Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zkušenosti s vysavači Zelmer
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 15:33    Předmět: zkušenosti s vysavači Zelmer Citovat

Potřebuji nový vysavač a nějak nejsem schopen se rozhodnout pro konkrétní značku. Poměr cena/výkon mi vychází dost dobře u Zelmer.
Zná někdo tuhle značku? Co případnej servis?
Taky mi utekl letošní D-Test 6/2007 kde byl test vysavačů, nemá náhodou někdo možnost to oskenovat?
Dík za tipy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 19:14    Předmět: Citovat

Místo d-Testu osobní zkušenost:
máme vodníka bez prací pumpy devátým rokem a nešetříme ho. Je to Zelmer vyrobený v Polsku, ze závad zatím jen odrbaná hubice na koberce (ostatně není moc věcí, které se častým šoupáním neošoupou), je, řekl bych, už hlučnější, jinak problém žádný.
Trochu nepohodlné jsou příprava a následné číštění filtrační nádoby, ale vysáváme výhradně přes vodu a účinnost je stejná, ne-li lepší, než u Duhy, který se v normálních obchodech neprodává, zato je desetkrát dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 20:39    Předmět: Citovat

Mám stejný názor, obohacený o osobní zkušenost s "DUHOU" (sic HILL) a s NEPTUNEM (ETA-Rowenta) - dávat 100 klacků za americký patent je LUXUS, který není vykoupen nadměrně zlepšenými uklízecími vlastnostmi - byť prodejci tvrdí něco jiného, opak je pravdou. Aby byl vysavač schopný vysát o tolik procent více nečistot, musel by obsahovat pořádnou vývěvu, ne jen odstředivou turbínku. Jediný efektivní díl, který "DUHA" má, je rotační klepací kartáč - a ten má ve výbavě i spousta dalších značek. Neptun je o trochu horší, než Zelmer Wassermann, protože nesaje pořád přes vodu - na suché sání ma papírový pytel, ale při mokrém režimu jsou srovnatelné. Jinak další značka, která saje trvale přes vodu, je třeba ZEPTER...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 20:42    Předmět: Citovat

Zelmra bych se určitě nebál. Jsou to bezproblémové vysavače. Je to jedna z mála značek, u kterých se ještě dájí objednat samostatně části motoru a navíc moc nestojí. Jen pro zajímavost - měl jsem tu na opravu vysavač Miele, na motoru se nadejí vyměnit ani uhlíky a za nový motor chtěli 4500 Kč. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 11:18    Předmět: Citovat

My máme vysavač Vorwerk. Byl sice dražší (přes 20 000), ale má klepací rotační kartáče, velký výkon a trojstupňovou filtraci. Funguje spolehlivě už asi pět let, vysává perfektně a zatím se žádná závada nebo opotřebení neprojevilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 11:34    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
My máme vysavač Vorwerk. Byl sice dražší (přes 20 000), ale má klepací rotační kartáče, velký výkon a trojstupňovou filtraci. Funguje spolehlivě už asi pět let, vysává perfektně a zatím se žádná závada nebo opotřebení neprojevilo.

Dík za tip, ale za dvacítku už si umím představit úplně něco jinýho než je vysavač. Počítám tak do 5 a i to se mi zdá hodně. Teď mám AEG Vampyr, ten umí i mýt koberce, ale něco je tam špatně. Při mytí z něj teče voda mezi hrncem a tím druhým dílem kde je motor. Při vysávání z něj všechen prach jde zase ven. Koukal jsem, zkoušel kde co, ale na nic jsem nepřišel. Když jsem ho před léty kupoval, stál skoro 12 tisíc, proto už nechci nic tak drahýho, všechno jednou doslouží a ty drahý věci časem umřou stejně jako ty levnější, akorát to člověka tak nemrzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 12:36    Předmět: Citovat

Toho Vodníka bez prací pumpy jsem tehdy koupil za asi 6 400 peněz, dnes už nový seženeš víceméně náhodou z likvidace nějakého skladu, nevyrábí se, pokud vím.
V cenové relaci do 5k (a jen mírně přes) je jich víc a jejich srovnání nevypadá nejhůře.
Koukni třeba na http://www.bilezbozi.cz/porovnani/?vids=15087,6899,3921812,3361940,59718 a pak se vrať o stránku zpět na http://www.bilezbozi.cz/viceucelove-vysavace/ , ke každému modelu je tam diskuse uživatelů.
Osobně, pokud bych si musel vybírat, bych šel po energetické účinnosti - k čemu je spotřeba 1,4kW, když sací výkon je jen 170W, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 13:06    Předmět: Citovat

Já už žádnej víceúčelák nechci. Filtrace skoro žádná a jednu takovou mrchu mám doma. Snad se mi to povede nějak uschopnit jen na to mytí koberců, dvakrát nebo třikrát do roka to nějak překousnu.
Zatím mám vybranej tenhle http://www.obchodni-dum.cz/zelmer-5000-0-h-t-solaris-+-turbohubice-212-modry/45940/, poměr cena/výkon/příkon/výbava se mi zdá docela dobrý. Jedinej problém je, že ho nikde namají skladem, nebo za daleko víc peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2007, 14:55    Předmět: Citovat

Nejde o praní koberců, na to si jednou dvakrát za rok vypůjčíme se sousedem (nebo sousedy) Kärchera z půjčovny, dva tři byty se za ten jeden den zvládnou.
Na normální vysávání se prostě ten vodní filtr osvědčil. Mimoto něco se zachytí pod hladinou v sáčku na hrubé nečistoty, něco v molitanovém filtru separátoru, další se zachytí v molitanovém filtru nad nádobou a na další je tam uchystaný ještě elektretový filtr na výdechu (to popisuji toho vodníka). Na to je nejlepší si už na prodejně ten vysavač otevřít a prohlédnout, jaké a kde má filtry. Samotná voda by to určitě nezachránila, výhoda vodního filtru je hlavně v tom, že vysavač neztrácí tak rychle sací výkon, jako se suchým filtrem, když se plní sajrajtem. Některé suché sáčky mají už po dvou minutách poloviční propustnost, po pěti minutách sotva čtvrtinovou.
Ale je to tvoje rozhodnutí, samozřejmě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1umb



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 74
Bydliště: okr. Kladno

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2007, 19:22    Předmět: Citovat

Se zelmrem absolutní spokojenost, máme s elektrickým rotačním kartáčem a na psí chlupy to nemá chybu. Sací výkon ok naplno nadzvedáváš koberce.
_________________
Zdravím Míra UMB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so srpen 04 2007, 21:04    Předmět: Citovat

To sem rád. Objednal jsem Jupitera 4000 s tou podtlakovou turbohubicí. Psa nemajíce, tak by snad mohla stačit a když ne, má to zásuvku i na tu elektrickou.
Dík všem za tipy

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrPetr



Založen: Dec 03, 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2007, 1:32    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
To sem rád. Objednal jsem Jupitera 4000 s tou podtlakovou turbohubicí. Psa nemajíce, tak by snad mohla stačit a když ne, má to zásuvku i na tu elektrickou.
Dík všem za tipy


Pokud neznáte přechodníky, tak je radši nepoužívejte Smile)
(i když nejsme v jazykovém koutku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 24 2007, 10:09    Předmět: Citovat

Upozorňuji na to,aby jste si v žádném případě nekupovali vysavač z cyklónovým systémem filtrace. Je sice dosti účinná ale pozlobit dokáže opravdu dosti. Kdo chce neustále sedět z před motorovým filtrem v rukou a čistit jej a kdo má na to dosti pevný nervy,tak ať si jej koupí. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji !!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tereza
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 31 2008, 11:48    Předmět: Citovat

Taky teď řeším koupi nového vysavače. Už jsem byla téměř rozhodnutá pro Rainbow, protože jsem alergik. Teď jsem ale narazila na jednu recenzi - http://www.mrtester.cz/hyla?review=1

Je to vysavač, který vůbec neznám, ale dost ho vychvalují. Nemáte s tím někdo zkušenost?? Taky je tam diskuze, kde na Rainbow dost nadávají. http://www.mrtester.cz/vysavac-rainbow#komentare Je tam asi tisíc příspěvků, tak nevím co je na tom pravdy. Máte ten vysavač někdo??
Návrat nahoru
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt červenec 31 2008, 12:07    Předmět: Citovat

Projdi si stránky časopisu D-Test a jejich archiv http://www.dtest.cz/. Mají tam ke koupi i starší čísla za rozumnou cenu. V některém z nich bylo povídání i o tom Rainbow a vyšel tam a nejen tam hóóódně špatně. Byly to testy převzaté z Německa a bylo tam snad i vyjádření nějaké laboratoře od nás. Je to ukrutně předražený obyčejný a hlučný vysavač. V některém z letošních čísel byly testy vysavačů. A na čištění vzduchu jsou daleko lepší specializované čističky, už jen proto, že čistit vzduch vysavačem je trochu úlet, když si vezmeš jeho hluk. U vysavače potřebuješ kvalitní několika stupňovou filtraci. Hlavně aby to dobře filtrovalo směrem ven. Aby se Ti to co vysáváš zase nevracelo zpět. A ber v úvahu i to, že ty co vysávají do vody, ty musíš řádně čistit a ve finále zjistíš, že se v tom sajrajtu musíš máchat, když to vyplachuješ a čistíš. Slintal
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund