Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronková teorie
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2007, 6:59    Předmět: Elektronková teorie Citovat

Okolo tranzistorů a OZ je teorie dost, ale ví někdo o lampových variantách obvyklých zapojení? Zejména co se týče topologie jako kaskádový, kaskódový zesilovač, katodově vázaný zesilovač, diferenciální zesilovače, ss vázané elektronkové zesilovače, invertory atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2007, 7:16    Předmět: Citovat

Ve staré literatuře toho byla spousta. Jinak je prý vynikající nějaká anglická publikace (název zjistím), která zahrnuje i moderní a hybridní zapojení. Cena podobných knih je ovšem nechutná Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2007, 19:40    Předmět: Citovat

stará literatura se taky shání nechutně.
kdesi jsem viděl i elektornkovou verzi OZ, ale kde...
Nebo zapojení pro veliký rozkmit signálu, lampy tam byly nějak v sérii a předpětí pro mřížky se bralo z vertikálního děliče, nebo diferenční zesilovač s proudovým zdrojem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 25 2007, 21:24    Předmět: Citovat

Stará literatura se shání ve vědeckých knihovnách Rolling Eyes

Kaskáda pro vysoké napětí je známá věc, operák s lampama je na ruských stránkách - možná to najdu, je tam schéma části povelového počítače pro řízení raket a ten se skládal mj. z několika operačních zesilovačů. Každý byl v samostatné plechové skříňce a obsahoval 7 elektronek.

Z jiné strany železné opony je něco zde:
http://www.national.com/rap/images/AAA.gif
http://www.national.com/rap/vacuumtubes.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 9:35    Předmět: Citovat

opona sem, opona tam, po vědeckých knihovnách se běžně necourám a navíc když nevím co hledat, je málo převděpodobné, že přepážkový knihovník bude se mnou nadšeně pátrat, když už jsem nic tuzemského nenašel na webu, Knihovny mají většinou online systém a klíčová slova nic nevyorala...
Možná snad někde v hodně starých AR nebo ST, ale sdělovačku i AR mám spíš až tak od 80. let, což byla doba nadšeného osmibitového programování a sedmisegmentovek a ne kaskádových zesilovačů.
Teď konkrétně zápasím jak zvolit katodový odpor u diferenciálního zesilovače, aby dal tento rozkmit signálu půl napájecího napětí... przní mi to signál už při zesílení na nějakých 25 Veff, při napájení 300V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 9:58    Předmět: Citovat

Obávám se, že většina staré literatury není zatříděna do online. Předloni jsem hledal jednu bichli a řekli mi, že léta 1955-1962 zatříděná nemají.

Známý má vytipovány některé moderní a skvělé publikace, ale to chce dost velkou investici Sad

pěkné je třeba tohle, na obsah se můžeš i podívat.
http://www.amazon.com/gp/reader/0750656948/ref=sib_dp_pt/102-4071466-1061759#reader-link
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 10:13    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Obávám se, že většina staré literatury není zatříděna do online. Předloni jsem hledal jednu bichli a řekli mi, že léta 1955-1962 zatříděná nemají.


No nevim kde jsi sondoval, ale v STK vedou i zaznamy o takto stare literature
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 10:25    Předmět: Citovat

Byl jsem v SVK, asi tenkrát neměli vše zatříděno.

Teď jsem zkusil najít 2 staré publikace, které mají, a našel jsem jen 1. Takže opravdu není všude zatříděno vše, je třeba hledat v papírové kartotéce Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 10:35    Předmět: Citovat

pro víceméně izolované řešení občasných problémů si asi nebudu zařizovat knihovnu anglosaské literatury Sad

V tomhle Paroubkovsko-topolánkovském vykradeném banánistánu sice neexistuje alternativa, ale celkově mi to finančně ani časově nedává smysl. To radši ty staré ročníky odborných časopisů, nebo vlastní výzkumná práce Laughing
Vlastní zkušenosti se ostatně pamatujou nejlíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 10:56    Předmět: Citovat

Staré ročníky časopisů kupodivu neobsahovaly aspoň při mém průzkumu ty nejzajímavější části teorie, hlavně skoro žádné moderní zapojení. Musím si dát někdy čas to proběhnout doopravdy pořádně.

Pro pořádný vlastní výzkum to chce mít taky pořádnou měřící techniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 11:10    Předmět: Citovat

Měřicí technika se nedá vždycky obejít tužkou a papírem, s tím souhlasím Laughing
To co hledám není ani tak převratně moderní, symetrický diferenční zesilovač a pracovní body ss zesilovačů není nic akutního, sám jsi na těch zapojeních raketových OZ ukázal že to je moderní asi tak z roku 1960... no a něco podobného já sháním. Na hybridy pro audiotechniku teď momentálně nepomýšlím. Spíš dávno známé a zase zapomenuté věci. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 11:25    Předmět: Citovat

Našel jsem celkem zajímavý web, http://www.tubecad.com/2007/05/blog0108.htm

jsou tam i moderní věci co jsme se tak letmo podíval, na víc zatím není čas. Bohužel zase jen ingliš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 11:39    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Byl jsem v SVK, asi tenkrát neměli vše zatříděno.

Teď jsem zkusil najít 2 staré publikace, které mají, a našel jsem jen 1. Takže opravdu není všude zatříděno vše, je třeba hledat v papírové kartotéce Embarassed


Na cem jedes? O SVK tady nikdo nemluvil, jestli ti to prislo vtipne, tak mne tedy ne. Rolling Eyes

Listkovy katalog uz maji mit prevedeny...jde o to jestli umis hledat. Co to bylo za knihy? (jenom me to zajima)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 12:41    Předmět: Citovat

Nechápu tvoji poznámku o pojezdu, u nás je SVK-Státní vědecká knihovna Ostrava, teď se to myslím jmenuje MS vědecká knihovna. Pokud vím, je to člen sítě věd. knihoven a stav by měl být všude stejný.

Zkus najít publikaci "Měření elektronek".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2007, 13:40    Předmět: Citovat

Te poznamky si nevsimej...slabsi chvilka

No podle toho, co jsem zjistil, tak STK nesdili databazi s jinymi knihovnami, co neni v katalogu, nevedou...schvalne jsem se podival na web SVK a v tom jejich vyhledavaci STK neni, ani neni zminka o nejake spolupraci

Vyplivlo to na me jenom jeden vysledek, jde o to znat presny nazev knihy, nebo autora, pokud se ta kniha jmenuje jak jsi napsal, tak nevedou...a navic tyhle stare knihy pujcuji jenom prezencne.
http://df.stk.cz/cgi-bin/dflex/CZE/STK/FIND?W=00&Q=M%EC%F8en%ED+elektronek&S=00&L=&Y1=&Y2=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Teorie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund