Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječ na NI-MH do fotoaparátu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miran03



Založen: Aug 14, 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 22:24    Předmět: Nabíječ na NI-MH do fotoaparátu Citovat

Scháním nabíječku na tužkové baterie 4 ks v sadě.Chtěl bych nějakou aby byla schopná vybíjet a nabíjet baterie do 2500mAh.
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:08    Předmět: Citovat

Používám takovou obyčejnou tovární, od BEN Electronic, V629A (někde kolem dvouapůlstovky peněz). Naprosto dostačující.
4x AA nebo AAA (i jednotlivě), nebo 1x-2x 9V blok.
Má vybíjení.
Při nabíjení záleží doba na kapacitě akumulátorů, například Panasonic Infinium 2100mAh nabíjím (po jejich vybití) 23-24 hodin, "dvouapůlky" bude nabíjet kolem 28 hodin.
Na cesty je trochu velká, v tašce zabírá přece jen dost místa,
tak s sebou vozím menší: Philips SCB1400NB/12, ta stála asi o stovku méně v normálním obchodě: umí nabíjet baterky jen po dvojicích (2x2AA nebo 2x2AAA, lze kombinovat současně 2 kousky AA a 2 kousky AAA). Doba nabíjení těch 2100mAh je 12 hodin a 15 hodin u "dvaapůlek" bez ohledu na to, jestli tam jsou dvě nebo čtyři.
Vybíjení nemá, ale nevadí to: mám zkušenost, že dobrým NiMH akumulátorům stačí úplné vybití až před každým čtvrtým až třetím nabíjením, není nezbytně nutné vybíjet pokaždé.
Protože automatika zablokuje foťák, když jsou aku v takovém stavu, že dodatečné vybíjení v té BENce trvá do pěti minut, vlastně jsou dostatečně vybité, tak mě ten rozdíl tolik netrápí.

Sice jsem postavil nabíječku vybíječku s U2400, aby ji šlo použít i v autě, ale vlastně jsem za jízdy nabíjel jen jednou. Tak jsem ji nechal kámošovi na akumulátory do letadýlek - na letišti je to většinou k autobaterii blíž, než k síti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:12    Předmět: Citovat

Na NiMH mi připadá to vybíjení trochu zbytečné.
_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:39    Předmět: Citovat

Mně už ne - sice to není tak kritické, jako u NiCd, ale zcela bez paměťového efektu NiMH také nejsou:
v některých foťákách (jako třeba kompaktní žebráci HP řady M5xx) vypíná automatika zbytečně "vysoko", když v baterkách ještě zbývá kolem 40% energie. Po čtvrtém takovém dobití se paměťový efekt projeví i u NiMH a najednou na jedno nabití uděláš místo nejméně 120 (podle podmínek i 160) snímků jen nějakých 35. *)
Po dvou až třech úplných vybitích a nabitích zase ty baterky těch 120 a víc snímků zvládnou.

*) týká se akumulátorů 2100 mAh. Pro srovnání - nové alkalinky LR6 uživí na jeden zátah 50 snímků, jednotlivě třicet - nejvíc zřejmě prožere zasouvání a vysouvání objektivu.


Naposledy upravil Hill dne so listopad 03 2007, 23:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2007, 23:43    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 10:35    Předmět: Citovat

Automatika možná vypíná při změření okamžitého poklesu po blesku+autofocusu, místo aby integrovala odběr. Takhle mi vypíná mobil při zvětšeném vnitřním odběru trojice NiMH, které navíc hloupá automatika trvale přebíjí do horka Sad
I tak je ale zarážející počet snímků při 2100 mAh, zkusil sis zpočítat kolik wattsekund je potřeba na jeden snímek? na to by snad stará Admira protáhla dvě špulky filmu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 12:27    Předmět: Citovat

Jestli to nebude tím, že Admira jen popotahovala film a točila závěrkou, ta kámošova se dožila i éry těch šedofialových alkalinek ze Slaného a protáhla na ně až 8 špulek filmu (já mám ještě A8G1 na péro, té to mohlo být vůbec jedno - jedna strana filmu vyžadovala čtvero natažení a trvala minutu a půl, to byla skvělá ochrana před dlouhými nudnými a nic neříkajícími záběry; klidný záběr v rozsahu 6-20 sekund z kamkordéru se dnes vidí jen u zkušených, disciplinovaných a soudných - ono to svádí).

Blesk používám minimálně a, i když, vypadá to, jako by Packardi nekontrolovali napětí při nabíjení blesku. Připadá mi totiž jedno, jestli blesk použiju, nebo ne. Jenže objektivně to nezjistím podle displeje, ten pouze umí oznámit konec - teď můžeš jen prohlížet kartu, ale fotit to nebude. Bez varování.
Než jsem si pořídil akumulátory, dělal jsem s alkalinkami: když jsem po každém snímku foťák vypnul a uložil, skutečně zvládl kolem jen 20 fotek. Nebo šlo udělat 20 fotek za sebou, pak teprve vypnout, a později stejným způsobem dalších 20 a teprve napotřetí už těch 20 alkalinky nezvládly.
Ale co bych chtěl od šestimegového kompaktu s málo světelnou optikou a malým displejem HP M525, vyhraného za křížovku v časopisu za dvacku. Kolega je na tom hůř: ten za o něco novější model zaplatil přes pět tisíc a chová se mu úplně stejně.
Zkrátka akumulátory to jistí. Dnešní NiMH už mají slušně malé samovybíjení (ty Infinium se vůbec tváří v tomto ohledu nejlíp, i když třeba GP se dodávají s větší kapacitou), což má výhodu pro někoho, kdo ten foťák opráší čtyřikrát za rok. Prostě dvě sady akumulátorů, jednu označenou, druhou neoznačenou, aby se mi při rozsypání nepomíchaly nabité s vybitými (kdo má pak honem někde v polích shánět měřák?).
Když měním baterky, tak ty vybité při nejbližší příležitosti zase našlápnu a vozím je s sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 12:39    Předmět: Citovat

stejně se mi to zdá děsně málo, olympusy "mjúčka" 3 a 4 Mpix pár let staré jsou schopny nacvakat stovky obrázků na kartu a to při mnoha vypínání a zapínání, mají ovšem placku LiIon...
orientací by mohlo být měření odběru na snímek a výpočet potřebných mAh.
Blesk si vezme možná půl ampéru na dobití kondu, naproti tomu ty mikromotorky na ostření a vysouvání snad berou jen pár mA. Zbytek pak holt požírá elektronika a hlavně displej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 12:45    Předmět: Citovat

Osobne používam EMOS MW 8168 GS nabíjačku, stojí len pár stovák, má detekciu deltaV. AAA nabíja 300mA, AA 500mA, tlačítko na vybíjanie, trojfarebnú LED indikáciu stavu akumulátorov. Jediná (relatívna) nevýhoda je prepínač 2/4 články. Používam ju hlavne na tužky až do kapacity 2700 mAh.

http://shop.emos.cz/zbozi/1603003000-nabijecka-baterii-mw-8168gs

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 13:34    Předmět: Citovat

Asi záleží na výrobci, na co kladl v jakém stádiu vývoje důraz. Kolega foťák (taky HP M, ale šestkovou řadu) kvůli tomu reklamoval, prodejce mu zatím dal jiný (slušný přístup, ne?), ale reklamace se ukázala jsko zbytečná: ten vyměněný se choval stejně. No, třeba si to skutečně jednou proměřím.
Jinak máme v rodině kompakty Casio i Olympus s Li-ionkami a ty zvládají skutečně stovky snímků na jedno nabití. A jeden velmi slušný Fuji FinePix S6500, ten je na čtyři AA a udělá s bleskem 90 a bez něj přes 200 snímků na jedno nabití (s GP 2400mAh).
Jinak to jistí Praktica L2 a pár objektivů a Flexaret VII automat - do toho je sice dražší žrádlo, ale to rozlišení... k tomu nepotřebuju baterky vůbec, ale hlavně prakticky okamžitá reakce na stisknutí spouště, tomu se dodnes z digitálů přibližují jen ty, které dovolují manuální nastavení.
Takový EOS400D nebo lepší bych uživil, ale pořád ještě by to bolelo v kapse, přece jen poměrně rychle za sebou nová střecha, plastové stoupačky, troje vchodové dveře, výměna výtahů... sice jen podíl, ale naskládat se na to musí. Za svoje loni výměna oken, ale letos termoventily, ještě jeden student na kolejích a třeba jen zimní obutí... prostě pořád jsou ty priority v něčem jiném.


Uzavřel bych to konstatováním: kompakty pro nepříliš vysoké nároky prostě jsou věcí kompromisů. Žravost je asi menší problém, než špatná optika či zbytečně vysoký stupeň komprimace jpg.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 14:48    Předmět: Citovat

Tady jsou testy některých akumulátorů, které dělali na ČVUT.
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/14034/Testy_baterii_z_CVUT.pdf_55.29KB.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda_k



Založen: Apr 15, 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 14:54    Předmět: Citovat

Dovolím si přidat svůj postřeh. Mám starší foťák Kodak CX7530. Životnost baterek výrazně prodlužuju tím, že objektivu pomáhám rukou s vyjížděním a zajížděním. Možná je můj kousej vadný a má nějaký mechanický problém, ale každopádně tím natáhnu životnost akumulátorů alespoň 8x.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2007, 18:45    Předmět: Citovat

jarda_k napsal(a):
Životnost baterek výrazně prodlužuju tím, že objektivu pomáhám rukou s vyjížděním a zajížděním.


prostě se dá říct, že tím přetáčením převodů funguje motorek jako dynamko a baterii tím vlastně dobíjíš Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2007, 16:59    Předmět: Citovat

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=ITE-507994 Mám ji už skoro dva roky a dokonce i ty akumulátory ještě fungují bez problému. v nouzi je dávám i do foťáku, jinak mám koupený GP 2700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund