Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký zesilovač pro bedny k PC?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka23
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 20:17    Předmět: Jaký zesilovač pro bedny k PC? Citovat

Zdravím. Smile Chtěl jsem si koupit bedny (pasivní) a připojit je k PC - nemám zájem o nafintěné reprosoustavičky 5.1 , ale chci klasický stereo. Nehodlám za to utratit majlant, ale vybral jsem si tohle (odkaz pod příspvěvkem). Vím, že to není nic extra, ale mám na ně pár dobrých ohlasů - vzhledem k ceně. Jde mi o zesilovač. Nevím, co potřebuju. Myslel jsem, že stačí jen výkonovej zesilovač se vstupem (třeba cinch) a výstup pro bedny. Ale někde mi říkali, že potřebuju integrovanej zesilovač. Problém je, že se v této branži moc nepohybuju a v zesilovačích se nevyznám. Můžete mi kdyžtak doporučit nějakej zesilovač pro tohle repro (pod příspěvkem je odkaz) aby bylo možný připojit přes něj reproduktory do PC? Díky moc!

http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00073357&kod_obch=4
Návrat nahoru
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 20:53    Předmět: Citovat

Ten, kdo Ti doporučil integrovaný zes na bedny 200/400W, byl pěkný IGNORANT - Ty potřebuješ obyčejný výkonový zes, se zatěžovací impedancí 4 Ohmy, výkonem vhodným pro ty bedny - a to rozhodně integráčema neutáhneš. Kup si takový zesík a o ničem jiným uvažovat nemusíš, regulaci všeho ostatního (korekce, equalizér, hlasitost) zajistí Tvoje zvuková karta a software na její obsluhu. LINE výstup zvukovky má úroveň vhodnou pro buzení VŠECH výkonových zesů se stejně označeným vstupem. Stačí?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 20:57    Předmět: Citovat

Integrovanej zesilovac je hovadina, ten byva prave v tech pocitacovych chrastitkach. Kup jakykoliv vykonnovy zesilovac (musi zvladnout 4-Ohmove repraky) podle tvych fin. moznosti. Bohate bude stacit 2x 100 W sinus, nebo podle tvych potreb. Ze zvukovky leze neco kolem 0,7-1 V to je normalni hodnota na vstup vykon. zesilovace.

Sakra, EKKAR byl rychlejsi Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:04    Předmět: Citovat

Neva - aspoň to má potvrzený, že mu nekecám.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:11    Předmět: Citovat

Sice bol rychlejsi, ale ziadna odpoved nebola spravna. Smile Integrovany zosilnovac, sa hovori zosilnovacu, ktory obsahuje zvycajne koncovy stupen, predzosilnovac s korekciami a prepinac vstupov. Teda zalezi kolko chce tazatel investovat, podla toho kupit bud v bazare, alebo novy v Shope.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:20    Předmět: Citovat

Pozor na bi-wiring, vím o uspořádání těchto beden málo, ale nepotřebuje náhodou každá dva zesíky a výhybku před nimi?
Jinak podobné bedny AQ řady Baltik sousedovi normálně jedou na zesilovač 2x30W, hrubým odhadem tipuju dlouhodobý střední výkon, co do nich pouští, s bídou 5W do každé. Jestli do nich někdy pouštěl víc, tak naposledy, když je zkoušel.

Nic proti pořádným bednám, pokud chceš PC používat s kvalitní zvukovkou k vážné práci se zvukem. Jestli to chceš jen na přehrávání empétrojek, zabiješ vlastnosti beden zdrojem mizerného signálu. Na to stačí dvoupásmovky kolem 20 litrů a rozdíl neuslyšíš.
Sám používám dvojici beden Unitra ZG30 (4 ohmy, 30W, dvoupásmovky), zesilovač s TDA7374 s napájením 15V, takže dá tak do 2x20W, ale musím je mít každou aspoň metr od monitoru. To ty budeš muset taky.
Tohle totiž nejsou bedny k PC, nemají magnetické stínění. A basáky mají rozptylové pole hodně silné. Prostě rozhazují barevnou čistotu a dělají barevné fleky na monitoru.

Pro dvoukanálový zesilovač k PC naprosto vyhoví tyto:
http://www.obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00073203
(uvědom si, že na audio CD sice ještě je sice někdy zaznamenaný rozsah do 20kHz, ale s jakou chybou vzorkování, tedy i tvarovým zkreslením...)
Tak si to ještě rozmysli.


Naposledy upravil Hill dne čt červenec 26 2007, 21:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:23    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
Sice bol rychlejsi, ale ziadna odpoved nebola spravna. Smile Integrovany zosilnovac, sa hovori zosilnovacu, ktory obsahuje zvycajne koncovy stupen, predzosilnovac s korekciami a prepinac vstupov. Teda zalezi kolko chce tazatel investovat, podla toho kupit bud v bazare, alebo novy v Shope.


Pravda, v Hi-Fi shopu jsem par let uz nebyl a ani to neni moje domena, ale fakt se prodava zesilovac jen jako konec, bez predzesilovace a prepinacu vstupu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:31    Předmět: Citovat

BI-WIRING nepotřebuje DVA zesíky - stačí mu jeden, ta teorie Bi-Wiringu je o tom, že parazitní produkty dokmitávání basáku po odeznění impulsu zkratuje minimální výstupní odpor zesu - když se k němu přivedou zvláštním vedením, odděleně od vedení ke zbytku akustického systému. Mně to na TECHNICSU EH-500 takhle chodí úplně normálně.
Dva zesíky jsou BI-AMPING a to už je někde o další třídu bláznění za HIGH-END reprodukcí výš.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:36    Předmět: Citovat

Bi-Wiring, je to iste, co "One-Wiring, len na to potrebujes dva krat tolko kablu. Very Happy Prinos ziadny.
Hej stale sa predavaju koncaky samostatne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:38    Předmět: Citovat

Mám pocit ze integrovany zesilovac je zesilovac ktery sedi primo uvnitr dane bedny. A to je pekne na dve veci. Jinak k tem bedynkam bych kopil nejaky starsi zes. treba z aukra nejaky technics, pioneer atd. Dá se to koupit za 1000Kč a mas klid.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:40    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
Bi-Wiring, je to iste, co "One-Wiring, len na to potrebujes dva krat tolko kablu. Very Happy Prinos ziadny.
Hej stale sa predavaju koncaky samostatne.
To bych netvrdil. Jde to poznat pokud mas delsi kabel. Tedy pokud nepoustis mp3 pak je to jedno.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:44    Předmět: Citovat

Nie to uz sa hovori o aktivnych reprobedniach.

To Hill: Pri tom Bi-Wiringu je normalna vyhybka, len je rozdelena na samostatne casti, vyskova a basova sekcia. Ak ich vstupne svorky spojis, tak dostanes klasicku vyhybku.

To Rezis: a co na tu tvoju teoriu, hovori pani fyzika? Very Happy


Naposledy upravil Hop377 dne čt červenec 26 2007, 21:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 21:47    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
Nie to uz sa hovori o aktivnych reprobedniach.

To Hill: Pri tom Bi-Wiringu je normalna vyhybka, len je rozdelana na samostatne casti, vyskova a basova sekcia. Ak ich vstupne svorky spojis, tak dostanes klasicku vyhubku.


Ja myslim ze aktivni bedna = bedna s integrovanym zesilovacem. Ale myslet je hovno vedet Rolling Eyes

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:06    Předmět: Citovat

2 Hop377: Teda já mám ten svůj TECHNICS docela dost prolezlý, a žádná výhybka tam není - teda kromě oddělení výšek od středů, basák jde natvrdo na výstup zesu paralelně k té středo-výškové kombinaci. Původní továrně přikládané dvoulinky s průřezem 2 x 0,25mm2 jsem použil na užitečnější účely a jako reprokabely jsem připojil normální síťový kabel 4 x 1,5mm2 v bílé PVC izolaci. Skalní HiFista by mne za to umlátil, že jsem nepoužil ŠPECIÁL makrokrystalický kabely z bezkyslíkatý mědi, metr bratru za litr, sestře (možná) za míň, ale na 70W a vzdálenost kolem 3m se mi ty původní fousky zdály přeci jen KAPKU slabý...

Jinak jsem prolez své archívy a v některých publikacích je INTEGROVANÝM nazýván zesík s výkonovými zesilovači v podobě IO, buď monolitických, nebo hybridů, naproti tomu v jiných je tak označován zesík v jedné bedně s korekčním stupněm a přepínači vstupů - tak si vyberte. Pro tazatele stačí jen ten výkonový, i já bych se přiklonil k variantě 2 x 100W sinus, maximálně 150W, a ty svorky reprobeden bych spojil dohromady natvrdo, jestli se mu nechce kupovat 2 x délku kabelu. Podle mne jsou ty bedny 3 1/2 pásmové, oba basáky jsou úplně shodné, jeden je ale zapojen spolu s normální 3pásmovou výhybkou ke středům a výškám (asi ten horní na obrázku)a ten druhý (dolní) je bez elektrické výhybky nebo jen se sériovou cívkou jako sub-bas. Celý vtip řešení je ve vnitřním prostorovém uspořádání té bedny - ten sub-bas má svůj od ostatních repráků oddělený prostor s větším objemem a tím je AKUSTICKY, NIKOLIV ELEKTRICKY vytvořena jeho výhybka. Už jsem se s tímto řešením setkal, používal ho třeba právě můj oblíbený TECHNICS v 90. letech minulého století.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:13    Předmět: Citovat

No tiez, sa to tak robi v ramci setrenia, ze basova vyhybka je ziadna. Ci su tie bedne 3, alebo 3a pol pasmove, zistis iba zo zapojena vyhybky.

Len koncovy zosilnovac, by som nedoporucoval, je dost mozne, ze vystup zvukovej karty bude mat nizsiu uroven ako bude treba na koncak. Radsej starsi konpltny zosilnovac ako navrhoval Hill. A vobec nemusi mat 100-150W, ved to ma len k PC, kludne bude stacit 30-50W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund