Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

identifikace el. přístroje?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hero



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 6:21    Předmět: identifikace el. přístroje? Citovat

Nevíte někdo k čemu mohlo sloužit vyfocené zařízení? Když ho zapojím do el. sítě, vytváří to poměrně silné pulzní magnetické pole. Frekvence pulzů se dá nastavovat potenciometrem od zhruba 2/s a rychleji, příkon asi 3,3 A.


DSC00021.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00021.JPG
 Velikost:  84.73 kB
 Staženo:  71 krát


DSC00022.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00022.JPG
 Velikost:  90.4 kB
 Staženo:  68 krát


DSC00024.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00024.JPG
 Velikost:  104.54 kB
 Staženo:  68 krát


DSC00025.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00025.JPG
 Velikost:  105.27 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31895
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 7:02    Předmět: Citovat

Vypadá to jako nějaká tlumivka - ale s tyčovým jádrem, a když píšeš pulsní mag. pole, napadá mne nějaký detektor trhlin nebo tloušťkoměr - podle odezvy na mag. puls v přiloženém materiálu lze usuzovat na tloušťku nebo druh materiálu, v případě znalosti chování bezvadné součásti se podle odezvy dá detekovat nějaká strukturální vada materiálu apod. Taky se může jednat o přenosný (k této domněnce svádí i to ucho) generátor pro nějaké pokusy s ovlivňováním biologických materiálů pulsním mag. polem - víc by se dalo odvodit z informace, odkud dané zařízení máš a co konkrétně se nachází na té DPSce uvnitř - je tam pouze jednoduchý časovač coby zdroj impulsů a výkonový spínač, nebo i detektor případné indukční odezvy, podobně jako v "minohledačce"? Zkus zjistit a popsat víc informací, zatím to je spíš o křišťálové kouli a věštění...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 8:49    Předmět: Citovat

Napadá mě jestli by přístroj mohl sloužit v magnetoterapii.
Jak píše EKKAR skus popsat podrobněji.

Trochu trpělivosti neuškodí,pokud nejde o život,tak nejde o nic ! ! ! !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 9:06    Předmět: Citovat

Jestli nás pan hero netahá za fusekli, tak je to odmagnetovací tlumivka na ruční nářadí, amplituda pulsu se triakem plynule snižuje až k nule. Yeah!
Ovšem řemeslně moc pěkná práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31895
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 9:08    Předmět: Citovat

Na magnetoterapii jsem chodil, tam se používají cívky ve formě tubusů (navléknout na léčenou končetinu) nebo pouze bandážovaných svitků (položí se na plocho třeba na záda), navíc příslušný budič je značně komplikovaná mašina s u-procíkovým ovládáním a spoustou ovládacích prvků. I kdyby to byl něčí "bastl", při pokusu o aplikaci by mu to asi vytáhlo plomby ze zubů, na tuto eventualitu bych řek že je to příliš silná cívka... Spíš bych si tipnul, že by se s tím daly na jistou vzdálenost bezkontaktně vytahovat hřebíky z beden...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 9:16    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
I kdyby to byl něčí "bastl", při pokusu o aplikaci by mu to asi vytáhlo plomby ze zubů,


Řekl bych, že běžně používané plomby z amalgámu (Ag, Cu, Sn, Hg) se k magnetu chovají naštěstí netečně Wink o moderních nedokonalých náhražkách z kompozitu nemluvě Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 10:32    Předmět: Předmět Citovat

Kdysi před léty jsem něco podobného dělal .
Vyšlo v AR. Ročník si už nepamatuji.Pohledám a pokud najdu uveřejním.
Jednalo se o magnetoterapii.El. magnet byl silný válcový a spínaný tyristorem.
Fakt síla . Doktor pro kterého jsem přístroj dělal si ho chválil.
Co uvádí EKKAR jsou profesionální přístroje.
Přístroj na obrázku se mi zdá jako amatérská výroba.
Počkáme si na bližší upřesnění.

Pokud nevyzkoušíš nedělej předčasné závěry!
Trochu trpělivosti neuškodí,pokud nejde o život,tak nejde o nic ! ! ! !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 10:57    Předmět: Citovat

V žádném případě se nejedná o přístroj na megnetoterapii, protože jednak jsem takové dva dělal, druhak jsem strávil měsíc v žacléřské nemocnici a m.j. jsem byl léčen i magnetoterapií. Tak jsem to tam podrobně okouknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 11:25    Předmět: Citovat

To může být DIY přístroj na magnetoterapii vyvinutý na základě pokusů prof. Orfanika, též kombinovaný s dálkovým demagnetizérem videohlav, magnetovávačem reproduktorů a ohýbačem kolejnic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 12:24    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
To může být DIY přístroj na magnetoterapii vyvinutý na základě pokusů prof. Orfanika, též kombinovaný s dálkovým demagnetizérem videohlav, magnetovávačem reproduktorů a ohýbačem kolejnic.


Tiež by to mohol byť magický magnetický "niečovátor", podobný v účinkoch zázračnému "Středa lejzru" s červenou LED-kou. Já nic, já muzikant

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hero



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 16:14    Předmět: Citovat

Tak jsem to rozebral a udělal ještě pár obrázků. Součástky:Tesláckej tyristor KT705-480V,15A;druhý tyristor K504-480V,0,4A; ty tři žluté součástky jsou TC215, a ten větší TC218; je tam diak, řídí ten menší triak;třetí triak KT505-jako 504;pak Zenerova dioda KZZ74-9,0-10,5V, 5A; pak ještě tři diody a odpory a jeden trimr. Dal mi to kamarád, taky nevěděl co to je. Je to podomácku dělaný, ale jak někdo napsal, perfektně dílensky zpracované(i ten chladič triaku z měděného plechu je vyleštěnej. Jo a ta frekvence je jak jsem psal, když na min.,je to jako tlukot srdce, a max. bych odhadl tak 1500/s. Celé to váží 4kg a vypadá to jako nějaký zásuvný modul.

Oprava není tam žádný triak, všechny tři jsou tyristory Tesla, to jsem se přežblebt. Confused



DSC00030.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00030.JPG
 Velikost:  291.65 kB
 Staženo:  68 krát


DSC00032.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00032.JPG
 Velikost:  255.24 kB
 Staženo:  62 krát


DSC00036.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00036.JPG
 Velikost:  252.75 kB
 Staženo:  66 krát


_________________
Naše zásady končívají tam, kde se kříží s našimi úmysly. K.K<br />


Naposledy upravil hero dne ne září 30 2007, 23:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
hero



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 16:20    Předmět: Citovat

a ještě bych dodal: když přiblížím stran. klíč (třeba 13-17) na vzdálenost 3cm, tak mám co delat, abych ho udržel. Rolling Eyes
_________________
Naše zásady končívají tam, kde se kříží s našimi úmysly. K.K<br />
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 16:25    Předmět: Citovat

no tak už rovnou můžeš překreslit schéma a jsi doma Smile
nebo změřit průběh impulsu. Jestli se plynule zmenšuje k nule, slouží to pro odmagnetování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 16:35    Předmět: Citovat

Jestli to není na odmagnetování zvířat.
Vzpomněl jsem si na kreslený film, jak pes Pluto sežral magnet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hero



Založen: May 13, 2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 30 2007, 17:18    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
no tak už rovnou můžeš překreslit schéma a jsi doma Smile
nebo změřit průběh impulsu. Jestli se plynule zmenšuje k nule, slouží to pro odmagnetování.

Já bohužel ne, jsem amatér a i když mě elektronika valmi zajímá, tak pořád mi chybý základy, a bez těch se člověk neobejde. A ve 40ti už mi to ta hlava moc nebere, nicméně učím se pořád. Před rokem jsem začínal!!! s PC.Takže já z toho poznám kulový, jsem jenom zvědavej k čemu to sloužilo, a na co by se to dalo použít. Může za to ta preciznost s jakou je to dělaný, takových věcí si všímam. No každopádně díky za tipy, sice nic určitého, ale můzu nad tím přemýšlet. Shocked

_________________
Naše zásady končívají tam, kde se kříží s našimi úmysly. K.K<br />
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund