupit tento měnič, pokud by náhodou vyhovoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34043
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:13    Předmět: Citovat

50Hz vs. 60Hz vacsinou nevadi. Problem by bol, keby malo radio hodiny riadene frekvenciou siete (ako radiobudiky s LED displejom). Trafo rusit nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:18    Předmět: Citovat

Podle mě je uvnitř měniče klasické autotrafo, takže rušení nebude.

50Hz může být trochu problém, už se to tu někde probíralo. Trafo v rádiu se bude možná tak trochu přesycovat, ale taky třeba ne. Některé výrobky jsou navrhované na 50 i 60Hz (ale spíš bohužel asi ty, které mají za "hlavní domovský" kmitočet 50Hz).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:28    Předmět: Citovat

Dle manuálu jsou hodiny backupovány baterkou CR 2032. Čas se nastavuje buď automaticky dle 7 US časových pásem nebo manuálně. Takže laicky si myslím, že by to nemělo mít vliv.
Opravdu takový trafoměnič neruší? Pokud bude zásuvka ve zdi a v té krabičce OK, tak by asi neměl...Každopádně mám 2 pokusy: nejdřív koupit v Praze měnič za 300 Kč a v negativním případě nové trafo do přístroje za 700 Kč. Rádio mě vyjde kolem 4000 Kč oproti jednoduchému Grundigu za cca 700-800 Kč, přístroje Crestline ap. z Lidlu nebo Tchiba ani nemluvě. Tak babo raď Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34043
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:42    Předmět: Citovat

Radio z Lidlu - to radsej hod rovno peniaze do kosa, usetris si cestu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:50    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Podle mě je uvnitř měniče klasické autotrafo, takže rušení nebude.

50Hz může být trochu problém, už se to tu někde probíralo. Trafo v rádiu se bude možná tak trochu přesycovat, ale taky třeba ne. Některé výrobky jsou navrhované na 50 i 60Hz (ale spíš bohužel asi ty, které mají za "hlavní domovský" kmitočet 50Hz).


a) jelikož jsem tu nováček, tak "problém 50 Hz" už asi nedohledám, takže prosím o radu pamětníky
b) to radio se prodává i v UK, ale v zájmu výr. nákladů nebude ta verze prodávaná v USA "obojetná", to by se oficiálně prodávala i do zámoří.
Píšou tam "Power supply 120 VAC/60Hz". Ale jak píšeš, možná to ta střeva utáhnou, ale spíš ne.

Tak raďte dál.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:50    Předmět: Citovat

Trafo či autotrafo na 50Hz, normálně provozované, neruší.

Ideální z technického hlediska by bylo vyměnit v přístroji tranformátor(y) na 50Hz/230V.

Ekonomicky je asi nejvýhodnější tvůj návrh: Zkus nejdříve autotransformátor za 300Kč.
Na 95% to bude fungovat. Kdyby to náhodou nedopadlo (shořelo by vnitřní trafo), nech si namotat nové na 50Hz/230V.

Dej sem odkaz na ten přijímač pod linku. Příkon(výkon) je taky dost důležitý. Autotrafo totiž při malém zatížení bude dávat víc voltů, než 110, což není dobře.

Zajímalo by mě, co to je za dělo do kuchyně. Ty seš kuchař?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 13:58    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Ideální z technického hlediska by bylo vyměnit v přístroji tranformátor(y) na 50Hz/230V.
Jak jsem našel v jiném vláknu, můžou tam být trafa 2, malé na standby...

SONY dělalo údržbu, takže link až teď:

ICF-CDK50

zvažoval jsem i typ CDK70, ten se mi ale tak nelíbí, je to větší kráva, má CD changer na 3 CD oproti přehrávači u CDK50, ale kdo to potřebuje?
Navíc ta padesátka má větší výkon repráků - 1,9 W.

Nejsem kuchař, manželka nechce mít v kuchyni mrtvo a odmítá hrát na mém velkém jezevčíku Panasonic, co mě vyšel v r. 1989 na 12000 Kč Evil or Very Mad Very Happy

tady je e-support na manuál toho typu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 16 2010, 15:16    Předmět: Citovat

SONY nic nepíše o spotřebě, ale vzhledem ke zvukovému výkonu asi 2x 1,5W bych odhadoval, že tam bude jen jedno společné trafo, které pojede nonstop na pár watů.
Měnič 230/110V/100VA pojede skoro naprázdno a bude dávat místo 110V třeba 120V. To je normální přetížení vyšším napětím (což by každý přístroj normálně vydržel). Jenže k tomu je nutno připočíst přetížení způsobené 1,2x nižším kmitočtem. Trafo bude ještě víc topit a že dnešní trafa hodně hřejí i při jmenovitých podmínkách. Přičemž většinu času to pojede v provozně nevýhodném stavu naprázdno. Nakonec to zasmrdí a přestane hrát... To jsem trochu přehnal,ale nechci zastírat, že je to trochu risk.

Dostals úkol, tak se musíš snažit. Smile To znám.
Byl jsem v podobné pozici, ale nakonec jsem to usmlouval na původní hifi receiver ve vedlejším pokoji a do kuchyně jsem jen dotáhnul dráty k novým reprákům na horních skříňkách. Přepínám zvuk buď do pokoje nebo do kuchyně. Ono to má taky svoje výhody. Zvuk je pravděpodobně kvalitnější a přístroj se nezapatlá. Nevýhody jsou značné - z hlediska komfortu obsluhy a počtu posluchačů. Není to pro nikoho, kdo má potřebu neustále přelaďovat stanice, jinak se naběhá. Ale i tohle by se dalo vyřešit - kdyby se udělal "IR prodlužovák", tak by se to dalo ovládat i z kuchyně. Akorát chudák ovladač. On je zapatlaný i ten v obýváku.

Taky ta podlinka může být citlivá na pohyb osob, nemá to totiž pořádnou anténu, ale anténa je napájecí kabel, jestli to správně chápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: ne červenec 18 2010, 12:05    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
50Hz vs. 60Hz vacsinou nevadi...

vadí. Při provozu koncového trafa 110V/60Hz je dobré pro napájení použít při 50Hz jenom 100V i méně, trafo se nepřesycuje, nehřeje a není slyšet.
Dělám "traforedukci" z traf 400/230 (do průmyslu) a odmotávám závity sekundáru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyZB



Založen: Jul 16, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 13:15    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Měnič 230/110V/100VA pojede skoro naprázdno a bude dávat místo 110V třeba 120V. To je normální přetížení vyšším napětím (což by každý přístroj normálně vydržel). Jenže k tomu je nutno připočíst přetížení způsobené 1,2x nižším kmitočtem. Trafo bude ještě víc topit a že dnešní trafa hodně hřejí i při jmenovitých podmínkách. Přičemž většinu času to pojede v provozně nevýhodném stavu naprázdno. Nakonec to zasmrdí a přestane hrát...
Jinými slovymi odejde trafo v rádiu a proto měnič nedoporučuješ a doporučuješ nové trafo do radia? Měnič nemusí být zrovna na 100VA (W), asi bude stačit menší, ne?
A power supply SONY udává 120 V. Nevím, proč se furt uvádí, že v USA je 110 V, mají tam 3 hodnoty napětí sítě, pokud vím...
Jenda_KL napsal(a):
rnbw napsal(a):
50Hz vs. 60Hz vacsinou nevadi...

vadí. Při provozu koncového trafa 110V/60Hz je dobré pro napájení použít při 50Hz jenom 100V i méně, trafo se nepřesycuje, nehřeje a není slyšet.
Takže bych musel nechat upravit i měnič? To si rovnou nechám udělat nové trafo do radia.

Raďte mi, prosím, dál. V Ne jsem podnikl marný pokus, vnutit manželce Sencor za 400 Kč. Je to sice fakt plasťák jak sviňa, ovládání nic moc, bez RDS, mono, samozřejmě bez DO. Ale i v uzavřeném hypouši (Planeo v Kauflandu) hrál dobře - měl extra vyvedený drátek antény, byl sice smotán, ale pár radií jsme tam chytili. Je sice otázkou životnost radia, ale za tu cenu je můžu vyhazovat a kupovat nové. Manželka chce Grundig (ten kuchyňská radia také dělá) nebo jinou etablovanou značku...


Naposledy upravil buddyZB dne po červenec 19 2010, 13:34, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6363
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 13:33    Předmět: Citovat

Radím dál:
řešení jak jsem to provedl já.
Starší rádio za pár korun (Panasonic) s manuálním laděním stanic, který jsem dostal jsko svatební dar jsem hodil nahoru na kuchyňskou linku, přívod 230 V jsem vedl dolů pod horní skříňky kuchyňské linky - přívod vybaven vypínačem. Nic nejde vidět - zapnout se dá šáhnutím pod ty skříňky. Naladěná je jedna stanice a nastavena optimální hlasitost. Rádio jde jen zapnout a vypnout. Do šesti hodin večer jde ČRO2 a od šesti ČRO6. Dle mého názoru optimální volba - vše ostatní je dražší. Navíc jiné stanice jde poslouchat jen s riskováním poškození mozku.
Čust
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund