Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Refil kity.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 20:19    Předmět: Refil kity. Citovat

Dochází mi náplně v barev.cartridgi u tiskárny HP DJ 3920.Nechce se mi kupovat novou a tak bych si jí chtěl naplnit sám.Ale nevím zda to mám risknout.Černou kaz.č:21 jsem už plnil několikrát a v pohodě,ale tu bar.ještě ne.Prodávají univerz.pro všechny typy tiskáren a potom taky refily ke konkrét.tiskárně.KOupil bych ten refil ke cartridgič:22 bar.Dá se s tím naplnit 2X.Máte někdo zkušenost s tou barvou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 20:45    Předmět: Citovat

Ked si chces pobabrat tlaciaren, tak si dalej pln cartridge. Do auta tiez lejes stolovy olej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 20:52    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
Ked si chces pobabrat tlaciaren, tak si dalej pln cartridge. Do auta tiez lejes stolovy olej?


kecy kecy kecy...nic nezkurvis, maximalne tu vyjetou cartrige, kterou bys stejne vyhodil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 21:04    Předmět: Citovat

No ked myslis. Wink Ale zopar tlaciarni s popraskanymi spojkami, alebo odpalenymi motormi, vdaka vytecenemu atramentu mi uz preslo rukami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 21:20    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
No ked myslis. Wink Ale zopar tlaciarni s popraskanymi spojkami, alebo odpalenymi motormi, vdaka vytecenemu atramentu mi uz preslo rukami.


to je taky potom o tom co do toho leje...jestli nejakej inkoust za 10Kc, nebo kvalitni refil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 21:29    Předmět: Citovat

No po mechan.stránce jí zk.ur.vit nemůžu.Maximálně tu cartridg když se mi v ní srazí inkoust(nová náplň se zbytkem staré.)Jak říkám černou už jsem doplňoval několikrát u tiskáren co jsem měl (2) a pohodě.Ale s barvou nemám zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jandu



Založen: Feb 06, 2007
Příspěvky: 4509
Bydliště: vých.slovensko

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 21:43    Předmět: Citovat

pravidelne plním tak čiernu, ako aj farebnú. Musíš ale kúpiť zodpovedajúci atrament - na krabici sú uvedené vždy druhy tlačiarní, do ktorých sa má použiť. Pri farebnej plň tak na 2/3 alebo 3/5 pre istotu, lebo spotreba farieb nie je rovnaká. Časom si osvojíš postup, ktorej farby koľko pridať, len nesmieš nechať zaschnúť ani jednu, lebo to už asi nesprevádzkuješ. A čo sa týka natečeného atramentu -ak pri plnení dodržíš predpísaný postup, tak to evyteká. Apropo: každú tlačiareň treba občas vyčistiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 21:48    Předmět: Citovat

Nestane se nic, pokud do kartridže nenašpricuješ té náplně moc a dobře ji potom zase zalepíš - pokud TOTO nedodržíš, pak má náplň snahu vytékat. Spíš se mi stalo, že odložená vyprázdněná kartridž zaschla a musel jsem jí dopřát "rozjezdovou" dobu, než začala zase tisknout normálně. Zkoušel jsem text, ale je to na PRD, dobrým pokusem je v EXCELu udělat z buněk šachovnici v základní barvě - svisle i vodorovně střídat bílé (nezbarvené) pole s polem s výplní. 3 měsíce odložená "vypatlaná" a následně znovu naplněná kartridž se takhle "rozhýbala" po vytištění asi tak 3/4 stránky formátu A4. Oproti origoš návodu doporučuju neplnit hned plným množstvím a pak vysávat tryskami přiloženou stříkačkou, ale nejdřív špricnout jen pár kapek, kartridž odložit přes noc, aby se "nasákla" a pak ji podrobit rozhýbání tiskem šachovnice. Může se totiž stát, že trysky v tiskové hlavičce zaschnou úplně a nepomůže nic - kartridž je tím pádem mrtvá a nedá se obnovit. Kdo by ji bez zkoušky hned "nakrmil" naplno, vlastně by vyhodil prachy za barvu oknem, vysát nazpět se povede tak 15-20% inkoustu. Samozřejmostí je použití továrních refillů, dobré jsou třeba značky CROCODILE, ne třeba běžné razítkové barvy - ale i s tou se dá tisknout, jen výsledky jsou absolutně nepředvídatelné a už vůbec ne opakovatelné, použitelné jsou pak buď jen pro vnitřní potřebu nebo jako svérázné umělecké dílo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 22:18    Předmět: Citovat

Jandu,ekkar-dobré odpovědi,díky.Dám se do toho.Jasný ty CROCODILE jsou dobrý.Zkušenost s černou.To se taky najdou takový který tam lejopu norm.inkoust?No těbůch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 22:22    Předmět: Citovat

Petr7 napsal(a):
To se taky najdou takový který tam lejopu norm.inkoust?No těbůch.


NO jiste, dost casto tam nekdo leje tiskarsky inkoust, ale slysel jsem i o tom, co byl na tiskatka(zname z detskych let)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 23:01    Předmět: Citovat

okolo tisku a inkoustů jsou odbornější fóra, ale když už je to tady:
záleží na typu tiskárny a kazety, některé se plní dobře, některé dělají problémy. Tiskárnu mechanicky zlikvidovanou špatným plněním jsem ještě neviděl a ani si to neumím představit, na to už musí být hardcore exot! Twisted Evil Jediné, co se mi stávalo, bylo zničení doplňované černé kazety "45" při zaschnutí inkoustu, kdy driver tiskárny vyžhavil trysky tak, až se vytavil a zdeformoval "nos" kazety s tryskami.
Pozor na zákeřnost firmy HP, která úmyslně "značí" jednotlivé barvy barevnými terčíky na etiketě kazety v naději, že si nepozorný majitel doplní inkoust do nesprávné přihrádky a zničí tak kazetu a příště už opět hezky koupí original firemní.
Mám zkušenost s kazetami "23" a "78", doplňovat se dají, samozřejmě podle kvality refill inkoustu se dají očekávat výsledky tisku. V úplné nouzi jsem doplňoval kazety i destilovanou vodou a tiskárna ještě pár stránek vytiskla.
Nákup většího množství inkoustu je ekonomicky výrazně výhodnější.
kazety s absorpčním materiálem (obdoba plsti) se po několikerém naplnění občas můžou záhadně přelít do vedlejšího oddílu, z purpurové a modré tak vznikne krásná hnědá Cry
Aktuálně používané tiskárny s PhotRetIII používají tak malé trysky, že jakýkoliv inkoust který by nebyl na principu barviva ale "nějaké" barvy s pigmentem se snad ani skrz trysku neprotlačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 15:50    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
... záleží na typu tiskárny a kazety, některé se plní dobře, některé dělají problémy. Tiskárnu mechanicky zlikvidovanou špatným plněním jsem ještě neviděl a ani si to neumím představit, na to už musí být hardcore exot! ... Pozor na zákeřnost firmy HP, která úmyslně "značí" jednotlivé barvy barevnými terčíky na etiketě kazety v naději, že si nepozorný majitel doplní inkoust do nesprávné přihrádky a zničí tak kazetu a příště už opět hezky koupí original firemní...


Proti tomuhle "opatření HP" radí přímo CROCODILE do plnicího otvoru kartridže vstrčit párátko a opatrně tam s ním zakvedlat, vytáhnout - zbarví se od té savé náplně se zbytky inkoustu, takže jeden neudělá tuto zákeřným výrobcem chtěnou chybu.


Jinak jsem dostal info, u kterého si vůbec nejsem jistý, jestli mu mám věřit, nebo ho mám nechat zapadnout do propadliště dějin: že totiž právě HP své kazety vybavuje čipem, který si pamatuje datum, kdy byla kazeta uvedena do provozu. Při plnění ji musíme z tiskárny vyjmout a opět zasunout na místo - a tento čip si pamatuje i datum, kdy byla kazeta takto vyjmuta a znovu vložena. Dokud se to odehrává v rámci kalendářního roku, ve kterém byla i uvedena poprvé do provozu, čip jen registruje. Jakmile se ale překulí 31.prosinec a změní se letopočet, čip zasáhne a znemožní kazetě funkci. Nevím, zda nejde o fámu, HP by bylo podobné, že by i tato za vlasy přitažená věc mohla být pravda. Jiný člověk, který má dost co do činění s tiskárnami a jejich náplněmi, mi tvrdil, že u malých kazet se to ani HP nevyplatí, ale že toto opatření proti neoriginálnímu doplňování už funguje u velkých jednobarevných kartridží do velkých tiskáren/kopírek (velké kanceláře, administrace podniků - tzv. PRINTSERVERY...). I když zrovna u tohoto použití docela vážně pochybuju, že by se někomu vyplatilo tiskové kazety "pajcovat" neoriginálním inkoustem - viz daňové odpisy na investice a provozní prostředky...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 16:17    Předmět: Citovat

o čipech v kazetě jsem naopak slyšel u tiskáren Epson, která je taky pěkná pakárna. Mnou používané kazety HP čipy nemají, ale je fakt, že oblslužný software tiskárny um v servisním modu vykecat podobné informace, a sice počet stran vyjetých na kazetu od poslední výměny, spotřebu inkoustu a to dokonce s přesností na kapky... což jde do miliard, prostě je tam tolikabitový čítač. Patrně pak taky není problém pro řídicí softwafe tiskárny zařídit se podle toho, třeba vydávat periodicky hlášku o defektní kazetě. Vůbec, jakmile začala elektronika obsahovat stakilobajtové paměti a procesory s neznámým firmware, můžou si s výrobkem u zákazníka dělat, co chtějí. Můžeme si koupit elektroniku, která firmware neobsahuje - to znamená žádnou elektroniku Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 17:20    Předmět: Citovat

Vážení, něco na tom čipu bude, protože jsem u své bejvalé inkoustovky vesele plnil černou náplň, protože to bylo o hodně levnější. Podotýkám, že jsem plnil jen černou, protože barevnou jsem nepoužíval. Mou radost zkalilo to, že v polovině stránky to přestalo úplně tisknout. Ne žádný vynechávky, ale úplně. druhá půlka stránky byla úplně čistá. To se mi stalo po třetím naplnění a tiskárna byla HP DJ (číslo nevím, byl to válec). když jsem ji likvidoval, tak v odstřikovací vaničce byl docela velkej krápník, kterej by co nevidět zablokoval vozík z kartridgema..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ACDC



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 509
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 20:21    Předmět: Citovat

Zdravím,mám tiskárnu canon pixma ip1600,cartridge obsahuje čip,po dolnění cartridge jsem použil program reseter ip1600 pro vynulování čítače množství inkoustu,po vyresetování mi ty cartridge uzná,můžu normálně tisknout,ale už mi neukazuje množství inkoustu v cartridgi,neví někdo jak to vyřešit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund