Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Teplota CPU Athlon
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: út srpen 02 2005, 22:27    Předmět: Teplota CPU Athlon Citovat

Zdravím všechny, rád bych slyšel pár názorů na optimální teplotu procesoru AMD Athlon xp 2000+, mě se podle prog. PC Alert4 drží tak mezi 53-55°C při malém zatížení-windowsy a internet (hry moc nepařim). Jak jste na tom ostatní??? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2005, 6:03    Předmět: Citovat

Je třeby si o tom něco přečíst , na netu je toho dost , třeba tady:
http://www.pcsvet.net/web/view.php?cisloclanku=2003041901
http://ovsem.aktualne.cz/clanky/chlazeni.htm
http://www.cdr.cz/a/12668
Ale na Atlona se mi zdá v klidu 55°C už dost, ne že by to nevydržel ale, mohlo by dojít ke snížení životnosti procesoru.
Já jsem měl 65°C a taky to jelo, ale použil jsem jiný chladič a zdroj s větším ventilátorem a mám teď při zatížení na 100 procent teplotu do 50 stupnů.
Každé 2 měsíce čistím vnitřek PC od prachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8980
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2005, 10:55    Předmět: Citovat

Pokud je ten Athlon jeste Palomino, tak takovou teplotu s boxovanym chladicem klidne muze mit. Pokud je to uz Thoroughbred, tak je to dost. Zkontroluj jestli ten chladic dobre sedi, pripadne jej lehce namazni dobrou teplovodivou pastou. Hodne zalezi na cirkulaci vzduchu v case. Pokud tam nemas zadny pridavny vetraky, tak ti i dobrej chladic CPU bude jen honit teplej vzduch v case. Je treba to dobre promyslet. Ja mam vepredu nasavaci vetrak s prachovym filtrem a pod zdrojem vyfukovaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2005, 12:49    Předmět: Citovat

Athlon je to Thoroughbred a chladič na něm je od fy. Artic-cooling s měděnou vložkou a s automatickou regulací otáček pomocí thermistoru, pak mam nasávání do bedny a odsávání horkýho vzduchu zadním ventilátorem a zdrojem s velkým ventilátorem, podle mě dostačující větrání, leč ta teplota je dost vysoká, ale chod počítače je stabilní... Tak nevim, kamarádovi topí steně. Já hlavně potřeboval znát hranici a ta je na 75°C, tak mám ještě rezervu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TOTEM



Založen: Jun 16, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: pá srpen 19 2005, 14:05    Předmět: Citovat

xmarty08 napsal(a):
Athlon je to Thoroughbred a chladič na něm je od fy. Artic-cooling s měděnou vložkou a s automatickou regulací otáček pomocí thermistoru, pak mam nasávání do bedny a odsávání horkýho vzduchu zadním ventilátorem a zdrojem s velkým ventilátorem, podle mě dostačující větrání, leč ta teplota je dost vysoká, ale chod počítače je stabilní... Tak nevim, kamarádovi topí steně. Já hlavně potřeboval znát hranici a ta je na 75°C, tak mám ještě rezervu Cool


Athlon pracuje ještě při 90°C věřmi!!!!!! Eye crazy taky jsem to nechápal ale makal tak skoro 12hod. nevěřil jsem Upset a nic se mu nestalo. PC totiš spadlo trochu na zem kde při nárazu se ulomil zobáček
na zacvaknutí chladiče,chladič se nějakým zázrakem sice držel na místě
ale uš pořádně nebyl přitlačen k procáku. Zjistil jsem to aš to začalo
v bedně jaksi divně řinčet já myslel že mě vomejou Puke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frogale
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá září 16 2005, 9:10    Předmět: Citovat

90°C je smrtelna teplota Athlonu.. takze jestli ti to opravdu jelo na 90 a vic ne, tak jsi mel stesti Smile
Návrat nahoru
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 18 2005, 21:36    Předmět: Athlon Citovat

Míň topily až Bartony. pokud to nepadá nechal bych to být, taky jsem se přesvědčil že se tomu udaji nedá příliš věřit, záleží na programu . Jinak jsem taky zažil upadlý větrák, klaplo to vyplo se to ( bylo to deska ASUS A7V333 deklarující bezpečné vypnutí při podobné závadě) zasmrdělo to a procesor byl pryč. Naštěstí to bylo fungl nové PC v záruce. Některý procesor na některé desce prostě topí. Teď sedím U Athlonu 1800+ který na ASUS A7V333 měl cca 60 stupňů a na Gigabytu s Vi cipsetem ma 34. Tak čemu věřit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: ne září 18 2005, 21:57    Předmět: Citovat

Na tom měření taky něco bude, procesory AMD by měly mít měření teploty uvnitř na čipu a předávat ho desce, ale některý desky mají měření svoje - pod procesorem. Každopádně, když compu trochu naložím-dobrá hra aspoň na dvě hoďky, tak se vyšplhám na 59stupňů, ale víc ne. Asi brzy udělám upgrade procesoru za něco s technologií Barton a bude klid... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 19 2005, 2:29    Předmět: Athlon Citovat

Jenom kvůli teplotě bych do změn nešel. Athlony na Socket A už jsou dnes neperspektivní,počkal bych až mi nebude stačit výkon a nebo lehne deska a pak bych přešel na 64 bitový Athlon. Mám na starosti víc počítačů a tato teplota skutečně nevadí, neodchá zí procesor.. Hlavně si nastavte v BIOSU hlídání tak na 65 stupňů a nemělo by se nic stát.Záleží také na tom co máte za desku. Dostala se mi taky do ruky mrtvolka a tam odešel chladič CPU a procesor byl OK ale lehl bord. Ale to byl nějaký lowend jako PCChips. Někdy taky lže progam , u Asusu originál PC Probe už nevím co to bylo za verzi změnil při upgrade teplotu asi o 15 stupňů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slavas



Založen: Jul 05, 2005
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st září 28 2005, 12:24    Předmět: Citovat

Ahoj.Me se vsera uvolnil konektor od ventilatoru na procesoru,sem paril a zacal padat,tak sem zacal patrat proc,mel teplotu 80stupnu,meka bez problemu dal,ted pri zatizeni ma max tech 40-50,jinak kolem 30-brouzdani na netu,koukani na film.Mam atholona 3100XP+,desku Asuse K8V SE,ted s chystam na 64.takze parbe zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 29 2005, 10:06    Předmět: teplota Citovat

Jasně Athlon 3100 je už tuším jádro Barton a ten se hřeje míň. Doporučuji zezkušeností istalovat utilitu od výrobce MB u Asusu je to Asus probe a nastavit alarm u starších Athlonů na 65 u Bartonu tak na 60. A taky to začne houkat když stojí větrák. Při přehřátí to odejít nemusí ale může.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmartinko12



Založen: Oct 09, 2005
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2005, 16:28    Předmět: Citovat

ty vole 90°C ja mam ledva 32-33°C (AMD Athlon XP 2000+) , vzdyt se ten processor roztaví mel bys tam dat nejakej poradnej chladic a ventilator. Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekH



Založen: Jul 20, 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so říjen 06 2007, 14:54    Předmět: Teplota Athlon. Citovat

Zdravím všechny. Možná rýpu do moc staré věci, ale teď jsem dostal zadara od známého MB + AMD Duron 700MHz. Jen tak jsem ho sestavil ze zbytků, co dům dal a jako každý řeším teplotu. Nevyhovovalo mi měření teploty přes bios (pokaždé restart) a tak jsem stáhl NxSensor. Obcas mi ukazuje něco jiného než bios tak nevím, čemu věřit. Při nastartování PC a operaku mi ukazuje cca 50-59°C, sem tam skočí hodnota na 39,45,42... Když PC restartuji a hned kouknu do biosu je tam max. 42°C. Po naběhnutí systému je tam optimálních 42-45°C.Podle : http://www.amd.com/gb-uk/assets/content_type/DownloadableAssets/K7_Electrical_Specification_Rev_ENG.pdf
může být teplota 70 u některých modelů dokonce 90°C. Nevíte někdo kde je pravda a jakým způsobem ten sw měří teplotu (bere data z BIOSU, měří sám úbytek na varikapu nebo něčem podobném v cpu)?
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so říjen 06 2007, 15:42    Předmět: Citovat

Měl jsem podobné problémy s Duronem 900 při měření napětí. Hodnoty byly tak nesmyslné a stále se měnící, že by s nimi počítač mohl těžko pracovat.
Přitom byl počítač úplně stabilní.
Přestal jsem ty údaje sledovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33955
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 06 2007, 21:26    Předmět: Citovat

Duron 700 nema v sebe nic na meranie teploty, takze sa to musi merat externe (byva termistor v strede socketu na doske).
Ked mas spravne nasadeny chladic (spravnou stranou, trochu teplovodivej pasty a dostatocny pritlak) a ventilator funguje, tak sa to uchladi bez problemov - a teplotu riesit nemusis, kazda doska to ukazuje inak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund