Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zachrana dat z HDD.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 9:09    Předmět: Zachrana dat z HDD. Citovat

Dlho fungujem na 20G systemovom disku od Wstern Digital. Po tom co sa mi zaplnil datovy som zacal ukladat veci aj na tento systemovy. A ten mi predvcerom odysiel Sad Najskor normalne za chodu PC windovs akoby dlho cital z HDD (svietila cervena LED) a potom cital tak dlho ze som ho resetoval a nakoniec nenabehol resp velmi pomaly. NAbootoval aj ked pomaly cast Windovsu po pasaz kde sa v XP zobrazi logo okien, nachvilu modra obrazovka a auto reset a tak dookola. KEd ho dam do ineho PC tak ten pocitac strasne spomaly a po tuknuti na onen disk napise ze nieje sformatovyny (scan disc alebo podobne sa nechyta) no Bios ho normalne najde aj ked mu to trva dlhsie.

Viete mi poradit daky softvare s ktorym by sa dali data zachranit? Mam tam pre mna vzacne fotky, hesla, muziku.... Alebo mohlo odyst daco v HW toho HDD? Pripadne nemate taku elektroniku na tohoto mojho neboraka? Kontakty medzi mechanikou a doskou disku som uz skusal cistit - nepomohlo...
Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 9:18    Předmět: Citovat

BIOS nekomunikuje tuším s diskem ale s firmware řídicí elektroniky, takže to že ho najde BIOS nic neznamená. Jestli odešly hlavy v disku nebo vystavovací mechanismus, tak ti ani výměna desky elektroniky nepomůže. Existujou firmy, které restaurují data z disku a dokážou asi hodně, ale jejich služba bude možná dražší než nový disk Sad
jak tak slyším a vidím potíže s HDD, řekl bych že WD jasně vede v malérech před Seagate...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 9:59    Předmět: Citovat

No on ten HDD podla mna uplne mrtvy nebude. PRetoze ked ho dam do PC normalne z neho PC nacita zaciatok bootovania po otazku spustit win v normalnom alebo save rezime a po zvoleni dakej z ponuk este chvilu pokrajuje. Podla mna len dako poriadne zblbol. Podla mna by to daky soft dokazal. Nepoznate nieco take?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 10:09    Předmět: Možná blbost,ale zkusit to snad neuškodí Citovat

Zkus boot z instalačního CD a opravit Windows,netrvá to dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 10:19    Předmět: Citovat

Chyba bude skor v "strukture dat" nie v chybnych suboroch win alebo tak niako ked to ani druhy (dobry) pocitac nedokaze precitat. Myslis ze ta oprava Win vie opravit aj "strukturu dat"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 10:54    Předmět: Citovat

opravných a diagnostických software je spousta, ale znamená to něco o organizaci dat a souborových systémech vědět, jinak dáš disku poslední ránu do vazu, resp. datům.
Teď aspoň víš, na co je dobré zálohování dat, 4 DVD po 12,- korunách by problém vyřešily, obnovil bys systém a jel bys dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 11:04    Předmět: Citovat

BOhuzial nemam prachy ani na DVD napalovacku takze zalohy nehrozia Sad
Mozes mi poradit daky s tych softvarov?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 11:12    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 12:15    Předmět: Citovat

Potrebujes:
- dalsie funkcne PC s dostatocnym volnym miestom na disku
- SW na zachranu dat (mozno)

Pripojis ten disk do funkcneho PC a pokusis sa skopirovat vsetky dolezite veci na druhy disk (najdolezitejsie veci ako prve!). Ked to nepojde, tak pride na rad ten SW na zachranu dat. Idealne je spravit si image celeho disku, pokym este aspon trochu funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 15:14    Předmět: Citovat

pri obdobnem problemu jsem postupoval takto....
1. strcit disk do druheho kompu (kamarad), pak zkusit zkopirovat dulezita data, pokud to nejde a disk hlasi ze neni naformatovany tak krok 2
2. vytvorit novy FS, zformatovat (format /q) nebo ve win zformatovat rychle ne klasicky format, ten FS musis vytvorit stejny jako byl puvodni (FAT nebo NTFS), pokud se to povede tak krok 3
3. nainstalovat program pro zachranu dat, pouzil jsem GetDataBack (ten je ve dvou verzich - NTFS nebo FAT) a proskenovat disk a nechat obnovit vsechny soubory, pro ty soubory musis mit dostatek mista na jinem disku!
4. zformatovat svuj disk, ted uz klasicky format, prekopirovat zpet zachranene data na tvuj disk
5. odnest si HDD od kamarada domu a nainstalovat znovu win

Pozn.
Pri pouziti programu GetDataBack jsem mel problemy s diakritikou, zkontrolovat soubory, ktere maji ve jmenu diakritiku jestli se obnovili pokud ne je nutne nejprve prejmenovat a pak obnovit
Pokud stroskotas na bodu dva, tak HDD je KO, pomuze zanest do firmy ktera zachranuje data, tam prendaji plotny do jineho disku a zachrani to. To bude ale drazsi nez si koupit novy disk, ktery si pak stejnak budes muset koupit
pokud se dostanes spokojene az do budu 5, tak stejnak doporucuju koupit novy disk, hrozi ze se to bude opakovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 15:21    Předmět: Citovat

Kruci ja neviem ci mi to odislo uplne alebo co ale uz ho nenajde ani Win, ani partition magic a dakedy ani bios. CO sa s tym zasa mohlo stat Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 15:25    Předmět: Citovat

pujc si od kamaradu jinou ksandu, popripade si ji kup.
Vymena kabelu je to nejjednodusi a nejlevnejsi co muzes vyzkouset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 18:15    Předmět: Citovat

Nemal si s tym tolko babrat. Ked to zacalo blbnut, tak pozriet SMART a ked to vyzera zle (jasny HW problem), tak sa nepokusat bootovat z toho, ale okamzite zacat kopirovat dolezite data. Od prvych priznakov do smrti disku byva casto velmi kratka doba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 19:26    Předmět: Citovat

Zdárec, podařil se mi podobný kusek. 160 GB HDD (nerozdělený, tedy moje stahovaný data pospolu se systémem) zaplněn tak 120 GB dat se "zničeho nic" zasekl - nešlo z něj číst, musel jsem restartovat. Při načítání vyběhla "modrá smrt" a oznámíla mi, že nelze číst z jednotky C. Málem mě trefilo. No zkoušel jsem přes boothovací disk scan, ... z jednotky stále nešlo číst, ba i není k dispozici apod. V nápovědě jsem se dostal k příkazu "chkdsk", který mi obnovil - spíš poskládal rozbouranou FAT tabulku a já mohl po restartu najet systém. WOW, všechna moje data zůstala, jen systém byl opravdu částečný - jak kdybych půlku systému smáznul, ale "makal" a já mohl přes USB zachránit data. Wink RADA na závěr: NEZAPOMÍNAT NA DEFRAGMENTACI! U mě to bylo právě tím, že jsem ji za tu dobu neudělal vůbec! Laughing Embarassed
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2007, 19:46    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne ne listopad 12 2017, 17:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund