Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TAK TOTO STE ESTE NEVIDELI!!!
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Split



Založen: Dec 02, 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: Komárno

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:05    Předmět: TAK TOTO STE ESTE NEVIDELI!!! Citovat

Vazeni elektronici.Moj kamos si dovolil spravit svoj uplne prvy zdroj (ktoreho schema je doverne znama jelikoz ide o zdroj z electronics lab.com) do bandasky od destilovanej vody.A poviem vam ze kde sa hrabu ostatne konstrukcie.


komplet 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  komplet 2.jpg
 Velikost:  65.75 kB
 Staženo:  164 krát


komplet 5.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  komplet 5.jpg
 Velikost:  66.63 kB
 Staženo:  150 krát


komplet 7 Volty.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  komplet 7 Volty.jpg
 Velikost:  60.23 kB
 Staženo:  149 krát


trafo + doska + potiky.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  trafo + doska + potiky.jpg
 Velikost:  61.45 kB
 Staženo:  204 krát


_________________
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:09    Předmět: Citovat

super, to je parada, vyzera to pekne, kde na take napady chodite Question , aj ja by som take chcel mat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:22    Předmět: Citovat

A ten plast pri tých výkonových tranzistoroch sa neroztaví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:33    Předmět: Citovat

kurňa, to je nápad, já furt vymýšlím, kde sehnat nějaké pěkné krabičky, ale toto je úplně super!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NEONI



Založen: Feb 11, 2007
Příspěvky: 505
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:46    Předmět: Citovat

Nebol nahuleny ked ho to napadlo? Very Happy Na vystavu to sice nieje ale originalita vacsia uz asi nemohla byt Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Split



Založen: Dec 02, 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: Komárno

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 18:56    Předmět: Citovat

a na uzavere flase je poistka
_________________
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 19:12    Předmět: Citovat

Naozaj originálne riešenie, akurát by som nezaťažoval zdroj veľkým prúdom, lebo mu "vytečie" bočná stena s chladičom. Cool

Pred rokmi som videl jednu študentskú konštrukciu farebnej hudby na 220V elegantne zabudovanú do papierovej krabice od topánok včetne štyroch dvojitých zásuviek, to bol iný brutus... Break dance

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filda



Založen: Apr 20, 2006
Příspěvky: 704

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 19:36    Předmět: Citovat

fakt pěkné .... sice srandovní ale pěkné. Užitečné je tam to držátko na přenášení Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SEL



Založen: Mar 28, 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 19:39    Předmět: Citovat

To je dobrý, mě by to nenapadlo. A je to i s držátkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 19:40    Předmět: Citovat

Proc to neudelal tak, aby se do toho kanystru dala napustit voda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Big_Steve
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 19:42    Předmět: Odpovede... Citovat

Caute.
To ja som ten vraj "nahuleny" Wink manik - autor tejto konstrukcie.

Povodne som tento zdroj chcel dat do beznej stvorcovej skatule, no mal som problem zohnat taku, primeranu na moje pozadavky. Doma som poprehazoval kazdy kut a nikde som nic nenasiel az ked som vysiel napoval zbadal som bandasku a jednu som zobral len po pripade ked uz nic ine nenajdem... A nic ine som ani nenasiel a ten napad s bandaskou sa mi zacinal stale viac pacit (bola to vyzva). A nakonec to skoncilo takto. Smile
Ale bola to drina bandasku som robil den a pol od rana do vecetra. Veci v nej som osadzoval asi jeden cely den. A uz upevnovanie samotneho trafa mi trvalo 2 hodiny (upevnit 4 skrutky), kvoli nedostatku miesta. Len pre srandu matky na skrutky som sroboval nozon a srobovakom bo sa mi tam nedostali prsty.
Jedine som sa sekol ked som umiestnoval poisku nedal som ju na fazu ale nas neutralny vodic. Ale to neje moc taky velky problem funguje tak ci tak (mam to uz odskusane) . A este sa potiky tocia do lava (do lava sa zvisuje V a A) ale kedze som lavak vyhovuje mi to. Very Happy

to NEONI: Ne nehulil som, nieje to od toho...Totiz nemusim. Som taky od prirody.

to CJ: Nie, na moje pocudovanie vobec sa ten chladic neprehrieva jeho teplota stupne mozno o par stupnikov ale inac vobec a ani pri skrate. A este naschval som tam dal aj 2 tranziky a taky giganticky chladic... (tecu tam max. aj 3A)

to Split: Diki ze si to sem hodil.

A dakujem Vam za odpovede. Nemyslel som si ze to je az take fajne. Wink
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 20:11    Předmět: Citovat

ROFLLLL Laughing Tak jako originalita urcite je, ale prijde mi to uz trochu hard...nastav tam 5V 3A a uvidime jeslti se ti to nebude hrat. Regulace knofliku doleva..No comment, mysli trochu, jsou zazity urcity veci(psany i nepsany zakony) a je jedno jestli ses pravak, levak, nebo drevak. Pojistka na nulaku...no neni to moc koser...zase jako minule, jsou zazity jisty pravidla..., ale jestli tam mas dvoupolovou vidlici, tak to je uplne putna.

BTW nekdo pak prijde k tomu tvymu "zdroji" a bude jim chtit neco ozivit, proudovou pojistku da na minimum...tzn doleva a misto 2mA tak bude mit natvrdo 3A, nahodou bude mit v ozivovanem pristroji nejakej kiks a jak rika EKKAR ozivovany pristroj prejde do stavu "generator dymu" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5137
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 20:21    Předmět: Citovat

Very Happy To ucho jsi mohl dát zezhora,bylo by to takové ergonomičtější... Wink
Já mám v podobné bandasce kompresor z lednice na huštění kol. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31923
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 20:40    Předmět: Citovat

EKKAR neříká nic, čumí, jak nahá pr*el z křoví a chlemtá se pod fousy, jak to na východ od Moravy taky někomu zapaluje. Laughing Jinak v knížce Arendáš/Ručka - Nabíječe a nabíjení (SNTL nevím v kterém roce...) byl už tehdy opublikován případ vestavby 12V nabíječe s proudovým omezením sériově zapojenou žárovkou do (prázdné...) 5litrové plechovky od motorového oleje, takže Big_Steve není zase AŽ ZASE tolik originální - ale stejně, nápad se cení.
Jen souhlasím se Heliosem a Stepou - vzhledem k tomu, že jsou mi poměrně dobře známy fyzikální vlastnosti polyetylénu/polypropylénu při i jen lehce zvýšených teplotách (100°C stačí...) - nechci vidět, co to s dotyčným "přístrojovým pouzdrem" udělá při nastaveném relativně malém napětí a velkém odebíraném proudu - tedy v režimu velké kolektorové ztráty koncových trandů...

2 Stepa - co se smyslu otáčení při regulaci U a I týče, pokud autor nezamýšlí svůj výtvor prodávat a vyrobil ho pouze pro svou potřebu, padá vina za případné škody způsobené neoprávněným použitím nepovolanou osobou čistě na její vrub - i v takových případech nám všem psané i nepsané zvyklosti velí NEJPRVE SE SEZNÁMIT S NÁVODEM K POUŽITÍ NEBO ALESPOŇ PODROBNĚ PROHLÉDNOUT ZAŘÍZENÍ ZA ÚČELEM SEZNÁMENÍ SE S JEHO OBSLUHOU...

Že ty návody v drtivé většině případů nečteme (jsme přece BASTLÍŘI, nějak to zvládnem...), je další věc... Hockey Hockey Hockey

EDIT: Arendáš/Ručka - Nabíječe a nabíjení - 2. upravené vydání, SNTL Praha 1987.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Big_Steve
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 22 2007, 22:14    Předmět: Citovat

to stepa:
Mas pravdu uznavam. Ohladom toho otacania potikov. Aj mne to vadi ze je to tak ale dal so to dokopi a neratal som s tym ze sa veliciny budu zvisovat opacnym smerom otacania (do lava). Ako som uz písal kim som to vsetko umiestnil do tej skatule dalo mi to zabrat a ak by som chcel vybrat potenciometre aby som ich spravne prepajkoval musel by som vsetko komplet vybrať a bojím sa ze by som to uz naspet tak nedal. Islo to fakt tazko.
A ten zdroj som este velmi netestoval bezal mi tam max 5 minút. To ako velmi sa chladic prehrievva budem testovat az zajtra.

Dokoncil som ho iba dnes a obcas sa stane ze sa clovek sekne a niektore veci da opacne (z nepozornosti). No daju sa napravit. A zajta sa s nimy budem zaoberat. Skusim otocit aj tie potiky aby vam to tak netrhalo srdce... Rolling Eyes

to workhard: Wink Mohol ale uz by to nevyzeralo tak dobre. Dilemu mi robilo umiestnenie chladica pretoze to je hovado a na vyber som nemal. Zadna stena bandasky bola jedina kde sa znestil. A okrem toho ta rucka plni aj tak ci tak svoju funkciu. Da sa v pohode prenasat.

to EKKAR: kiki za pekni komplimentik...
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund