Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Gorenje WS43101

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 20:04    Předmět: Pračka Gorenje WS43101 Citovat

Zdravím vás,mám takovou prosbu,potřeboval bych poradit s opravou této pračky.Známý chtěl vyprat v této pračce žaluzie a nastavil program se ždímáním.Samozřejmě při ždímáni se buben se žaluziema nemohl vyvážit a pračka začala třískat a nakonec vyhodila pojistky.Nyní již tato pračka pere,motor se točí normálně ale když programátor přejde do režimu ždímání tak se motor ani nepohne.Pračku jsem rozebral také i programátor který je plně digitální s displejem alče nic spáleného a ani zčernalého jsem nenašel.Motor vypadá také v pořádku.Při praní se motor otačí tak jak má.Netuší někdo z vás na co bych se měl u teto pračky podívat nebo proměřit?Děkuji předem za veškeré rady které vas napadnou,co bych měl zkusit ještě proměřit nebo nač se podívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 20:11    Předmět: Citovat

Zapoměl jsem dodat,že pračka před ždímánim veškerou vodu samozřejmě vypustí,takže čerpadlo funguje ale motor se neroztočí na ždímání.Pouze po celou dobu procesu ždímání což je 10minut jelikož to zobrazuje displej programátoru beží jen čerpadlo a vodu vypustí uplně ale ždímání se nerozběhne.Nevím si dál rady.Mám podezření na nějakou vadu v tom digitalním programátoru ale nejsem si jisty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 469
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2007, 23:47    Předmět: Citovat

Nerobím do práčok, ale nevisí to na snímači hladiny vody? Š.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2007, 2:53    Předmět: Citovat

tak na snímači vody by to nemělo viset,jelikož při vypouštění vody je slyšet jak membrána hladinového spínače sepne kontakty a to jsem i elektronicky proměřil tak nevím.jednou jsem měl tento problém s jiným typem pračky ale tam ten cyklus šel dál,pračka jako by chtěla ždímat ale nerozběhla se na rychlé otáčky ždimani,stale jen točila zrychleně bubnem jak při prani a snažila se pradlo vyvážit ale tady u te se po vypuštění vody motor ani nehne.něco někde odešlo,když to vyhodilo jističe než se pračka pokazila,a to se právě stalo jak pračka ždímala ale ne pradlo ale žaluzie a to nemohla vyvažit a začla ždimat ale byl nevyvažený buben a tak to začlo silně třískat a celá pračka poskočila asi o 30cm ven z puvodního mista a vyhodila jistič.to se já nedívim,mě by nenapadlo žaluzie prát ale podle mě se to stalo nějakým přetiženim motoru asi.ale nic není ohořelé ani v programatoru a ani na motoru.nevím co dal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 469
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2007, 7:33    Předmět: Citovat

HM, a program so žmýkaním bez točenia motora sa normálne ukončí? Nezostane stáť programátor? Na motor pošle nejaké napätie čo ho má roztočiť? Nie som odborník na práčky, toto sa dá zmerať, ďalej už len so schémou.Ak nepošle žiadne napätie na motor, keď sa má točiť a nie je to v blokovaní od hladiny, vidím to v programátore. Ideálne by bolo ho skúšobne vymeniť. Š.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2007, 13:17    Předmět: Citovat

v programátoru jsou relé které ovládají spinani motoru,a jen během prani spiná a motor se točí,u ždimání relé necvakne a nesepne a rád bych zjistil příčinu proč nesepne.jinač programátor se nesekne,ten vždy doběží do konce,takže v tom to asi nebude.je tam v tom prográmatoru spoustu smd obvodu a procesoru,typuji to na vadu programatoru ale rad bych jej opravil.sdchéma k tomu není,jen zboku je konektor pro připojení pc čimž opravař asi pomocí počítače identifikuje zavadu a celý programator dle mne bude dost drahý.pračka stala 30000kč a je 2,5roku stará a programátor je plně digitální s displejem kde se všechno zobrazuje co pračka právě dělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 469
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2007, 13:38    Předmět: Citovat

Ak na cievke relé je napätie a relé nezopne,sú vadné kontakty. Ak ani na cievke nie je ovl. nap.,ostáva len vysledovať, odkiaľ to má ísť. Môže byť odpásaný spín. tranzistor, ktorý to má zapnúť. Ale ak je to komplet SMD, no neviem... Rozmýšľam, že podmienky pre žmýkanie budú splnené, keď programátor neostal stáť. Takže je to zahrabané v programátore vo výstupe čo spína relé alebo v relátku samom.. Asi mi zostáva len popriať veľa zdaru a trpezlivosti.... Š.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2007, 23:04    Předmět: Citovat

asi budete mít pravdu,zkusím ještě relátka samostatně proměřit a odzkoušet zda sínají a proměřit pár obvodu co je okolo nich,jelikož je to opravdu,celý programátor v provedení smd,takže nic moc na tom ve vyplem stavu nepoměřím a v zapojenem to nejde,neumožni mi to krátké dráty,jelikož je ten programátor zapojený v pračce tak,že dráty jsou napnuté a navíc není k tomu ani schéma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.11 sekund