Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Na jakou vysokou školu...
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
roveride
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 16:17    Předmět: Na jakou vysokou školu... Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit-ozhoduju se co studovat a kde studovat.
Co se týká oborů tak buď něco strojního se zaměřením na automobily, nebo elektro techniku- spíš slaboproud, NF techniku bez nějaké specializace, použití různých součástek a podobně.
Pokud bych si vybral elektrotechniku, jaká je podle vás pro mě nejlepší VŠ na elektrotechniku z mého výběru ?

Univerzita Pardubice obor , obor Komunikační a mikroprocesorová technika
-podle toho co píšou na jejich stránkách tak to vypadá že tam bude přepočítačováno a málo z analogických obvodů, nejaký "více analogový" obor tam nemaj
je zde však veliké + že bych mohl dojíždět z domova-> ušetřený prachy

FEL ZČU v Plzni přijde mi nejideálnější- právě kvůli všeobecnosti studijnich oborů aplikovaná elektroechnika a elektronika a komunikace
velké+ měl bych bydlení v plzni zadara

ČVUT-Elektronika a sdělovací technika
přecejen je to prestižní vysoká škola, ale bydlení v praze je tuze drahé, navíc sinejcem jistý zda by tento obor vyhovoval mým požadavkům...
nějak se mi na jejich stránkách nepodařilo najít bližší info o tomto oboru...

VUT studijní obor Elektronika a sdělovací technika mi přijde ideální jelikož je v jeho programu prakticky vše ud NF slaboproudu po mikrovlny...
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 18:51    Předmět: Citovat

Tak kde zacit? Zacnu tim nejhorsim...Pardubice SHIT! Nechod tam ani kdyby ti za to platili!

Plzen, nebudu se vyjadrovat, nikoho tam neznam a ani jsem se o tu skolu nezajimal, kdyz jsem si vybiral.

VUT, dobra volba, urcite spatne neudelas, vicemene to je stejny, jako vyuka na CVUT FEL(mam tam kamose)

CVUT FEL studuju ja, ted jsem dodelal bakalare(elektronika a sdel. technika) a studuju dal magistersky...ta vseobecnost, kterou ty pozadujes tam prave je a neskutecne me S*RE, ja chtel ciste elektroniku, ale ty se tam nedockas..povinny predmety jsou vseobecny zvasty ze vseho(od telekomunikaci pres radio az po elektroniku), jedina sance je si zapisovat "svoje" predmety navic(celkem velka volba z praktickych predmetu, ale jak pisu, je to nad plan, pouze volitelne). To co popisujes v prvnim odstavci je spis az v magisterskym(vyplyva ze studijniho programu Elektroniky a sdel. techniky...zaklady od vseho(VF,NF,elektronika,telekomunikace,...). Nejaky vyssi deleji je az v magisterskym, kde se to deli na elektroniku(ja mam prave tu zminovanou aplikovanou elektroniku), radioelektroniku,telekomunikace,ekonomiku,atp.

Zaver...chybu neudelas ani CVUT, ani VUT, Pardubice NE!(na tu elektroniku to je napytel, spis to jsou kompy a ekonomika, nehlede nato, ze to je celkem novy a kvalita stoji zahovno)...o Plzni vim kulovy. BTW co si predstavujes pod pojmem tuze drahe bydleni?

PS: na CVUT a VUT mas moznost pracovat v ruznych skupinach a ucastnit se ruznych projektu(coz v pardubicich asi tezko)

Jestlin se chces na neco zeptat vic, mam dole ICQ a email...pripadne muzu dat kontakt na kamose z VUT(taky cerstvy bakalar)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 18:57    Předmět: Citovat

Analogové technice se věnují i na UI v Pardubicích, i když víceméně okrajově. Přístup, řekl bych, jako k nutnému zlu tam, kde to zatím nejde digitálně. A je to nové, zatím se to tam hledá.
Jenže i tam, kde jsme si před časem neuměli digitál představit, už dnes vesele běhá. Analogová technika se stále uplatňuje "někde na začátku či na konci", ve snímačích a akčních členech (například v převodníkách elektrických veličin na neelektrické a naopak), ve zvukové a obrazové technice. V té se ale "to mezi tím" stále více digitalizuje a zájem univerzit o analog klesá...
I vysoké školy se chovají komerčně a orientují se na obory, pro které je šance najít průmyslové uplatnění.
Jestli ti jde o obor spojující mechaniku a elektroniku, co určitě má budoucnost, zkus třeba mechatroniku na www.vslib.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 19:11    Předmět: Citovat

Vidis kua...na Liberec jsem uplne zapomnel, ale autor ho nezminoval, tak jsem si na nej nevzpomnel...i tam mam dost kamosu a jsou spokojeny...jinak tam docela frci(aspon co vim) lasery a nanotechnologie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 20:15    Předmět: Citovat

Já jsem se rozhodoval mezi ČVUT a VUT, nakonec jsem (myslím dobře) vybral VUT. Už mám za sebou (snad nejnudnější) první ročník oboru Elektronika a sdělovací technika. Vybral jsem si celkem zajímavé volitelné předměty, tak snad to bude lepší. Jinak na Pardubice jsem moc chvály neslyšel, ale nemohu to z vlastní zkušenosti posoudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roveride
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 22:50    Předmět: Citovat

ok, díky za rady, takže pardubice vylučuju, na ten liberec se kouknu
jinak sme si trochu nerozuměli, já chych chtěl buď elektrotechniku (už jako malej, eště sem ani nechodil do školy, sem si hrál že dělam zásuvky Laughing ) tu analogovou a více méně všeobecně, nebo onu mechaniku- ale tam zase více méně jen to co se týká aut (před 2ma rokama sem se začal o auta zajímat, a od doby co sem si před rokem koupil svoje 1. sem do aut blázen a tím nemyslím do slintání nad katalogama, ale do toho jak co funguje Very Happy ) a co se týká případný ekonomie co by se do toho zapletla tak to by bylo pro mě nutné zlo...

takže eště musim vyzjistit něco o té plzni , jelikož tam bych měl pěkný byt 2+1 v dobré lokalitě zadara Cool na rozdíl od kolejí s hajzlíkem na chodbě v praze za 100kč/noc...

stepa: dik, až budu mít konkrétnější dotazy tak ti napíšu...
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po říjen 01 2007, 23:09    Předmět: Citovat

roveride napsal(a):
takže eště musim vyzjistit něco o té plzni , jelikož tam bych měl pěkný byt 2+1 v dobré lokalitě zadara Cool na rozdíl od kolejí s hajzlíkem na chodbě v praze za 100kč/noc...

ROFL, co blaznis, kdes to vzal? Nejdriv si laskave zjisti info, at nesiris takovy kecy Wink . Koleje jsou na strahove s hajzlama na chodbe za cca 2000 na mesic+dotace cca 2200/3 mesice...2000-2200/3=2000-733=1267 cca

1267/30=42 NA NOC

Bubenec je jeste levnejsi a je to 5 minut pesky Smile . Tady mas link:
http://suz.cvut.cz/kolejne_0708.html

Jestli chces delat jenom auta, tak sis spletl skolu, to musis jit na automechanika, to se na VS nevede...urcite ne v BC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
roveride
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 9:25    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
roveride napsal(a):
takže eště musim vyzjistit něco o té plzni , jelikož tam bych měl pěkný byt 2+1 v dobré lokalitě zadara Cool na rozdíl od kolejí s hajzlíkem na chodbě v praze za 100kč/noc...

ROFL, co blaznis, kdes to vzal? Nejdriv si laskave zjisti info, at nesiris takovy kecy Wink . Koleje jsou na strahove s hajzlama na chodbe za cca 2000 na mesic+dotace cca 2200/3 mesice...2000-2200/3=2000-733=1267 cca

1267/30=42 NA NOC

Bubenec je jeste levnejsi a je to 5 minut pesky Smile . Tady mas link:
http://suz.cvut.cz/kolejne_0708.html

Jestli chces delat jenom auta, tak sis spletl skolu, to musis jit na automechanika, to se na VS nevede...urcite ne v BC.


dobre, tak sem se seknul, pokud ja vim tak na cvut je na strojarne obor Dopravní a manipulační technika:
"Absolventi získají základní znalosti z konstrukce, vývoje a údržby automobilů, kolejové železniční i městské dopravy a spalovacích motorů pro dopravu a energetiku.
Studenti se seznámí s dopravní technikou, získají znalosti o principech dopravních strojů, technologii výroby a metodice konstruování při využití počítačů v konstrukci. Součástí výuky je elektrotechnika dopravních strojů. Volbou volitelných předmětů je určeno konkrétní zaměření v závěru studia. "
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 9:26    Předmět: Citovat

Jinak první tři roky budou "teoretická pakárna" asi všude. Teprve potom, až zjistí, že už studenty přecpali teorií tak, že si pletou plus a mínus, tak jim nakonec dovolí si taky sáhnout v labinách na nějakou mašinu + vybrat si konečně nějakej normální volitelnej předmět,třeba i z jiné fakulty,a ne jen ty jejich "povinně volitelný".
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6314
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 16:04    Předmět: Citovat

jojo,
jeste doplnim (nebo zopakuji):
- delal jsem CVUT, jsem docela rad, ze jsem si to vybral (obor biomedicina), je tam docela slusny zazemi a profesori, ktery jsou sice uz starsi nez na ostatnich skolach, ale asi to nejlepci (napr. katedra mereni, pole, obvody), ostatni na tom taky nejsou zle
- VUT znam od kamaradu, chybu s tim neudelas
- Liberec - super rozjizdejici/rozjeta skola se spoustou projektu prukopnickych (mezinarodnich) - znam tam nejake ucitele - vyborni odbornici (obor mechatronika)
- ostatni skoly spis neee (to jen kdyz se na tyto nedostanes nebo budes chtet bydlet zdarma Smile )

- pokud jeste mas zajem i o strojarinu, tak na CVUT strojni fakulta maji ustav pristrojove a ridici elektroniky, takze muzes byt strojar a hrat se z ridicima systemama (prvni dva roky strojarina - pak elektrika)
- co se tyce obtiznosti studia (srovnani mezi kamaradama z dob mych studii): CVUT, VUT nejtezssi, Plzen, Ostrava levu zadni, ostatni neznam

PS: Kdyz jsem hledal praci po skole vydel jsem spoustu inzeratu, ktere zacinali vetou:
-nejscastejsi: Hledame inzenyra elektro...
-obcas: hledame absolventy CVUT elektro...
-ojedinele: Hledame ing. elektro, ne Ostrava!...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 16:50    Předmět: Citovat

Ostrava levou zadní ? Leda hasičárna nebo ekonomka. To jsou takové kecy jako v každé druhé hospodě o řízení státu nebo fotbale.

Úzká specializace oborů je v praxi IMHO k ničemu, jednak se technika neustále vyvíjí, jednak v praxi je více požadavků na lidi, kteří mají širší rozhled. Jsou samozřejmě lidé, kterým se podaří pracovat v naprosto úzké specializaci, ale těch asi není mnoho. Osud odborníků úzce specializovaných na osmibitové počítače JSEP/SMEP v minulosti bych nechtěl absolvovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 17:01    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Ostrava levou zadní ? Leda hasičárna nebo ekonomka. To jsou takové kecy jako v každé druhé hospodě o řízení státu nebo fotbale.

No nevim jak mas stary info, ale ja mam par tydnu cerstve a kazdy rok to je stejne...dost schopnych ostravaku utika do Prahy, nebo Brna a to samy Slovaci...Ostrava stoji proste za PRD.

BTW s tou uzkou specializaci souhlasim...ve skole nevi kde skoncis...to konkretni co budes delat se mas naucit az na pracovisti(aspon tak nam to rikali a ja s tim i castecne souhlasim).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 17:15    Předmět: Citovat

Závisí na oborech, některé jsou asi šité horkou jehlou a tomu to odpovídá.
Ten problém je ale všude podobný, málokterý špičkový odborník z praxe půjde učit kamkoliv, a pokud ano, tak rychle ztrácí kontakty s praxí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 18:11    Předmět: Citovat

Jasny...o tom zadna...jenom rikam co jsem slysel a prave to nebylo od mala lidi, tak tomu docela i verim. Rikali mi to i vyucujici na stredni, at tam radsi nelezeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12333
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 02 2007, 18:22    Předmět: Citovat

Jo, jedna pani na středni povídala... v Ostravě všichni kopou uhla, na Hanej kopó erteple a v Brně sou krokodýli.

BTW, čerstvý odborník, který se chce vše naučit až na pracovišti, se na pracoviště obvykle ani nedostane. Nedávno jsem mluvil s headhunterem z jedné agentury, vzhledem k nedostatku už loví i mezi budoucími absolventy, a přesně tuhle větu říkal - akorát že obvykle vede ke zkrácení přijímacího pohovoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund