Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Radiomuseum.org
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po září 24 2007, 19:35    Předmět: Citovat

Občas se něco takového najde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 25 2007, 15:30    Předmět: Citovat

Třeba Pionýr 504U-II tam má od nějakého suvenýra chybně uvedené označení a ani tam není obrázek (takových článků o českých rádiích je tam víc, asi někdo nahání body). Já bych to rád opravil a doplnil i o schéma, neboť toto rádio mám, ale nemám tam účet...
Dalším takovým je Empo Tribun, tam je taky chybná informace - nemá tlačítka, ale otáčecí knoflíky - a ani obrázek tam nedal. Rovněž mám doma a můžu nafotit i dodat schéma (obdržel jsem od jistého kukinka, ještě jednou děkuju), ale nemůžu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: út září 25 2007, 15:40    Předmět: Citovat

Zkus to opravit přes kontaktní formulář jako host.
http://www.radiomuseum.org/dsp_mailformular.cfm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út září 25 2007, 15:59    Předmět: Citovat

Klidně to tam můžeš poslat na doplnění či opravu - jedině, že bys chtěl vložit přístroj, který tam ještě není, potřebuješ registraci.
Při najetí na miniaturu obrázku se pak objeví poděkování se jménem, kdo to tam poslal.
Jinak je tam dost příspěvků s odkazem na oldradio.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keszeg



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 89
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út září 25 2007, 21:45    Předmět: Citovat

Chtěl bych přispět trošku k diskusi o Radiomuseum. org:
Co se týče smetánky, tak je to klub fandů, ne žádných zazobanců. Ti fandové vlastně ve svém volném času ještě dále rozšiřují databázi hlavně elektronkových přijímačů, mezi členy není žádný Rotschild. Jednorázový režijní poplatek 25 dolarů - není to ani půl nádrže auta, anebo večeře pro dva v trošku průměrné restauraci. Navíc, stačí jednou do roka přidat nějakou schému, fotku anebo příspěvek a dotyčný má nazbírané body na několik let dopředu. Pokud se podíváte kamkoliv do světa, informace mají svoji cenu a všude se za ně platí (anebo krade, ale to je na jinou diskusi). Jinak provoz serveru něco stojí taky a výměna jednoho kleknutého disku stojí více než 1000 EUR...
Nadace Radiomuseum.org původně vznikla jako databáze přijímačů z něměcky mluvících zemí, postupně se to rozrostlo o další a další země, okruh členů se již rozšířil po celém světě.
Pokud kdokoliv z Vás uvidíte chybu, může i sám, jako host navrhnout změnu, anebo se stát členem a ještě více se zúčastnit na zdokonalování databáze přidáním nových modelů.
Osobně mám administrátorská práva, hlavně pro Východní a Střední evropu. Pokud vidíte nesrovnalosti, anebo chcete něco doplnit, je možné se spojit i se mnou. U schémat a fotek můžu uvést Vaše jméno.
Samozřejmě platí, co již zdůraznil Hill: informace jsou pro osobní spotřebu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 0:27    Předmět: Citovat

Objevil jsem tuhle diskuzi sice skoro s křížkem po pohřbu, ale nedá mi to, abych něco nepřipsal. Jednak proto, že www.oldradio.cz je mým dílem a postupně se snažím tam dostat vše, co se vyrobilo ve spotřební elektronice na území Československa. Dělám to proto, že mě to baví a taky aby venku ve světě věděli, že jsme tady, co se týče radiotechniky, v minulosti nelezli po stromech.
Na radiomuseum.org jsem byl několikrát pozván, dokonce s členstvím zdarma, ale jejich způsob přístupu je mi v zásadě proti srsti, platit a ještě muset posílat informace, takže jsem odmítl. Německá rádia mě nezajímají a československá rádia mají z Baudyše, Kottka a něco i ode mě. Schemata německých a rakouských rádií jsou obsažena v 11 dílech Empfanger Schaltungen der Radioindustrie, mezi sběrateli u nás celkem rozšířená věc, ale nejsou tam fotky. Schemata z Baudyše jsem před lety zdigitalizoval na CD, pokud někdo potřebuje jedno schema, není problém poslat mailem, pokud by jich chtěl 10, pak už jedině si to CD koupit.
Pro ty, které zajímají jen tuzemské přístroje, je placený přístup na radiomuseum.org zbytečný luxus, www.oldradio.cz a www.radiohistoria.sk jsou zdarma, navíc na radiohistoria.sk denně přibývá spousta oskenovaných servisních návodů a zatím zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2007, 11:09    Předmět: Citovat

Radiohistoria je v tom dobra ze: kazdy tam moze pridavat fotky,vlastne skusenosti a najme orig. servisne navody,jeich tam spusta....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: po únor 04 2008, 21:11    Předmět: Citovat

Hledám bližší podrobnosti ohledně rádia ZENIT vyráběného stejnojmennou firmou v Přelouči v r. 1926-27. Je to černá dřevěná bedýnka. zapojení pravděpodobně 1 elektronkový audion, napájení bateriové, nf výstup na sluchátka. Jedinou zmínku jsem našel akorát na slovenském webu, kde je fotografie, ale nic víc bližšího. Je bez elektronky, ale pravděpodobně tam patří bateriová trioda RE 074.
Děkuji Honza.

_________________
Všechno jde, jenom chcíplá koza ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: po únor 04 2008, 21:23    Předmět: Citovat

http://www.radiomuseum.org/r/zenit_154.html

To bude ale nějaký jiný typ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza_jan



Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 425
Bydliště: Doma

PříspěvekZaslal: po únor 04 2008, 21:32    Předmět: Citovat

Díky, ale na to jsem už koukal. To je o 2 roky mladší a má asi 3 nebo 4 elektronky. Tohle je někde hned ze začátku výroby. Má výrobní číslo 0241. Moc se asi s ním nehrálo a tak se uložilo se na půdu, kde leželo až dosud.
_________________
Všechno jde, jenom chcíplá koza ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 05 2008, 9:41    Předmět: Citovat

Schemata čs. rádií, která nejsou v Baudyšovi, se shánějí jen velice těžko. Baudyš začíná rokem 1931, starší rádia už byla neperspektivní a některé firmy z té doby už ve 40. letech, kdy Baudyš vznikal, neexistovaly. Občas někdo udělá o nějakém neznámém čs. přijímači servisní dokumentaci včetně schematu. Zcela neznámá, co se týče schemat, je pražská firma Titan, zanikla někdy v roce 1937 a její politika bylo utajování zapojení svých výrobků, aby si je majitelé museli nechat opravit zase jen u nich. Dokonce používali součástky bez označení hodnot, nebo odpory, maskované jako obyčejný drát v bužírce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2008, 2:18    Předmět: Citovat

Na radiomuseum.org jsem byl několikrát pozván, dokonce s členstvím zdarma, ale jejich způsob přístupu je mi v zásadě proti srsti...

Tak s tímto názorem o jejich způsobu přístupu plně souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: čt duben 07 2016, 16:39    Předmět: Citovat

Zda ma nekdo ochotny registraci a stahl by fotky v plne velikosti jednoho veterana tam uvedeneho. Neni to az tak nutne ale hodilo by se kvuli puvodnimu vzhledu.
Dekuji pripadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt duben 07 2016, 17:02    Předmět: Citovat

o jakého veterána ti jde ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvoulampovka



Založen: Jun 25, 2011
Příspěvky: 284
Bydliště: KOLÍN

PříspěvekZaslal: čt duben 07 2016, 17:03    Předmět: Citovat

Oldradio napsal(a):

Pro ty, které zajímají jen tuzemské přístroje, je placený přístup na radiomuseum.org zbytečný luxus, www.oldradio.cz a www.radiohistoria.sk jsou zdarma, navíc na radiohistoria.sk denně přibývá spousta oskenovaných servisních návodů a zatím zdarma.

Uteklo 8 let a téma bylo vzkříšeno... Na www.radiohistoria.sk se stáhne již skoronic , leč přibylo jiné, např: http://nostalgyradio.cz/ . Jojo, svět se mění..

To Hejnicek: škoda, že neuvádíte CO sháníte.
Edit: ok1hga byl rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund