Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hp psc 2210 skener se kousl
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 15:46    Předmět: hp psc 2210 skener se kousl Citovat

dobrý den

dostala jsem jsem toto multifunkční zařízení darem, jediná závada byla že byly zaschlé kartrige ,že netiskla takže výměna, jela v pohodě asi týden,
problém nastal když jsem si koupila Hdd nainstalovala nové xp a při instalaci balíku od hp stáhnuté z netu, si aplikace kontrolovala jestli je připojená přes usb kabel a asi chtěla udělat test zařízení , kartrige v pohodě zkontrolovala ale jakmile začla kontrola skeneru, skener vyjel tak 2 cm do předu a jel zpátky na své místo ale aby se zastavil tak vlastně začal třískat do stěny ,začlo vše blikat hláška fail po odpojení od počítače a od sítě ,se vlastně vše opakuje a tudíž nejde tisknout

Chtěla jsem aspon aby mi zustala funkční tiskárna tak jsem ho odpojila ale místo toho mi píše že si mám vycentrovat kartrige ale to nejde poněvač mi píše Busy-asi zaneprázdněn, nejde nějak vyresetovat?

Dík za nějaký tip
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 16:55    Předmět: Citovat

skener tříská když optická závora neohlásí elektronice, že snímací lišta dojela do koncové polohy (na liště je fotozávora se škvírou a tou škvírou musí najet na plastový černý výstupek na zadní bočnici). Takže chyba může být buď tady nebo nejspíš v napájení příslušných obvodů, rozpojit multifunkční zařízení asi nepůjde, je tam jedna deska s MCU a bez znalosti dokumentace se to nedá, resp. by se pak dalo tu věc rovnou opravit. Někdy je to ale chyba driveru, stalo se mi že skener usilovně zajížděl do krajní polohy i když v ní byl a pomohlo přeinstalování.
Teoreticky mohl spadnout nebo prasknout řemínek převodu, tenhle typ konkrétně neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 18:54    Předmět: Citovat

fotozávoru znám ,u staršího skeneru co jsem měla pujčeného od kámoše to bylo v pohodě, pokud vyjela snímací hlava, když se špatně přenášel tak to tak přesně třískalo, tak se jen vrátila zpátky

,ale tady jsem to prostě nenašla,asi si snímá polohu pomocí něčeho jiného fakt nevím ,řemínek je ok , dělá to i když není napojen usb kabel, takže to bude asi nějaká elektro věc takže asi výměna celé desky Cry uvidím zkusím ještě zavolat do servisu hp zjistit ceny jestli se to vůbec oplatí zatím dík
Návrat nahoru
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 19:05    Předmět: Citovat

Některé skenery si zjišťují polohu podle bílého pruhu, co je nalapenej na krytu ze sklem (spodní část skla) Vím, že jeden skener HP, kterej byl mechanicky zadřen se po rozhýbání hlavy nechtěl zprovoznit. Začal fungovat po té, co jsem ho zadekloval..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 19:12    Předmět: Citovat

zkusi bych vše vyčistit a namáznout lehce tyče po které hlava jezdí a rozhýbat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 19:34    Předmět: Citovat

jj toho bílého pruhu jsem si všimla to mě pak taky napadlo,tyč namazaná, i vyčištěná snímací hlava zadeklované a nic Cry
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 20:38    Předmět: Citovat

hp servis se sotva vyplatí, ono se skoro nevyplácí už ani u nejlevnějších tiskáren kupovat další náplň.

Když už to teda máš rozebrané, zkus sundat řemínek nebo vysadit krokáč ze záběru a laborovat s fotozávorou. U většiny skenerů ale motorek vypne MCU po nějaké době, je tam timeout asi po půl minutě, tak to musíš znova vypnout a zapnout. Možná že je fotozávora jenom špinavá. Je to kostka, na každé straně dva zaletované piny (LED/fototranzistor).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 20:39    Předmět: Citovat

Hlavou musí jít volně hejbat,

Odpoj skener od počítače a zapni ho bez USB připojení k PC.

Hlava se musí rozsvítít a popojet dopředu a dozadu (s nasazeným deklem)
Pokud se Ti hlava nerozsvítí, hledej závadu v měniči pro zářivku, nebo v obslužné elektronice - Měnič je jednouduchý samokmitající oscilátor se dvěma tranzistory a při přivedení 12V na přívod se rozsvítí..
Pokud se Ti hlava rozsvítí, jde s ní volně hejbat ve vypnutém stavu, tak je v háji elektronika a tu tak lehce nespravíš, nebo můžeš mít vyšeptanou výbojku ale to se mi ještě u žádnýho skeneru nestalo..

Jinak ten měnič můžeš vypreparovat z podsvětlovacích výbojek pro "tuning" PC (stojí kolem 230Kč i s barevnou trubicí..) Délka trubice skeneru i podsvětlení PC by měla být stejná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 20:50    Předmět: Citovat

Měnič pro zářivku se dá odpojit miniaturním konektorkem vzadu na liště, pojezd funguje i bez svítící zářivky (skenery pro transparentní snímání místo toho přepínají LED nebo druhou zářivku ve víku). Nevím jestli každý model, ale skenery obvykle testují intenzitu a spektrum světla až po testu nulové pozice lišty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 21:02    Předmět: Citovat

při zapnutí se hlava rozsvítí, popojede do předu cca1,5cm a pak se krokově vrací zpět po nějaké době se krokování vypne a objeví se chybové hlášení,
mám sundanou HLavu s řemenu

ještě mě napadlo při výměně inkoustů se vlastně zvedá celý dekl i se skenerem jde to dost blbě takový docela špatný mechanismus žádné pružiny jen je to tam tak neuměle nasazené,

nemohL otřes spůsobit pohnutí snímače který je na plošné desce za soustavou skel a pak to jde přes čočku a pak na ten snímač, nebo by to mělo za následek jen špatně oskenovaný dokument?
Návrat nahoru
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 21:23    Předmět: Citovat

zkusila jsem odpojit zářivku, stalo se to. že stačí dát na zářivku kus bílého papíru který neprosvítá a pojezd se zastaví , pokud zapojím zpátky zářivku vše je při starém a pojezd si jede dál
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 21:35    Předmět: Citovat

je tam ta fotozávora nebo je nahrazená detekováním odrazné plochy přímo CCD snímačem? možná že HP už fotozávoru ošidil Twisted Evil

posunutý CCD snímač vůči optice jsem řešil ale u skeneru Canon, kde byl přilepený vteřiňákem místo přišroubovaný.
Vadná justáž má šanci že ji opravíš, vadná elektronika by byla horší.

K zamyšlení je vůbec celá úroveň toho asijského šmejdu co nám sem přistává. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 21:43    Předmět: Citovat

S HP skusenosti nemam, akurat s Umaxami. Tam bolo vzdy par veci:
- po zapnuti nie je READY a scanuje farebne pruhy - zly kontakt v kabloch od CCD
- po zapnuti nie je READY - spina na tom bielom pasiku na zaciatku
- na konci nezastavi a pokusa sa ist dalej - uvolnene uchytenie hlavy na ozubenom remeni - koniec drahy sa detekuje zvysenim odberu motora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 21:56    Předmět: Citovat

No ještě jsem oddělala umělohmotné víko s pojezdu hlavy , zapla jsem zpátky zářivku a zastínila proužkem papíru čočku pojezd se sice zastavil ale zářivka vesele svítí dál sice se neoběvilo chybové hlášení skeneru ale chce po mě zarovnat inkousty ale stále píše po zmáčknutí čehokoliv že je zaneprázdněn
Návrat nahoru
hanula
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 09 2007, 22:03    Předmět: Citovat

zatím dík lidi musím to zabalit , budu se v tom hrabat zítra
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund