Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY CMT-GPX7

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 22:10    Předmět: SONY CMT-GPX7 Citovat

Zdravim vsechny bastlire a servisaky.
Mam tento (predmet) mikrosystem a nejak se mi nezda jeho zvuk. Hlavne basy jsou nejak plechove a zbytecne zvyraznene, clovek poslouchajici rock nebo klasiku si musty dat do usi filtry aby to sedelo.
Chtel bych postelovat korekce uvnitr, nevite nahodou jestli je to reseny trimrama vevnitr nebo pres procesor. Jeste jsem to nemel rozdelane, ale uz jsem odhodlany to poopravit. Pomohlo by treba servisni manual nebo , rict ten a ten trimr je na vysky ten na basi. Generator a osciloskop mam, takze s merenim problem neni.
Diky za kazdou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 22:12    Předmět: Citovat

Sice to není vědecký názor - vrať to, kdes to koupil a Sony už nikdy více:)
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 22:13    Předmět: Citovat

Smile
za to taky dekuji, ale bouzel to nejde, v ty hale kde jsem to poslouchal se mi to zdalo ok (asi zanet stredniho ucha)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 22:18    Předmět: Citovat

U těchto výrobků zpravidla (dle mých zkušeností) pasivní korekce nebudou ... asi bude vše pomocí mcu ... Jsem sám zvědav, zda k tomu někdo bude mít schéma a poskytne ho.
Jinak té reakci se prosím nediv. Vůbec neskrývám, že tuto značku nesnáším. Zatím jsem neslyšel nic, co by od nich hrálo a bylo bezporuchové.
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit , ale to je tak všechno co se proti tomu dá dělat:)

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 22:24    Předmět: Citovat

Nerikam, ze tu znacku mam rad (co se tyce spotrebni audio, tak jedine JVC i kdyz urcite spousta lidi bude namitat), ale tyto zpravy pisu na notebooku od sony, ktery nebyl jeden z tech levnejsich, takze pokud se me pokazi, tak ...
Smile
a ted uz cekam ty rady HA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 6:49    Předmět: Citovat

Udělal se mi neplánovaný čekací čas, tak jsem si pročetl reference na různých německých a švýcarských serverech (dooyoo, de.shopping.c.., ciao, GuensTiger, servicemedia... a další): snad jediné, na čem se shodují, je, že to má RDS, umí to mp3, neumí to blue-ray ani nastavení hlasitosti pro sleep či budíka, a má to 13 cm odnímatelné reproduktory a MegaBass.
O jiných korekcích nikde ani slovo.
Má to aspoň předvolené průběhy?
Jinak se názory poněkud rozcházejí - od "co bys nechtěl za ty peníze, vždyť to hraje skoro jak Bose" až po "za tu cenu to mohlo hrát líp".
Jenže to je na serverech, kde je jedním z podstatným měřítek právě cena.
Asi největší podíl objektivity se najde tady:
http://foto.potrebitel.ru/index.phtml?action=model_item&cat_id=243&gud_id=4330&mag_id=1&num_id=40 - ale chce to umět azbuku. Stručně - ohodnocení celkově velmi příznivé s tím mínusem, že pro některé hudební žánry chybí možnost nastavení vhodnějších korekcí. Výšky a středy a většinu basů to zvládá velmi dobře, nejnižší kmitočty nezachrání ani zdvojený bassreflex. Reprodukci přirozených zvuků (řeč, zvuky přírody, akustické hudební nástroje) chválí, nad reprodukcí rockové hudby krčí rameny.
Tak si vyber. Ale zmínka o DSPX signalizuje, že kmitočtovou charakteristiku hardwarově asi nezměníš, něco by šlo poněkud pochybně vylepšit snad jen úpravou zpětné vazby koncových stupňů nebo korektorem zařazeným před ně.
Jde o to, co tím vlastně získáš.


Naposledy upravil Hill dne st říjen 17 2007, 7:21, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 6:50    Předmět: Citovat

Bohužel to co ve velkých halách prodejních řetězců hraje slušně, doma v malém pokoji ohluchne. V lepších obchodech máš na tyhle poslechové testy další místnost rozměry podobnou pokoji a tam si je můžeš vyzkoušet v jiném prostředí. Na druhou stranu dostals přesně co sis koupil, levný šrot.
Obávám se že zvuk jednoduše upravit nepůjde, na to má uvnitř svůj mcu, ledaže bys jej dokázal nějak zázračně přeprogramovat.
Vše se odvíjí od ceny zařízení. Čím levnější věc si někdo koupí, tím více ji musí výrobce ošidit, aby se do výrobní ceny vešel. A ta je jen zlomkem ceny prodejní (než se totiž dostane k zákazníkovi je často i 10x dražší).

Zajímavý je že já mám přesně opačné zkušenosti než vy dva. Mám věž od SONY už tak 14 let a dodnes ještě nebyla v opravě a to hraje tak 5-10 hodin denně. Převážně CD a na původní optice. Pravda tehdy jsem za její cenu mohl mít i 3 levnější. Ale kdo si kupoval ty levné, tak nikomu už nehrají. I domácí kino mám od SONY opět vyšší kategorie se všemy výhodami a necnostmi domácích kin. Kamarádi mají věže a rádia a zatím jsem opravoval jen jednu hifivěž - studené spoje. A drží i mnoho jiných zavrhovaných značek. Ovšem třeba věžiček JVC jsem měl už v opravě spousty a mnoho jiných vychvylovaných značek.

Kdo má peníze tak si pořídí kvalitu. Kdo je nemá má dvě možnosti - buď si trochu připlatí a koupí něco lepšího nebo "ušetří" a koupí ten nejlevnější šmejd. Každá značka má levné věci pro nenáročné spotřebitele - ti dostanou přesně to co si zaplatí, nic navíc. Třeba i Denon má sociální řadu za zlomek ceny normálních produktů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 8:08    Předmět: Citovat

Ano, to souhlasí - malou místnost vybudit na nízkých kmitočtech je vždycky těžší.
Podepíšu Pavlovi i to ostatní - SONY, stejně jako řada dalších značek s delší tradicí, prostě v každém období přesouvala důraz na kvalitu a spolehlivost do segmentů prodeje, kde ani vyšší cena nebyla na závadu.
V jednom období to byly Betamaxy (modely VHS už byly převážně normální spotřební šmejd), kazeťáky a decky (řady TC...S, SD včetně přenosných se chovají k majiteli téměř stejně vlastnosti už přes 20 let), některé modely gramofonů jsou na tom zrovna tak...
Samozřejmě nejde všechno vyrábět robustní, spolehlivé a špičkové - to je na převálcování firmy těmi, co jim životnost na srdcích neleží. Tak i značky zvučných jmen musely(?) v zájmu velkosériové výroby sklouznout s některými výrobky pod průměr.
Samozřejmě, ne každý si to myslí: namátkou Denon, Harman Kardon, Sennheiser, Bang&Olufsen, Marantz a ještě pár dalších.... no, dělají pořádný zvuk za pořádnou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 8:27    Předmět: Citovat

Zrovna HK svými novými receivery padá do ligy "naše značka do každé rodiny" a BO mi jako zvuková kvalita moc nepřipadá, je to spíš designérská firma pro střední zbohatlíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 8:33    Předmět: Citovat

hmmm, tak nejak jsem tento vysledek predpokladal

predvolene prubehy to nema, jen tlacitko, ktere zvyrazni uz tak dost zvyraznene basy. Pak jeste dva "potaky" na nasteveni vysek a basu, ty funguji jako 0,+-1,+-2, bohuzel tim nejde nastavit nejaky rozumny poslech. Je to "vezicka" ktera byla holt vyrabena pro vetsinove posluchace "tanecni muzika duc duc". ´Kdyz neslysite basy (bubny) nemate se podle ceho trepat.
Jak budu mit cas, tak asi udelam na vstup ekvalizer a skusim to vyrovnat podle osciloskopu. Uvidime, jestli se to zlepsi. Jde me o to si poslechnout rock, jazz, blues ci chanson (to posledni hlavne pro zenu). Necekam zazraky, pochazim s chudsi rodiny a neco jako zesilovac a bedny byli pro me jen sen. Na druhou stranu i kdyz jsem za vez vyhodil 8tis. tak ocekavam, ze to bude hraaaat. V praci mam stary zesik AZS222, ktery jsem dostal od kamarada i s bednama - ten mi poslechove vyhovuje vic. Bohuzel to domu vzit nemuzu. Za prve se to nehodi k nabytku (manzelka by tenhle omlaceny kousek vyhodila) Smile a ani to nemam kam dat. Mam byt jen 1+1/2 az 1+3/4 (1+1 tomu snad rict nejde). Ale doroka a do dna sa odstehuju do vetsiho na vesnicku, tam bud nainstaluju ten AZS222 nebo neco vyrobim. Tu SONY necham jen pro navstevy na tiche podkresleni nesmyslbych kecu nad sklenkou piva, vina ci slivovice. Na kvalitni vez stejnak nebudu mit prachy, protoze budu platit hypoteku jak kravu.
Jeste jednou dekuji za reakce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 8:40    Předmět: Citovat

Už se to také nestaví ručně a hotové moduly se do Evropy a USA dovážejí. Konečně Marantz je taky převážně designerská firma: jen vybrat dodavatele komponent a ustrojit to do elegantního kabátu - nedávno jsem repasoval jakéhosi jezevčíka z poloviny sedmdesátých let, většího, než ta mikrověž - uvnitř byla mechanika kazeťáku Superscope s výklopnými hlavami, v nezměněné podobě používaná asi tak od roku 1970 v nejlevnějších modelech. Zbytek zařízení ale aspoň vypadal poctivě a pro uši to hrálo velmi slušně.
Dnes už ani na tu značku nemůže být úplný spoleh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 15:21    Předmět: Citovat

Jestli se nepletu, Marantze koupil Philips.
Mimochodem pokud nejsou peníze, lze sáhnout po starších komponentech. Docela dobře se mi osvědčila spolupráce s jedním pánem z Holoubkova , inzeruje jak na aukru pod nickem novia1 tak i na odklepnuto , tuším stejný nick. Nechci tím dělat reklamu, ale koupil jsem od něj pár věcí a většinou je velmi slušný stav a je seriozní. Tak možná zkusit nějakou tu aukci či tak ... Nemusí se vše kupovat nové.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 15:41    Předmět: Citovat

Novia1 - to je nějaký bazarník, ne ? Taky jsem se na jeho nabídku párkrát díval, ale myslím, že tam moc často měl něco jako "zboží není skladem, dodání za 3 týdny".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2007, 19:16    Předmět: Citovat

Bazar to isti. Kupil som takto za 300 korun vezu Sony z 80-tych rokov - tuner, dvojkazetak, gramofon - aj s reprakmi. Kazetak je v dost zlom stave, v zdroji som menil elyty - ale hra to celkom slusne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2007, 12:28    Předmět: Citovat

co se tyce bazaru, nevim nevim, chtel bych tam mit i mp3 prehravac, mam spoustu muziky z koleji a nechci u toho zapinat pocitac,
Kdyz si koupit CD prehravac novy, tak to zase bude vez nachuja, protoze to asi nesladim, aby to vypadalo podobne... (kazety nepotrebuju, zadne nevlastnim)
Ale mozna zacnu postupne (zesik, tuner), pak to treba prodam a koupim neco novejsiho taky z bazaru i s tim mp3.
Tusim, ze me sprdnete za mp3 a stezovani si na nakvalitni reprodukci soucasnou, ale ty mp3 posloucham minimalne, spis kdyz porizuju novou desku, tak si to prvni naposloucham na tech mp3, abych vedel do ceho du. A kdyz jich mam tolik, tak je mi to lito to vyhodit. Taky to poustim navstevam na prani. (Navstevovy jukebox.)

EDIT: kaslu na mp3, ty se jednou za mesic pusti s kompu nebo na stavajicim systemu... Tak mi treba nejaky zesik a tuner nalozi jezisek. Mate nejake typy na znacky (krome uvedenych vyse), predpokladam, ze v bazaru budu omezen vyberem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund