Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Historická hi-fi NEC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 9:24    Předmět: Historická hi-fi NEC Citovat

Nepřekáží Vám doma velká historická stojanová hi-fi audio sestava NEC ?
Dovážela se do ČSSR tak asi 1980-84, obsahuje deck s ručkovými měřáky K-316E, tuner T-330, zesík, analog gramo automat a 3-pásmové boxy. Rack černé dřevo. Jen původní - originální komponenty, 100% funkční a bez povrchových vad. Sběratelský kus.



nec.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nec.jpg
 Velikost:  101.63 kB
 Staženo:  127 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 10:26    Předmět: Citovat

Na to se dobře pamatuji. Very Happy
V 1980 jí přivezli do Elektry a vystavili jí mezi teslácké kotoučáky. Jako kluci jsme sa na to chodili ceskou ze školy koukat. Stálo to asi 25 tisíc, což byl tehdy průměrný roční plat. Dvě tyto věže měli cenu jako Škoda 105. Asi nás tím chtěli komunisti nas........ Very Happy Very Happy
Zajímalo by mě ale, jak by po stránce hudební kvality dopadly dnešní domácí kina v souboji s tímto aparátem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 10:46    Předmět: Citovat

Dokonce víc ! zaváděcí cena se blížila 30 tis. Kčs...tedy dobový roční průměrný plat. Pro nás tehdy študáky dokonale nedosažitelná hračka. Vizitka vyspělého kapitalismu. Tenkrát se hrál Wimbledon, NEC byl sponzor akce. Mašina se svými 2 x 25 W zněla líp než dnešní korejské plastové imitace - škatule mp3. Kdo ji měl a jaké Vaše zkušenosti ?


phono.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  phono.jpg
 Velikost:  77.02 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 11:37    Předmět: Citovat

No já jí neměl, já měl B101 Very Happy Hi-fi made in Husák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 12:35    Předmět: Citovat

Na tohle pamatuji, v Prioru byla jedna a taky jsme se na ni chodili koukat, než ji koupil nějaký zelinář nebo člen vnitřní strany.
Gramec byl myslím nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 16:45    Předmět: Citovat

NEC...krásná stará věc ! Cena byla odstrašující ale přišla na trh v době když u nás královala Tesla, sem-tam Unitra nebo Videoton. Co bylo taky k mání ? Tesla diamant, Unisono, NC-420 či B-93stereo, receiver Sopran...nehrály až tak špatně, jenže ten designe...robustní nezničitelné maxi stroje pro polní bojové podmínky. To byla výrobní filosofie a obchodní strategie předlistopadové éry...


box.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  box.jpg
 Velikost:  144.48 kB
 Staženo:  111 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 17:25    Předmět: Citovat

V 70tých letech jsem "zprivatizoval" otci jeho magnetofon B42. Jako puberťák jsem potom chtěl být IN, a šel jsem do sterea. Koupil jsem si B101. 1/2 roku to celkem fungovalo, ale potom jsem se rychle vrátil zpět k té B42ce. Nemůžu si pomoci, ale až do konce éry kotoučáků se už Tesle nepodařilo postavit magnetofon, který by se vyrovnal legendě B42. Dělali ho i ve stereo verzi, tuším B43. Hlavně po mechanické stránce to byl tedy dělník. Ale i ten záznam. Jestli to bylo tím, že tehdy nebyli IO, tak museli všechno pěkně poctivě tranzistorově?



Mívali jsme tehdy staré dřevěné, veliké lampové rádio z 50tých let. Jedno z prvních s VKV. To rádio mělo externí vstup pro gramo, a já jsem přez něj honil ten B42. Lidi to byl zvuk !!!!! Kámošovi tehdy přivezl strýček z NSR novou stereo věž, ale to bylo proti tomu 30 let starému lampáči úplné chrastítko.
Dnešní digitechnologie nehrajou špatně, ale chybí tomu zvuku taková ta sametovost, nebo jak bych to řelk.
Jednou, až si na to troufnu, tak si stejně postavím lampový zesilovač!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 18:10    Předmět: Citovat

BASTLECS napsal(a):

Jednou, až si na to troufnu, tak si stejně postavím lampový zesilovač!

nemas za cim cakat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 18:20    Předmět: Citovat

zdenoeddie napsal(a):

nemas za cim cakat Wink

Mám.
On zřejmě lampáč nebude taková sranda jako tranzistorák. Nic moc o tom nevím, tak musím napřed natahat nějaké info, trochu teorie, abych místo zesilovače neměl jenom drahou žárovku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 18:25    Předmět: Citovat

BASTLECS napsal(a):
zdenoeddie napsal(a):

nemas za cim cakat Wink

Mám.
On zřejmě lampáč nebude taková sranda jako tranzistorák. Nic moc o tom nevím, tak musím napřed natahat nějaké info, trochu teorie, abych místo zesilovače neměl jenom drahou žárovku. Very Happy

no mas pravdu,som myslel ze s lampami uz si oboznameny. ja som zhanal matierialy a material asi 2 roky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 19:17    Předmět: Citovat

Ano, je to cívkáč Tesla B-42, měl jsem ji tenkrát v ruce jenomže tuším měla odlišný měřák záznamové úrovně, místo ručky (původem z B-4)
2 žárovky (ano, žárovky ! to ještě nebyly LED ! ) červenou a bílou. Červená blikla sem a tam a to byl záznam správně nastaven. Jak jednoduché a přitom levné, žádná mechanika a setrvačnost...existovala také B-41 a ta byla půlstopá, tedy jinak: dvojstopá. Kompatibilní s pásky nahranými na elektronkovém Sonetu, Sonetu duo (2 rýchlosti: 4.75 + 9.53 cm/s) nebo bateriovém Uran, Pluto. Tesla měla dobré výrobky třídy standart až na dostupné pásky, emgeton a orwo...to byly šmirgly na hlavy. Ale, daly se obstarat jakostní polyestry Agfa PE41 nebo Basf LH26LN. Paradoxně, náběhem výroby mašin hi-fi stereo, B-73, B-113,115,116 - dovozové nosiče vymizely z trhu. Vzácný byl maxell 25 LN nebo UD, podpultovka pro známé. Nebo scotch 220 - horší mechanické vlastnosti, vytahovaly se a vlnily okraje. Dokonce na strojich Sony TC-366 nebo AKAI GX-620 kde je tah pásku řízen komparátory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 20:58    Předmět: Citovat

Nevím jestli jsem něco dělal jinak, ale mně se na páscích Scotch nevytahovaly okraje ani nevlnily, na B73 ani předtím na B3. Mám je dosud. B73 s určitým úsilím ještě funguje, B43 je použitelná problematicky díky strašné spoustě sériově řazených přepínačů v signálové cestě.

Ta mašinka NEC je zajímavým důkazem, jak kdysi i Asiati chtěli a uměli dělat spotřebku tak, aby se dědila z dědka na vnuka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 21:16    Předmět: Citovat

je to pravda, ta rada kotučákov B4 a ododené typy hajú naozaj pekne.

No neviem ten NEC mi nič nehovorí asi preto že ma to v tedy až tak nezaujímalo. Ale mislím že v niektorom vtedajšom mesačníku TECHNIKA bola spomenuta aj táto zostava.

Ja som vtedy letel na výrobky JVC a Technics

A v 87-mom som si splnil sen čo sa rýka sterea JVC DR-E5L

Je to ombinácia dvojitého kazetového decku, zosilňovača 2 x 50W a 5 pásmovým equalizérom, digitálnym tunerom.

bola možnosť dokúpiť gramo a CD player

Obsahuje COMPU LINK.

Túto vežu viedla sieť PZO TUZEX za cca. 5800 bonov

Sériovo boli dodávané veľmi chabé reprobedne, bola možnosť dokúpiť iné reprobedne inej kvality a za iné bony (tie na fotke)

ešte dodám že to má 20 rokov a tén gumový prstenec okolo basaku je stale fit. Tie si už odhrali svoje, aj eru Modern Talkingu Very Happy . (equalizér vždy nastavený do V)



DSC00776.JPG
 Komentář:
JVC DR-E5L

Stáhnout
 Soubor:  DSC00776.JPG
 Velikost:  81.98 kB
 Staženo:  78 krát


DSC00785.JPG
 Komentář:
JVC SP-E22X

Stáhnout
 Soubor:  DSC00785.JPG
 Velikost:  62.1 kB
 Staženo:  93 krát


_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 22:31    Předmět: Citovat

Mam z 80-tych rokov vezu Sony XO-D1 - ale nie som prvy majitel, kupil som ju len nedavno. Nebol to ziadny hi-end (rucne ladenie radia), ale hra to velmi pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2007, 22:40    Předmět: Citovat

No tak vidíte jak se nám diskuze pěkně rozvíjí...přispívejte čímkoliv na téma krásné staré stříbrňáky, legendární historické audio mašiny, cenné rady, připomínky a zkušenosti, posílejte fotky. Ale, program nechce vzít
obrázek ve formátu *.bmp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund