Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký zesilovač pro bedny k PC?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2007, 17:30    Předmět: Citovat

Podle mě to na LCD nebude působit.
LCD přece nemá žádné elektromagnetiké vychylování paprsku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2007, 17:41    Předmět: Citovat

kybrex napsal(a):
to stepa: To mě povídej. Já když viděl kablíčky (jinak se tomu říct nedá) k naší věži od Sony (údajně 120W RMS), tak jsem myslel, že se nataví izolace! (Tvůj případ je teda silnější, ta moje je jen RMS.)


Hele sefe a co myslis ze je RMS? Dyt to je sinusovej vykon...RMS=root mean square=efektivni hodnota...a co se bere ze sinusu? efektivni hodnota Laughing ...jeste si enco nastuduj

kybrex napsal(a):

to Hill: Jo a ještě jak tady říkal Hill, že ty bedny nejsou stíněný, tak o to vím, ale chtěl jsem se tě zeptat, jak moc daleko od monitoru je musím mít a taky, jestli to bude mít vliv na LCD s digitálním vstupem. Bezpečně vím, že to dost kazí obraz na CRT monitorech (ten mám hned vedle LCD, ale obvykle vypnutej) a na obyčejných TV, který pracujou na stejný technologii, ale nevím, jestli to ruší taky LCD. Question


Na obraz LCD by to nemelo mit zadnej vliv, ale mag. pole je svina a ty 1 a 0 by to v kablu mohlo rozhazet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2007, 18:26    Předmět: Citovat

Na LCD to stejnosměrné magnetické pole vliv nemá.
Od CRT stačí asi tak půldruha metru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 12:08    Předmět: Oops... Citovat

Díky za info. Dám to dál Smile

to stepa: No tohle jsem si původně myslel, ale potom mi jeden spolužák, co dělal machra, jak tomu rozumí, cpal do hlavy, že RMS je nějakej hudební výkon (já považuju za hudební výkon ten P.M.P.O.) a sinusovej, že je jinej než RMS. Mám v tom dost guláš, ale pobytem na tomhle fóru se to snad částečně spraví. Embarassed To je tak, když se namachrovanýho blba na něco zeptáš a on začně dělat chytrýho a navěsí ti na nos bulíky! Když mi začne mlít o programování, o PC nebo o jiných věcech, ve kterých se vyznám, tak se dá poznat, že kecá a neví, o čem mluví, ale když o tom nic nevím a ten, kdo ti cpe do hlavy bludy, ti je tam cpe přesvěčivě, tak jse to v pr**** no... Evil or Very Mad Budu si to příště muset rovnou ověřit. Rolling Eyes Ještě, že se už ptám jenom tady. Cool Teď jsem koukal na článeček, kde vysvětlujou jak se spočítá RMS, a máš recht. Pojem efektivní hodnota už mi něco říká. Stejně si o tom teda ještě něco zjistím. Confused Podle toho by teda v pohodě stačil tenhle zesilovač ne? (link pod příspěvkem) Zase jsem vybíral mezi těma s možností montáže do racku 19". Při 4 Ohmech zvládne 2x125W a to pro 200W bedýnky podle mě stačí. Vyšší verze je už zase moc silná (2x250W).

http://www.omnitronic.com/omn_artdetail.php?artnr=10451110&lang=E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 13:04    Předmět: Citovat

Na omnišrotic se vykašli, v Prodance mají Behringer A500 tuším z předváděčky ve slevě, jen se optat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 13:25    Předmět: Citovat

Pokud jsem to správně pochopil, můžu ty vstupy na bedně propojit a nic se nestane (bi-wiring)? Zapojení jsem ještě neřešil a rád bych o tom taky něco věděl, abych to nekoupil a nečuměl na to jako vyvoraná myš. Razz Existuje na to něco jako redukce, kterou to propojím pro jeden kabel, nebo to budu muset zfušovat po domácku, případně holt koupit dva kabely? A když koupím dva kabely, jak je narvu do jednoho výstupu na zesíku? Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! Razz Very Happy (vtip)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 15:06    Předmět: Citovat

kybrex napsal(a):
Pokud jsem to správně pochopil, můžu ty vstupy na bedně propojit a nic se nestane (bi-wiring)? Zapojení jsem ještě neřešil a rád bych o tom taky něco věděl, abych to nekoupil a nečuměl na to jako vyvoraná myš. Razz Existuje na to něco jako redukce, kterou to propojím pro jeden kabel, nebo to budu muset zfušovat po domácku, případně holt koupit dva kabely? A když koupím dva kabely, jak je narvu do jednoho výstupu na zesíku? Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! Razz Very Happy (vtip)


no jak jsme se tady o tom bavili, tak bi-wiring znamena,ze mas zvlast vedeni pro basy a pro zbytek...proste vedes 2ma dvoulinkama...takhle to spoj za bednou(ty dva konektory) a dal to tahni jenom jednou dvoulinkou,nebo tim sracem za 10k Wink

AD P.M.P.O ...tohle pouzivaji POUZE sikmooci alias zlutaci, je to neco ve smyslu hudebniho vykonu...je to fiktivni maximalni hodnota vykonu za 100% idealnich podminek, ktery podavana po milisekundy...tekze to treba 2kW udela Laughing

EDIT: vlastne to pouzivaji vsichni a beda tomu kdo se nachyta... ale pouze sikmooci nauvadeji RMS ale pouze PMPO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 16:08    Předmět: Citovat

P.M.P.O. je zkratka - Pro Mozkově Poškozené Občany anebo taky Poslední Moment Před Odpálením - jiný význam téhle zkratky neznám...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 17:13    Předmět: Citovat

kybrex napsal(a):
.... Sakra, proč nemůže být jedna ďoura v zesíku a jedna v bedně a fertig! Razz Very Happy (vtip)


Ale může být a je, vždyť se to stále používá. Stačí se poohlédnout u jiných výrobců beden.
Bi-wiring umožní použít slabší vodiče případně oddělené napájení sekcí ze samostatných koncových stupňů.
Ale to má snad smysl jen u skutečně špičkového zařízení. Na signálu z PC rozdíl nepoznáš, i když to spojíš hned u beden paralelně.

K té honbě za výkonem, abys nebyl zklamaný: zajisti si napřed možnost ty zesilovače vrátit.
Jestli totiž má zesilovač zaručovaný nějaký šum (koncové stupně bez ohledu na hlasitost, ty šumí až za poťákem), udává se jeho odstup při jmenovitém výkonu, dejme tomu 250W.
Jenže tím, že v pokoji budeš využívat výkon do 25W, znamená to zhoršení odstupu o 10dB.
A i to je moc: obvyklá poslechová hlasitost odpovídá výkonu do 2,5W, už to dělá zhoršení odstupu o 20dB, protože šum koncáku zůstává stejný, ale místo plného výstupního napětí budeš využívat jen desetinu.
Samozřejmě, dobrý zesilovač šumí tak málo, že i při těch -20dB to nemusí rušit. Ale může. Šum, který při ozvučování diskotéky neruší, v tichém malém pokoji může být pěkně otravný.
Zjednodušil jsem na šum, ale jde o veškerá cizí napětí na výstupu zesilovače.
Vyzkoušej to napřed a pak se rozhodni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 17:50    Předmět: Citovat

No tak na to šumění si musím dát bacha! Nechci poslouchat moře celej rok! Cool Jinak to vysvětlení PMPO od EKKARA je trefný. S tím Posledním Momentem Před Odpálením to znám, ale Pro Mozkově Postižené Občany je pro mě novinka! Laughing

Asi teda koupím bedny, kabely a potom až zesilovač, kterej vyzkouším, jak šumí a zkusím si to pojistit, abych ho moh vrátit a koupit třeba jinej. Ještě dotaz. Záleží hodně na bednách při projevení šumu? Já jestli by stačilo ten zesilovač vyzkoušet třeba v prodejně nebo když to budu kupovat z druhý ruky tak třeba u původního majetele? Abych u něj nemyslel, že je to dobrý a doma nezjistil, že je to hrozný.


Naposledy upravil kybrex dne ne červenec 29 2007, 18:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 18:11    Předmět: Citovat

Je to speciálně vygenerovaný pro TUŇÁKY, co TUNÍ auta DIGITÁLNÍMI zesilovači a jinak o elektrice vědí akorát to, že chodí po drátech a kope...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 18:14    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Je to speciálně vygenerovaný pro TUŇÁKY, co TUNÍ auta DIGITÁLNÍMI zesilovači a jinak o elektrice vědí akorát to, že chodí po drátech a kope...


cili to je pro lamy v elektrooboru, ale i pro bezne spotrebitelske lamy, ktere veri vsemu na krabici a nenapadne je podivat se na prikon celeho toho kramu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 19:49    Předmět: Citovat

Troufal bych si připodotknout, že ty zmíněné bedny rozhodně deklarovaný příkon trvale nevydrží.... proto koupě PA zesilovače k nim je IMHO zbytečnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 19:57    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Troufal bych si připodotknout, že ty zmíněné bedny rozhodně deklarovaný příkon trvale nevydrží.... proto koupě PA zesilovače k nim je IMHO zbytečnost.


treba investice do budoucna...co my vime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 20:20    Předmět: Citovat

Moment. Co jako nevydrží? Můžete to upřesnit? Shocked Já u těch beden čet 200W RMS každá, ale rozhodně nemám v úmyslu je točit na 90% - jak jsem tu už říkal, tak to ani nemám rád a klepu si na čelo, když mi někdo říká, jak vytočil svůj subwoofříček s 25W RMS až skákal přes 5 milimetrů tam a zpátky a dělá s tím machra. Ten zvuk už stejně potom stojí za prd podle mě i u kvalitních beden. Já mám rád plný silný basy a proto jsem chtěl tyhle bedny (vím, že žádná značka to není), který mají deklarováno 200W RMS a ideálně je budu provozovat na těch 10 - 30% a bude to lepší, než chrastítka na 70%. Proto taky chci zesilovač, kterej dává jen 125W na jeden kanál, protože si myslím, že to bohatě stačí (potom, co jsem tady na fóru čet). Jestli ty bedny ani nevydrží těch 125W to bych byl překvapenej (ikdyž ve svým pokoji to asi těžko zkusím Very Happy ). Tak jak to je? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund