Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zosilovac signalu na s-vhs
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 11:54    Předmět: Citovat

Pokud by ti stačilo přenášet jen normální video s audiem tak doporučuji tohle: http://www.schwaiger.cz/katalog/avs5010.html Mám doma a funguje bez problémů. Používám ho na přenos PC -> TV , nebo jenom audio když si chci při práci venku pustit internetové rádio. Má i zpětný přenos signálu DO. Asi před rokem jsem to koupil v PENNY za necelých 700,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 13:19    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
Pokud by ti stačilo přenášet jen normální video s audiem tak doporučuji tohle: http://www.schwaiger.cz/katalog/avs5010.html Mám doma a funguje bez problémů. Používám ho na přenos PC -> TV , nebo jenom audio když si chci při práci venku pustit internetové rádio. Má i zpětný přenos signálu DO. Asi před rokem jsem to koupil v PENNY za necelých 700,-


Fakt ten kram z penny funguje? Moc jsem tomu neveril kdyz jsem to videl v nabidce...jaka je kvalita preneseneho signalu? Kolik to ma dosah pri neprime viditelnosti, kdyz vysilac bude v dome a prijimac venku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 13:46    Předmět: Citovat

Já jsem spokojený, PC mám v 1. patře rodiného domu a občas se díváme v obýváku, který je v přízemí. Kvalita obrazu je na běžné 55cm CRT televizi shodná s originálem. Žádný šum ani duchové se nevyskytují. Ve zvuku je slabá hladina šumu, ale je to patrné pouze když to připojím na zesilovač a nastavím vyšší hlasitost. Čili doma přes dvě zdi v pohodě a venku odhaduji dosah cca 50m při plné kvalitě příjmu(bohužel mám internet přes WI-FI a ten se při venkovním poslechu projevuje lupáním). Možná kdyby se na to pořídily lepší antény tak by byly výsledky zajímavější, ale nechce se mi do toho lézt a něco tam dobastlovat. V Lídlu jsem na podzim viděl něco podobného ale mělo to "externí" antény. možná že by fungovaly líp. Přenos DO taky v pohodě, mám tv kartu která umí přes DO i PowerDVD takže si PC ovládám jako kdybych měl na televizi postavený přehrávač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ron
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 20:15    Předmět: Citovat

obraz sice je bez duchov, ale skace (ak sa zastavi, tak s hrubym nepravidelnym pruhom) a je ciernobiely

ten bezdrat sa mi velmi pozdava (nakoniec, kvalitny kabel v takej dlzke by bol drahsy ako tych 700), lenze dnes mi v dvoch predajniach (sat. a radioamater) povedali, ze v panelaku (zelezobeton) nemam sancu.

s ohladom na to, co prevleciem dierou, stracam nadej. momentalne pre mna vrtanie znamena nakup novej vrtacky a tmelenie a malovanie na dvoch stenach...

dostal som vsak tip, ze v jednej speci audio video predajni maju kable, ktore su urcene na daleky prenos videa. su to tenke velmi pruzne koaxialy. cinche sa na ne krimpuju...
Návrat nahoru
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 20:24    Předmět: Citovat

cernobily ten obraz je proto, protoze mas v ovladacich GK nastavenou blbou normu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ron
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 20:52    Předmět: Citovat

nie, uz som presne v rovnakej konfiguracii mal aj predtym a ok.
to som zasa nastudoval, ze pri dlhom prenose ak je vystup z svhs sa straca farba...
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt srpen 02 2007, 21:01    Předmět: Citovat

Přece při S-VIDEO se vede samostatně jasový a chrominanční signál, tak nemáš propojenou barvu a dostávala se tam jen kapacitní indukcí. Teď je barvový signál slabší a nezasynchronizuje obnovovač nosné PAL v TVP. Tedy ne, že by tam barva nebyla, ale televize ji zablokuje.
Pusť tím kablíkem kompletní kompozitní signál a půjde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 5:58    Předmět: Citovat

předpokládám, že pokusník si barvu s jasem sloučil nějakou tou redukcí, ne? tak jurodivý snad zase není?
ten pojem kapacitní indukce se mi líbí, krásně to vystihuje vzájemnou vazbu dvou na sebe položených vodičů neboli cívek rozvinutých do přímky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 7:58    Předmět: Citovat

O tom tu právě dosud nebyla řeč, co je to za S-video, když to stejně tahá jedním koaxem.
Jinak termín kapacitní indukce je, pravda, poněkud zastaralý, dnes se tomu říká signál pronikající na vstup vlivem parazitních kapacit, ale ani to není ještě úplně přesné.

OT: navíc tě dnes může zažalovat kdejaký parazit pro urážku, a nemusí být zrovna žádná kapacita, že s tím jako nemá nic společného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 9:31    Předmět: Citovat

pokud privadis s-video jako vstupni signal, tak nekdy muze byt jen cernobily, ted uz presne nevim proc, ale stacilo vzdy dat mezi jasovy a chrominacni signal kondenzator (stovky pikofaradu - treba vyzkusat), jinak taky moc nechapu, co je to za s-video vedene dvouma vodicema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 10:29    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
..., jinak taky moc nechapu, co je to za s-video vedene dvouma vodicema.


dyt na zacatku pise ze ma redukci S-VIDEO - CINCH ...proto to tahne dvoulinkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6324
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 11:32    Předmět: Citovat

aha, to jsem nejak vynechal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ron
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 03 2007, 15:12    Předmět: Citovat

posledny zufaly pokus nevysiel
skratil som to krizom cez byt na 10m. nic ziadna zmena
premeral som, kolko som mal predtym a bolo to 7.5 m
ten 2.5 meter uz zrejme urobi ten rozdiel...
takze tymto "lacnym" sposobom to nepojde
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2007, 5:59    Předmět: Citovat

Ak Ti do tych dier v stene voje koax (vyraba sa aj v priemere 6mm),tak by som skusil dat k PC modulator. Staci najst nejake vhodne stare video alebo satelit. Dost casto sa na napajanie pouzivalo 5V, to mozes pouzit priamo z USB PC. Ak je to modulator na 12V,bud pouzijes externy zdroj, alebo napajanie vyvedies z PC. Dokonca by cely modulator slo dat dovnutra PC a vyviest von len antenny konektor. Bohuzial, bolo by to mono Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po srpen 06 2007, 6:59    Předmět: Citovat

ron napsal(a):
lenze dnes mi v dvoch predajniach (sat. a radioamater) povedali, ze v panelaku (zelezobeton) nemam sancu.


Poradil bych ti tohle: Najdi si na internetu e-shop kde tyhle transmitery prodávají. Kup ho, doma vyzkoušej a pokud to opravdu nebude fungovat tak ho prostě vrátíš. Občas to tak taky dělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund