Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA 4333A Color Oravan, cykluje zdroj
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2007, 22:30    Předmět: Citovat

miroja napsal(a):
Radil som Ti, aby ten "novy" pripojil paralelne k existujucemu. Nebolo to samoucelne, ale ma to svoj vyznam....


Bacha na to, zdroj v Oravanu je mrcha záludná. Taky jsem jednou takto připojil nový ellyt paralelně k původnímu (což nepomohlo) a pak jsem ještě další 2 hodiny strávil tím že jsem hledal závadu, no nakonec jsem původní elko vyhodil a nechal tam jen nový - lup... a televize naběhla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JeF



Založen: Jan 03, 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so červenec 28 2007, 23:54    Předmět: Citovat

A když teda ten zdroj necykluje ale naběhne, jaká jsou ta napájecí napětí? Jsou v pořádku opravdu všechny? Kolik je na vstupu a výstupu MA7812? Zatím jsi na žádnou z těchto otázek neodpověděl, jen se tu pořád plácá o banalitách jako třeba proč a jak vyměnit filtrační elyt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 6:10    Předmět: Citovat

To Peterseal: nenašlo by se něco jednoduššího, čím začít? Napřed se naučit měřit, osvojit si, jak se který obvod chová, když...
Přiznám se, že, ačkoliv do toho trochu dělám teprve něco před 40 let a nějakou tu televizi jsem opravil, mezi nimi i Mánesy a Oravany, jak ale došlo na zdroj IPSALO, dostával jsem kopřivku.
To skutečně není pro úplného začátečníka s jedním multimetrem, i kdyby mu radili experti na všech fórech světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 18:06    Předmět: Oravan Citovat

V opravách televízorov som napríklad oproti HILLOVI obyčajný "břídil" ,
nakoľko sa tomu venujem iba od roku 1972. Pred zdrojom IPSALO mám aj
doteraz rešpekt. Aj keď v poslednom čase je opráv týchto typov pomenej,
dodnes mám pre tieto prípady v garáži odložený plne funkčný Oravan,
ktorý si beriem na pomoc pri problémoch s IPSALOM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 20:01    Předmět: Citovat

A to jsou tady takoví, co ty televize opravovali a opravují denně, proti mnohým z nich jsem břídil i já. Asi 10 let už opravuji jen sem tam nějaký historický kousek, hlavně důchodcům, co si na novou televizi nenašetřili nebo si na ni nechtějí zvykat, poslední dva roky se i tomu koukám vyhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 20:37    Předmět: Citovat

Aké staré sú tie TV od dôchodcov a aké typy? TESLA?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 20:48    Předmět: Citovat

CJ napsal(a):
Aké staré sú tie TV od dôchodcov a aké typy? TESLA?

Jestli mě Hill vezme do seznamu , tak i MITSUBISHI , GRUNDIG a LCE . Doma pracovat , to bolejí ruce . Ty bys to vzal za něj ? Zdravím Ivan
Návrat nahoru
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: ne červenec 29 2007, 22:31    Předmět: Re: Oravan Citovat

Jo jo, Oravánek a odvozené typy s IPSALEM dokážou pěkně potrápit. Hlavně když je chyba v modulu R... Na druhou stranu když mám před sebou desku plnou SMDček a nemám od toho ani schéma tak si říkám ZLATÝ IPSALO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2007, 1:29    Předmět: Re: Oravan Citovat

Naprosto souhlasím s urbankem!
Je pravda, že už jsem se u IPSALA taky párkrát zapotil, ale pořád je to s trochou snahy a zkušeností opravitelné, narozdíl od desek plných SMD, kdy u poloviny součástek ani nezjistím hodnotu nebo typ, pokud jsou vadné. Jinak pro případ problémů mám odložený stoprocentně funkční modul R v zásobách.
To:CJ
Moje první TV kterou jsem zhruba před deseti lety opravoval (a po delší době úspěšně opravil) byl Mánes Color, odvozený typ od Oravana. Byl tam přepálený odpor 22R na primáru, tyristor KT110 se svodem, proražená některá dioda a ještě nějaké drobnosti. Není to úplně nejšťastnější TV pro opravu do začátků, ale zase když to opravíš, tak se opravdu hodně naučíš (teda pokud pochopíš funkci a podle toho vystopuješ závadu). A hlavně se naučíš měřit.
Tak jaká jsou ta sekundární napětí? Už jsi to změřil????
Je naprosto nesmyslné bezhlavě hledat vadnou součástku a polemizovat o tom, která může být vadná a která ne. V první řadě musíš aspoň trochu pochopit funkci zdroje a aspoň vědět k čemu jsou jednotlivé moduly a co (jaké výstupy či zpracování čeho) se od nich očekává. Pak změř stejnosměrná napětí, která jsou zapsaná ve schématu a podle jejich případného rozdílu od předepsané hodnoty teprve můžeš určit závadu, nebo oblast kde se nejspíš nachází. Myslím, že pro Tebe jsou v tuto chvíli jakákoli střídavá měření fantazií, nejdřív se zabývej ss složkami, i ty hodně prozradí. Střídavá měření (osciloskop...) můžeš dělat až k tomu budeš vybaven jak přístroji, tak znalostmi a hlavně jistými zkušenostmi ze stejnosměrného měření. Hlavně se nikdy nedopouštěj toho, čeho se s radostí dopouští třeba kolega Oberleutnant, NIKDY nehýbej nastavovacími prvky, dokud nejsi skalně přesvědčen (vlastní úvahou + měřením) že je to nutné.
Pokud Ti připadá to, co jsem napsal moc složité, nezvládnutelné a nebo zbytečné, raději si najdi jiného, méně náročného koníčka - třeba rybaření Laughing
Jinak přeji hodně štěstí a hlavně trpělivosti Wink

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: ne září 02 2007, 11:29    Předmět: Citovat

Takže, ten môj Oravan mal takúto závadu:deń predtým ako sa to všetko stalo som menil LPA8 a pohol som s odporom ktroý bol na potenciometry ktorý šteloval Zvuk. skratoval som ho o kostru Stupid
ĎAKUJEM VÁM ZA RADY A POMOC Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne květen 18 2008, 12:17    Předmět: Citovat

Zdravim, kamarad prines Manes color, zdroj cykluje, po odpojeni nasobice TV nabehne. Je tam TVK 30 Si-6, cim ho muzu nahradit ? (od Nedis, Ame..)
Návrat nahoru
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 18 2008, 13:24    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne st listopad 15 2017, 18:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: po květen 19 2008, 8:08    Předmět: Citovat

Nový násobič sa ti neoplatí kupovať. Môžeš tam kľudne použiť aj ruský násobič YH9/27-1,3 s vyradených TV Rubín a Elektrón ,ktorých sa všade ešte dosť povaľuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pesko



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 562
Bydliště: vých.SK

PříspěvekZaslal: po květen 19 2008, 9:36    Předmět: Citovat

Ruské násobiče ,ktoré boli horšej kvality ,tak tie odišli hneď zo začiatku. Ale také kusy ktoré vydržali fungovať 10 až 15 rokov, tak tie ešte veľa rokov vydržia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tovona



Založen: Nov 07, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 22:27    Předmět: Zdroj Oravanu nenaběhne Citovat

Prosím zkušenější o radu: Po zapnutí Oravan nenaběhne, pročetl jsem zde forum a zjistil, že na zdroji E není napětí (žádné). Na pom. zdroji B je 9,5V při kterém TV jel a to je tam i teď. Zkoušel jsem studeňáky, odpojit násobič, vyčistit kontakty trafa, odpojit moduly (kromě R a S) - nic nepomohlo, zdroj nezacal ani cyklovat. Může mi prosím někdo poradit na co kouknout, aby zdroj naběhl (napětí E). Děkuji všem

Vlákno bylo pročištěno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund