Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nastavenie elektromera
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mirecB



Založen: Sep 21, 2004
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2005, 19:02    Předmět: Nastavenie elektromera Citovat

Zdravim vsetkych,
mam doma elektromer na podvojne meranie spotreby el.energie.Ale mam problem s odberom.Aj pri odbere len 40W ziarovky sa zacne elektromer dost rychlo tocit.Aj pri zapnutom radiu sa toci tiez rychlejsie ako by mal.Pri nizkych odberoch,ako je radio, niekdy nastava problem, ze sa elektromer v jednom mieste zrazu zastavi a rozbehne az po poklepani po nom, alebo pri vacsom odbere.Toto miesto je stale rovnake.Vie mi niekto poradit, ako by sa dal elektromer nastavit?Je tam dost vselijakych skrutiek na nastavenie a aj nejake regulacie, asi cez odporovy drot.
Pomohla by aj vnutorna schema elekromera.

Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2005, 20:24    Předmět: koeficient Citovat

Jak víš, jak rychle by se elektroměr měl točit?

Jestli posuzuješ elektroměr podle toho, že se točí rychleji, než ten hlavní, přečti si na jeho číselníku, kolik otáček kotouče odpovídá 1kWh. Mimo jiné se totiž elektroměry liší převodem, aby počítadla obou poskočila o stejný rozdíl za stejnou dobu při stejném odběru, bez ohledu na otáčky kotouče. Pravděpodobně na tom podružném najdeš podstatně vyšší číslo (třeba n=135), než na hlavním (třeba n=30).

Na kalibraci nesahej - ta závada je mechanická, někde se něco vzpříčí. Prozkoumej převod na počítadlo, obvykle stačí jemně promazat převody (nezapomenout na šneka!) a zkontrolovat vůli svislého hřídele v ložiskách (jestli nedrhne o brzdicí magnet).
Mimochodem elektroměr se kalibruje vodorovným posuvem brzdicího magnetu, ale, jak už jsem uvedl, v té kalibraci chyba nebude a doufám, že jsi už něco nerozšteloval.

Děláš se zařízením bezprostředně připojeným na síť. Pokud o nebezpečí hrozícím uvnitř elektroměru moc nevíš, a z tvého dotazu je zřejmé, že toho víš skutečně málo, otevírej elektroměr zásadně bez napětí. Na mechanickou kontrolu ho stejně není třeba.

A ještě něco: jestli měříš odběr spínaného zdroje s nevyhovujícím nebo žádným síťovým filtrem, může ten indukční elektroměr kecat. O kolik, záleží na konstrukci konkrétní verze konkrétního typu.

Ten test se žárovkou ti chválím, tam se výsledky dají dobře porovnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2005, 20:52    Předmět: Citovat

jestli Ti jde doopravdy o měření spotřeby pár věcí a živíš je z prodlužky (třeba celý kompl řetězec) tak si kup v OBI digitální wattmetr, který umí i počítat KWh. je v provedení do zásuvky a dokonce ukazuje i cos fi a nemusíš řešit problém ze starým vyhoněným zgarbem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2005, 22:15    Předmět: Citovat

Fakt ten watmeter by nebola zla vec a dokonca som počul že ukazuje aj aktualnu cenu pri odbere,len ho treba nastaviť podľa ceny (1KW/h)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2005, 22:56    Předmět: Citovat

Mety: Mám ho tady asi čtrnáct dní a to, že umí ukazovat i cenu je pravda. Viděl jsem podobný typ i u Conráda, ale tady v Brně jsem viděl jen verzi SCHUKO a tu do českých zásuvek nedáš. Navíc ten od OBI mě přijde levnější..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: po červenec 18 2005, 5:39    Předmět: Citovat

S digitálním elekroměrem je to lepší, ale kdyby to nešlo tak jsem v Brně na Kolišti viděl použité elektroměry za pár stovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: po červenec 18 2005, 22:45    Předmět: Citovat

Minuleho leta keď som pracoval v Prahe mali v LIDLU plnu škatuľu takých to vecičiek,ale pokial som mal čas tam prísť boli už vypredane Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2005, 9:53    Předmět: Elektroměr Citovat

Rozvodným závodům trvá mnoho hodin najustování elektroměru.
Schema znají zpaměti.A pak na elektroměr dají plombu.
Testuje se:elektroměr naprázdno +-12%napět
elektroměr proud max ale bez napětí,
chyby v mezích
Magnetický obvod se dá rozhasit/nastavení kos fí/
Elektroměr je přesný měřící přístroj a je vhodné svěřit do povolaných
ruk.Pokud je fyzicky schopen bude elměr sloužit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
And



Založen: Mar 24, 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá březen 24 2006, 14:13    Předmět: W alebo VA Citovat

Kupil som merak od Conrada. Som uplne ho prebastlil aby pasoval na nase zasuvky. Funguje to super. Ale mam otazku co vlasne mera elektromer W alebo VA? Na niektorych zariadeniach je to dost velky rozdel v hodnotach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: po duben 03 2006, 11:37    Předmět: Citovat

elektroměr musí měřit činný výkon, t.j. W /to je odebraná energie ve formě tepla či mechanické práce, za to platíme/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po duben 03 2006, 14:44    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
elektroměr musí měřit činný výkon, t.j. W /to je odebraná energie ve formě tepla či mechanické práce, za to platíme/.
My bohužel platíme energetikům i za spoustu jiných věcí než odebraná energie ale to sem nepatří. Viděl jsem v novém katalogu CONRAD digit měřák se zásuvkou co měří U, I, P. Jenže Conrad předpokládá že naše platy jsou asi v EURO a tomu odpovídají ceny. Není to někde u nás na trhu za český ceny?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po duben 03 2006, 20:31    Předmět: Citovat

Mám ten měřák z německa už asi 6 let a je to jedinečná věc,jen jsem musel upravit tu vidlici,protože zasunout do zásuvky po provrtání díry pro zemnící kolík jde,leč nezemní,tak to jsem upravil a výstup z měřáku pro německý zásuvky jsem vyřešil prodlužovacím kabelem který má na vidlici západní normu a spotřebiče strkám přímo do té prodlužky.
Měřák má HODINY,měří U,I,W,kč/kw,celkový -kw- co přes něj protekly a zvlášt čas po kterou spotřebiče byly připojeny a odebíraly.
Když zrovna neměřím spotřebu,tak vidím aspon aktuální čas kdy mám jít domů.
Jsem s tím spokojen a je až znepokojující kolik kterej spotřebič bere,když jsem to neměl,tak mě to nepřišlo,ale ted vypínám každej blbej adaptér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st červen 14 2006, 14:12    Předmět: Citovat

Jako správna "socka" jsem si výše jmenovaný měřák koupil loni v Lidlu a nestačil jsem se divit, když jsem následující týdny měřil různé spotřebiče. Umí to i počítát Kč a dokonce i ve dvou tarifech. Je to super věcička.

Do podvojného měření bych v rámci dobrých vztahů nevrtal a koupil repasovaný elměr třeba v síti v Elvu, tuším ho tam měli za nějakých 350Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po leden 15 2007, 21:32    Předmět: Citovat

docela se mi líbí tento elektroměr - nemáte ho někdo??
http://www.veletrh.com/koupit/osobni-zasuvkovy-elektromer-pm2-digitalni
,


Naposledy upravil sr71 dne st červen 26 2013, 13:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
labi



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: SL-SK

PříspěvekZaslal: so září 01 2007, 0:44    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
elektroměr musí měřit činný výkon, t.j. W /to je odebraná energie ve formě tepla či mechanické práce, za to platíme/.


to nieje celkom pravda, NEMUSI , su aj elektromery ktore meraju nie cinny vykon / kW/ ale jalovy alebo zdruzeny / kVA / , pre domacnosti sa pouzivaju elektromery merajuce cinny vykon, elektromery jaloveho vykonu u velko odberatelov / fabriky a spol /
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund