Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Něco málo o sluchátkách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 15:32    Předmět: Citovat

Já jsem ale ...... V tom schematu chybí rezistory. Kdyby to chtěl někdo stavět, opravím a dodám aktualní.
No ale hraje to. Samozřejmě že kdyby se to mělo stavět jako finální kus, asi by to vypadalo jinak, ale za zkoušku mi ta dvacka stála. Můžu zkusit i zapojení podle datasheetu.
Mám ale v plánu HP zesík tranzistorový. Jeden už mi hraje, ten je s NE5532AN a 2x4 tranzistory. Teď mám ještě jinou verzi, plně tranzistorovou. Schema mám z nějakých cizích stránek, údajně ověřené. Tak se bude vidět.



Sony zdroj.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Sony zdroj.jpg
 Velikost:  22.63 kB
 Staženo:  127 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 15:48    Předmět: Citovat

Ono toho v tom schématu chybí více.

Výzkumy, kde potvrzením nějaké hypotézy o něčem na zcela jiném zařízení, navíc za nedefinovatelných a subjektivních podmínek, jsou asi tak kvalitní, jako zkoumání barvy výfukových koncovek u autotuzérů Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 16:45    Předmět: Citovat

Ale no tak to jsme se asi né uplně dobře pochopili. Já samozřejmě nechtěl dělat nějaký výzkum. Jenom se mi to zapojení u toho Soňáka zdálo nějaké příliš jednoduché. Tak jsem si toho švába koupil, zapojil podobně, a jenom vyzkoušel, jestli to hraje. O nějakém výzkumu nebo měření nemůže být řeč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patro16



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Trenčín - okolie

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 17:08    Předmět: Citovat

BASTLECS napsal(a):
Tak pánové, ráno jsem byl v Plzni. Tak jsem toho využil a koupil v Gesu dva M5218AL. Raději dva, kdybych jeden odstřelil. Hned jsem to provizorně sletoval, abych vyzkoušel, jestli to bude fungovat tak, jak je to v tom manualu od MD Sony.
A výsledek? M5218AL je opravdu dělník! Za hodně málo peněz, sakra dobrá muzika. Zapojení takřka primitivní. Zvuk a výkon SUPER.
Takže, jestli si chcete postavit jednoduchý, ale kvalitní zesilovač pro sluchátka, zapomeňte na nějaká NEčka, LMka, NJMka atd.
Operační zesilovač M5218AL je přímo předurčen pro sluchátka. Po dnešku už mohu mluvit ze své vlastní velice dobré zkušenosti.


Nevím, jestli je vyráběl také někdo jiný, ale pro jistotu berte pouze original Mitsubishi Electric.

Pozor chyba ve schematu, podle tohoto nestavět !!!



nemohol by si tu schemu opravit a hodit sem dobru Question , chcel by som to postavit Wink a mozes do tej schemy dat aj ten zdroj - proste komlet DIK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BASTLECS



Založen: Oct 29, 2007
Příspěvky: 244

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 17:24    Předmět: Citovat

Sendyx má v mnohém pravdu.
Než to někdo začne stavět, chce to opravdu ještě vychytat.
Možná by mohli pomoci odborníci. Ono to takto sice hraje, ale úplně finální podoba jak by to mělo vypadat to určitě není.
Máme 3 obrázky:
1. Základní z datasheetu
2. Aplikaci pro sluchátka ze SONY MDS- JE 500
3. Aplikaci pro sluchátka z Technics SJ-MD 100
Já myslím že by se z toho mohlo dát dohromady ideální zapojení.
Myslím že by to stálo za to, protože je to pro sluchátka fakt dobrý obvod.
(V příloze je zapojení z MD Technics. Muting bych vynechal).
Pomohou odborníci ???



M5218AL (MD Technics).jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  M5218AL (MD Technics).jpg
 Velikost:  74.72 kB
 Staženo:  384 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 18:10    Předmět: Citovat

Já nevím, co na tom chceš vychytávat ? Je to dvojitý operák, akorát s trochu větším výst. proudem, nic víc, nic míň, vlastnosti jsou omezené strukturou a dovoleným ztrátovým výkonem. Když už vychytávat, tak aspoň změřit, jak se to chová a udělat slepý poslechový test, a zkusit optimalizovat parametry v zapojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 19:09    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
A to myslíš, že když ke kondíku bude paralelně nějaký RL člen, že to nebude tak tvrdé ?


Asi jsem te nejak nepochopil, ale kdyz budu brat indukcnost sluchatek nejakych 1 mH, tak spolu s paralelnim kondikem 100 nF bude rezonancni kmitocet kolem 16 kHz. U paralelniho RLC obvodu mame pokud vim pod rezonancni frekvenci prevladajici indukcni charakter, nad kapacitni. Proto jsem se ptal proc myslis, ze ma operak kapacitni zatez. Jak jsem psal vyse, nevim indukcnost sluchatek, pokud je vyrazne vyssi, tak tu kapacitni zatez chapu. To je vse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 19:31    Předmět: Citovat

Sluchátka se mnohem více podobají odporu než cívce, možná pár vzorků změřím. Ale co na to operák, když mu výstup pro vysoké kmitočty umrtvíš kapacitou ? Jak se líbí konc. trandům v něm, když musejí zbytečně nabíjet takovou kapacitu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 19:53    Předmět: Citovat

OK, asi si nejaky sluchatka radsi promerim, at se jen tak nehadam. Zablokovat vystup operaku kapacitou jiste neni pro vyssi kmitocty moc dobrej napad, ale zrovna tech 100 nF ma pri 20 kHz reaktanci nejakych 80 Ohmu. U sluchatkovyho zesilovace urcite nebudou na vystupu nijak vysoky napeti, tak mu 80 Ohmu vadit nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 20:10    Předmět: Citovat

A co na 200kHz ? A co na 2MHz ?
Elektronika není Lego, kde je možné beztrestně někde nějak připojovat nějaké součástky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 21:32    Předmět: Citovat

Very Happy Jestli mu z toho poleze 200kHz,tak kondenzátor na výstupu je to poslední,čím by se měl zabývat... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 21:50    Předmět: Citovat

Jseš si jist, že víš, cos napsal ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 21:58    Předmět: Citovat

Myslel jsem,že se bavíme o zesilovači na sluchátka a ne o dlouhovlnném vysílači... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 22:16    Předmět: Citovat

Obvodovými zásahy to může z jednoho přejít do druhého či mít vlastnosti obého, neb i žádného Very Happy .
Tohle mi připomíná jednoho mládence, který výměnou součástek vytunil svůj CD player k fantastickému zvuku, jak sám pravil, akorát že kontrolní měření ukázaly divně rozostřenou stopu na osciloskopu, která se ukázal být nakonec nikoliv problémem měřícího přístroje Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2007, 22:25    Předmět: Citovat

Hlavně,když byl majitel spokojen...mam pocit,že na nějakou dnešní hudbu by stačila i logika TTL Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
Strana 3 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund