Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký zesilovač pro bedny k PC?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:21    Předmět: Citovat

Supr. Díky za tak rychlé a vyčerpávající odpovědi. Smile Do těch beden půjdou občas mp3 z PC, někdy hudba z originálních CD nosičů, mám to podle nálady (resp. lenosti Very Happy ). Všechny svoje audio CD mám v mp3 v PC, takže pro poslouchání jako zvuková kulisa pouštím mp3 a když si to chci užít, tak tam hodím CD, ale momentálně mám CD jen v archivu, protože na těch bedničkách, co mám teď, je fuk, jestli běží mp3 320kbps nebo mp3 128kbps nebo CD (Wav 1411kbps). Jinak bych k nim chtěl tak 100W sinus (zesík), protože 150W sinus už je podle mě moc. Nemám rád, když se bedny přetěžujou. Zvuk pak stojí za prd a vůbec to pro ně není zdravý. Laughing Vybíral jsem tyhle zesilovače:

http://elektronika.svet-nakupu.cz/koncovy-zesilovac-mccrypt-powerline-pa-5000-2x120-w/f-1/s-50/dp-78078/ - od toho bych možná ještě koupil slabší verzi.

http://www.tipa.eu/cz/produkt/05510020-zesilovac-impact-04802x224w-rms/

Doufám, že jsem vybral správný typ zesilovače. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:24    Předmět: Citovat

Oba jsou v provedení do racku 19".
To chceš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:27    Předmět: Citovat

No. Pokud hádám dobře, tak se to někam upevňuje ne? Proto ty úchytky na stranách. Jen jsem chtěl konkrétně ukázat, co jsem vybíral, abysme nemluvili jeden o voze a druhej o koze. Smile Vůbec se nebudu zlobit, dkyž mi taky jen tak jako konkrétní příklad někdo hodíte sem na fórum link na nějakej zesilovač vhodnej pro moje požadavky. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hop377



Založen: Jun 19, 2004
Příspěvky: 439

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:30    Předmět: Citovat

Radsej si kup nieco taketo: http://www.aukro.cz/item219912550__zesilovac_denon_pma_500v.html ,
nemusi to byt prave z aukra, ale bude to urcite lepsie a viac vyuzitelne, ako tie linky co si dal ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:32    Předmět: Citovat

Myslím, že bys měl jít někam do prodejny s audiotechnikou a konkrétní bedny a zesilovač si poslechnout.
Pak třeba zjistíš, že ti stačí daleko menší výkon, než 100 W.
Sám mám zesilovač 2x60 W, bedny 120 litrů, to vše v místnosti 6x6 metrů, ale potenciometr hlasitosti vytočím max. tak na třetinu, pak už jsou to trouby z Jericha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:33    Předmět: Citovat

Supr. Ten se mi líbí. Aukro je dobrý a sem tam tam chodím, ale málokdy jsem tam našel něco takhle pěknýho. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:37    Předmět: Citovat

No rád bych si to poslechnul, než si to koupím, ale nevím, jestli někde mají v obchodě vystavený bedny Eltax Sad . S tím výkonem máš asi recht, ale počítal s tím, že bych to někdy bral i do větších prostor na různý domácí akce a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:41    Předmět: Citovat

Já jsem si kdysi stavěl zesilovač k PC s TDA2030 o výkonu něco přes 20W na kanál do 4ohm. Měl jsem k tomu bedny, které se původně prodávaly spolu s věží Minitesla 710, a pro ozvučení pokojíku to bohatě stačilo. Myslím, že se slušnýma reprobednama nebude potřeba výkon větší než těch 20 - 30W. Třeba bych doporučil AZS223 z Litovle, 2x25W se všemi věcmi co by mohl u PC potřebovat a mnoho navíc. Dá se v obyčejném bazaru koupit za 1000kč, na Aukru asi ještě míň.
Docela jiná situace by byla, kdyby jsi chtěl stavět soustavu do které pak bude mj. připojovat PC.
Jinak k tomu přetěžování beden - rozhodně nemusíš hrát naplno (a věř mi, že pokud ten zes bude mít skutečně 150W na kanál tak ani nebudeš, leda že bys utekl z místnosti Laughing ) a kdykoli se dá zapojit do série odpor třeba 2,2ohm Smile

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:43    Předmět: Citovat

To je mi jasný. Pustit si v místnosti 5x5 nebo 5x6 (Neměřil jsem - jen hrubej odhad). 2x200W je sebevražda. Jak jsem řek předtím. Nemám rád, když se bedny přetěžujou a pojedu si na těch 10 - 20% a budu si chrochtat. Ale chtěl jsem si udělat radost. Někdo si taky koupí ferrari ikdyž ví, že 300km/h s ním asi mockrát nepojede. Tyhle bedny sice nejsou žádný ferrari, ale jen levnější kopie Smile , ale i tak se mi líbí. A myslel jsem si, že takovej ideální zesilovač by byl 80 - 100W sinus. Teď ho jen sehnat. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:51    Předmět: Citovat

Jo tak to máš pravdu, já si taky někdy dělám radost pěknými věcmi co naplno moc nevyužiju Smile
Myslím, že ten zesilovač bez problémů seženeš, na aukru něco je a když projdeš byzary po okolí tak na něco slušnéno narazíš. Osobně bych do nového nešel, zdá se mi to zbytečně moc peněz, ale to je jenom můj osobní názor.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2007, 22:53    Předmět: Citovat

Už mi to říkalo hodně lidí. Bedny si asi kopupím nový, protože to, že je někdo přetěžoval se nemusí poznat a pak jdou do háje tlumící gumičky na basáku a tak a to bych nerad riskoval, ale u toho zesilovače asi vážně půjdu na aukro nebo do bazáče. Teď jsem se díval na aukro a docela výběr. Asi jsem byl slepej. Dík za rady. dobrou noc. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2007, 4:52    Předmět: Citovat

Hop377 napsal(a):
Bi-Wiring, je to iste, co "One-Wiring, len na to potrebujes dva krat tolko kablu. Very Happy Prinos ziadny.
Hej stale sa predavaju koncaky samostatne.

Díky, aspoň jsi mi připomněl, proč jsem se o bi-wiring přestal zajímat už v v jeho počátcích. Praktický význam má jen se slabými přívody od určité impedance smyčky vodičů nahoru. Proto jsem i vzpomínku vytěsnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2007, 20:23    Předmět: Citovat

Ještě bych měl dotaz ohledně kabelů. Na vstup do zesíku jsem koukal, že bejvá cinch (ten jsem snad poznal Very Happy ) ale do beden nevím, co je za konektor. A ze zesilovače lezou taky nějaký jiný (buď jen ty svorky na drátky, nebo ještě nějaký). Jinak kolik si tak na kabely mám připravit peněz? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2007, 21:11    Předmět: Citovat

Na výstupu zesilovače i na bednách bývá dnes převážně jen pérová zdířka, kam zasuneš zkroucený holý kabel. Proto většinou nebývají konektory potřeba. Pokud to chceš lepčší, prodávají se na to nacvakávací trobičky. No to uvidíš až podle toho co koupíš. S tím bych si hlavu nelámal.
Za rozumné kabely obvykle zaplatíš okolo 10-20kč/m, podle mého názoru nemá význam kupovat zlacený kabel z bezkyslíkaté mědi za 500kč/m. Průřez bych doporučil asi 2,5mm, ale to záleží taky na délce. Podle výpočtů by postačil i 1,5mm ale při větší délce by jsi se zbytečně potýkal s jejich odporem.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31989
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2007, 21:19    Předmět: Citovat

Nešil, nekupuj žádný drahý "ŠPECIÁL REPRO KABELY", vys*r se na reklamu a kup si obyč dvoulinku,stačí tak 2 x 1mm2, ta vydrží až 5A, aniž by se na ní roztekla izolace, u normálního zesíku bys to měl tak na 350W - aniž bys poznal rozdíl. Kecy-pindy o čistším zvuku si můžou "skalní" Hi-Fisti strčit někam, mají ho*no ponětí o elektrice a jen machrujou. Daleko větší vliv mají některé typy svorek pro reprokabely, protože jsou slabé, mají malou plochu kontaktu a tudíž zvýšený přechodový odpor - tady se vyplatí neškudlit a použít dobré svorky se šroubem nebo silným pérkem, aby byl dobrý kontakt. Když jsou použité konektory, tak dobré byly staré TESLÁCKÉ s kolíčkem a plochým jazykem, jen přestávaly stačit kolem 100W - na vyšší výkony jsou dobré konektory SPEACON nebo prostě nějaké izolované šroubovací svorky.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund